P. C. Roberts: Nikdy nepochoduj na Rusko!

Společně s webem The Saker sdílím obavu, že pýcha a arogance, sídlící dnes ve Washingtonu, jsou dostatečně silné na to, aby se světem skoncovaly. A že konflikt, který by tu zkázu zkázu mohl zažehnout, by mohla dodat nezodpovědná vláda Izraele.

Kdyby byla prezidentkou USA zvolena Hillary, byli bychom pravděpodobně už dnes všichni mrtví. A Trump, který se stal zajatcem vojensko-bezpečnostního komplexu, je ke konfliktu, který Hillary navrhovala, krok za krokem tlačen. Čímž se nebezpečí vypuknutí války nebezpečně přibližuje.

Alespoň na chvíli, která by mu umožnila vzpomenout si, co pýcha a arogance způsobily mocným vojenským silám Napoleona a Hitlera, by měl Washington odložit svou aroganci stranou. A povšimnout si válečné teorie, jak ji zveřejnil web Larchmonter: Její hlavní dvě zásady znějí takto: 1) Nikdy nepochoduj na Moskvu! 2) Nikdy nepochoduj na Moskvu!

Zdroj: Paul Craig Roberts

Překlad:Lubomír Man

32
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
32 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Autoři komentářů
Honza999fajtMartin (už bez taky m)Betyhudryper Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
fajt
Člen
fajt

tak světová válka bude, tedy neoconi s ní prý na tuty počítají, vše je naplánováno a sečteno, a považte, země kde nakonec začnou po jaderné katarzi je prý Rusko – jenom trefit bunkr ruského cara a jeho bohatýrů ( což prý nebude až tak velký problém ) a mrtvá ruka za ně zlikviduje jejich nepotřebnou korporaci, která je stejně na hraně katastrofy. ..)

fajt
Člen
fajt

dnešní fatální stav světa je taky dán chybou ( nebo rovnou záměrem ) Gorbačova ( a jeho skupiny), který před léty podepsal dnešním mocenským šupákům bianco šek a dovolil jim, aby se opravdu stali pozemskými bohy, takže na svém zániku si rusové taky hezky zapracovali sami – už Brežněv mohl ameriku poslat pod kytky ( po fatální vojenské misi ve Vietnamu byla americká korporace na lopatkách, jak ekonomicky, tak i společensky ), ale on raději blahosklonně dovolil a umožnil Reaganovi, aby čachroval s americkým dolarem a dluhem mimo rámec jakékoliv ekonomické reality a umožnil američanům, aby s tímto falešným papírem… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Člen
Martin (už bez taky m)

Zatím Donald o válce jen žvaní, možná jak mnozí upozorňují proto, aby války nemusel vést. Ano, jeho manévrovací prostor je omezený, stejně jako jeho inteligence. Přesto si na rozdíl od mnohých myslím, že jsme s ním ve vedení USA přes žvanění a kecy od války o dost dále než za „hodného Yntelygenta“ Ohavy. Fajte doprčic máte jistě taky rád svět a dobré, je to vidět z toho co Vás žere. Ale nemylte se že ono dobré je tak slabé jak možná vypadá a nesuďte velikost národů podle jejich ochoty k mírovému životu. Rus až příliš ví co je to válka,… Číst vice »

fajt
Člen
fajt

Víte , Martine, co je v reálném světě pravda, realita a spravedlnost ? to je to, čím se řídí většina ( a je pro skutečný život jedno, že to poslušnému a spořádanému davu někdo se záměrem nakukal) – jestli si někdo myslí, že pravda se nakonec vyloupne jak nějaké pohádkové šaty z divokého ořechu, tak je tak trochu snílek, naiva, ale hlavně potencionální mrtvola ( jinak ideální hmota dnešních sociálních inženýrů, kteří propadli blahobytu chamtivých psychopatů). ..) nevím, jaký je skutečný záměr kremelské politiky a jak moc jsou v prosazování svých nároků a vlivu úspěšní ( jak už jsem psal,… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Člen
Martin (už bez taky m)

