P. C. Roberts: Nejvlivnější tuhle možnost zkrátka mají

Stalo se (zřejmě souhrou náhod), že minulé pondělí stálo vládní tryskové letadlo americké státní prokurátorky Loretty Lynchové na stejné letištní rozjezdové dráze v arizonském Phoenixu, na které stálo i soukromé letadlo, na kterém se právě nalézal někdejší prezident Bill Clinton. A zřejmě každá z obou těchto stran o přítomnosti strany druhé na letišti věděla, o čemž svědčí skutečnost, že následně došlo i k blízkému kontaktu obou těchto stran, když se obě na palubě jednoho z uvedených letadel setkaly. A to za situace, kdy FBI vyšetřuje Hillary Clintonovou pro trestní přestupek amerického zákona o špionáži. (týká se útoku na americký konzulát v libyjském městě Benghází před více než třemi roky, při němž zahynuli čtyři Američané, a Hillary Clintonová coby tehdejší minystryně zahraničí je viněna z toho, že svými vyjádřeními mátla veřejnost a reakce jejího úřadu na uvedený incident nebyla dostatečná).

Zdá se být více než jen náhodné a je minimálně naprosto nezvyklé, aby se žalující úřednice soukromě setkala s manželem potencionální obžalované. Zajímavé by bylo dovědět se, na palubě kterého z obou letadel k setkání, trvající půl hodiny, došlo. Zda šla prokurátorka Lynchová k letadlu Billa Clintona, což by bylo naprosto šokující, anebo šel Bill Clinton k letadlu první prokurátorky a ona jej na palubě svého letadla přijala, což by sice bylo šokující o malý stupínek méně, ale stále by šlo o zcela nepřípustný konflikt zájmů.

A bomba největší? Na otázku televize ABC15, co bylo předmětem onoho půlhodinového setkání obou stran, Lynchová odpověděla, že se bavili o svých vnucích, a exprezident jí též vyprávěl o golfu, který si ve Phoenixu zahrál.

Prokristapána, o čem jiném by se taky za situace, kdy Hillary vzdoruje obvinění, za které ji příslušný kongresový výbor nedávno griloval po dobu celých 11 hodin, mohli též bavit, že ano?

Přikládám video, které k případu pořídila televize ABC15.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Překlad: Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin (už bez taky m)
2. 7. 2016 17:30

No comment…