P. C. Roberts: Může se svět ještě probudit?

Je to sebestřednost Washingtonu, jeho obluzení sebou samým a jeho nekonečná arogance, jež vytvořily „ruskou hrozbu“. Rusko se totiž Západu jako hrozba nepředstavuje. Přesto mu však Washington hrozí válečnickým nástupem USA a NATO v Černém moři, raketovými základnami na ruských hranicích a plány na zbudování mohutných pěchotních i tankových sil v baltských zemích a v Polsku, a dále i zapojením někdejších ruských provincií, jako jsou Gruzie a Ukrajina, do amerického obranného paktu proti Rusku.

Když Washington, jeho generálové a jeho evropští vazalové vyhlašují Rusko za hrozbu, míní tím, že Rusko má svoji nezávislou zahraniční politiku a jedná ve svém vlastním zájmu spíše než v zájmu Washingtonu. Rusko je hrozbou, protože prokázalo schopnost zarazit zamýšlenou invazi Washingtonu do Sýrie a jeho vybombardování Iránu. Kromě toho překazilo Rusko jeden z cílů washingtonského převratu na Ukrajině tím, že mírovou a demokratickou cestou zapojilo Krym, coby sídlo své černomořské námořní základny a ruskou provincii po několik staletí, zpět do svazku Ruska.

Možná jste se divili, jak je možné, že tak malé země, jako jsou Irák, Libye, Sýrie, Jemen a Venezuela, se mohly stát hrozbou pro americkou supermocnost. Je to samozřejmě absurdum non plus ultra. Cožpak američtí prezidenti, představitelé Pentagonu, poradci národní bezpečnosti a předsedové spojených náčelníků štábů považují vojensky tak málo významné země za hrozbu pro USA či země NATO?

Nikoliv, nepovažují. Ty země byly prohlášeny za hrozbu proto, že mají – anebo předtím, než byly smeteny – měly nezávislou zahraniční a ekonomickou politiku. Jejich politika nezávislosti znamená, že nepřijímají – anebo nepřijímaly – americkou hegemonii. A byly tedy napadeny proto, aby byly pod tuto hegemonii přivedeny. Podle washingtonského názoru se se svou nezávislou politikou ocitly mimo americký deštník, a proto se staly hrozbou.

Venezuela se podle vyjádření prezidenta Obamy stala „neobyčejnou a výjimečnou hrozbou národní bezpečnosti a zahraniční politiky USA, čímž vyprovokovala americký národní výjimečný stav k odvrácení této hrozby“ poté, co položila zájmy venezuelského lidu nad zájmy amerických korporací.

Rusko se stalo hrozbou, když ruská vláda prokázala schopnost zablokovat Washingtonem zamýšlené útoky na Sýrii a Irán, a když washingtonský převrat na Ukrajině nedospěl k svému hlavnímu cíli, jímž mělo být předání ruské námořní základny v Černém moři do rukou Washingtonu.

Samozřejmě, že Venezuela nemůže představovat vojenskou hrozbu pro USA, takže nemůže být ani „ neobyčejnou a výjimečnou hrozbou národní bezpečnosti USA“. Venezuela je „hrozbou“, protože venezuelská vláda se nepodřídila washingtonským rozkazům.

Je mimo jakoukoli pochybnost, že Rusko v žádném případě není hrozbou pro Polsko, Evropu nebo Spojené státy. Je stejně nepochybné, že Rusko nenapadlo Ukrajinu. Jak to víme? Kdyby se totiž tak stalo, Ukrajiny by už nebylo. Byla by zase ruskou provincií, kterou – s výjimkou posledních dvaceti let – byla po staletí, v každém případě pak mnohem déle, než trvá existence Spojených států. A jen tak na okraj: Ukrajina patří k Rusku mnohem víc, než patří Havaj či vykořeněné a přemožené státy amerického jihu k USA.

Přesto všechno tyto fantastické protiruské lži, šířené z nejvyšších míst americké vlády, z NATO, z koupených a USA placených západních médií, od bruselských lokajů NATO i od koupené a USA placené EU, se neustále opakují jako zjevená pravda boží.

