P. C. Roberts: Pár myšlenek k Trumpovu vyhlášení války Íránu a Severní Koreji

Trumpova řeč v OSN vyloučila naději, že by se jeho prezidentství mohlo ubírat cestou lemovanou jeho splněnými sliby z volební kampaně, jako např. že Washington nebude už dále „policajtem světa“, že odejde ze Středního východu, nebo že napraví poškozené vztahy s Ruskem.

S tím je tedy konec. CIA a vojensko-bezpečnostní komplex drží vládu stejně pevně v rukou jako dřív, a Trump přijal jak statut zajatce, tak i jemu přidělenou roli prosazovat hegemonii Washingtonu nad každou jinou zemí. Washington über alles tak zůstává jedinou politikou, kterou Washington zná a provádí.

Trump v OSN fakticky pohrozil, že vymaže Severní Koreu z tváře země. A k této hrozbě přidal i hrozbu Venezuele a zdémonizoval Írán. Všechny tyto tři země označil za „darebácké státy“, když darebákem je ve skutečnosti Washington sám. Jen v tomto probíhajícím století zničil totiž, ať už zcela, nebo částečně, osm zemí, a tři až pět zemí má zrovna na mušce.

Otázka, která se za této situace sama nabízí, je tato: Jak je možné, že auditorium v zasedacím sále OSN Trumpa z pódia nevypískalo, když slyšelo, jaké nehorázné lži to vyslovuje?

Vysvětlení je jednoduché: PENÍZE. Američtí daňoví poplatníci hradí totiž zhruba jednu čtvrtinu ročního rozpočtu OSN, čímž na zbylých 130 zemí zůstává už jen docela snesitelná zátěž. A tak washingtonské vedení planety země směrem k Armageddonu probíhá bez problémů, neboť světoví vůdci dávají penězům přednost před pravdou, spravedlností – a dokonce i před přežitím. A diplomaté OSN vidí ve spolupráci s Washingtonem možnost, jak si přjít na pěkné peníze tím, že se spolu s celým Západem zúčastní vykořisťování svých vlastních zemí.

Washington, plně angažován svým úsilím zničit Sýrii, nechal na své saúdskoarabské loutce, aby zlikvidovala Jemen. Saúdská autokracie, spolu s USA hlavní to sponzor světového terorizmu, odvedla, s pomocí z USA dodaných zbraní, skutečně dobrou práci. Tahle totálně zbytečná válka pomohla totiž zvýšit zisk amerického vojensko-bezpečnostního komplexu, tedy partičky ďáblů, jaká se na zemi ještě nikdy nevyskytovala. UNICEF hlásí, že jeden milion jemenských dětí bude obětí „amerického soucítění“, kterýžto výraz se Trump nestyděl vyslovit, když v referování o jemenském konfliktu pochválil roli CIA.

Člověk dumá, zda Rusové a Číňané jsou až tak moc zahlceni touhou být tak bohatí, jak bohaté je naše jedno procento, že jim uniká vědomost o tom, že jsou na seznamu zemí, jež mají být za to, že nepřijímají hegemonii Washingtonu, eliminovány.

Skutečně. Kde byla ruská vláda, když Washington svrhával vládu Ukrajiny? Účastnila se sportovní události. A já obviňuji Američany z lhostejnosti! Kde byla ruská vláda a jak to, že nevěděla, co se děje?

Abych byl zcela otevřený, věci se mají takto: Jestliže Rusko a Čína nevytáhnou na USA, vytáhnou USA na Rusko a Čínu. Takže jedinou otázkou zůstává: Kdo udeří jako první? To je situace, ze které se mohou Rusko a Čína vyvléct jedině tak, že se vzdají a hegemonii USA prostě přijmou. Toto je pevná a neúhybná dráha, na kterou neokonzervativci, CIA a vojensko-bezpečnostní komplex posadily Spojené státy. A současnými koncovými body této dráhy jsou severní Korea s americkými raketami na hranici čínské, a Írán s americkými raketami na hranici ruské.

Pokud se ohlížím kolem sebe, málokdo si je vědom toho, že Armageddon je už za rohem. A západní presstitutky neprotestují. Neexistuje žádné mírové hnutí, žádné mírové pochody se nepořádají. A jeden z propagačních amerických webů nazvaný Američané pro omezenou vládu označil destabilizující Trumpův projev v OSN za projev téměř mírový.

Za svého dlouhého života jsem se s takto falešným výkladem politického projevu ještě nesetkal. USA se zkrátka staly propagandistickým státem v každém ohledu. PRAVDA NIKDY NEVYJDE NA POVRCH.