Fajte, ZLO je samozřejmě velmi silné, a účinně podbízivé. Umí hodně. Ale záleží na každém, každé kapce v moři. Stále věřím, že to dobré je silnější, pokud LIDÉ budou na jeho straně… Když vidím hrůzy ve světě, i suchý krajíc podělený s berany na louce je sladký… Stále mnoho můžeme a tak snad i Z-můžeme. Jen je třeba být u chlapa mužem a u ženy ženou, snad i proto se z lidí snaží udělat to genderovic stádo… Ve skoro každé hlavě je ale místečko, kde když dopadne správná info ve správné době… stádo se nejprve „splaší“, ale pak začne hledat… Číst vice »

fajt
Člen
fajt

tak to jo, Martine, vrhnem se plně na duchovno ( jako indiáni, když zjistili, že je kolonizátoři převálcovali), dnešní funkční společnost je podivný organismus, tvořený poškozenými atomojedinci, který je pospojován velmi nehezkými vlastnosti, které se pro tuto civilizaci stávají axiomy – zajímavý evoluční trend ( možná i desítkami tisíce let prověřený) – ale máte recht, zatím jsme v místech, kde nás odúmrť obludy tak moc neohrožuje ( a když tedy dojde na ten vysněný svatý grál jaderné očisty, tak si to v podstatě ani moc neužijeme, to bude rychlý) , takže i my můžeme čerpat z požitků korporátního fašismu většími… Číst vice »

fajt
Člen
fajt

https://cz.sputniknews.com/svet/201709266036921-usa-omezeni-letu-rusko-dohoda-otevrene-nebe/ – to ostentativní ponižování a peskování Ruska je docela zajímavá taktika, když se k tomu přidají i nějaké akce ( jako vražda ruského voj, velitele v Sýrii ), tak tady máme velmi zajímavou situaci. ..)

tatar
Člen
tatar

fajt napsal dnešní fatální stav světa je taky dán chybou ( nebo rovnou záměrem ) Gorbačova ( a jeho skupiny), který před léty podepsal dnešním mocenským šupákům bianco šek a dovolil jim, aby se opravdu stali pozemskými bohy, takže na svém zániku si rusové taky hezky zapracovali sami – už Brežněv mohl ameriku poslat pod kytky ( po fatální vojenské misi ve Vietnamu byla americká korporace na lopatkách, jak ekonomicky, tak i společensky ), ale on raději blahosklonně dovolil a umožnil Reaganovi, aby čachroval s americkým dolarem a dluhem mimo rámec jakékoliv ekonomické reality a umožnil američanům, aby s tímto… Číst vice »

fajt
Člen
fajt

tatar napsal
tatar

Putin (možná) buduje silné Rusko, třebas jeho dcery to ale vidí jinak. ..)

Irena
Člen

fajt napsal
Ale ten samotný stát – retardovaní jedinci – to je slabý slovo.

Ale ten samotný tatar – … dále panuje plná shoda.

fajt
Člen
fajt

Irena napsal
Ale ten samotný tatar – … dále panuje plná shoda.

moc Vám nerozumím, zkuste to rozvést – ale pokud jde o ruskou mentalitu, tak s ní jsem byl v přímém kontaktu, v podstatě i v extrémních situacích jakou byla voj. služba. ..)

Irena
Člen

fajt napsal
moc Vám nerozumím, zkuste to rozvést– ale pokud jde o ruskou mentalitu, tak s ní jsem byl v přímém kontaktu, v podstatě i v extrémních situacích jakou byla voj. služba. ..)

Já se nedivím fajte, že vy nerozumíte, už jsem si všimla, že na tom nejste právě nejlépe.

fajt
Člen
fajt

Irena napsal
Já se nedivím fajte, že vy nerozumíte, už jsem si všimla, že na tom nejste právě nejlépe.

ono je dobrý mít iluze, ale přeci jenom věkem by člověk měl být opatrnější a s důvěrou ve stejné ošibky raději šetřit. ..)

Bety
Člen
Bety

Retardovaných jedinců domnívajících se že nejdůležitější jsou výklady plné ŠUNTŮ je v KAŽDÉM národě VÍC NEŽ DOST. Nicméně v Evropě nám přibydou geometrickou řadou a ze strany Ruska to nebude.
Rozhodně stojím za Martinem který věří, že lidé jsou v zásadě dobří, protože opak znamená zařadit se mezi ty retardované, kteří jsou nejšťastnější, když je jejich barák nacpán větším počtem šuntů, než mají jejich známí a sousedé.
A jak už to v dnešní době chodí, ti nejvíce „retardovaní“ se k tomu vyžívají v pomluvách a zatracování těch, kteří k tomu tak silné sklony nemají,.. co tatare?.

