Korejská krize je jen pláštíkem…

K takovému závěru dochází generálplukovník Ivašov*) v rozhovoru pro TV Cargrad

Agresivní výpady vůči KLDR a intenzivní rozdmýchávání informačního šumu kolem jaderné války – to je klamný manévr USA před vážným úderem na jejich hlavního oponenta. Všichni vědí, že v paralelní realitě amerického politického establishmentu je a zůstává úhlavním nepřítelem Spojených států Rusko, a to bez ohledu na neustále obnovované seznamy „nebezpečných protivníků“.

Souběžně se zostřováním situace kolem KLDR slábly americké vášně kolem vymyšleného ruského hackerského útoku na americké volby. Takže jeden skandál překrývají dalším. Je to náhoda?

Náhoda to určitě není a my bychom to neměli podcenit. My už jsme v naší Akademii varovali před tímto nebezpečím. Nezapomínejme na to, že Američané mají Vrchní kyber-velitelství. Tedy ne nějakou kancelář, ale vrchní velitelství, plánující útočné operace. Američané se připravují k tomu, aby rozrýpali další relativně stabilní velký region. Je tam příliš stability a příliš silní konkurenti (Japonsko, Jižní Korea) a současně hospodářská a kulturní expanze Číny, která tísní Ameriku na všech pozicích. A navíc se ještě Rusko zvedá z kolen a úzce spolupracuje s Čínou. Toto vše vede Ameriku k podněcování konfliktu tam. Co chce Korea? Především KLDR – to je první nezávislý stát na území Koreje, který si této nezávislosti váží a chtějí mír a klid. Nechtějí opakovat osud Jugoslávie, Iráku, Jemenu, Sýrie atd. Kolik už učinili pokusů – počínaje Kim Ir Senem, který navrhoval bezjaderný statut Korejského poloostrova, byl zahájen proces politického sblížení (ne bez pomoci Ruska), atd. Ale Američané do toho vždy „hodili vidle“. A udržují severokorejskou otázku jako důvod k rozpoutání války. Moc se jim to nedaří, protože se příliš bojí společného postupu Ruska a Číny, který by mohl posunout Rusko už k vojenskému spojenectví s Čínou. Jsme v situaci, kdy nikdo nechce válku – kromě USA.

Trump předvádí svaly a straší veřejnost jadernou válkou, aby soustředil pozornost celého světa na tento globální problém. Američané přirozeně chápou, že si hrají s ohněm, ale podle všeho mají jakési závažné důvody k jistotě o mírumilovnosti Kim Čong Una. Celá historická zkušenost USA potvrzuje, že jinak by Washington rozpoutal velkolepou melu už po prvním startu rakety „Hwassong-12“, i s rizikem jaderné války…

Teď můžeme sledovat pečlivě odzkoušené představení s jednou neznámou, kterou by měl být severokorejský prezident, který ale zároveň nevyvolává v oponentovi vážnější obavy. Představení zatím nabírá obrátky, aby se rozhořelo ve velkou krizi v roce 2018, kdy pod pláštíkem jaderné války s KLDR USA udeří na Rusko.

Ivašov rovněž poznamenal, že Pentagon v květnu tohoto roku už „vypustil zkušební balónek“, když zaútočil na Rusko v květnu během velitelsko-štábních cvičení. Úder byl cílen na střediska a systémy řízení a dopravy. Američané analyzovali ruskou odvetnou reakci a seznámili se s některými prostředky reakce. Telefonní útoky, které v těchto dnech míří na velká ruská města, jsou dle generálova mínění rovněž součástí kybernetické rozvědky bojem“.

Dokonce i pokud se vykonavatelé nalézají na Ukrajině (nebo v Belgii), řídí je přece jen pánové ze zámoří. Pokud se k březnu příštího roku situace kolem Koreje vyhrotí na maximum, můžeme očekávat útok z druhé strany…

Celý rozhovor je na přiloženém videu od 9:48 min.

*) Leonid Ivašov – ruský generálplukovník a společenský činitel, prezident Akademie geopolitických problémů

Překlad: st.hroch 170921

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments