P. C. Roberts: Odpočívej v pokoji, presidente Trumpe!

Přecenil Donald Trump svoji prezidentskou moc? Odpověď zní ano.

Je Steve Bannon, Trumpův hlavní poradce, politicky nezkušený? Odpověď zní ano.

Z odpovědí na tyto otázky lze učinit závěr, že Trump je ve velkém průšvihu a že zaplatí vysokou cenu.

Jak velká to bude cena?

New York Times píší, že zpravodajské agentury se nyní snaží zjistit, zda Trumpova kampaň spolupracovala s Rusy jen při hackování, či i při jiných činnostech zaměřených k ovlivnění voleb.

Někdejší špión Národní bezpečnostní agentury (NSA) na twitteru napsal, že mu kolega z této agentury poslal mail se zprávou, že „hluboký stát“ (CIA, Pentagon a vojenskobezpečnostní komplex), vyhlásil Trumpovi válku a že Trump „zemře ve vězení“.

Je možné, aby se něco takového skutečně stalo?

Na konci 2. světové války rozhodl vojenskobezpečnostní komplex, že proud výdělků a moci z války je natolik vydatný, že by byla škoda jej v éře míru odložit do kouta. A tak tento komplex zmanipuloval slabého a nezkušeného prezidenta Trumana do svévolné studené války se Sovětským svazem. Vytvořila se lež, které naivní Američané uvěřili – že totiž mezinárodní komunismus zamýšlí vpadnout do kapitalistických zemí. Ta lež byla sice dokonale průhledná, protože Stalin se zbavil jak Trockého, tak i dalších komunistů věřících ve světovou revoluci. „Socialismus v jedné zemi“, to bylo Stalinovo heslo.

Američtí experti, kteří dobře vědí, která strana krajice je namazaná, se ke lži vojenskobezpečnostního komplexu rádi připojili. Do roku 1961 však prezident Eisenhower, pětihvězdičkový generál a velitel spojenecké invaze do nacisty okupované Evropy, stačil prohlédnout vzrůstající sílu a moc, kterou vojenskobezpečnostní komplex (Eisenhower jej nazval vojensko-průmyslovým komplexem), produkuje, a toto poznání ho vedlo k tomu, že ve svém posledním prezidentském projevu na rozloučenou Ameriku před nebezpečím tohoto komplexu varoval. Prohlásil, že musíme být na stráži před zničením demokracie v USA, kterým tento komplex hrozí:

„Až do našeho posledního světového konfliktu jsme neměli žádný zbrojní průmysl. Ale Američané dokázali, protože toho bylo třeba, vyrábět meče namísto pluhů. Ale nyní už tuto improvizaci národní obrany nemůžeme déle riskovat. Byli jsme přinuceni vytvořit válečný průmysl obrovských rozměrů. Tři a půl milionů mužů a žen je v tomto průmyslu zaměstnáno. Ročně utratíme na vojenské zabezpečení víc, než je čistý příjem všech amerických společností dohromady. Tento obrovský průmysl je v americké zkušenosti zcela novým prvkem. A jeho totální vliv – ekonomický, politický a dokonce i duchovní – je pociťován v každém městě, v každém domě a v každé kanceláři federální vlády. Avšak nesmíme přehlédnout velmi vážné problémy, které tento stav s sebou nese. V sázce je všechno naše úsílí, naše zdroje a naše životy, jakož i sama struktura naší společnosti.“

„Ve vládních úřadech musíme stát na stráži proti růstu neoprávněného vlivu vojensko-průmyslového komplexu. Potenciál růstu této z normálnosti vykolejené moci existuje a bude i nadále přetrvávat.“

„Nesmíme nikdy této moci dovolit, aby ohrozila naše svobody a naše demokratické procesy. Nic bychom neměli brát za samozřejmé. Pouze naše ostražitost a vědomé občanství může přivodit rozumný soulad obrovského průmyslu a průmyslu obranného s našimi mírovými potřebami a cíli – a to tak, aby bezpečnost a svoboda mohly fungovat společně.“

Eisenhowerovo varování bylo na mistě. Spoléhalo však na „ostražitost a vědomé občanství“, které jsou u nás, bohužel, nedostatkovým zbožím. Američané jsou totiž ve své většině lidé nadmíru bezstarostní a ve své bezstarostnosti náchylní až k sebedestrukci. Tisk a TV média slouží dnes jako propagandisté pro panující vojenskobezpečnostní komplex a elitu Wall Streetu a jsou zárukou, že k očím a uším amerických občanů se nedostane nic jiného, než falešné a vylhané informace. Každá domácnost a každá rodina, která zapne televizor, či se přečte své noviny, je naprogramovaná k životu ve falešné a zinstrumentalizované realitě, jež jde k duhu jen nepatrnému procentu lidí, tvořících vládnoucí establishment.

