P. C. Roberts: Na obzoru je nukleární válka

Někteří lidé si kladou otázku, proč Rusko považuje zvažované členství Finska v NATO za provokaci. Odpověď je přitom nasnadě: Ze stejného důvodu, pro jaký považuje za provokaci ukrajinské členství v NATO: Pro Kreml jsou nepřijatelné americké raketové základny na hranicích Ruska.

USA zatím hypersonické rakety nemají, ale dříve nebo později je mít budou. Nu a takové rakety na ruských hranicích doletí do Moskvy během tří nebo čtyř minut, takže jde o hrozbu skutečně existenční. A přitom Washington nechce americké základny jen ve Finsku, ale chce je mít i ve Švédsku a v baltských státech. A už dnes je má v Polsku a Rumunsku.

Zatímco Washington zamýšlí členství Finska v NATO jako svou novou provokaci, nesmíme zapomenout ani na dvě další existující provokace, které Kreml vyhlásil pro sebe za nepřijatelné, což jsou už existující raketové základny v Polsku a Rumunsku. No a jelikož by pro Rusko bylo nesmyslné preventivně odmítat raketové základny na Ukrajině a ve Finsku a současně se s nimi smiřovat v Polsku a Rumunsku, bude ruská intervence proti raketovým základnám v těchto dvou posledně zmiňovaných zemích dalším pravděpodobným sebeobranným krokem, který Rusové podniknou.

Západní presstitutky už udělaly, co mohly, aby vyvolaly celosvětové pobouření proti Rusku. A lidé, kteří byli do tohoto módu myšlení vyhnáni, nepovažují  Západem zřizované raketové základny na ruských hranicích za nic nezodpovědného. Ba naopak, odmítavou reakci Rusů na ně berou jako agresi. Taková je totiž síla indoktrinace.

Už roky píši o tom, že toto provokování Ruska může jednoho dne překročit červenou čáru a zažehnout nukleární válku. A stejně dlouho kritizuji Kreml za to, že se těmto západním provokacím dosud rázně nepostavil. Rusko mělo šanci učinit tak na Ukrajině, ale Kreml zde vybral postup, který nedokázal vyvolat potřebný dojem o tom, že zemím, které se přizpůsobí požadavkům americké agrese proti Rusku, hrozí devastace. A bylo přitom méně riskantní prokázat to v zemi bez příslušností k NATO než v zemi NATO. Kromě toho čekal Kreml s intervencí příliš dlouho, čímž USA daroval osm let k vyzbrojení a výcviku ukrajinských sil. 

V důsledku jen „kočičího našlapování“ po Ukrajině bude Rusko čelit stejnému problému ve Finsku nebo kdekoli jinde, návdavkem to k oněm dvěma zemím NATO, které s Ruskem přímo sousedí (Polsko a Rumunsko). Přičemž neexistuje žádná pochybnost o tom, že USA a NATO nasadily kurs vedoucí k nukleární válce. A stejně jako nesmí být v západním světě nic mimo oficiální narativ zveřejňováno a diskutováno, nic též nesmí být učiněno k zastavení této šílené jízdy do  nukleární války. Není dokonce ani možné diskutovat o této hrozbě v západních kruzích zabývajících se zahraniční politikou. S páskou přes oči kráčíme tedy k válce poslední.

A Stoltenberg z NATO tvrdí muziku, když Finsku i Švédsku slibuje, že jejich přijetí do NATO bude bleskové a přinese jim též fůru peněz.

Vybral a přeložil Lubomír Man


Stanův komentář: Něco mi říká, že o použití jaderných zbraní v tomto konfliktu existují zákulisní dohody. Možná se fatálně mýlím, ale kdyby mělo jít o jaderný konflikt, už bychom tu nebyli zhruba před měsícem…

4 14 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
GRENZER
12. 4. 2022 4:33

Válka bude, více vám neřeknu.
(Brave soldat Schweik).