Sýrie stále existuje, a to jedině proto, že Rusko vystoupilo na její obranu. To je jediná příčina, proč ještě žije, a je to současně i jeden z hlavních důvodů, pro který chce Washington odklidit Rusko z cesty.

Uvědomují si Rusko a Čína nesmírné nebezpečí, ve kterém se dnes ocitají? Kdyby si je skutečně uvědomovaly, dovolila by např. ruská vláda, aby jedna třetina ruských médií byla v cizích rukou? A rozumí Rusko dostatečně tomu, že cizí ruce jsou de fakto ruce CIA? Proč ruská vláda umožňuje svou vlastní destabilizaci působením CIA skrze cizím kapitálem vlastněná média?

Ještě bezstarostněji se chová Čína. Působí zde totiž 7000 Amerikou placených nevládních neziskových organizací (NGOs). Teprve minulý měsíc se čínská vláda konečně pohnula, když omezila činnost agentů zjevně pracujících k destabilizaci Číny. Členové těchto zrádných organizací však nebyli zatčeni a byli jen dáni pod policejní dozor. Což fungovat nebude, jelikož Washington disponuje neomezenými možnostmi, jak čínskou policii korumpovat.

Že Rusko a Čína dovolí Washingtonu, aby působil v jejích médiích i na jejích univerzitách, v jejích finančních systémech a v „dobro konajících nevládních neziskových organizacích“, jež prosakují do každého aspektu jejích společnosti, prokazuje, že obě vlády nemají přílišný zájem na přežití svých zemí coby nezávislých států. Jsou totiž až příliš vyděšeny tím, že by je západní presstitutky označily za „autoritáře“.

Jen tak za sebe proto předpovídám, že jak Rusko, tak i Čína budou brzy vystaveny nevítanému rozhodnutí: Buď přijmout americkou hegemonii, nebo jít do války.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Vybral a přeložil Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
37 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
peter.
21. 5. 2016 16:13

Neviem ako to je v Číne,no Rusko naozaj dovoľuje Washingtonu pôsobiť v médiách,na univerzitách, v CB RF a v „dobrokonajúcich“ mimovládnych neziskovkách.(protivládne mimovládne neziskovky platené USA fungujú aj napriek opatreniam prijatých RF).Títo agenti USA neodškriepiteľne škodia Rusku a mňa už dlhodobo zaujíma,prečo tak tomu je a prečo s tým RF(Putin)niečo nerobí.Ťažko sa môžem zmieriť s tým,že (ako píše autor),ruská vláda(ani čínska) nemá záujem na tom,aby RF prežila ako nezávislý štát,lebo je príliš vydesená tým,že by ju západné presstitutky vyhlásili za autoritatívnu vládu.Toto neberiem,prieči sa mi to.Lenže,potom stále ostáva otvorená otázka :Prečo?Prečo s tým ruská vláda a ruský prezident nič nerobí?… Číst vice »

Sio
Sio
21. 5. 2016 19:50

peter. napsal Neviem ako to je v Číne,no Rusko naozaj dovoľuje Washingtonu pôsobiť vmédiách,na univerzitách, v CB RF a v „dobrokonajúcich“ mimovládnych neziskovkách.(protivládne mimovládne neziskovky platené USA fungujú aj napriek opatreniam prijatých RF).Títo agenti USA neodškriepiteľne škodia Rusku a mňa už dlhodobo zaujíma,prečo tak tomu je a prečo s tým RF(Putin)niečo nerobí.Ťažko sa môžem zmieriť s tým,že (ako píše autor),ruská vláda(ani čínska) nemá záujem na tom,aby RF prežila ako nezávislý štát,lebo je príliš vydesená tým,že by ju západné presstitutky vyhlásili za autoritatívnu vládu.Toto neberiem,prieči sa mi to.Lenže,potom stále ostáva otvorená otázka :Prečo?Prečo s tým ruská vláda a ruský prezident nič… Číst vice »

bergpora
bergpora
21. 5. 2016 21:35

peter. napsal
neodškriepiteľne škodia Rusku a mňa už dlhodobo zaujíma,prečo tak tomu je a prečo s tým RF(Putin)niečo nerobí

Putin nema pod kontrolou zcela jiste 2 oblasti: vnitrni politiku (neziskovky) a centralni banku. A podle meho mozna ani armadu (viz vyvoj situace v Syrii). Navic si drzi Medvedeva stale za zady, podle Putinovych priznivcu pry proto, aby ho mel pod dohledem, cemuz nemuze verit ani male dite (jestli to s tim dohledem nebude nahodou presne naopak).

