P. C. Roberts: Na prahu války

Nelze už pochybovat o tom, že kriminálně tupá vláda ve Washingtonu žene svět do jeho poslední války. (ZDE a ZDE)

Musíme tedy, jako Američané, počítat s možností, že máme ve Washingtonu choromyslnou vládu, která vede svět do záhuby.

Tiskové prohlášení ruské vlády

Šíři se falešné informace o tom, že syrské vládní síly prý použily chlorových a jiných toxických látek. Poslední taková zpráva o chemickém útoku v Douma pochází ze včerejška. Tyto zprávy se připisují známým Bilým helmám, které už mnohokrát prokázaly, že pracují ruku v ruce s teroristy i dalšími pseudohumanitárními organizacemi, sídlícími buď v USA či Britanii. Před nedávnem jsme před možností takovýchto nebezpečných provokací varovali. Cílem těchto neopodstatněných lží je ochránit teroristy a nesmiřitelnou opozici, které odmítly jakékoli politické řešení problému. Musíme ještě jednou prohlásit, že vojenský zásah, vedený pod falešnou záminkou v Sýrii, kde ruské síly působí na žádost legitimní syrské vlády, je absolutně nepřijatelný a může vést k velmi vážným důsledkům.

(ZDE)

Takto interpretujezmíněné varování ruské vlády John Helmer:

„Když byla v Salisbury, Londýně a Haagu pošlapána vláda práva a ve Washingtonu nastolena vláda podvodu, zůstalo světu už jen právo síly. Stavka, jako nejvyšší velení ruských ozbrojených sil, se v pátek sešlo – a je připraveno. Ruské ministerstvo zahraničí v neděli ohlásilo „nejvážnější důsledky“. To znamená, že stačí jediná rána, vypálená na ruského vojáka, a jsme ve válce. Nikoli v info-válce, nikoliv v kybernetické válce, nikoliv v ekonomické válce či proxy-válce (válka, jíž se mocnost, jež válku vyvolala, sama neúčastní), ale ve válce světové.

(ZDE)

Věřím, že situace není až takto kritická.

Ruský pohled na situaci je jednoznačný: „Západu vládne gang násilníků a rváčů, podporovaný lživými a licoměrnými médií, zatímco západní veřejnosti byly vymyty mozky“. (The Saker)

„Američtí generálové, na rozdíl od od amerických politiků, médií a administrativy, mají však tento názor: Jestliže výsledek může být i katastrofální, je nutno takovéto riziko odmítnout“. (Gilbert Doctorow)

S názorem Doctorowa nesouhlasí dva ze tří nejintelegentnějších ruských expertů. Třetím je americký profesor Stephen Cohen, který se, stejně jako já, obává, že arogantní Washington, až po uši zabořený ve své pýše, provokuje Rusko k válce.

The Saker poznamenal, že Rusové se nakonec shodli v názoru, že by bylo chybou smiřovat se i nadále s washingtonským lhaním, urážkami a inscenovanými událostmi, a rozhodli se takto: Jestliže Američané napadnou Sýrii, Rusko je ze Sýrie vyžene.

Doctorow má naopak za to, že jakkoli je Washington choromyslný, má Společný sbor náčelníků štábů rozumu víc a nebude s útokem na ruského spojence souhlasit.

Doufám, že má pravdu Doctorow. Nicméně s válečným štváčem Boltonem, sedícím v Bílém domě hned vedle Trumpa, který se zase těší pověsti tvrdého chlapíka, mám větší obavu z toho, co říká The Saker, než abych byl ukolébán tím, co říká Doctorow.

Jdou zprávy, jejichž pravdivost si momentálně nejsem schopen potvrdit, a totiž ty, že celá ruská vojenská moc se dnes nachází ve stavu vysoké pohotovosti – a ne tedy jen ruské vojsko v Sýrii. (ZDE)

Dnešní hrozby z úst Nikki Haleyové v OSN nepodporují Doctorowy naděje, že rozum ve Washingtonu nakonec přece jen převáží. Ta šílená bába totiž řekla, že USA zakročí proti „obludě“ Asadovi, ať už prý s posvěcením OSN, anebo i bez něj.

Tvrdý chlap Trump, sedící vedle šíleného válečného štváče Boltona, prohlásil, že na domnělý chemický útok v Sýrii přijde odpověď a bude to prý odpověď vedená silou. „Nemůžeme jen tak projít hrůzy, kterých jsme všichni svědky…Nemůžeme dovolit, aby se tohle mohlo dít, zvláště když disponujeme silou Spojených států, která to může zastavit.“

Sýrie žádný chemický útok neprovedla – a na to bych klidně vsadil i svůj život. Avšak máme zde prezidenta, vyhlašujícího něco, co je bez faktů, a též cosi, „čeho jsme prý všichni svědky“.

Není tedy divu, že Rusové konečně pochopili, že je Západ ovládán gangem násilníků a rváčů, podporovaným lživými a licoměrnými médií, zatímco veřejnost Západu má beznadějně vymyté mozky.