Trump vyzval tento establishment na souboj, aniž si uvědomil, že tento establishment je mocnější než pouhý prezident Spojených států.

To je vlastně vše, co se přihodilo. Čeho jsme dnes svědky, je kampaň „hlubokého státu“, využívajícího všechny své mediální prostitutky k vystavení prezidenta Trumpa k impeachmentu, čili zbavení úřadu. A to, že Trump ze služby propustil generála Flynna, využívají všichni jeho nepřátelé k tvrzení, že propuštění generála je právě oním konečným důkazem, že se prezident s ruskými zpravodajci skutečně zkompromitoval. Když si Bilý dům tuto svou chybu uvědomil, pokusil se ji napravit vysvětlením, že Flynn byl propuštěn proto, že v něj Trump ztratil důvěru, a nikoliv tedy proto, že by učinil cokoliv nezákonného, či že by snad byl ve spojení s ruskými zpravodajci.

Ale tomuhle už Trumpovi odpůrci sluch neposkytují a CIA přihazují do protiprezidentské kampaně další a další falešné informace.

Od samého začátku jsem varoval před faktem, že Trump nemá dost zkušeností na to, aby si vybral vládu, která za ním bude stát a bude jeho agendě věrně sloužit. A Trump se nyní zbavil dokonce i jediné osoby, na kterou se mohl pevně spolehnout. Nejlogičtějším závěrem toho všeho je, že teď už je Trump mrtvým mužem.

„Hluboká stát“ tak zmařil úsílí amerického lidu dosáhnout změny skrze Trumpa. A argument Chrise Hedgese, že revoluce je jediný způsob, kterým mohou Američané získat svou moc zpět, nově prožitá zkušenost jen posílila.

Slova, kterými Trump určil svůj osud, když vyhlásil svoji válku dřív, než stačil zformovat svoji armádu:

”Neexistuje nic, co by politický establishment neudělal, či žádná lež, které by se nedopustil, aby udržel svou prestiž a moc – na váš úkor. Washingtonský establishment a finanční a mediální korporace, které to všechno financují, mají jediný důvod své existence: ochránit se a zbohatnout. Toto je křižovatka naší civilizace, která rozhodne, zda ano či ne, my lidé (We People), získáme zpět kontrolu nad naší vládou. Politický establishment, který se snaží o cokoli, aby nás zastavil, je ten stejný spolek, jenž je zodpovědný za naše ostudné obchodní dohody, za masívní nelegální imigraci i za ekonomickou a zahraniční politiku, ze kterých tato země téměř vykrvácela.“

Politický establishment způsobil likvidaci našich továren a našich zaměstnání, které prchly do Mexika, Číny a jiných zemí po celém světě. Je to globální mocenská struktura, jež je zodpovědná za ekonomická rozhodnutí, která ožebračila naše pracující, zbavila naši zemi jejího bohatství a vložila peníze do kapes hrstky velkých korporací a politických subjektů.“

Zdroj: Paul Craig Roberts

Vybral a přeložil Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
koloděj
koloděj
17. 2. 2017 19:55

Craig není špatný analytik, ale stáří se už na něm podepsalo. Trump možná chodí po ostří nože, ale volby nevyhrál sám. Proti skupině skutečných zombíí mu pomáhala jiná skupina – zombií. Jak je vidět z voleb, mnohem schopnějších. Odcházející manšaft se jistě nevzdá bez boje, protože odejítí se pro ně rovná smrt, a budou do posledního Američana bojovat o své přežití. Ale pokud Trumpův tým neudělá opravdu fatální chybu, vše zůstane jak je. Jisté mocné vnitřní souboje ( zombií ) jsou pro globalisty potřebné, protože oslabují USSA a činí je neschopnými zasahovat (či vůbec se starat o ) záležitosti mimo… Číst vice »

Vlastimil
Vlastimil
17. 2. 2017 21:19

Líp by to napsal jen málokdo. Má to svou hlubokou pravdu. Amerika je v současné době na tom se stabilitou hůř než Itálie. A bratrovražedný boj o prachy se jí nemusí vyplatit, mám pocit, že americké elity jsou na tom inteligenčně stejně, jako ty naše. Konec nosu v nedohlednu.