Admirál
Člen
Admirál

tatar napsal Přesně tak. Vysockij plakal, když viděl v Americe plný výklady zboží. Každý Rus je posedlý Západem a Sibiř má jen jako laciný zdroj surovin pro prachy, který pak může rozházet v Monte Carlu. Kdo neutekl do USA, nebo do Německa (https://blisty.cz/art/88185.html), se aspoň cpe do Kaliningradu, protože vypadá evropsky. I Česko už je jich plný, stačí se projít středem Prahy nebo Brna. Vykulený oči, že můžou žít na tom vysněným západě, eh… Demograficky už Rusové prohrávají v samotným Rusku, je to de facto jedna z posledních koloniálních říší, je otázkou, kdy to Tatary, Burjaty a další přestane bavit.… Číst vice »

tatar
Člen
tatar

Admirál napsal „Ale ten samotný stát – retardovaní jedinci – to je slabý slovo.“ Mluvíte s respektem o Putinovi, ale přehlížíte, že se Rusko dokázalo postavit na nohy a že dosáhlo řady úspěchů a řada úspěchů nemůže byt nahodilá. To není možné s retardovanými jedinci. Nemůže se opírat o jednoho, byť sebeschpnějšího jedince. Za tím musí být určitá fungující pyramida onsahující školství,výzkum, vývoj, výrobní a organizační schopnost, zkrátka určitýn způsobem fungující stát a ten fungující stát si je schopen do čela generovat schopné jedince. Vámi popisovaní „noví Rusové“ jsou fakt, jako je fakt bída ruského venkova. Obojí jsem viděl a… Číst vice »

Bety
Člen
Bety

„noví Rusové“ je termín, na který narazíte i v ruské literatuře. Jsou to lidé, kterých si nikdo neváží i přes jejich hmotné statky. Jsou to ti, kteří aby na západ od Ruska správně zapadli, shazují vše, co je ruské a to včetně pojmu vlast. Dalo by se říct, že se prodali za „mísu čočovice“ a ještě se tím vychloubají. U nás je také takových
„nových “ Čechů i Moravanů dost a dost. A kdyby opustili vlast a přesunuli se do západního ráje nikdo by je nepostrádal.

hudryper
Člen
hudryper

Martin (už bez taky m) napsal Donald o válce jen žvaní, možná jak mnozí upozorňují proto, aby války nemusel vést. Ano, jeho manévrovací prostor je omezený, stejně jako jeho inteligence. Tvé postoje jsou mi sympatické,a proto si Tě dovolím upozornit na svůj názor. Ti,kdož prosadili svou mocenskou silou a zákulisní pomocí Trumpa jej přetím mimořádně pozorně vybrali s řady osobností,protože věděli,čemu bude prezident s jejich agendou vystaven v USA. Myslím,že se zásadně mýlíš,pokud Trumpa hodnotíš jako člověka s omezenou inteligencí. Jinými slovy polykáš stejně jako davy pozorovatelů na celém světě návnadu,jež umožní dosáhnout přinejmenším dvou strategických cílů. 1. ztráta monopolárního… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Člen
Martin (už bez taky m)

Ne nebyl hudrypere, u Trumpa to z mé strany byla nešikovně napsaná myšlená ironie. Samozřejmě že ho za blbce nemám a souhlasím s tím cos napsal Ty. A aby mi někdo nevytýkal ono „létání v oblacích duchovna“: fajte prosím: oni ti Kamčatští medvědi (zejména ti zpod Ključevskoj) jsou opravdu, ale opravdu dost dobře informovaní – co se STRATEGICKÝCH DOPADŮ jistého počínání Ruska týče. :-) Vy to přece musíte vědět kam mířím, a i když mají údajně (nikdo neověřil, jen odhady) ti medvědi prý celkem slabší zrak, tak sluch mají proklatě dobrý. A ony ty „perseidy“ co se občas „zjevují“ v… Číst vice »

Admirál
Člen
Admirál

Při použití pojmu „noví Rusové“ je třeba k tomu dát rovnítko naše „podnikatelské baroko“. Stejná skupina.

orinoko
Člen
orinoko

Někde jsem tu zahlédl, ze “ je to tu proruské“.OM? Nebo diskuse?
Věc se ma tak.
Když ve dne řeknete, ze je den, a v noci noc, tak je to co? Třeba konspirační teorie? Konstatování vecne informační roviny? Nebo popírání holo…
hlavosti?
Pravda je také, ze v noci je tma. Ale ta může byt dokonce i ve dne . Primo o polednach. Především ta informační.
Co tím chci rici., ze?
Rusko je dneska v kurzu.
Proč?
Protoze lže ze všech nejméně.
Zatímco Emerika lže ze všech nejvíce.
Frstouch?
Asi ne.

