P. C. Roberts: Oč jde Washingtonu?

Aktualita: Předseda ruské Státní dumy řekl, že problém oficiálního uznání donbaských republik Ruskem bude projednán 14. února. Obávám se, že Rusové čekali s touto věcí příliš dlouho. Tohle měli udělat už před léty.

Aktualita: Zatím, co jsem psal předcházející řádky, poradce Bidenovy Národní bezpečnosti Sullivan varoval, že ruská operace pod falešnou vlajkou se očekává každým okamžikem. Američané mají 24 hodin na to, aby Ukrajinu opustili.

Rusové jako by přesně nechápali, oč jde. Šojgu připouští, že Rusko netuší důvody stoupajícího napětí. „Ne zcela a ne vždycky chápeme důvody eskalace těchto krizí“.

Kreml si tedy zřejmě ještě nevšiml, že stojí proti satanskému zlu, které se na něj s dopomocí falešné vlajky chystá zaútočit. A to v kterýkoli moment, kdy si v Kremlu stále ještě budou myslet, že jednání mohou napětí snížit. (ZDE)

Zdá se být zřejmé, že jsem nebyl dost přesný, když jsem v jednom svém předcházejícím článku napsal, že ukrajinská krize neexistuje. Mínil jsem tím, že neexistuje krize skutečná, a že tedy to, co prožíváme, je krize Washingtonem zaranžovaná, která do své hrozivé podoby vstoupí až po washingtonské akci vedené pod falešnou vlajkou.

Washington stále silnějším hlasem vyhlašuje, že Rusko se chystá napadnout Ukrajinu. Biden vyzval americké občany, aby včas opustili Ukrajinu, protože on, prezident, nerozkáže americkým vojákům, aby jim ve chvíli, kdy se nepřátelství rozhoří plnou silou, přišli na pomoc. K čemuž dodal, že vyslání amerických jednotek na Ukrajinu by mohlo vést ke světové válce.

Jestliže Biden tedy připouští neschopnost Washingtonu ochránit Američany na Ukrajině, jak si lze vysvětlit jeho neumdlévající úsilí zažehnout ukrajinský konflikt? Jak všechna ta propaganda, vyvolávání strachu, obviňování a zásilky zbraní pomáhají uklidnit situaci, o které Washington mluví jako o situaci vrcholně nebezpečné? Proč není na pořadu dne jakékoli americké mírové úsilí? Jestliže Washington skutečně věří své vlastní propagandě, proč neuklidní situaci tím, že vysloví souhlas s budoucím nepřistoupením Ukrajiny do NATO? Anebo má blázen v Bílém domě skutečně za to, že členství Ukrajiny v NATO v jakési vzdálené budoucnosti je důležitější, než vyhnout se současné válce, která se může rozšířit i mimo území Ukrajiny? Jsou tvůrci americké zahraniční politiky skutečně tak tupí, že tohle vše nechápou?

Proč Washington posílá miniaturní počty amerických vojáků do zemí, které v hypotetickém případě ruského útoku nebude lze bránit? Co prospěšného by dokázalo provést 1000 amerických vojáků v Rumunsku a 1000 vojáků v Polsku? Vždyť ti by nedokázali ubránit ani sama sebe. Jaký smysl má vyslání čtyř antických nukleárních bombardérů B–52 do Anglie? Vždyť ty by byly smeteny z oblohy dřív, než by doletěly k ruským hranicím. Tak to už ať raději vyšle Biden pro větší humor do Evropy regiment vojáků, vyzbrojených mušketami z 18 století.

Odstrašující efekt nevykáže ani 8500 amerických a 5000 francouzských vojáků, kteří budou dle Bidenova vyjádření  ozmístěni v Evropě do začátku jara. Jaro je ještě daleko, takže jestliže ruský útok je „bezprostřední“, jaký smysl má rozmisťování hrstky vojáků v Evropě po útoku? A proč zde vlastně mají být i před útokem, když 13 500 amerických a francouzských vojáků bude dokonale nepoužitelných proti ruské armádě čítající 900 000 mužů?