Sio
Sio
21. 5. 2016 21:50

Možná někoho zaujme ..
http://aloban75.livejournal.com/

peter.
21. 5. 2016 21:52

Sio napsal Třeba na to Putin stále nemá dost síly. Tak si teda zhrňme situáciu v ktorej sa nachádza.USA už ako vidno využili všetky možnosti ako uškodiť Rusku z vonku.Okrem vojny už nemajú v talóne ani v rukáve nič.No môžu vplývať na najbližších susedov Ruska a aj to robia.V Bielorusku sa Lukašenko k Rusku obrátil chrbtom a už celkom otvorene vystupuje protirusky.V Kazachstane sa začal „Majdan“údajne proti ruskému agresorovi a poslednou hrádzou je už len autorita Nazarbajeva.Čína je taký spojenec,ktorý vrazí do chrbta Rusku nôž,len čo sa už bude cítiť na to dosť silná.Bude chcieť kus vyľudnenej no bohatej Sibíri.Nútiť… Číst vice »

Sio
Sio
21. 5. 2016 21:53
fajt
21. 5. 2016 22:38

nemluvte tak ošklivě o prasatech, jsou lepší než spousta lidí. Leon. ..)

Sio
Sio
21. 5. 2016 22:54

peter. napsal Tak si teda zhrňme situáciu v ktorej sa nachádza.USA už ako vidno využili všetky možnosti ako uškodiť Rusku z vonku.Okrem vojny už nemajú v talóne ani v rukáve nič.No môžu vplývať na najbližších susedov Ruska a aj to robia.V Bielorusku sa Lukašenko k Rusku obrátil chrbtom a už celkom otvorene vystupuje protirusky.V Kazachstane sa začal „Majdan“údajne proti ruskému agresorovi a poslednou hrádzou je už len autorita Nazarbajeva.Čína je taký spojenec,ktorý vrazí do chrbta Rusku nôž,len čo sa už bude cítiť na to dosť silná.Bude chcieť kus vyľudnenej no bohatej Sibíri.Nútiť ju k tomu bude aj populačný tlak doma.No… Číst vice »

hudryper
hudryper
21. 5. 2016 23:24

Sio napsal Pokud by někdo Rusko napadl, situace by se změnila. Putin by měl opravdu všechny důvody usekat chopotnici chapadla rázně. Myslím, že má ty nejpodstatnější lidi (stovky nebo tisíce) zmapované, pro případ, že by se něco stalo. Celou dlouhou dobu posledních dvou let sledujeme Putinovu ekvilibristiku za účelem nenechat se vyprovokovat ke skutečné masívní vojenské odpovědi i v případech kdy ví,že by smetl provokující stranu jako mouchu. Podle mého názoru hraje o každý výrobní den ruského zbrojního průmyslu . Až bude mít jistotu v potřebném nahromadění nejmodernějších zbraní,zejména těch nejnovějších a nejpřekvapivějších,udeří. A udeří tak,že NATO bude kejhat jak… Číst vice »

peter.
22. 5. 2016 6:17

Podozrenie,že Putin možno nie je celkom svojprávny vyslovil aj ďalší propagátor KOB V.A.Jefimov. https://cs.ynterview.com/rozhovory/v-a-jefimov-odpovedi-na-otazky-18-dubna-2016-o-nepotrebnosti-zvysovat-vek-odchodu-do-duchodu Veľmi zaujímavé,mnoho objasňujúce názory.Napr.Vzťah k Bohu.Jefimov sa svojimi odpoveďami prezentuje ako hlboko veriaci človek.Pokiaľ ide o náboženstvo,tak mi to naozaj najviac pripomína Baháizmus.Vzťah k Mohamedovi,Ježišovi ,viera v reinkarnáciu atď. http://www.bahai.sk/2012/bahajska-viera-a-otazka-reinkarnacie/ Zaujímavé je aj to,že generál Petrov sa vyhlásil za žreca „Meragora“,fakt som sa pobavil. Tá situácia s Putinom mi veľmi pripomína tú časť románu M.Puzza „Krstný otec“ (Kmotr),kde syn dona Corleoneho Michael jediným zdrvujúcim úderom zlikvidoval hlavy ostatných piatich „rodín“a týmto úderom navrátil rodine Corleone rešpekt a vedúce postavenie v mafiánskom svete USA. Ak by teda… Číst vice »

