P. C. Roberts: Nevstupuje Putin do propagandistické pasti?

Ještě dřív, než se vzdáme nadějí na to, že Summit Biden-Putin vyústí v lepší vztahy mezi USA a Ruskem, měli bychom si vzpomenout na summit Trump-Putin v Helsinkách v červenci 2018. Tehdy Demokratická strana a americká média využila setkání Trumpa s Putinem k očernění této události jako něčeho, co prý jen posílilo postavení Putina a současně učinilo postavení Ruska jako veřejného nepřítele USA číslo jedna jevem trvalým.

Americký establishment se zkrátka postaral o to, aby Summit neuspěl. Tři dny před ním vzneslo americké ministerstvo spravedlnosti obvinění proti 12 pracovníkům ruské vojenské zpravodajské služby (GRU), a dva dny před summitem požádala demokratická polovina Senátu Trumpa, aby setkání s Putinem zrušil. Ředitel CIA John Brennan na tiskové konferenci uspořádané po summitu prohlásil, že setkání Trumpa s Putinem prokázalo, že „Trump překročil práh vážných zločinů a nevhodného chování a jeho jednání s Putinem nebylo ničím jiným než vlastizradou.“ A že „Trumpovy poznámky nebyly pouze imbecilní, ale navíc prokázaly i to, že ten, který je vyslovil, spočívá kompletně v Putinově kapse“.

Řečeno jinak: Demokratická strana, americký vojensko-bezpečnostní komplex a americká média označila setkání Trumpa s Putinem za akt zrady. A zcela bez ohledu na to, zda nepřineslo i cosi prospěšného, ovládly oficiální narativ mediální presstitutky, Demokraté a CIA.

Otázka, která se z předcházejícího nabízí sama sebou, je tato: Jestliže Trump zradil tím, že se setkal s Putinem, proč se setkání Bidena s Putinem považuje za přípustné?

Odpověď na tuto otázku je nejpravděpodobněji tato: Summit Biden-Putin se pro Kreml připravuje jako past. Stejně jako Kreml vstoupil do pasti, když dovolil Navalném převést svůj „otravný příběh“ do Německa, opakuje svůj omyl i nyní, když souhlasí, aby se setkal s Bidenem.

Ze zpráv o předsummitových jednáních Lavrova s americkým ministrem zahraničí víme, že Bidenovu agendou pro summit není nic jiného než seznam protiruských obvinění. Vyjádřeno jinak: Bidenovým záměrem pro summit je držet Putina v pozici člověka, který se za tato obvinění bude zodpovídat. Z takovéhoto programu nemohou pochopitelně vzejít žádné zlepšené vztahy, kromě toho případu ovšem, že by Putin všechna obvinění snášená na jeho hlavu přijal jako oprávněná a slíbil, že se v budoucnu bude chovat líp. Jinak washingtonským narativem, který z tohoto Summitu vzejde, bude, že Summit neuspěl – a to díky Putinově zpozdilosti a neuváženosti. Putin prostě neslíbil, že už nebude trávit lidi, nebude napadat cizí země, nebude narušovat cizí volby a nepřestane podnikat své kybernetické útoky.

Jinými slovy: Washington využije summitu k posílení pověsti Putinova Ruska jako amerického nepřítele číslo jedna. Je téměř zcela jisté, že právě tohle bude výsledkem summitu. Washington zkrátka využívá ruské přání být přijat Západem k tomu, aby neopatrný Kreml zatáhl do propagandistické pasti.

Bidenův režim je sestaven z ideologů a je veden nejméně profesionální vládou, jakou kdy americká historie zaznamenala. Biden je obklopen mnohými z těch, kteří např. zorganizovali majdanskou revoluci a instalovali na Ukrajině vládu nepřátelskou vůči Rusku. Např. Victorii Nulandovou (chodila na Majdan s nůšemi koláčků – pozn. překl.). A navzdory kremelskému diplomatickému úsilí odhlasoval nedávno Evropský parlament podporu rezoluci, požadující změnu režimu v Rusku. Jestliže ovšem na straně Západu existuje tak vysoká míra nepřátelství vůči Rusku, jak může Kreml očekávat jakýkoli pozitivní výsledek summitu?