Účelem a smyslem tohoto symbolického rozmisťování vojáků a antických letadel po Evropě je tedy vytvořit dojem, že útok lze očekávat už zítra. Nu a jelikož je to Washington, který vytváří všechnu tuto propagandu, musí to být i on, který bude stát za příštím útokem pod falešnou vlajkou.

Washington už oficiálně předpověděl, že ruský útok pod falešnou vlajkou bude využit jako záminka ruské invaze na Ukrajinu, což ovšem neznamená nic jiného než to, že Washington s pomocí CIA už na plné obrátky aranžuje svůj vlastní útok pod falešnou vlajkou, z něhož prostituující se západní média obratem ruky obviní Rusko.

Ale proč? Jaký je účel toho všeho? Jedním z účelů je vytáhnout ruské ozbrojené síly k obraně donbaských Rusů. Tato intervence, označená jako „ruská invaze“, bude využita k důkazu, že ruská hrozba skutečně existuje, a poskytne Washingtonu záminku, jak přinutit Evropu zříci se ruského přírodního plynu a nahradit jej dražším zkapalněným přírodním plynem z USA. To na jedné straně udrží Evropu pod washingtonským palcem a na straně druhé obohatí americký energetický průmysl.

Washington si je jist, že na Donbasu Rusko intervenovat bude. Kreml se na domácí scéně potýká s kritikou za to, že odmítl respektovat přání donbaských republik, aby byly včleněny do Ruska, stejně tak, jak tam byl včleněn Krym. A že jedině tím přispěl k vytvoření situace, ze které se dnes Západ snaží vytlouci, co se dá.

Jestliže má Rusko tuto situaci napravit a rozdrtit spiknutí, které může skončit světovou válkou, musí znovu vystoupit na pódium a chopit se iniciativy.

Vybral a přeložil Lubomír Man

Zdroj: PCR

Překlad: Lubomír Man

5 6 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Bety
Bety
15. 2. 2022 18:32

Když nic jiného, tak alespoň přímo napsal, že se chystá false flag v americké režii.
Ale nechápu, co by měli Rusové dělat s americkou mediální hysterií – to je mají hystericky překřičet, či co? Myslím, že na jejich „flagy“ jsou připraveni jak to jen jde,
a jinak by to chtělo pár facek přes ty správné ksichty a to ať si Američané zařídí sami.

peter.
16. 2. 2022 10:10

Včerajší večerný telefonát Korčoka (MZV SR) Naďovi (minister obrany SR)

Korčok : Ahoj Jaro ! Budeš ráno pozerať zápas našich ?

Naď : A s kým hrajú ?

Korčok : So Slovenskom !

ZOH Peking 2022 : USA : Slovensko – 2:3.

Čaputová vyhlási štátny smútok !

orinoko
orinoko
Reply to  peter.
16. 2. 2022 14:13

Naprosto nechápu jejího Dlabaju. Asi jsem měl nějakou kliku, ale i s holkami, které fungovaly v rámci oficiální struktury kdysi, jsme spolu mohli leccos. Vynechali jsme politiku a ideologii, a zjistili, že bez takového pláště si lidsky docela rozumíme. Jenže postel byla jen letištěm soulmates. Únikem z reality. Pak jsme zase museli na ulici. Ale to je úkaz systému, který nebyl ani zdaleka tak agresivní, jako je ten současný. Dlabaja té soudružky ze skládky se musí projevovat naprostou bezmozečností a totální bezmužností. Kolika prasatům vlastně slouží? Podle záchudních kritérií je Rusko Putin. A co je dneska emerika? Bidet, dýpstata, mafie,… Číst vice »

Aleš
Aleš
Reply to  peter.
16. 2. 2022 12:14

Všechny štafetové závody v běhu na lyžích a biatlonu měly společný jmenovatel. Sportovce z Ruska = Rusy na stupních vítězů. Západní astmatici a další milovníci injekčních stříkaček a pilulek takovou bilanci nemají…

orinoko
orinoko
Reply to  peter.
16. 2. 2022 13:56

Já to vůbec nesleduji. To je legrace nebo fakt? Jestli Slovensko porazilo Bidetovo soudružstvo, tak je to symbol poslaný shůry. To musela být bitva! Jestli to tak opravdu je, tak Slovensku gratuluji.
Zato jurský hokejový havlát kráčí do sametového zapomnění.