bbb
bbb
22. 5. 2016 7:09

hudryper napsal

Žádná válka

fajt
22. 5. 2016 7:16

to, co se sorosovké svoloči v Rusku daří je plíživá ( každodenní ) demoralizace obyvatelstva a destabilizace země pomocí byrokratické neprůchodnosti ( tady je pátá kolona poměrně silná a Putinovi silně nepřející) a klice podnikavců, kteří jsou napojení na západ , před pár dny jsem mluvil s jedním kamioňákem, který pravidelně jezdí na východ a dle něj se třebas takové chování na cestách po ruských celinách stává adrenalinovou záležitostí, ruští řidiči nikdy nebyli ukáznění a jejich způsob řízení je většinou hodně defenzivní, ale dnes, podle něj, notně přidali i na agresi a násilných konfliktech, které nejednou končí tragicky, není vůbec… Číst vice »

Sio
Sio
22. 5. 2016 7:20

hudryper napsal Celou dlouhou dobu posledních dvou let sledujeme Putinovu ekvilibristiku za účelem nenechat se vyprovokovat ke skutečné masívní vojenské odpovědi i v případech kdy ví,že by smetl provokující stranu jako mouchu. Podle mého názoru hraje o každý výrobní den ruského zbrojního průmyslu . Až bude mít jistotu v potřebném nahromadění nejmodernějších zbraní,zejména těch nejnovějších a nejpřekvapivějších,udeří. A udeří tak,že NATO bude kejhat jak potrefená husa a Amíci se rychle stáhnou do předem připravených pozic. K tomu podle mého názoru dojde letos,nebo vůbec ne. Bude to dost horká válka na hraně s jadernými taktickými střelami k eliminaci takových bází,jako včera… Číst vice »

Sio
Sio
22. 5. 2016 7:25

fajt napsal to, co se sorosovké svoloči v Rusku daří je plíživá ( každodenní ) demoralizace obyvatelstva a destabilizace země pomocí byrokratické neprůchodnosti ( tady je pátá kolona poměrně silná a Putinovisilněnepřející) a klice podnikavců, kteří jsou napojení na západ , před pár dny jsem mluvil s jedním kamioňákem, který pravidelně jezdí na východ a dle něj se třebas takové chování na cestách po ruských celinách stává adrenalinovou záležitostí, ruští řidiči nikdy nebyli ukáznění a jejich způsob řízení je většinou hodně defenzivní, ale dnes, podle něj, notně přidali i na agresi a násilných konfliktech, které nejednou končí tragicky, není vůbec… Číst vice »

fajt
22. 5. 2016 7:51

Sio napsal To je taková dojmologie. Rusko mělo málokdy skvělou vládu, to spíš naopak, a stále drží pohromadě. V devadesátých to vypadalo mnohem hůř, než teď a lidi si to pamatují. Co bude dál, ví jen bůh, sype se to nejen v Rusku, ale i v Americe. Nevypadá to, že by někdo v Rusku chystal revoluci. určitě, v Rusku nejsem a i kdybych byl, tak bych stejně do kremelské kuchyně nedohlédnul ( krom toho, už nikdy nebudu psát, když jsem den před tím dělal vaječinu :-) ), mimo to se stále neví ( a ani se nijak veřejně nerozebírá ),… Číst vice »

hudryper
hudryper
22. 5. 2016 8:26

Sio napsal
Myslíš, že první udeří mimo hranice Ruska? To se mi moc nezdá, jeho převaha by musela být zdrcující. Na druhé straně, ani potom by neoconi neriskli globální jadernou válku.