hudryper
Člen
hudryper

Ještě jeden razantní článek z kompetentního ruského zdroje k srti generála :

http://www.hlavnespravy.sk/franc-klincevic-za-smrt-generala-asapova-v-syrii-budu-vinnici-tvrdo-pykat/1149840

hudryper
Člen
hudryper

smrti,rozumí se

fajt
Člen
fajt

hudryper napsal Ještě jeden razantní článek z kompetentního ruského zdroje k srti generála : http://www.hlavnespravy.sk/franc-klincevic-za-smrt-generala-asapova-v-syrii-budu-vinnici-tvrdo-pykat/1149840 v podstatě stejně silná slova ( i silnější) padaly z ruské strany i při zákeřném zavraždění prvního opolčenského velitele na Donbase – no a nakonec byli zamordováni všichni ( i neškodný alkoholik Givi , který v posledních dnech svého života avizoval, že se chce dát na dráhu civilisty – tím rozhodně nechci snižovat jeho značný význam pro skutečné patrioty východní Ukrajiny, kterým taky ukázal jistou cestu a alternativu ) a vyšetřilo se h0vn0 – to samé bude i u ruského generála , bude to i… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Člen
Martin (už bez taky m)

Fajte nechci zlehčovat jakéhokoliv z opolčeneckých velitelů – ale srovnáváte nesrovnatelné co se zázemí týče. Klincevič je bývalý Specnazovec s Běloruskými kořeny. Oproti jiným si nepotrpí na silná slova, vyjadřoval opakovaně porozumění a pochopení pro poctivé obyčejné Ukrajince, a je zastáncem míru a porozumění mezi národy. Asi jako každý s takovou životní dráhou jako on… Známá je jeho ostrá kritika Banderovců a Kyjevské chunty, kde nikdy neopomenul zdůraznit, že jde o nelidi co se k moci dostali díky protizákonnému převratu podporovanému zvenčí. Ruští „vzdušní medvědi“ včera v Idlibu čistku a velký úklid velení teroristů zhmotnili v činy, které budou pokračovat.… Číst vice »

Bety
Člen
Bety

Nemyslím, že Rusové házejí slova do větru, spíš řeknou co udělají a posléze se udělaným nechlubí, proč taky.
Co se týče DLR a spol. myslím, že Rusové pomstu neslibovali – to je věcí Donbasu,
a to jak ochrany svých velitelů, tak i potrestání viníků. Oni pomáhají materiálně jak jen mohou, ostatní je věcí těch republik.

fajt
Člen
fajt

Martin (už bez taky m) napsal Martin (už bez taky m) podívejte Martine, dopadly ruské rakety, či bomby do míst, které pár dní před vyfotily a zdokumentovaly ruské voj. telekom. prostředky, na kterých byly jasně vidět jednotky speciálních služeb amer. armády, které se před bojovníky isil nekryly ( ale před ruskou stranou ano) a které nakonec i s největší pravděpodobnosti spáchaly atentát na nejvyššího operativního velitele ruské armády ?? mám za to že ne – víte od dob podivných vražd opolčenských velitelů, které by ukrajinská strana rozhodně nedala ( dokonce mám podezření, že ani američtí specialisté, protože způsob provedení byl… Číst vice »

fajt
Člen
fajt

https://cz.sputniknews.com/svet/201709276043760-letecky-utok-koalice-bily-fosfor/ – no a stále si lítají a vraždí jak se jim zachce. ..)

fajt
Člen
fajt

https://www.lidovky.cz/brusel-to-jsme-my-prezident-macron-chce-eu-posunout-bliz-k-federativnimu-statu-19h-/zpravy-svet.aspx?c=A170927_073904_ln_zahranici_ELE – a Evropa si našla svého Napoleona cvaj, jenže umí h0vn0 a místo šavlí raději šermuje pudřenkou. ..)

Martin (už bez taky m)
Člen
Martin (už bez taky m)
fajt
Člen
fajt
Honza999
Člen
Honza999

tatar napsal Přesně tak. Vysockij plakal, když viděl v Americe plný výklady zboží. Každý Rus je posedlý Západem a Sibiř má jen jako laciný zdroj surovin pro prachy, který pak může rozházet v Monte Carlu. Kdo neutekl do USA, nebo do Německa (https://blisty.cz/art/88185.html), se aspoň cpe do Kaliningradu, protože vypadá evropsky. I Česko už je jich plný, stačí se projít středem Prahy nebo Brna. Vykulený oči, že můžou žít na tom vysněným západě, eh… Demograficky už Rusové prohrávají v samotným Rusku, je to de facto jedna z posledních koloniálních říší, je otázkou, kdy to Tatary, Burjaty a další přestane bavit.… Číst vice »