Nikdy žádná jiná vláda nepohrozila jiné zemi totální záhubou, jak to ve svém projevu v OSN na adresu Severní Koreje učinil Trump. Stalo se tak poprvé. Trump překonal Hitlera. Spojené státy se staly 4. říší. A o tom, že svět přežije zahraniční politiku USA, lze úspěšně pochybovat.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Vybral a přeložil Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
22. 9. 2017 18:54

Vyhrožovat (KLDR, Írán, Venezuela, lhát (http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/americti-predstavitele-byli-nachytani-pri-lzi-o-ruskych-hackerech/ 11/9/2001, let MH17 …), sankcionovat (Rusko, KLDR, Sýrie …) to těm Goblsíkům vždycky šlo.

Dana
Dana
23. 9. 2017 0:17

Mne zajima vrchni diplomat RF, Sergej Lavrov. Jak reagoval na proslov D.Trumpa on. Lavrov je v souladu a zasvecen do Putinovy politiky, je jeho mluvci. Proc chodit k bridilskym kovarickum, kdyz muzu rovnou slyset kovare, ze..
Lavrov se nad Trumpovym projevem v UN vubec nepohorsoval, zda se byti spokojeny, vyhrozovani se Ruska netykalo. Lavrov se o Severni Koreji zminil jen okrajove, ve smyslu, ze USA naji schopnost zpusobit Severni Koreji velke skody.

https://apnews.com/8968dc489ef64986a76a3dec7fac0423/AP-Interview:-Lavrov-hints-US-Russia-'Tit-for-tat'-could-end?utm_campaign=SocialFlow&utm_source=Twitter&utm_medium=AP

Rusko a USA ted hraji sachovou diplomatickou partii. To je vyznam toho „tit for tat“. Tit ale take znamena v slang anglictine prsni bradavku. :-)

senil
senil
24. 9. 2017 8:39

Trump by se měl víc zajímat o domácí problémy a neintervenovat v zahraničí. Američané ho zvoli kvůli jeho America first rétorice.

http://www.epshark.cz/clanek/94/trump-opousti-ekonomicke-reformy-a-chysta-valecne-utraceni

Bety
Bety
24. 9. 2017 10:30

Dana napsal
Mne zajima vrchni diplomat RF, Sergej Lavrov. Jak reagoval na proslov D.Trumpa on. Lavrov je v souladu a zasvecen do Putinovy politiky, je jeho mluvci. Proc chodit k bridilskym kovarickum, kdyz muzu rovnou slyset kovare, ze..

Lavrov ani Putin, stejně jako Čína a Venezuela nepovažovali za nutné se toho shromáždění OSN zúčastnit. Bezpochyby proto, že to považovali za ztrátu času, takže jejich odpověď ani nemusí být slovní, protože je zřejmá i bez toho.

Dana
Dana
24. 9. 2017 15:52

Bety napsal
Lavrov ani Putin, stejně jako Čína a Venezuela nepovažovali za nutné se toho shromáždění OSN zúčastnit. Bezpochyby proto, že to považovali za ztrátu času, takže jejich odpověď ani nemusí být slovní, protože je zřejmá i bez toho.

To si nemyslim. U Trumpova proslovu bylo ve shromazdeni nabito, i kdyz tleskala jen polovina, druha polovina sedela jako zarezani.
Put’ka poslal Lavrova a Venezuala tam mela zastupce. Delegaci z Ciny a z Iranu jsem tam v publiku taky videla, soustredila jsem se na kysele ksichty
karanych.

http://www.cnn.com/2017/09/19/politics/trump-un-speech-world-leaders-react/index.html

orinoko
24. 9. 2017 16:48

Trumpolina v OSN? Výkon hodný Goebbelse. Hlavně, ze tweetuje. Tak vykonává praktickou politiku. Takovou sodu, jakou mu dává Severní Korea, to se hned tak nevidí. Male shrnutí. Kde všude chce ten magor bojovat? Severní Korea, Sýrie, Irák, Írán, Afghánistán, Filipíny, Rusko, Cina, Venezuela, Nikaragua, Kuba, Ekvádor, Bolívie, Alžírsko… Jen hurikány ho nechávají chladným. Jak se vede Irme? Web je plny biblického sajratu. Ezechiel, Izaiáš a podobná verbez. Faktem ovšem je, ze Turecko na iráckých hranicích soustředilo invazní jednotky v souvislosti s Kurdy. A Írán!!! zároveň s tímto dějem uzavřel vzdušný prostor nad kurdskou enklávou. Trumpolina krafe v OSN a přitom… Číst vice »

Bety
Bety
24. 9. 2017 18:34

Tak polovina tleskala a polovina ne? Nestálo mi to zato se na to dívat, takže mi tato dobrá zpráva utekla. Díky, Dano.

ex-nemo
ex-nemo
25. 9. 2017 0:16

Jak známo, Hitler nechal kolem Británie plout spoustu gumových ponorek. Vyhlásil, že ji vygumuje (ausradieren) z mapy.
Neuvažuje Trump o něčem podobném v případě Koreje ?