Copak operace pod cizí vlajkou je jen doména Izraele ,resp, jejich nemotorných údů v USA ?
Právě ruské tajné služby jsou co do těchto forem činnosti mistry,takže zvolit si ten správný
okamžik,kdy se nechat napadnout nevidím jako závažný problém. V této souvislosti mne cosi
naviguje k plynu v moři vedle Gazy!! a ke Golanským výšinám. No nechci malovat čerta na zeď.

peter.
22. 5. 2016 13:19

peter. napsal
V Bielorusku sa Lukašenko k Rusku obrátil chrbtom a už celkom otvorene vystupuje protirusky.V Kazachstane sa začal „Majdan“údajne proti ruskému agresorovi a poslednou

http://politikus.ru/articles/76851-kazahstan-i-belorussiya-kto-slaboe-zveno.html

peter.
22. 5. 2016 15:08

hudryper napsal Až bude mít jistotu v potřebném nahromadění nejmodernějších zbraní,zejména těch nejnovějších a nejpřekvapivějších,udeří. A udeří tak,že NATO bude kejhat jak potrefená husa a Amíci se rychle p.hudryper: Som dosť skeptický k názorom,že supermoderné konvenčné zbrane dokážu zabezpečiť rýchle víťazstvo nad nepriateľom,ktorý disponuje len o niečo menej modernými zbraňami a menej sofistikovanými zbraňovými systémami.Príkladov na to existuje mnoho.Vietnam vs.USA,Afganistan vs.ZSSR,Afganistan vs.USA.Napokon aj v Sýrii nasadili Rusi to najmodernejšie čo majú k dispozícii a keď vezmeme do úvahy výzbroj armády ISIL prevážajúcu sa s AK-47 na“Toyotách“,tak ISIL-áci by podľa rovnice modernejšie zbrane = zaručené víťazstvo,už dávno nemali existovať.Napodiv,oni stále odolávajú.… Číst vice »

Sio
Sio
22. 5. 2016 16:51

peter. napsal
http://politikus.ru/articles/76851-kazahstan-i-belorussiya-kto-slaboe-zveno.html

Jak řekl poslední Pjakin (zatím jen rusky). Elity Evropy, stejně jako elity v Rusku jsou pod řízením VP USA. Tak možná ani s Kazachstánem a Běloruskem to nebude jiné? Na druhé straně, pochválil Nazarbajeva, že pochopil, že spojenectví s US administrativou je neperspektivní. Podle Pjakina, na straně Putina je momentálně GP.

Sio
Sio
22. 5. 2016 16:53

peter. napsal p.hudryper: Som dosť skeptický k názorom,že supermoderné konvenčné zbrane dokážu zabezpečiť rýchle víťazstvo nad nepriateľom,ktorý disponuje len o niečo menej modernými zbraňami a menej sofistikovanými zbraňovými systémami.Príkladov na to existuje mnoho.Vietnam vs.USA,Afganistan vs.ZSSR,Afganistan vs.USA.Napokon aj v Sýrii nasadili Rusi to najmodernejšie čo majú k dispozícii a keď vezmeme do úvahy výzbroj armády ISIL prevážajúcu sa s AK-47 na“Toyotách“,tak ISIL-áci by podľa rovnice modernejšie zbrane = zaručené víťazstvo,už dávno nemali existovať.Napodiv,oni stále odolávajú. To,že jeden z účastníkov má modernejšie zbrane ako druhý nesporne priebeh konfliktu ovplyvňuje,ale ako sa ukazuje,nie je to rozhodujúci faktor. Jak nám opakovali na vojně, dobyté… Číst vice »

