P. C. Roberts: Okamžitě zlikvidujte TTIP!

Ve svém projevu k evropským zdravotnickým profesionálům na shromáždění SANICADEMIA v rakouském Villachu na počátku května t. r. prohlásil světoznámý americký finanční analytik a profesor ekonomie na univerzitě v Missouri Michal Hudson, že důsledkem smlouvy o transatlantickém obchodním a investičním partnertsví (TTIP) bude privatizace systému zdravotní péče v Evropě a s tím spojené vyšší výdaje, které si za tuto péči budou lidé platit.

Z důkladné Hudsonovy analýzy smlouvy TTIP vyplývá, že politicky mocné korporace se už v západních „demokraciích“ domohly moci nejen nad lidmi, ale i nad vládami. Tyto korporace je třeba tvrdě srazit na místo, kam patří, jejich moc je nutno omezit a pod hrozbou trestního stíhání je přinutit ke službě veřejnosti a nikoliv k odvádění svých nadbytečných zisků exekutivě a akcionářům, tvořícím jedno procento.

Michal Hudson dále řekl, že TTIP je mnohem víc než jen obchodní dohoda. Je to mechanizmus, ohrožující funkčnost vlád. Záměrem je odblokovat tyto vlády od ochrany evropské ekonomiky i od ochrany jejich obyvatel, a též od sociální filozofie, která se zde v minulém století za převážně sociálně demokratických vlád vyvinula. Evropa by se měla vyhnout (a zatím se jí to dařilo), všemu, co je ve zdravotní péči USA špatné, což jsou hlavně monopolně vysoké ceny za léky a podplácení lékařů. Smlouva TTIP vede ovšem k pravému opaku.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Překlad: Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
22. 5. 2016 17:13

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/8056-cameron-turecko-eu-pripoji

Turecko se nestane členem Evropské unie dřív, než v roce 3000, prohlásil britský premiér David Cameron.

„Ani v nejmenším nelze předpokládat, že by se Turecko mohlo stát v nejbližší době členem EU“, citují Cameronova slova britská média s odvoláním na televizní stanici iTV.

„Žádost podali v roce 1987. Podle současné úrovně pokroku se zřejmě mohou stát (členem EU) asi tak v roce 3000, to podle nejnovějších předpovědí“, řekl Cameron…

Dana
Dana
22. 5. 2016 18:00

Ze smlouvy TTIP take nadsena nejsem, takze si klidne proti ni demonstrujte.
Zvlaste sekce o spolecnem investovani by se mela prepracovat, protoze zde hrozi, byt jen marginalne, nastup podprumerne sluzby obcanum, ktera je napriklad v Cesku bezna. . V praxi by to znamenalo, ze nejaka pofiderni firma by se „investici“ vetrela do naseho fungujiciho systemu vodohospodarstvi a nicila by predem zavedena pravidla. Jima mne hruza pri predstave, ze by nejaka nadnarodni zlodejska firma spravovala nasi vodu, coz by pak asi vypadalo tak, jako kdyz ta francouzska firma ridi vodohospodarstvi v Praze, specificky pitnou vodu – zdravotne skodlive splasky v Dejvicich….

fajt
23. 5. 2016 10:18

http://aeronet.cz/news/ex-premier-topolanek-sokoval-na-ceskem-rozhlasu-obvinil-americkou-cia-z-ovlivnovani-ceskych-soudu-moderator-z-toho-ztratil-rec-pro-americany-je-pry-cesko-bananova-republika/ – já bych Topolánka zase tak oslavně neviděl, ale je hezké, když se čeští poskoci od lizu tak pěkně jebů a přitom nezapomenou i na své bývalé řídící. ..)

zedd
zedd
23. 5. 2016 11:54

Dana napsal Ze smlouvy TTIP take nadsena nejsem, takze si klidne proti ni demonstrujte. Zvlaste sekce o spolecnem investovani by se mela prepracovat, protoze zde hrozi, byt jen marginalne, nastup podprumerne sluzby obcanum,ktera je napriklad v Cesku bezna. . V praxi by to znamenalo, ze nejaka pofidernifirma by se„investici“ vetrela do naseho fungujiciho systemu vodohospodarstvi a nicila by predem zavedena pravidla.Jima mne hruza pri predstave,ze by nejaka nadnarodni zlodejska firma spravovala nasi vodu, coz by pak asi vypadalo tak,jako kdyz ta francouzska firma ridi vodohospodarstvi v Praze,specificky pitnou vodu –zdravotne skodlivesplasky v Dejvicich…. Zato USA „broadband“ poskytovatelé jsou proslulí kvalitou… Číst vice »

Béda
23. 5. 2016 14:45

Svoboda a demokracie znamenají, že si dobrovolně vyberete to, co chtějí USA. Jinak vám „zkroutí ruce“.

zedd
zedd
23. 5. 2016 18:07

Asi je to nošení dříví do lesa, jen připomínám, že jde o nedávný výrok současného POTUSáka.

zedd
zedd
23. 5. 2016 18:12

A ten hajzlík (dnes Putin) si ty ruce nechce nechat zkroutit. Hleďme, ničema.

Těch pár vět je osa současného geopolitického dění. A co se kolem toho nažvaní.