P. C. Roberts: Proč nám říkají tak průhledné lži?

Američtí činitelé a presstitutky nám sdělují, že nezákonný americký raketový útok na Sýrii zasáhl sklady chemických zbraní, ve kterých byly uloženy chlór a sarin.

Kdyby to byla pravda, nevzal by si smrtonosný mrak, který by výbuchy raket uvolnil, za oběť daleko víc životů, než kolik jich bylo usmrceno v domnělém syrském chemickém útoku ve městě Dúma? A nestal by se tím americký raketový útok stejně zločinným, jako domnělý útok syrský, a nepostavil by USA a jeho vazaly do stejné kategorie škůdců, do které oni sami už zařadili Asada a Putina?

Co říkáte vy, experti na chemické zbraně? Uvolní chemické zbraně svou smrtící látku, jen když explodují při úmyslném použití, anebo též když vedle nich bouchne raketa?

V Sýrii nezaznamenávají žádné stopy po chemických látkách v ovzduší, které by tam ovšem byly, kdyby rakety skutečně zasáhly sklady chemických jedovatých látek. Nikdo nehlásí, že by do nemocnic přijížděly sanitky s lidmi postiženými chemickou otravou. Ale jak tomu tak může být, když do skladů s chemikáliemi padly rakety?

Když jsem ještě býval redaktorem deníku Wall Street Journal, pracovali tam tehdy ještě kompetentní lidé, které by takové otázku jistě napadly.

Což už je dnes jen vzpomínka. Noviny přestaly být zdrojem informací a staly se propagačními megafony.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Překlad: Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
LiL
LiL
16. 4. 2018 7:41

Američané a jejich spojenci píší stále stejné scénáře,ve smyslu čaroděje ze země Oz a myšlenkově nutí ty slabé aby byly tlampačem nové pravdy. Chemické zbraně samozřejmě nespálíte raketou a superpřesné satelity zaznamenávají každou vteřinu. Pokud ještě nepozavírali všechny počítačové experty,tak se máme na co těšit. Je jen otázkou,zda – li to není počátek něčeho fatálnějšího.

Bety
Bety
16. 4. 2018 7:54

Na Nově ukazovali záběr dopadu americké rakety – tentýž proběhl i internetem –
na nějaké budovy. Na tom záběru byl o pár set metrů dál (netroufnu si odhadnout přesněji vzdálenost) velký shluk zřejmě obytných domků. Co by asi tak s jejich
obyvateli provedl oblak ať už jakéhokoli otravného plynu aktivovaného tím výbuchem? Asi kolaterální ztráty, jak by prohlásilo NATO, děti, neděti.
No ale protože tam nebylo co aktivovat, tak může Trump klidně spát, ne?

Dana
Dana
16. 4. 2018 22:08

Ano, Trump i Putin mohou klidneji spat, sklady chemikalii a i vyzkumny ustav u Damasku byly vcas vyklizeny. Planovane cile byly predem ohlaseny Put’kovi, Put’ka jiste telefonoval Basharovi. On snad hned po utoku Asad hlasil, ze sklady ci vyzkumny ustav byly uz dlouho mimo provoz ? Ne, jenom Syrane uvadeli , ze se ve vyzkumnem ustavu nevyvijely zadne zbrane chemicke. Take disputuji to, ze by skladovali ve vybombardovanych budovach skodlive chemikalie. No, treba ted, s krizkem po funuse, zacne Asad tvrdit, ze to byly budovy davno opustene, ve kterych stejne nic nebylo. To prece nic na veci nemeni, objekty jsou… Číst vice »

Bety
Bety
17. 4. 2018 6:24

Dano, na to by ani nestálo odpovídat. Jen – před šesti lety byla Sýrie liberální, všem otevřený stát, domnívající se, že jejich spojenectví se Západem ještě upevňuje jeho stabilitu. A protože se jim pro jejich ekonomiku nezdál výhodný plán přepravy ropných produktů a dali přednost jinému řešení, naordinovali jste jim ISIL. A teď máte tu drzost litovat jejich děti? Jděte se vycpat!

Dana
Dana
17. 4. 2018 17:11

Ale no tak. Ano, Syrie byla ponekud liberalnejsi v primeru k okolnim statum, ovsem stale tvrda diktatura. Americe to rozhodne nevadilo, nejaka ropna preprava produktu nema vubec vyznam v americke ekonomice. Syrie zacla vadit az pak, co se Asad aktivne spolcil s Iranem, s Ba’ath politickou stranou a Hezbollahem.. Utok na chemicka zarizeni byl minen i jako varovani pro Ajatollahy. No a ISIL ? Uz to jmeno, „Islamsky stat Iraku a Levantu“ napovida, ze tato teroristicka organizace ma svuj puvod v po-saddamovskem Iraku, kde se etablovala v boji proti Americanum, na zacatku resistance pusobila s al Kajdou v zabirani ropnych… Číst vice »

Bety
Bety
18. 4. 2018 5:54

Dana napsal
Proto muze byt partyzanska valka proti Asadovi nekonecna.

Kecy, kecy, kecy.
Nebo také přání je otcem myšlenky.
Do Iráku jste vpadli pod falešnou záminkou, stejně jako do Libye a Sýrie.
Všude jen kradete a zabíjíte, kde nemůžete sami, tam používáte buď zblblé fanatiky, nebo žoldáky, nebo směsku obojího.
Právo a spravedlnost používáte jako špinavý hadr ve svůj prospěch a znamenají pro vás míň než zaječí bobek.
Svět vám nepatří, ačkoli si to zjevně myslíte.
A svět si to také začíná uvědomovat.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
18. 4. 2018 6:30

Dano: v deklaraci nezávislosti a LZPS jste psali ušlechtilé věci. Ale… Přes výzvy/ proklamace o lidskosti, humanismu, férovosti a široce sdíleném pokroku jste nakonec vždy využili ty největší svinstva a ty největší lumpy. Zdiskreditovali jste myšlenku i té demokracie tak, jako nikdo. Nejen ruské archivy jsou plné dat o vaší poválečné spolupráci s nacisty, za velké části „své“ techniky vděčíte nejen celosvětově vykrádaným mozkům a pod falešnými záminkami rabovanému bohatství jiných národů- ale zejména extraktu toho nejhoršího co kdy člověk spáchal či způsobil. Proto nemáte například žádné zábrany ve využívání fašistů, a cíleně lžete/ špiníte jiné… Proto jste celosvětově hojně… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
18. 4. 2018 6:36