PPK
PPK
22. 5. 2016 17:35

Vážení pánové, jejichž původní povolání je poraženectví: Pokud vidíte budoucnost Ruska i území bývalé ČSR tak černě, tak si dejte na internet inzerát. On vám jistě nějaký rozumnější a informovanější Rus rád prodá provaz, abyste úspěšným sebevražedným oběšením unikli té hrozné katastrofě, co Evropu, Rusko i vás osobně zřejmě čeká. A pak po smrti se z nebíčka podívejte, jak vyděšený byl Západ v čele s Amerikou už jen z pouhého relativně krátkého působení vícejazyčné celosvětové propagandy RTV stanice Russia Today. A taky pak i možná pohledem z té výšky uvidíte a zjistíte, že AMERIKA DNES NA ŽÁDNOU VELKOU VLASTNÍ VÁLKU… Číst vice »

peter.
22. 5. 2016 18:26

PPK napsal Vážení pánové, jejichž původní povolání je poraženectví: p.PPK Odhliadnúc od faktu,že ja s nikým nebojujem dovolím si poznamenať,že realistický pohľad na situáciu nemožno stotožňovať s porazenectvom.A keďže fandím ruskej strane,tak sa snažím poukázať na skutočnosti,ktoré vo mne vzbudzujú obavy z možného krachu úsilia RF o jej dôstojnú existenciu ako suverénneho štátu.O tom je napokon aj článok ku ktorému sa tu rozvíja diskusia.A aj keď je môj pohľad na problematiku len pohľadom laika,tak nastoľujem také otázky,ktoré vidím ja osobne ako možné ohrozenie týchto mne osobne sympatických snáh prezidenta RF.Rád zmením svoj názor,ak niekto predloží protiargumenty,ktoré dokážu vyvrátiť moje obavy… Číst vice »

peter.
22. 5. 2016 18:45

peter. napsal
Nebojujem a preto nemám žiadne víťazné ani porazenecké pocity.

PPK
Čo sa tej vojny,tak vám dávam za pravdu.Ani podľa môjho názoru žiadna vojna RF vs.USA+Európa nehrozí.O to viac ma znervózňuje pre mňa podivná zdržanlivosť a nečinnosť Putina vo vzťahu k tomu,čo nazývame 5.kolóna v Rusku.

hudryper
hudryper
22. 5. 2016 19:37

peter. napsal v Sýrii nasadili Rusi to najmodernejšie čo majú k dispozícii Tak to považuji,Peter,za omyl. V Sýrii odvedly hlavní „práci“ bombardéry 5O let staré a dělaly hrubou práci dopravit bomby nad bombardovanou oblast,na povel je odhodit a zase v co nejvyšší letové hladině zpátky na základnu. Nebyly vybaveny k obraně ,což využili Turci a jedno sestřelili. Celá ruská mise probíhala na ekonomické téma,přičemž byly ničeny zásoby blbých bomb z 60.let. Že Rusové dokázali s nimi přesně trefovat,to už je jiný problém. Demonstrovali své možnosti, aby byli na jednáních bráni vážně,ale zdaleka nepoužili opravdu ty nejnovější a co do ničitelnosti… Číst vice »

peter.
22. 5. 2016 20:16

http://www.tvnoviny.sk/zahranicne/1818326_rusi-nasadili-v-syrii-najmodernejsie-stihacky
http://medzicas.sk/vyznam-nasadenie-ruskeho-dialkoveho-letectva/

Ja sa tomu veľmi nerozumiem ale viem,že to čo Rusi odprezentovali v Sýrii dosiahlo komerčný úspech.
Tie súčka (Su-34 a Su-35)sú lietadlá 4,5 generácie a bombardér TU 160 patrí tiež medzi to najmodernejšie čo Rusi majú.Vrtulníky ani nespomínam.
p.hudryper:
Sio asi bude mať pravdu keď tvrdí,že lietadlami sa vojna vyhrať nedá.

peter.
22. 5. 2016 20:56

peter. napsal
Sio asi bude mať pravdu keď tvrdí,že lietadlami sa vojna vyhrať nedá.

oprava:
…len lietadlami sa vojna vyhrať nedá.
Rusi bombardujú ISIL už 9 – ty mesiac,čo síce zvrátilo vývoj vojny v Sýrii,no nemožno povedať,že za 9 mesiacov leteckej a vrtuľníkovej podpory Asadovych vojsk,je ISIL porazený.