Martin (už bez taky m)
17. 2. 2017 21:42

Vlastimil napsal Líp by to napsal jen málokdo. Má to svou hlubokou pravdu. Amerika je v současné době na tom se stabilitou hůř než Itálie. A bratrovražedný boj o prachy se jí nemusí vyplatit, mám pocit, že americké elity jsou na tom inteligenčně stejně, jako ty naše. Konec nosu v nedohlednu. Když tady někteří psali o krizi v USA, o nestabilnosti jejich „systému“, o hroutící se ekonomice světové supervelmoci i změně jejího postavení, málokdo věřil… Když se psalo, že musí přijít jiní lidé, jiný muž do vedení, psalo se že „nebudou připuštěni“… Když se psalo, že člověk XY rozdělí zemi… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
17. 2. 2017 22:02

Kdo sledoval fanatické válečnické činy i prohlášení rozněcující postupně celosvětový požár, ten když dnes vidí a slyší D. Trumpa s jeho uměřenou a klidnou reakcí „na provokace Rusů“ v jeho tiskovce k „novinářům“, nestačí žasnout… A když jistý O. Reilley tvrdí bez uzardění špičkového prostituta že „Putin je zabiják“, odpoví mu D. Trump velmi výstižně, a vztáhne to k mrtvým např. ve válce v Iráku… Nemůžeme chtít „nemožné ihned a zázraky do tří dnů“… Teda pokud už nejsme také konzumem a pohodlím zdevastovaní do té míry, že si myslíme, že „smrádeček ale teplíčko“ jsou tak nevinné jak vypadají… a může… Číst vice »

hudryper
hudryper
17. 2. 2017 22:48

Plně souhlasím s Martinem. Po dnešní tiskovce se zřejmě pár prognostiků vrátilo pro flintu,kterou včera hodili do žita. Krákat a sýčkovat nám nepomůže,ani nás lépe nevybaví pro případ,že mají pravdu. V dnešní debatě na skype s Clair jsme se shodli v hodnocení posledního článku Robertse . Přirozeně vidí ten neskutečně odporný politický proces k odstranění Trumpa očima politika z dob před 30 léty.Z hlediska tehdejší politické situace by byla Trumpova šance nulová,jenže protivníci zdegenerovali a chápou se jakýchkoliv,i zdánlivých stébel slámy a působí silne prvoplánově. Trump má nepochybně pár trumfů v rukávě,což je zřejmě tím nejsilnějším motivem jej zastavit. Čas… Číst vice »

peter.
18. 2. 2017 17:37

V Lockheed-Martin plačú.D.Trump im zarazil podporu pri výrobe superstíhačky
5-tej generácie F – 35 Lightning II.Jej vývoj stál daňových poplatníkov už 400 miliárd dolárov a ešte stále nie je hotová.Preto sa Trump chystá prideliť f.Boeing veľkú zákazku na výrobu stíhačiek F/A-18 E/F Super Hornet.Napodiv,f.Boeing sa tejto zákazke bráni.Hlaváči voj.priem.komplexu teda jednoznačne a solidárne Trumpa ako prezidenta odmietajú.Ja byť Trumpom,tak sa začnem báť o život.
http://politikus.ru/events/90883-tramp-reshil-okonchatelno-pohoronit-f-35.html

M.C.
23. 2. 2017 0:00

Don´t worry, be happy. Za Trumpem stojí armáda a vojenské zpravodajské služby. Ti ho zlikvidovat nenechají. A kdyby k tomu nějakým nedopatřením došlo, vypukne solidní tóčo. Takové plány nestojí na jednom člověku a nezhroutí se s ním. Zprávy z médií musíme brát jako propagandu nepřátelské strany. Generál Flynn byl formálně ,,obětován“, ve skutečnosti byl odsunut mimo scénu, mimo kamery a mikrofony a tam si bude svou práci dělat dál. Jenom to nebude on, kdo ji bude prezentovat světu. Slyšeli jste za poslední měsíc o Killary? Údajně se pokusila před zatčením uprchnout do Bahrajnu, na letišti byla zadržena a je v… Číst vice »

M.C.
23. 2. 2017 9:00

Stan napsal

Ta zpráva o domácím vězení Clintonové má nějaký zdroj?

http://www.globemagazine.com/content/clinton-stopped-her-tracks
Jenom stručná zprávička, ale pochybuju, že by si tohle někdo vymyslel.
Na to je klan okolo Clintonů ještě příliš mocný, pokud by to nebyla pravda.
A pokud to pravda je, tak už to s jejich mocí jde z kopce.