V. V. Pjakin: Otázky a odpovědi ze dne 14. 2. 2017

Vražda Giviho a Minské dohody * Úloha OBSE v ukrajinském konfliktu * Formování negativního obrazu Ruska * Trumpův boj se státní elitou * Rusko-turecké vztahy * Guru Pjakin? * Dynamické pojetí mravnosti a etiky

Překlad a titulky: Irena

Knihy VP SSSR jsou volně ke stažení v CZ/SK překladu na Leva-net. V tištěné podobě je můžete získat na http://ksbpress.cz/.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
29 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
peter.
18. 2. 2017 11:06

O minských dohodách zo 7.9.2014 už bolo povedané a popísané veľa a svoj názor na ne som na OM prezentoval už viackrát.Tak len pripomeniem: Toto prímerie bolo vyhlásené narýchlo v čase,keď prebiehala mohutná ofenzíva opolčencov na Mariupoľ a iba hodiny ich delili od toho,aby celý Mariupoľ obsadili.V tom čase Pjakin tvrdil,že boje museli byť prerušené preto,aby nedošlo k 3.svetovej vojne.Dnes tvrdí,že to bolo kvôli Ilovajskému a iným kotlom.Tak znovu pripomeniem,že už koncom augusta boli boje o Ilovajsk ukončené a opolčenci vytvorili pre obkľúčené banderovské batalióny humanitárny koridor,cez ktorý aj časť banderovcov z kotla vyšiel.Iní banderovci ušli z obkľúčenia do Ruska,kde… Číst vice »

asym
asym
18. 2. 2017 11:40

Veliké díky paní Ireno za trpělivé překlady.

asym
asym
18. 2. 2017 11:45

Evropa musí ze strany Ruska očekávat další falešné zprávy proti NATO, míní generál Pavel na h(n)ovinkách. Myslím si, že by Rusko mělo vypustit do světa další falešnou zprávu, že „pavel je rozumný člověk“.

peter.
18. 2. 2017 17:57

http://politikus.ru/events/90882-prinuzhdenie-k-miru-prezident-rf-podpisal-ukaz-o-priznanii-dokumentov-zhiteley-donbassa.html

Toto považujem za poriadny kopanec do riti Merkelovej,ktorá v Mníchove vyhlásila,že Rusko MUSÍ (!!!) prestať s podporou „separatistov“na JV Ukrajiny.Vždy ma zdvihne zo stoličky,keď si niekde vypočujem od rôznych politikov a analytikov 2 – 3 kategórie,že Rusko niečo MUSÍ!Keby sa to niekto opovážil povedať Brežnevovi (o Stalinovi ani nehovorím)tak by to znamenalo vážnu diplomatickú roztržku.Tá sprofanovaná krava,ktorá ani nie je svojprávna lebo musela podpísať USA vazalskú zmluvu zvanú Kanzleract,môže rozkazovať a určovať kto čo musí akurát tak vedúcej svojho úradu a záhradníkovi s domovníkom.Ťapa jedna sprostá!

orinoko
18. 2. 2017 19:19

Teprve ted si uvědomuju, ze taková záležitost, jako jestli bude mir nebo válka leží čistě na Rusech.
Poslední dobou mi hodně leze na nervy nikoli Emerika, nýbrž Cina. Ta je úplně mimo běh věci. Je to druhy celosvetovy hlinak hned po slovutne Emerice. Mám takový pocit , ze se jich zmocnil lukasenkoservokitaj..
To je pane v prd.eli naložit jednomu narodu vykoupeni celého lidstva.
Vůbec nechapu, jak může Lavrov zvládnout sam sebe.:
Diplomaticky nereceno – vyserte si voko na celém zas.ranem západě.

orinoko
18. 2. 2017 19:22

Rus by mel zasrasneho vepře z Germánů denně konfrontovat s jeho někdejším rozdělením.

orinoko
18. 2. 2017 19:41

Víte jaký je rozdil mezi Putinem a Trumpem?
Třetí odmocnina ze Sorose.
Tak moc je nad věci Putin.
Trump jako naděje?
Blbnete?
No přece rusputin!!

peter.
19. 2. 2017 9:00
Béda
19. 2. 2017 9:23

Lavrovův bumerang (akorát se divím tomu, proč tak dlouho čekal než jej vytáhl):

https://cz.sputniknews.com/svet/201702184777688-lavrov-rusko-sankce-eu-splneni-minske-dohody/