peter.
22. 5. 2016 21:03

Tento článok je už staršieho dáta,no vysvetľuje,prečo nemôžu USA napadnúť Rusko a prečo aj tzv.preventívny jadrový útok(strategický plán USA) na Rusko je vylúčený.
http://www.srspol.sk/clanek-utok-na-rusko-mytus-alebo-realita-5487.html

hudryper
hudryper
22. 5. 2016 23:03

peter. napsal http://medzicas.sk/vyznam-nasadenie-ruskeho-dialkoveho-letectva/ Ja sa tomu veľmi nerozumiem ale viem,že to čo Rusi odprezentovali v Sýrii dosiahlo komerčný úspech. Tie súčka (Su-34 a Su-35)sú lietadlá 4,5 generácie a bombardér TU 160 patrí tiež medzi to najmodernejšie čo Rusi majú. TU 160 je bombardér ze 70.let,zmodernizovaných mají zatím jen pár a ty turbovrtulové také nejsou mladší,než us.zastaralé B2. Velmi správně jste napsal,že ruská mise v Sýrii měla komerční úspěch. Nadvakrát. Především posloužila jako velmi levný polygon k vyzkoušení systémů v reálném boji a tak se ušetřilo na nákladech při manévrech a za druhé se tam zaskvěly zmodernizované ruské tanky,ale nikoliv ještě… Číst vice »

peter.
23. 5. 2016 6:19

hudryper napsal TU 160 je bombardér ze 70.let,zmodernizovaných mají zatím jen pár a ty turbovrtulové také nejsou mladší,než us.zastaralé B2. hudryper: Hodnotenie veľkých(strategických)bombardérov sa odvíja skôr od ich schopnosti priviesť svoj náklad nad cieľ,než od doby ich skonštruovania.Z vojenského hľadiska je dôležitý práve ten náklad – obsah bombovníc.Nemám najmenších pochybností o tom,že Rusi vyhádzali v Sýrii všetky svoje zastaralé bomby a rakety pochádzajúce ešte z čias ZSSR.Napriek tomu sa mi zdá,že výsledky ktoré Rusi dosiahli v Sýrii nezodpovedajú množstvu a kvalite Rusmi tam použitých zbraní. Ak pripustíme fakt,že vojna medzi RF a USA by znamenala nie len zánik oboch štátov… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
23. 5. 2016 6:34

peter. napsal Tento článok je už staršieho dáta,no vysvetľuje,prečo nemôžu USA napadnúť Rusko a prečo aj tzv.preventívny jadrový útok(strategický plán USA) na Rusko je vylúčený. http://www.srspol.sk/clanek-utok-na-rusko-mytus-alebo-realita-5487.html Ten článek (analýza) je opravdu staršího data, ale je dobré že jste ho zde dal peter a mnozí jej i zde mohou číst. Možnosti Tomahawků ovšem narůstají (přesnost, dolet), objevují se již info i o nových raketách – podstatně rychlejších. Velmi výrazně narůstají možnosti a rozšíření bezpilotních prostředků, není daleko dobo kdy teoreticky každý mobilní komplet bude možno 24 hodin nepřetržitě sledovat… Otázka militarizace kosmu je opět na pořadu dne… PRO v Evropě US… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
23. 5. 2016 6:50

To že všude není Putin úspěšný je logické, ovšem pokud pokračující nárůst národního sebevědomí, oprávněná hrdost na svou zem a její výsledky bude pokračovat (nejen pochody nesmrtelného pluku), pak Rusko může skutečně pokročit jak ve sjednocování postoje mnohonárodního státu, tak v opětovném rozvoji země. Rusko je zemí budoucnosti, a podaří-li se Putinovi a lidem kolem otevřít pro to Rusům a dalším národům RF oči, bude lépe. Podstatně lépe. Rozjetý „ruský vlak národního sebevědomí“ totiž budou muset „chytit “ (třeba i jen „za nárazník“) i další země. A rozhodně již nyní jsou vidět ty co se rozvíjet chtějí a mají další… Číst vice »