Jestliže Doctorow nemá pravdu v tom, že společný sbor náčelníků štábů převáží nad šíleným prezidentem a jeho poradcem Národní bezpečnosti, směřujeme k válce. K válce, v níž USA nezvítězí.

Všimněte si, vážení čtenáři, že v západních médiích není o probíhající světové krizi ani zmínky. Na programu CNN i BBC je současným hlavním tahákem útok FBI na jednoho Trumpova právníka.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Překlad: Lubomír Man

 

 

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
24 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
fajt
11. 4. 2018 5:23

stále může jít o domluvenou hru, kdy v zájmu válečných příprav se Doníkovi dovolí vstoupit na výsostné území deep state a ten pak bude mít snadnější práci se svými konkurenty – ale může taky jít pouze o jeho partyzánštinu ze zoufalství, že se mu stále nedaří plně uchopit moc ve své říší ( samozřejmě největší frustraci musí zažívat jeho chlebodárci ) … ať je to jakkoliv, dnes je hlavně vidět ( a cítit ) hrubice ( a špatný záměr ) Gorbačova, tedy grupy KGB, která šla na dohodu a za majetkem ke konkurenci a ještě před tím kardinální chybu Brežněva,… Číst vice »

peter.
11. 4. 2018 6:58

Proti portálu “ nadhlad.com“ mám výhrady.Čítam ho,lebo ho navštevujú kvalitní diskutéri a nasledujúci článok sa majiteľovi podľa mojej mienky naozaj podaril.
http://www.nadhlad.com/content/svet-na-okraji-vojny

fajt
fajt
11. 4. 2018 9:48

peter. napsal

V tých židoch sa už ani divá sviňa nevyzná :
http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Pozor-na-Sorosa-podporujte-Orbana-Inak-ohrozujete-sami-seba-zaznelo-z-Izraela-299559

možná je to jenom taková mafiánská praktika, v tom jewrejci obzvláště vynikají – ale čas nakonec ukáže, co se vlastně dělo a kdo s kým a proč a za kolik. ..)

fajt
fajt
11. 4. 2018 10:09

v tuto chvíli neskutečně selhává česká televize, jsem opravdu rád, že ji neplatim, no a na rozdíl od ostatních si budu tohle pochybení pamatovat, i s jejich nositeli. ..)

Gatta
Gatta
11. 4. 2018 12:39

Re fajt: … hra je složitá a těžko od compu odhadnout kým a kolikrát je cinknutá.

Ale nevěšme hlavu … „Pravda vždy nalonec vyplave nahoru“ … jen občas už jenom jako utopenec …

fajt
fajt
11. 4. 2018 18:30

Gatta napsal

Re fajt:… hra je složitá a těžko od compu odhadnout kým a kolikrát je cinknutá.

Ale nevěšme hlavu… „Pravda vždy nalonec vyplave nahoru“ … jen občas už jenom jako utopenec …

možná ani ne tak složitá jak otřesně špinavá … nebojte, válka nebude, v RB OSN se Rusko s USA cucají ( price za naftu roste, albion se žabožrouty stojí v aptáku a v podstatě zbaběle mlčí, fialová kráva z rajchu tajně volá tureckému pašovi a šáša Krusty twitterem obešel celou americkou administrativu i zacyklovaný Kongres ), jediné, co posílilo je NWO…bohužel. ..

peter.
11. 4. 2018 19:08

fajt napsal
možná ani ne tak složitá jak otřesně špinavá …

No keď uvážim,že aj hus Tereza z Londýna odmietla podporiť Trumpa v jeho sýrskom dobrodružstve….. ?
Musíte ale uznať,že atmosféra za posledné 2 mesiace riadne zhustla.Intuícia ma málokedy sklame a teraz mám naozaj pocit,akoby sa v mojej blízkosti vyskytoval šimpanz s granátom v ruke.Už si netrúfam nič predpovedať,ale to napätie vo svete je neznesitelné.Skôr či neskôr dosiahne kritickú hodnotu a buď vybuchne alebo tichúčko vysyčí do prázdna.Druhá možnosť je lepšia.
Ale aj táto možnosť je celkom reálna:
https://politikus.ru/articles/106408-glavnye-riski-na-ukraine-a-ne-v-sirii.html

Gatta
Gatta
11. 4. 2018 19:24

fajt napsal
možná ani ne tak složitá jak otřesně špinavá … nebojte, válka nebude, v RB OSN se Rusko s USA cucají ( price za naftu roste, albion se žabožrouty stojí v aptáku a v podstatě zbaběle mlčí, fialová krávaz rajchu tajně volá tureckému pašovi a šáša Krusty twitterem obešel celou americkou administrativu i zacyklovaný Kongres ), jediné,co posílilo je NWO…bohužel. ..