„Ministr zahraničí Ruska Sergej Lavrov oznámil, že Rusko nezruší sankce vůči Evropské unie, dokud nebudou splněny Minské dohody…“

http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/politika/jaroslav-basta-ukrajinska-diktatura-mensiny/

Béda
19. 2. 2017 9:27

https://cz.sputniknews.com/svet/201702164763876-Zacharenko-donbas-blokada-kyjev-topeni/

Šéf samozvané Doněcké lidové republiky Alexandr Zacharčenko oznámil, že Donbas se vyrovná s blokádou organizovanou ukrajinskými radikály, ale za několik týdnů Kyjev „může zapomenout na topení a energetiku“.

abx
abx
19. 2. 2017 10:21

rozprava blbosti ten Pjakin. Minske dohovoru boli uzavrete az vtedy, ked ukrofasisti prehravali, ci uz sa jednalo o Ilovajsk, alebo o Debalcevo. Novorussko tym nikdy nic neziskalo. z hladiska velkej politiky tam boli na pozadi celkom ine veci, ktore Putin riesil, to je nesporne. okrem toho, Putin potreboval ziskat cas na rozvinutie obrany. ked bude Rusko zabezpecene, bude zabezpecene aj Novorusko. avsak teraz by bolo nacase prejst do ofenzivy jednak politickej (ukrofasisti pouzivaju balisticke rakety, dopustaju sa vojnovy zlocinov), jednak vojenskej. Putin sa potrebuje na niecom dohodnut s Trumpom, Trump sa potrebuje skonsolidovat a vyriesit Soros a Clinton family a… Číst vice »

J. Hruška
J. Hruška
19. 2. 2017 11:01

K těm Minským dohodám.
Jiří Hausman v knížce Velkovýroba ctnosti popisuje „ideální“ občanskou válku: Milice Jihu vyrazily proti Severu a naopak. Obě strany hladce vyhrály, protože se nestaraly o obranu. Výsledek byl, že milice Jihu vraždily a terorizovaly na Severu a milice Severu totéž na Jihu.
Opolčencům se málem podařilo něco podobného realizovat. Zatímco měli nakročeno k útoku na Kyjev, banderovci s ukry mohli hladce likvidovat jejich nekrytý týl.

Béda
19. 2. 2017 11:09

J. Hruška napsal K těm Minským dohodám. Jiří Hausman v knížce Velkovýroba ctnosti popisuje „ideální“ občanskou válku: Milice Jihu vyrazily proti Severu a naopak. Obě strany hladce vyhrály, protože se nestaraly o obranu. Výsledek byl, že milice Jihu vraždily a terorizovaly na Severu a milice Severu totéž na Jihu. Opolčencům se málem podařilo něco podobného realizovat. Zatímco měli nakročeno k útoku na Kyjev,banderovci s ukry mohli hladce likvidovat jejich nekrytý týl. Rozdíl bude asi v tom, že opolčenci nic takového prozatím nerealizovali. Oni vedou (aspoň prozatím) OBRANNOU válku proti režimu, který se dostal k moci násilným neústavním převratem. Myslím, že… Číst vice »

abx
abx
19. 2. 2017 12:00

pan Hruska, to nesedi. to by museli opolcenci z Donbassu podniknut ofenzivu v Halici, aby narazili na nejaky odpor, ktory by museli lamat v style vojna Severu proti Juhu…

peter.
19. 2. 2017 12:34

J. Hruška napsal
banderovci s ukry mohli hladce likvidovat jejich nekrytý týl.

Kde mali opolčenci ten nekrytý tyl?Operácia „Ilovajský kotol“ bola ukončená do konca augusta 2014.Prímerím v Minsku dňa 7.9.2014 bola prerušené ofenzíva na Mariupoľ.Podobne ,ako Minsk-2 prerušil ofenzívu pod Debaľcevom.
Diskutujeme o vyjadreniach p.Pjakina,ktorý v r.2014 argumentoval v prospech prímeria možnosťou vzniku 3.sv.vojny a dnes ho ospravedlňuje tým,že ua-vojaci obkľúčení v „kotloch“mohli zaútočiť na tyl opolčencov.Nemohli!V tom čase,keď sa uzatváralo prímerie,už žiadne „kotle“ neboli.

