P. C. Roberts: Protivládní protesty v Íránu jsou dílem Washingtonu

Poslední události v Teheránu provokují otázku: Kdo je hloupější? Íránští studenti nebo íránská vláda? Ta totiž, stejně tak jako vláda Ruska a Číny, povoluje ve své zemi volné působení neziskových organizací, finančně dotovaných Washingtonem a Británii. A hloupí a neinformovaní studenti pak od těchto organizací přijímají peníze i náležité instrukce, jak nejlépe a nejúčiněji mají proti vládám svých zemí protestovat.

Abych prokázal, jak skutečně stupidní jsou např. íránští studenti, uvedu, že na svých protestních shromážděních vykřikují, že nepřítelem Iránu není Amerika, která mu hrozí vybombardováním, ale íránská vláda. Cožpak nevidí, do jakého chaosu a trosek uvedly už USA Irák, Libyi či Sýrii? A proč íránská vláda financuje univerzitu, produkující takto hloupé studenty?

Ještě jsem se nesetkal s nikým, kdo by mi vysvětlil, proč země, které se nacházejí na americkém seznamu zemí, kde má být proveden politický převrat, financují páté kolony na svých územích, které mají tento převrat uskutečnit? To se Rusko, Čína a Írán snaží prokázat že jsou demokratické až tak, že tolerují i zradu?

Pokud vím, neexistují žádné Íránem, Čínou či Ruskem financované neziskovky, které by podněcovaly změnu režimu v USA, Británii, Německu, Francii nebo v jakékoli jiné washingtonské vazalské zemi. V USA se např. americký prezident nemůže setkat s prezidentem Ruska, aniž by nebyl obviněn z toho, že prodává Ameriku Rusům. A vyhlídka na to, že by Washington na americkém území toleroval Ruskem financované neziskovky, které by zde organizovaly protesty a podněcovaly ke změně režimu, je naprosto nemyslitelná.

Ale Rusko, Čína i Írán vůči sobě toto dovolují. Čímž vyvolávají otázku, jsou-li dostatečně kompetentní.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Překlad: Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
55 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Bety
Bety
15. 1. 2020 15:59

V Rusku se tedy dějí věci! Putin promluvil k Federálnímu shromáždění a začal
plošnou podporou rodinám s dětmi a tím, že všechny správní orgány musí naslouchat hlasům lidí, protože ti znají potřeby své a svého regionu nejlépe.
A vláda odstoupila. Ať už to zdůvodní jakkoli, pěkně se Medveděv a spol.
odkopali. Zdá se mi, že Putin jde do rizika a já doufám, že to zvládne a že přinejmenším značně dále rozšíří řady podpindosníků odstavených od koryta.

orinoko
orinoko
15. 1. 2020 20:23

Putin podle mého názoru dospěl k nazoru, že je třeba připravit Rusko na věci pristi. Prostě větší delba moci. Aby jeho nástupce případně nemohl otocit politicky systém o 180 stupňů a anulovat dosavadní vyvoj. Myslim, že jde o důraz na kontinuitu. A take jde o to, zabránit případné jelcinizaci Ruska.

alexithymie54
alexithymie54
15. 1. 2020 20:31

Vše má souvislosti a vše je o všem právě v těch souvislostech!!!!!! Před týdnem jsem uvedl drobnou poznámku. A jak bylo? Různé předpoklady atd. atd. atp. No, hmm Jak uvedl můj předdiskutující ledy se hýbají, no je to tak. Nejdříve: Pohled Pjakina z 13.1.2019 ??!! Můj, již “zastaralý” pohled : “ Tak z nás dělají pěkný blbce!!!!!!! Teď je již naprosto jasné, ze zabiti íránského generála se hodilo všem včetně samotného Íránu!!!!! Naprosto stejný model, jako když odkrouhli Heidricha ve 42. Plno humbuku a pak “všestranně” práskl džbán!!!!! https://youtu.be/vS7Hl4vimPE Posuďte, tak to je už vrchol vrcholů” Tak to je nádherný… Číst vice »

Gatta
Gatta
15. 1. 2020 20:48
Bety
Bety
15. 1. 2020 20:56

Domnívám se, že v zahraniční politice i obraně je už pozice Ruska zabezpečena
dostatečně a tudíž nazrál čas k řešení vnitropolitických a hospodářských problémů. Jak Putin řekl, v obraně uspěli a není důvod, aby se jim totéž
nepodařilo i s ekonomikou a zlepšením životních podmínek obyvatel.

