P. C. Roberts: Opravdovou humanitární krizí není Aleppo

Proč nám denodenně buší do očí i uší výraz „humanitární krize“ jen ve spojení s Aleppem a nikoliv s jakýmikoli jinými místy v Sýrii, kde ďábel, ovládající Washington, pustil z řetězu žoldáky Islamského státu (IS) masakrující syrský lid?

Proč jediné slovo nepadne o humanitární krizi v Jemenu, kde Washingtonem vedení saudští Arabové zabíjejí jemenské ženy a děti?

Proč neslyšíme nic o humanitární krizi v Libyi, kterou Washington rozbombardoval do sutě a zanechal ji v chaosu?

Proč neslyšíme o humanitární krizi v Iráku, která trvá už 13 let? A též nic o humanitární krizi v Afghánistánu, trvající už dokonce 15 let?

A proč tedy slyšíme jen o humanitární krizi v Aleppu?

Odpověď je nasnadě: Krize v Aleppu je krizí charakterizovanou porážkou, kterou zde syrská armáda a ruské letectvo hrozí Washingtonem podporovaným žoldákům tzv. Islámského státu. A Obamův režim a západní presstitutky se svým křikem o Aleppu snaží džihádisty před touto porážkou zachránit tím, že ji balí do ambaláže „humanitární krize“

To pokrytectví je pro Washington už tak zaběhnuté, že už je za pokrytectví nikdo ani moc nepovažuje. Jsme uprostřed presidentské kampaně a nikdo se během ní ještě nezeptal, proč jsou USA tak skálopevně rozhodnuty svrhnout demokraticky zvolenou syrskou vládu, kterou syrský lid podporuje? Nikdo se nezeptal, z jakého důvodu je blázen v Bílém domě zmocněn svrhnout syrského prezidenta tím, že ozbrojuje džihádisty a poté je coby“umírněné rebely“ vysílá na syrské území, aby zde Syřany vraždili?

Ne, nikdo tyhle otázky neklade. A víte proč? Protože by na ně nikdo neodpověděl. A kdo by kladl otázky, na které se neodpovídá?

Zdroj: Paul Craig Roberts

Vybral a přeložil Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Dana
Dana
18. 10. 2016 0:26

O zverstvech americkych imperialistu slysime z arabskeho sveta a od islamskych kolaborantu denodenne.. Jednim uchem tam a druhym ven.
Jen deda Roberts se pta. Nu, on neslysi, vzhledem k jeho stari uz je uplne hluchy. To se stava. :-)

Martin (už bez taky m)
18. 10. 2016 7:35

U starých lidí je nedoslýchavost s ohledem na cévní problémy a stárnutí tkání i snižování schopnosti organismu „renovovat“ pochopitelná. Horší je totální hluchota a šum u ideologických zabedněnců ignorujících surový fakt, že naprostá bezohlednost vládnoucích klik zaoceánských hovad (nevztahuji na všechny kdož se nazývají Američany) bezesporu přispěla k „nevýslovné lásce celého světa k všemocné a laskavé Americe“… Jednou se bude účtovat – a vše nelze zachránit dolarem injektovanou celosvětovou hyperinflací skutečných hodnot a jejich záměnou za mocenské zájmy 1% deprivantů slábnoucího „kdysihegemona“… V dějinách světa bude jednou popsána smutná skutečnost, že velká země na samostatném kontinentu s obrovskými zdroji a… Číst vice »

Admirál
Admirál
18. 10. 2016 8:30

Dana napsal

O zverstvech americkych imperialistuslysimez arabskeho sveta a od islamskych kolaborantu denodenne.. Jednim uchem tam adruhym ven.
Jen deda Robertsse pta.Nu,on neslysi,vzhledem k jeho stari uz je uplne hluchy. To se stava.

Nezlobte se, za Američany je všude, kam vstoupí, krvavá stopa, zmar a chaos. Asi to tak chtějí. Kdo chce, ten to vnímá.
Z jejich strany někoho mentorovat za bezohlednost, neohled na civilisty, to je chucpe.

peter.
18. 10. 2016 9:56

Dana napsal

O zverstvech americkych imperialistuslysimez arabskeho sveta a od islamskych kolaborantu denodenne.. Jednim uchem tam adruhym ven.
Jen deda Robertsse pta.Nu,on neslysi,vzhledem k jeho stari uz je uplne hluchy. To se stava.

Za neúctu ku starším,by ste si zaslúžila trstenicou po vajciach!

hudryper
hudryper
18. 10. 2016 10:35

Dle lidové moudrosti,že nikdy není tak zle,aby nemohlo být hůře v souvislosti s nickem Dana volám: “ Nechte ho pracovat,vždyť on byl kdysi též bezbranným a milovaným kojencem ! Neberte
nám našeho fízla,našeho Dana ! Možná má celého černého – dana (toho z bojových umění), možná
je ze své pozice v USA nešťastný, možná nás má rád a my mu nechceme naslouchat !“ Krleš !

Bety
Bety
18. 10. 2016 19:53

Možná Dana patří mezi ty, kdož nemají v USA na psychiatra. Nebo možná mezi ně patří a zírá na svět očima zamženýma mediálními oblbovači což je ještě umocněno silou těch oblbováků chemických.

orinoko
19. 10. 2016 21:16

Nemam čas pouštět si kdeco. V TV kraksne běžel Oliver Stone … ale ne u nás.
Soudrzce Dane doporučují shlédnutí. Takové shrnutí katastrofa!ni emericke politiky do úmoru podkládané fakty a odkazy by!o docela šokující. A to každou chvíli brnkal na emericky patriotismus, aby nebyl obviněn.

M.C.
20. 10. 2016 11:31

Dana napsal O zverstvech americkych imperialistuslysimez arabskeho sveta a od islamskych kolaborantu denodenne.. Jednim uchem tam adruhym ven. Jen deda Robertsse pta.Nu,on neslysi,vzhledem k jeho stari uz je uplne hluchy. To se stava. P.C.Roberts už možná špatně slyší, to v jeho věku není nic neobvyklého. Ale myslí mu to ještě dobře, na rozdíl od některých. Celý povyk okolo Aleppa je kvůli tomu, že tam kromě islamistů umírají i jejich zahraniční poradci a pomocníci. Údajně je dokonce islamisté zadržují u sebe jako živé štíty – ve smyslu, aby donutili svoje podporovatele k větší aktivitě na jejich záchranu. Pokud tam všichni zařvou,… Číst vice »