peter.
19. 2. 2017 13:04

Pravda o prímerí zo dňa 7.9.2014 je taká,že oligarcha Achmetov by stratou Mariupoľa prišiel o jediný prístav,cez ktorý mohol obchodovať a dovážať na Ukrajinu uhlie z JAR.Prístav Odesa ovládal Kolomojskij a ten sa s Achmetovom „neráčil“.Tak preto prišlo to rýchle prímerie.

peter.
19. 2. 2017 13:11

Aj tak si myslím,že v tomto roku sa ten konflikt skončí.Skončí v prospech LDNR a pričiní sa o to Putin.Lebo na druhý rok budú v RF prezidentské voľby a Putin nenechá nič na náhodu.

Béda
19. 2. 2017 13:31

„…Nové „zlaté“ období pro Ozbrojené síly Spojených států? Donald Trump se proti omezování schopností amerických ozbrojených sil stavěl už během své volební kampaně. Zatímco v jejích začátcích prosazoval spíše zefektivněni systému a dosažení požadovaných schopností při vynaložení stejných nebo jen mírně vyšších prostředků, později už neměl problém se zvyšováním výdajů na obranu země. Známé jsou jeho návrhy na zvyšování počtu provozovaných lodí americkým námořnictvem i letadel americkým letectvem. Že svou snahu o posílení ozbrojených sil myslí vážně ukázal, když na pozici ministra obrany nominoval čtyřhvězdičkového generála námořní pěchoty ve výslužbě Jamese Mattise, jenž byl v této funkci 20. ledna 2017… Číst vice »

Irena
19. 2. 2017 13:49

Reakce ruských fotbalových fanoušků na strašení BBC
https://www.youtube.com/watch?v=9rhJ7wG1Gzs

Béda
19. 2. 2017 15:07

peter. napsal
A čo to má spoločné s Pjakinom!!?

Já nevím. Není Pjakin třeba Rus?

peter.
19. 2. 2017 15:34

Béda napsal
Já nevím. Není Pjakin třeba Rus?

Tak dobre!
Dajte ešte tú o marxizme a kapitalizme.A potom ešte kompletný prepis dnešného „Sputnika“.

Béda
19. 2. 2017 15:53

peter. napsal
Tak dobre!
Dajte ešte tú o marxizme a kapitalizme.A potom ešte kompletný prepis dnešného „Sputnika“.

Podívejte, pane Petere. Když se Vám z principu nelíbí mé vstupy, tak na ně laskavě nereagujte. Já taky nereaguji na každý Váš vstup. Pouze si jej přečtu (někdy – dost často jej prostě vynechám) a myslím si o něm své. Zkuste to dělat taky tak. Nechtějte abych byl k Vašim příspěvkům stejně kousavý, jako jste Vy k mým. (Myslím, že kdysi dřív jste tvrdil, že na mě nebudete reagovat, jestli se nepletu.)

peter.
19. 2. 2017 16:21

Béda napsal
Podívejte, pane Petere. Když se Vám z principu nelíbí mé vstupy, tak na ně laskavě nereagujte. Já taky nereaguji na každý Váš vstup. Pouze si jej přečtu (někdy – dost často jej prostě vynechám) a myslím si o něm své. Zkuste to dělat taky tak. Nechtějte abych byl k Vašim příspěvkům stejně kousavý, jako jste Vy k mým. (Myslím, že kdysi dřív jste tvrdil, že na mě nebudete reagovat, jestli se nepletu.)

Pletete!
Tak sa na mňa nelepte ako sopel na rukáv!

Béda
19. 2. 2017 16:28

peter. napsal
Pletete!
Tak sa na mňa nelepte ako sopel na rukáv!

Já na Vás…. (doufám, že jste to pochopil)

peter.
19. 2. 2017 16:34

Béda napsal
Já na Vás…. (doufám, že jste to pochopil)

Nepochopil!
Skúste sa podpísať ukradnutým nickom.napr.Oldthinker

Béda
19. 2. 2017 16:39

peter. napsal
Nepochopil!
Skúste sa podpísať ukradnutým nickom.napr.Oldthinker

Nevím o čem to blekotáte. Já nicky rozhodně nikomu nekradu!