peter.
23. 5. 2016 7:12

Martin (už bez taky m) napsal Ten článek (analýza) je opravdu staršího data, ale je dobré že jste ho zde dal peter a mnozí jej i zde mohou číst. Martin: Článok je z r.2012 a 4 roky nie je až tak dlhá doba,aby stratil na aktuálnosti.Pre mňa je na ňom dôležitý ekologický aspekt prípadnej jadrovej vojny. V minulom režime som si pravidelne kupoval časopis vydávaný myslím,že vydavateľstvom „Naše vojsko“,ktorý mal názov „Zápisník“ http://knihy.bazos.cz/inzerat/60883821/Zapisnik.php Raz som sa v tomto časopise dočítal,že na „západe“vymysleli ultrazvukové delo,ktoré bolo určené na rozháňanie demonštrácií.Pôsobilo tak,že frekvencia na ktorú bolo nastavené uvolňovala demonštrantom sfinktery(zvierače) a všetci… Číst vice »

zajoch
23. 5. 2016 7:40

Martine, vaše komentáře mám ráda čím dál víc. Vy vždy víte o čem mluvíte a má to hlavu a patu. Žádné sebepředvádění, ale logické úvahy. Dík za to i za váš povzbuzující pohled na lidskou společnost.

Sio
Sio
23. 5. 2016 9:48

peter. napsal Martin: Článok je z r.2012 a 4 roky nie je až tak dlhá doba,aby stratil na aktuálnosti.Pre mňa je na ňom dôležitý ekologický aspekt prípadnej jadrovej vojny. V minulom režime som si pravidelne kupoval časopis vydávaný myslím,že vydavateľstvom„Naše vojsko“,ktorý mal názov „Zápisník“ http://knihy.bazos.cz/inzerat/60883821/Zapisnik.php Raz som sa v tomto časopise dočítal,že na „západe“vymysleli ultrazvukové delo,ktoré bolo určené na rozháňanie demonštrácií.Pôsobilo tak,že frekvencia na ktorú bolo nastavené uvolňovala demonštrantom sfinktery(zvierače) a všetci demonštranti sa posrali a pomočili.Delo malo ale tú chybu,že pôsobilo aj na jeho obsluhu. Toto je podľa môjho názoru cesta,ktorou by sa mal uberať vývoj zbraní.Len si predstavte… Číst vice »

Sio
Sio
23. 5. 2016 9:56

Nikdo tu asi ještě nevzpomněl Putinův chytrý tah na včerejším MS v hokeji. Vystoupil s krátkou zdravicí, kde pogratuloval vítězům, Finům i ruské sborné. Důležité bylo ale to, jak byl Putin uvítán publikem. Celý svět mohl vidět, že není přijímán jako diktátor, kterého občané jeho státu nenávidí, ale právě naopak.
Druhá zajímavost – když hráli ruskou hymnu, nezanedbatelná část publika zpívala sovětskou hymnu. Slyšel jsem jasně slova Sojuz a Sovětskij Sojuz. Zřejmě je i v Moskvě nemalá část lidí, kteří vzpomínají na SSSR s nostalgií.

ducatista
ducatista
23. 5. 2016 16:35

Sio: nejen pěkná zdravice, ale předával i pohár pro vítěze společně s Faselem kanadskému kapitánovi. Apropos Fasel, nemám ho rád, ale vážím si ho za slova o Putinovi, kdy řekl, že je to seriózní partner a politik a západní sdělovací prostředky vytvářejí zkreslený mediální obraz. A co mě ještě zaujalo, jak několik hráčů z týmu Kanady přijelo k Putinovi, aby si s ním podalo ruku. Zajímavé.

peter.
23. 5. 2016 18:20

Sio napsal

Nikdo tu asi ještě nevzpomněl Putinův chytrý tah na včerejším MS v hokeji. Vystoupil s krátkou zdravicí, kde pogratuloval vítězům, Finům i ruské sborné. Důležité bylo ale to, jak byl Putin uvítán publikem. Celý svět mohl vidět, že není přijímán jako diktátor, kterého občané jeho státu nenávidí, ale právě naopak.
Druhá zajímavost – když hráli ruskou hymnu, nezanedbatelná část publika zpívala sovětskou hymnu. Slyšel jsem jasně slova Sojuz a Sovětskij Sojuz. Zřejmě je i v Moskvě nemalá část lidí, kteří vzpomínají na SSSR s nostalgií.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=15&v=FpCOGCdc67g