P. C. Roberts: Pravda v USA nechť odpočívá v pokoji

Ve „svobodné a demokratické“ Americe existuje pouze pravda oficiální – čili lež. Osoba, která řekne pravdu, je okamžitě odstavena na vedlejší kolej jako „konspirační teoretik“, „ruský agent“, „rasista“, „antisemita“ nebo kdosi podobný, a to s úmyslem diskreditovat jak jeho samotného, tak i to, co říká.

Například když jsem řekl, že Russiagate je výmysl a podfuk, což se později plně potvrdilo, objevila se okamžitě po mém výroku má webová stránka na anonymním webu „PropOrNot“, pravděpodobném to výtvoru CIA či NATO, a to na jeho seznamu 200 „ruských agentů (hlupáků)“. A Washington Post, který je už dlouho pokládán za hájemství CIA, tento seznam následně zveřejnil, jako kdyby šlo o čirou pravdu. Samozřejmě s cílem očernit ty všechny z nás, kteří oficiální výmysly a podfuky odhalují.

Protože jsem zveřejnil závěry vědců, architektů a inženýrů o 11. září 2001, stal jsem se „konspiračním teoretikem“. Řečeno jinak: Jste-li disidentem, čili osobou s jiným názorem, než je názor oficiální, anebo i když o tomto jiném názoru pouze informujete, nejste ani vy ani vaše informace, jakkoli reálně by se jevila, tolerováni. Pravda se stala nepřijatelnou. Před dvěma týdny byl například široce čtený web Unz Review vyřazen z Facebooku, a to s odůvodněním, že jeho obsah je v rozporu s názorem oficiálním. A totéž se přihodilo webu South Front. Čímž Facebook, aby ochránil oficiální vysvětlení, nastoluje fašistickou cenzuru. A presstitutky a univerzity činí totéž. V Americe pravda zkrátka ztratila svoji cenu.

Zpolitizovanou se stává dokonce i hrozba našemu zdraví nejaktuálnější, jíž je onemocnění koronavirem. Jeden by měl za to, že bude existovat zájem o přesné informace všech léčebných postupů, nabízejících naději na jeho vyléčení. Ale to vůbec nepřipadá v úvahu. Jestliže jste demokrat, toužíte po tom, aby ekonomika země zažila díky viru to nejhorší, což dopomůže k porážce Trumpa v nadcházejících volbách. A jestliže jste republikán, chcete, aby se ekonomika spolu se zánikem viru  vzpamatovala přesně v tom okamžiku, kdy by to Trumpovy naděje na znovuzvolení prezidentem mohlo co nejvíce posílit. Namísto čehož by se pozornost měla upínat na přípravu takového úspěšného hospodářského zotavení, které se udrží a neskončí v nové vlně koronavirového útoku, jak se to stalo v Číně.

Jestliže jste profesionál farmaceutické lobby (Big Pharma), NIH, CDC či výzkumným pracovníkem závislým na grantech z těchto zdrojů, budete toužit po očkovací látce (vakcíně) proti koronaviru, nikoli tedy po léku, který by nemoc z něj léčil. Což v sobě samozřejmě zahrnuje dlouhé čekání za předpokladu, že nějaká efektivní a bezpečná očkovací látka je vůbec v dohledu. Hydroxychlorochin (HCQ), zinek a nitrožilně podávaný vitamín C prokázaly v potírání nemoci z koronaviru svou účinnost, ale byly Big Pharmou a jejími přisluhovači zle pomluveny a zostuzeny. Jinými slovy: Agenda profitu  zvítězila nad agendou zdraví a záchrany životů. Existují dokonce informace o tom, že Facebook cenzuruje ty zprávy o Covidu-19, které nepodporují linii, kterou ve věci koronaviru zaujal dr. Fauci z NIH (National Insitutes of Health).

FDA (U.S. Food and Drug Administration), vyhlazuje cestu americkému léku remdesivir s poukazem na to, že hydroxychlorochin, třebaže už je po desítky let bezpečně používán proti malárii, může vyvolávat srdeční infarkty. Je to zkrátka všechno o penězích. Big Pharma přijde o své výdělky a Dr. Fauci o své patenty, jestliže k léčbě koronaviru bude přizván i HCQ, zinek a vitamín C.

Závod o to, kdo první uspěje s výrobou vakcíny proti koronaviru, se nalézá v plném běhu, protože jde o peníze za její patent. Namísto toho by však úsilí mělo spíš směřovat k testování a zdokonalování toho, co se jeví být lékem proti progresi viru. Jestliže se totiž vývoj vakcíny uspěchá, může to znamenat stejné nebezpečí pro zdraví lidí jako dnešní virus.

Covid 19 se stal velkým byznysem dnešní doby pro farmaceutické korporace, pro korupčnické právníky, pro poskytovatele pracovní síly, kteří nyní budou urychleně najímat pracovníky propuštěné v důsledku situace po koronaviru a budou jim nabízet nižší mzdy než těm, kteří si svá  místa  udrželi. Zkrátka mnohému zájmu doba pokoronavirová poslouží – s výjimkou zájmu veřejnosti.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Vybral a přeložil Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Dana
Dana
16. 5. 2020 2:53

Robertek je konspiratorem uz tricet let a jeho neustale vykriky o zradne vlade , byt demokraticky zvolene, byly vzdy tolerovany. To mu jako levicovemu bloudilovi nestacilo a jeho konspirace byly vesmes namireny proti demokratickemu procesu a kapitalistickemu systemu, nikdy jsem vsak nezaznamenala kritiku levicove frakce.. Vrana vrane oci nevyklove, tak ani robertek nekritizuje extremisticke figurky typu Sanderse, protoze v jadru s nim souhlasi. To je o.k., jenze protoze nesnasi kapitalismus, tak se zakonite stavi k nove progresivni elite, demokratickym socialistum, co maji jine idealy. Politicka korektnost, cenzura, genderova spravedlnost, otevrene hranice , „globalni“ zodpovednost a hlavne Zeleny udel. To je… Číst vice »

racek
racek
Reply to  Dana
16. 5. 2020 22:13

No, těžko posuzovat co je účinné proti Coronaviru, nejsa doktor a ani p. Roberts není. Ovšem ten boj kdo vyhraje soutěž o lék proti viru, právě probíhá na to se dívat dá. Boj koncernů právě o jejich je obsahem každodeních zpráv, vždy podpořen odborníkem s tituly nejen pře i za jménem, ale i nahoře, dole, i šikmo zepředu. |A pomluvy těch druhých. Je to fakt rvačka dost nechutná. No, zdá se že že přitom všechny jsou účinné velmi málo. Snad jen protilátky z ktrve vyléčených, ale to se bohužel masově použít nedá. Takže nejlepším lékem jsme zatím my sami. A… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Dana
17. 5. 2020 8:36

„Ježíšmarjá Švejku, vy dobytku, zmizte mi z očí!“ J.Hašek

Lena
Lena
16. 5. 2020 11:07

Pan Robertek Pavlík Krajk nesnáší kapitalizmus jenom proto, že je to kapitalizmus, což činí bezdůvodně zcela bezjakékoliv příčiny, jenom z čilé nenávisti a pitomosti, a což je dostatečným důvodem na to, abychom nesouhlasili s jediným slovem, které říká, ale abychom navždy bránili, aby je mohl říkat, neboť pes, který štěká, nekouše.