P. C. Roberts: Nejžhavějši zpráva z ukrajinské fronty

Skončeno. Putin vyhrál. Victoria Nulandová, neokonzervativní válečná štváčka jmenovaná bláznem z Bílého domu náměstkyní amerického ministra zahraničí, oznámila kapitulaci Washingtonu, když se obrátila na Čínu s požadavkem, aby tato využila svůj vliv na Rusko a odvrátilo je od invaze. Dala tak na vědomí to, co už téměř každý věděl: USA a NATO postrádají válečnou kapacitu.

Kapitulace Washingtonu následovala poté, co se ukrajinský prezident obrátil na vládu USA s prosbou, aby zastavila svoji propagandu o přípravě „ruské intervence“, protože o této zaprvé nic nesvědčí, a také proto, že tato americká propaganda je až moc provokativní. Německo odmítlo dát svůj souhlas s přeletem britských letadel dopravujících zbraně na Ukrajinu přes své výsostné území a dvě země NATO oznámily, že své vojáky k silám NATO na Ukrajině nepřipojí. To vše si tedy dal Washington jaksi dohromady a stalo se to, co se stalo.

Většina zemí pochopila, že americké odmítnutí vyslyšet návrh ruské vlády k zajištění vzájemné bezpečnosti je nerozumné i nebezpečné, a že strategie Washingtonu vyzbrojit a vycvičit Ukrajince k boji, a tak je vyprovokovat k mohutnějšímu útoku na donbaské Rusy, selhala. Ukrajina totiž ví, že jakékoli škody a ničení v Donbasu Rusové nepřipustí. Ukrajinci si navíc nejsou vůbec jisti, zda by dokázali donbaskou armádu, pravděpodobně už vyzbrojenou novými a vysoce účinnými ruskými zbraněmi, porazit. Ukrajina dále chápe i to, že Rusko je schopno vymazat její vojenské síly konvenčními raketami, aniž by překročilo ukrajinskou hranici. Ukrajinci též vědí, že by jim v případě svého vlastního útoku na Donbas nikdo nepřišel na pomoc, což potvrdil Pentagon svým oznámením, že na Ukrajinu nebudou vyslány žádné americké jednotky.

To, že Washington veřejně ruský návrh odmítl, neznamená nic, protože žádná jiná alternativa než jednat podle něj se mu de facto nenabízí. Rusové se tedy Washingtonu konečně rázně postavili (a už byl nejvyšší čas tak učinit), a každý, včetně lidí ve Washingtonu, nyní rozumějí tomu, že Ukrajina nikdy nebude členem NATO.

Raketové základny USA a NATO v Polsku a Rumunsku budou časem a bez hluku vyklizeny. Washington bude i nadále burácet a vyhrožovat, ale schopen akce už nebude, a diplomatičtí Rusové mu nějakým naaranžovaným způsobem umožní, aby ze záležitosti vyšel bez ztráty tváře.

Svět se zkrátka neoblomnému požadavku Ruska a jeho bezkonkurenční vojenské převaze podporované Čínou přizpůsobil.
Nu a nyní, kdy tedy na scénu světového dění vstoupila dlouho potlačovaná ruská asertivita, očekávám, že se Washington pohne směrem ke kooperativnější i mírumilovnější politice.

Zdroj: PCR

Překlad: Lubomír Man

4.9 11 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
g.hrosik
g.hrosik
1. 2. 2022 9:47

Dle mého je to docela výstižné hodnocení a ty tanečky a bububu Západu kolem jen ukazují jejich bezmoc.Velkmi trefně to vyjádřil V.Pjakin v ve 42.minutě záznamu svých aktuálních Otázek:… „Oni nás žádají, abychom nepublikovali materiály, jež nám poslali. Proč? Protože jsme otevřeně vyložili naše jednací pozice. My ale s nimi nevyjednáváme o těchto pozicích – my s nimi jednáme z těchto pozic o celém zbývajícím bloku našich vzájemných vztahů…“:

Aleš
Aleš
Reply to  g.hrosik
1. 2. 2022 18:35

To, co jsem trochu odvážně nedávno papouškoval: GAME IS OVER, se stalo realitou.

Alva
Alva
1. 2. 2022 10:02

Rostiskav Iščenko vtipně popsal stav „na východní frontě“. https://www.pokec24.cz/politika/vystraseni-spojenci-hegemona/ … Z Washingtonu volali Zelenskému a zeptali se jestli si dobře pamatuje čin spartského krále Leonidase a jeho tří set válečníků? Takže se musí tento výkon zopakovat, pouze ve větším měřítku, aby se Západ probudil, vzrušil, zastyděl se a konečně povstal… Smrt tří set hrdinů, zadržujících nesčetnou armádu asijského despotismu, dnes nikoho nepřekvapí, ani si jí nikdo nevšimne. – A vojska na Ukrajinu? – zeptal se Zelenskij nesměle. – Jaká vojska? Vždyť ti barbaři je všechny zabijí. Udusíme je sankcemi, – řeklo sluchátko hlasem Bidena. … A pro to je nutné se… Číst vice »

Bety
Bety
1. 2. 2022 10:09

Tak i tomu šaškovi Zelenskému došlo, že USA vůbec nezáleží na tom, co se stane s ním a jeho partou – že by mu záleželo na jeho přitroublých voličích nepředpokládám.
Ale u nás je parta hic, která si připadá nedotknutelně.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
1. 2. 2022 15:06

Tohle jste neviděli: 24.09.2016, prezident ukrajiny hraje na …

https://www.youtube.com/watch?v=J_UWafVKjLw

Alva-Bety-Irena: nekoukat! :-)

P.S. O 3 roky později tato kreatura se opravdu stala prezidentem obrovského státu.
Divná doba, divní lidé.