Jako by Kreml stále ještě nepochopil, že je pro Washington mnohem cennější jako nepřítel než jako přítel. „Ruská hrozba“ je základnou více než bilionového ročního rozpočtu amerického vojensko-bezpečnostního komplexu i moci, která jde s tímto komplexem ruku v ruce. A kdyby ruské hrozby nebylo, jak by pak ten komplex ospravedlnil tento svůj rozpočet?

„Ruskou hrozbou“ se kromě toho udržuje v linii s americkou politikou též západní Evropa. Kdyby totiž nebylo ruské hrozby, jaký by pak byl smysl NATO? Co jiného než tato hrozba by evropským zemím mohla zabránit mít své nezávislé zahraniční politiky a tím přispívat k mnohapolárnímu světu?

Je proto Bidenovým záměrem nikoli snižovat, ale jen a jen zvyšovat napětí s Ruskem. Takže bychom si měli znovu připamatovat, že CIA, FBI, Demokraté a americká média rozehráli aféru Russiagate proto, aby zabránili Trumpovi normalizovat vztahy s Ruskem. A neexistuje tudíž nic, co by nám umožňovalo věřit tomu, že Bidenovi bude povoleno učinit cokoli z toho, co nesměl učinit Trump.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Překlad: Lubomír Man

4.8 12 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
7. 6. 2021 13:22

Mno, past … a ještě k tomu propagandistická… Tak především setkání Bidet/!/ – Putin potřebuje emerika. Mám pocit, že světově se to píše jen v tomto pořadí B – P. Na opačný sled si nějak nevzpomínám. Má to nejpíše predikovat akčnost a důležitost emerické špičkové latríny. Kdyby to Putin odmítl, byl by světový vyvrHELL. Přečetl jsem si jakousi historii setkání nejvyšších sovětských a emerických lídrů, že, a bylo to dílo. Tak například napoprvé snad Gorbačov označil Reagana za dinosaura. A na pár let bylo vymalováno. Aby nám všem bylo jasno – doba musí být obtěžkána neodkladným – aspoň dílčím –… Číst vice »

demon-640.jpg
fajt
fajt
7. 6. 2021 20:40

Trump jako prezident bažinu neporazil a už na ní nikdy mít nebude. ..)

Irena
8. 6. 2021 10:42

https://kob-forum.eu/2021/06/08/fasisticke-heslo-na-novem-dresu-ukrajinske-fotbalove-reprezentace-pro-mistrovstvi-evropy/

Fašistické heslo na novém dresu ukrajinské fotbalové reprezentace pro mistrovství Evropy!

Irena
Reply to  Irena
10. 6. 2021 12:04

Takže UEFA přece jen couvla a druhou, cudně skrytou půlku hesla budou muset Ukrajinci odstranit po protestech Moskvy. Nikdo jiný očividně neprotestoval ani POLSKO!!! Rusofobie nade vše, že?

Dobře to řekla. Tak nějak mi připadá, že je to téměř prorocké… :-)

Zacharova, známá mluvčí ruského ministerstva zahraničí, se novým dresům posmívala. A řekla: „Ukrajinský fotbalový tým připojil ukrajinské území k ruskému Krymu.“

Zdroj: https://www.idnes.cz/fotbal/euro-2021/ukrajina-dresy-krym-rusko-reakce-uefa.A210610_113242_euro-2020_jic

orinoko
orinoko
11. 6. 2021 9:48

Važme si toho – právě teď prozivame dny vymluvnych signálů. Ještě že nejsou kouřové, nemuseli bychom je správné luštit. Přitom je to dneska priorita, neb obrazové sdělení dneska převažuje nad grafickými znaky sdělení. Jsme zase na počátku – obrázkové písmo. Dzo Bidet poslal vzkaz Rusku – buďto budete v lati, anebo vám ukážeme, jak se pokleká po emericku. A o podobě late rozhodujeme MY. Emericka Is back. Že by comeback? A potom také – řeknu mu, co chci, aby věděl. Jako Putinovi. Vážně? A bez čtečky? Putin poslal signál celému teoretickému zachudu. Stran Haliče. Chcete mít Halič jak je? Tak… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
11. 6. 2021 11:59

Zajímavé by bylo, kdyby si Putin vzal Bidenova slova o lidských právech k srdci a poslal jako gesto dobré vůle dosti velkou finanční „humanitární“ podporu … americkému hnutí BLM.