Irena
16. 2. 2022 10:47

Zacharova vyzvala západní sračkomety (to byl překladatelský oříšek), aby ten harmonogram budoucích ruských „vpádů“ na Ukrajinu ohlásily rovnou celý   Oficiální představitelka ruského ministerstva zahraničí Marie Zacharova se na svém Telegram-kanálu obrátila k západním médiím s výzvou, aby ten harmonogram budoucích ruských „vpádů“ do jiných států ohlásily rovnou celý.   „Mám prosbu k hromadným dezinformačním prostředkům USA a Británie jako jsou Bloomberg, The New York Times, The Sun a další, aby ohlásily harmonogram našich „vpádů“ pro tento rok,“ ironizuje Zacharova. Zdůraznila, že by si ráda naplánovala dovolenou.   Dříve vešlo ve známost, že britské noviny The Sun, kde vyšel článek o tom, že… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  Irena
16. 2. 2022 14:36

Je docela zvláštní, jak je Rusko mediálně prakticky vnímáno jako banda 4, potažmo parta vyšší číslice.
Putin, Lavrov, Šojgu, Zacharovová … Peskov, ŽirinovsKYJ, Gerasimov, Mišustin … Medvěděv, medvežáta, PUŠKin, Šiškin …
A k tomu Kadyrov.

Irena
16. 2. 2022 11:08
Irena
Reply to  Irena
16. 2. 2022 16:55

– Izjo, jak je tam u vás na Ukrajině? – Mojšo, úplný blázinec! Ruská armáda obklíčila ukrajinskou vojenskou jednotku a křičí na ně: „Vzdejte se!“ A oni odpovídají: „Rusové se nevzdávají!“ — – Beňo, co se to tam děje, na té Ukrajině? – Ále, máme tu válku s Ruskem. – A jak to jde? – Nu, Ukrajina už přišla o 2 milióny obyvatel, poloostrov Krym, asi deset vrtulníků, několik letadel, desítky obrněných vozidel, padlo hodně vojáků a ještě to vypadá, že přijde o dvě velké oblasti na východě… – A jak jsou na tom Rusové? – Ani se neptej, ti padouši… Číst vice »

Last edited 3 měsíců před by Irena
Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
16. 2. 2022 12:06

Autor by si měl dát dovolenou tak na měsíc. O nic podstatného nepřijde. RF nic napravovat ve světě nebude – a NIC NEMUSÍ. RF se může na celou Ukroruinu rovnou VY.RAT… Na celé USA VY.RAT… A ano- i na celou EU VY.RAT… Představitelé RF si mohou klidně dát i dovolenou minimálně dokonce února. O nic nepřijdou. Merdiálně zdrogo-degenerovaný Západ se točí už jen ve vlastní smyčce, a úspěšně si ji čím dál těsněji utahuje kolem vlastního krku…možná si po vzoru Saakašviliho dementa dementně „myslí“ že jde také jen o nějakou kravatu… Čím dále více bezvýznamný poloostrov Asie stále více a… Číst vice »

Aleš
Aleš
Reply to  Martin (už bez taky m)
16. 2. 2022 13:17

Západní agentury Reuters a spol. se dostaly pod úroveň proslulého rádia Jerevan. Pro západní degeneráty holt nedostižná konkurence. Co mají debil a blázen společného? O sobě to nikdy nezjistí!!!!

fajt
fajt
16. 2. 2022 20:02

https://www.youtube.com/watch?v=NDIUJAPCVMM – v termínu údajného napadení banderovské ukrajiny RF. ..)

Aleš
Aleš
Reply to  fajt
17. 2. 2022 9:20

https://www.youtube.com/watch?v=MSAnbavynPc
https://www.youtube.com/watch?v=olpauG0zgGg
https://www.youtube.com/watch?v=Z7VDynyTiss
Na ty debilní provokace SSamerických u Kuril a na Ukradině nějaká reakce být musí. Ale jak říkáte. Orel much nelapá.