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  GRENZER
12. 4. 2022 9:10

Mysli si, že na klystýru stojí NATO a vítězství je naše!
Byla to opičí říše. Hlavy státníků byly plny plánů, které se vykonávaly a prováděly při snídaní, všechny soudy byty vychytralé a blázince byly přitom plny. Někdo se zbláznil z nutnosti, aby se ukázal být hezkým vládě…

fajt
fajt
12. 4. 2022 8:02

dekapitace dolaru v Rusku pokračuje, proxy válka na ukrajině taky jede a západ se po brutálním mediálním terorismu a ještě horší formě rusofobie začíná reálně militarizovat – pokud si někdo myslí, že to v EU nepůjde tak rychle a snadno, tak ať si vzpomene na třicátá léta v Německu, kdy na začátku této éry by na Hitlera nikdo nevsadil ani dojče fenik … nakonec i dost obyčejných ukrajinců v době záměrného hospodářského marasmu našlo v banderovcích a jejich neoideologii zalíbení a hlavně světlo na konci svého existenčního tunelu – takže, co dnes vypadá jako nemožná věc, zítra může být přijatelná… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
12. 4. 2022 9:04

11.dubna 1961 – «Поехали
Budoucí první kosmonaut Země Jurij Gagarin se málem stal obětí německého důstojníka, který se pro zábavu rozhodl pověsit dítě na vlastní šátek. Malý Yura byl zachráněn zázrakem.
Statisíce sovětských chlapců a dívek takové štěstí neměli a zemřely rukou tak znuděného Hanse, Olafa nebo Fritze, osvobozeného Führerem od chiméry, zvané svědomí. Včera jsem si na nich vzpomněl.

Bety
Bety
12. 4. 2022 9:17

To je americké uvažování. – “ Rusko už před osmi lety mělo na Ukrajině předvést, že zemím, které se přizpůsobí požadavkům americké agrese proti Rusku hrozí DEVASTACE. “
Jen bych se ho zeptala, jak velká by ta DEVASTACE měla být, aby ho to uspokojilo ??

M.C.
Reply to  Bety
16. 4. 2022 8:22

Ano, to je bohužel (nejen) americké uvažování. ,,Nebudete dělat to co my chceme – tak vás zdevastujeme. Metody na to máme různé.“ Uvažování těch, kterým je úplně jedno, co si o nich kdo myslí, protože oni jsou nejsilnější a proto mají právo určovat, co má kdo dělat a co si má myslet. Ve stáji neokonzerv je jedno, jestli dotyčný kope za demokraty nebo za republikány. Viz výrok Babráka Obamy, že ,,zkroutíme ruce za zády těm zemím, které nás nebudou poslouchat.“ V Rusku je toho prostě příliš mnoho, co se dá ještě ukrást a rozkrást místo toho, aby se to od… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
12. 4. 2022 9:32

Ministryně obrany Jana Černochová právě oznámila, že by ráda dohodla, aby měli Američané na českém území vojenskou základnu.
UŽ JE TO TADY!

Bety
Bety
Reply to  Botičky od Diora
12. 4. 2022 11:23

Jsem ráda, že uvažování takového pana Craiga je Rusům cizí, neboť se s touto vládou
dostáváme do pozice perfektního obětního beránka na ukázkovou DEVASTACI !

Aleš
Aleš
Reply to  Botičky od Diora
13. 4. 2022 19:27

Porušuji vyjímečně slib, že už nikdy nic nikam psát nebudu. Při této příležitosti je na čase parafrázovat slavný výrok. „Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí. NADNÁRODNÍ AMERICKÉ TERORISTICKÉ ORGANIZACI navzdory.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Aleš
14. 4. 2022 8:27

Piš, Aleši, piš právě teď, jinak…

Když přišli nacisté pro komunisty, mlčel jsem – nebyl jsem přece komunista.
Když zavírali sociální demokraty, mlčel jsem – nebyl jsem přece sociální demokrat.
Když přišli pro odboráře, mlčel jsem – nebyl jsem přece odborář.
Když přišli pro Židy, mlčel jsem, protože jsem nebyl Žid.
Když přišli pro mě, nebyl už nikdo, kdo by se mě mohl zastat….