Re fajt – onehdy jsem psal, že „život musí být za všech okolností optimista“ … ale že to dá někdy ku*va práce …

fajt
fajt
12. 4. 2018 4:35

Gatta napsal
Re fajt – onehdy jsem psal, že „život musí být za všech okolností optimista“ … ale že to dá někdy ku*va práce …

nemá cenu být optimistou k moci a režimu za každou cenu, páč to se z něj stává pouze užitečný idiot – důvěru si ti cocoti u lizu musí zasloužit a ne obráceně. ..)

fajt
fajt
12. 4. 2018 4:38

Gatta napsal
Re fajt – onehdy jsem psal, že „život musí být za všech okolností optimista“ … ale že to dá někdy ku*va práce …

hrají s námi betla, po tu dobu co se strachujeme ( a chováme se racionálně a logicky místo nich) , oni si mezitím mastí kapsy a posilují moc, a to všicky bez výjimky. ..)

fajt
fajt
12. 4. 2018 4:50

peter. napsal

Toto možná celú situáciu zmení:
http://www.rukojmi.cz/clanky/5976-pravda-o-utoku-chemickymi-zbranemi-v-syrii
Veď oni sa majú celkom radi:
https://www.rt.com/news/423800-nebenzia-haley-kiss-shake-hands/

mezitím na Donbasu stále umírají nevinní lidé a oligarchové z obou dvou stran se mají královsky ( proto taky z tohoto pohledu vypadá zbytečná smrt Ivana Stejskala jako otřesná tragedie ). ..

peter.
12. 4. 2018 5:09

Лавров Шойгу:

–Слушай, Кужугетович, в ответку амерам, не бей по Нью-Йорку, у меня там дочь.
–Да я знаю Песков тоже звонил по поводу США. Медведев просил по Тоскане не бить, Шувалов по Парижу, а Железняк по Лондону. Другие наши звонили, список большой на самом деле… Слушай Лавров, куда бить-то тогда?
–Кужугетович, йопани по Воронежу, там точно наших нет!

fajt
fajt
12. 4. 2018 5:18

peter. napsal

Лавров Шойгу:

–Слушай, Кужугетович, в ответку амерам, не бей по Нью-Йорку, у меня там дочь.
–Да я знаю Песков тоже звонил по поводу США. Медведев просил по Тоскане не бить, Шувалов по Парижу, а Железняк по Лондону. Другие наши звонили, список большой на самом деле… Слушай Лавров, куда бить-то тогда?
–Кужугетович, йопани по Воронежу, там точно наших нет!

přesně tak :-) a proto vzhůru do čisté a brutální lichvy, nejdříve je musíte zbavit ručiček a nožiček, stejně jimi pohrdají. ..)

peter.
12. 4. 2018 5:36

Neveria ruskému školstvu ktoré sami doj…li.
https://www.mojevideo.sk/video/286f9/kde_ziju_deti_ruskych_politikov_(cz_titulky).html

peter.
12. 4. 2018 6:08

peter. napsal
Neveria ruskému školstvu ktoré sami doj…li.
h

USA a Gayeurópa už lepšiu PRO nevymyslia.Všetci tí ruskí politici sú cez svoje deti študujúce v zahraničí vydierateľní.Kto by už chcel zabiť svoje deti všetkými tými „Sarmatami“a „Satanami“?

fajt
fajt
12. 4. 2018 6:38

peter. napsal USA a Gayeurópa už lepšiu PRO nevymyslia.Všetci tí ruskí politici sú cez svoje deti študujúce v zahraničí vydierateľní.Kto by už chcel zabiť svoje deti všetkými tými „Sarmatami“a „Satanami“? oni ví jak s plebsem, a někteří v podhradí je za to i za hrob milují … evropa stejně v tomto století chcípne ( a dobře ji tak) , americká korporace se možná transformuje na jidiš stát, kde majoritní černí a jiná mentální svoloč bude dělat sionistům co jim na očích uvidí a na ruských pláních budou asi rabovat čínští roboti ( tohle prostředí žádný národ krom rusů nedá, a… Číst vice »

fajt
fajt
12. 4. 2018 7:44

https://www.youtube.com/watch?v=c89MIWlqSNw – pamatujete, pro některé dnes nepříjemné deja vu, v tuto chvíli jsou v postavení Štěpána a akorát koukají jako vrány, jak se to mohlo všechno stát, že promrhali svou šanci, jenom hloupě posloužili a nakonec odejdou jako zpráskaní psi … role Zemana je ještě více pikantnější, v časech státního převratu se vysmíval tehdejšímu zkostnatělému režimu, jeho přestárlým činovníkům a tehdejším heslům, kterým národ nevěřil – dnes je na tom v podstatě jako Husák, jenom v té rovině , že tehdy doktor ve svém patřičném věku odešel na spokojený starobný dôchodok a on musí ze všech sil držet mocenskou pozici… Číst vice »

peter.
12. 4. 2018 14:07

peter. napsal
Neveria ruskému školstvu ktoré sami doj…li.

Nezobrazuje sa! Neviem prečo