Dana
Dana
15. 1. 2020 21:00

„…….Poslední události v Teheránu provokují otázku: Kdo je hloupější? Íránští studenti nebo íránská vláda? ……..“ . Na to je lehka odpoved, robertku. Vsichni jsou blbi, jen ty jsi letadlo. :-)) Kdyby si aspon nejake to jmeno neziskovky vymyslel ale pac jsou vsichni hloupi , taka to neni treba. Iranci nejsou zavisli na nejakych agitkach pripadnych neziskovek, skoro 80 procent ma pristup na svetovy internet, bud v pocitacich nebo zkrze mobily. Washington podporuje Irance, ne jejich vladu, a to zcela otevrene. Nejvetsi hit na Twitteru v Iranu byla pratelska zdravice Trumpa v jejich jazyce, Farsi, sta a sta tisice „like“. Spojene… Číst vice »

racek
racek
15. 1. 2020 22:25

No, viděl jsem 2 videa těch mohutných protestů. Moc lidí tam nebylo, tedy. Asi tak 200. Co se týče vlivu, Dano, o vlivu a tlaku USA snad nikdo při smyslech nemůže pochybovat. Vono vypovědět dohou, a hned vyhlásit sankce a současně tzv. zmrazit (čti ukrást, tyhle peníze USA nevracejí) cca 5 mld tolárků … co si mají Iraci myslet. A ted ta vražda, tedy dost podlá, neb ho sami pozvali … samozřejmě, dnešní Irán je klíčová země na středním východě a za pár let může být i nejmocnější. Celkem s rozumně vzdělaným obyvatelstvem, dnes i celkem slušnou průmyslovou základnou …… Číst vice »

Dana
Dana
16. 1. 2020 0:43

Racku, Dohodu s Iranskymi ajatolahy vymyslel Obama jako pomstu, odchazejici darecek Trumpovi, to byla jeho osobni politika, vyplaceni vypalneho iranskemu rezimu. Tato smlouva Obamy s Iranem nikdy nebyla ratifikovana kongresem, takze ji Trump mohl dle jeho uznani zrusit. . Neutralizace generala Sulejmana probehla v zajmu aktuallniho tlaku na Iran, v teto casove souvislosti, kdy shiitska snaha prevzit Irak zintenzivela. Sulejmani byl v Iraku i jinde peceny vareny, vzdyt on nelenil a nasedl do letadla v Iraku a byl u prisahy vernosti Quds brancu, byt by jich bylo i jen padesat. Americani nikoho tedy zvat nemuseli, Quds jednotky tam uz dlouho… Číst vice »

Patrik
Patrik
16. 1. 2020 6:48

„Přímá linka“ s Medveděvem 5.12.
https://www.kp.ru/daily/27064/4132705/

Komentář Pjakina:
„…je to muž, který upřímně, hluboce nenávidí Rusko a ruský lid, záměrně provádí genocidu ruského lidu a chce se svým zahraničním páníčkům zavděčit“ ,
čas od 1:35
https://www.youtube.com/watch?v=GDusS1aiZ5g

Patrik
Patrik
16. 1. 2020 6:52

Starikov:
Николай Стариков об отставке правительства Медведева и Послании Президента Путина
https://www.youtube.com/watch?v=5dHnwJuaBPA

Patrik
Patrik
16. 1. 2020 7:00

Gorbačov v reklamě na pizzu
https://inosmi.ru/history/20191203/246362498.html
– odkaz patří k Pjakinovi výše, kde Medveděva a jeho „seriózní“ tiskovku přirovnává k reklamě Gorbačova na kečup.

Patrik
Patrik
16. 1. 2020 7:37

Ještě perlička:
https://echo24.cz/a/Snmkk/trumpova-ruska-kauza-exporadce-flynn-bere-zpet-sve-doznani-o-kontaktech-s-rusy
M. Flynn je ten, který ve funkci poradce D. Trumpa vydržel jen 24 dnů a kterého na doporučení S. Bannona Trump zrušil kvůli jeho údajným kontaktům s Ruskem.
M. Flynn je ale i tím, který se zúčastnil slavnostní večeře k výročí RT (a kde seděl hned vedle C. Svobody)
https://www.nbcnews.com/news/world/guess-who-came-dinner-flynn-putin-n742696

Patrik
Patrik
16. 1. 2020 8:31

Noví velvyslanci v Rusku – Británie, Francie, USA
https://russian.rt.com/world/news/708272-posol-britaniya-mid

hudryper
hudryper
16. 1. 2020 14:19

Co kdybychom se vrátili k Robertsovu tématu ? Velmi věcná a pravděpodobná
úvaha : http://www.zvedavec.org/komentare/2020/01/8162-byl-iransky-raketovy-operator-oklaman-za-ucelem-sestreleni-ukrajinskeho-letadla-nad-teheranem.htm
Úplně na konci je decentně naznačeno kým asi byl iránský operatér oklamán.

racek
racek
16. 1. 2020 14:50

Dano, ze by ajjatolahove osočili ameriku, to jsem si nikde nevsiml. Naopak, chovali se velmi vstricne k vyšetřování a 3 dni na vystreni sestrelu opravdu neni moc. Naopak, reagovali hned, vstricne a z pokorou. Rozhodne ne jako USA pred 30 lety, kd, sestrelili letadlo v mezinarodnich vodach. To nebyva omyl, ze. Mimochodem, asi pred 20 lety sestrelila Ukrajina ruske letadlo. Taky se priznali a?z po půl roce.
Co se tyce te dohody, situaci resila a docela dobře. Nekomu se to proste nehodilo. I USA musi obcas poslouchat, že.
No,

racek
racek
16. 1. 2020 15:08

No, ale to je jedno. Kupodivu obe strany projevuji v poslednich dnech znamky rozumu. No. Uvidíme. Jinak postoj Eu s hrozbou sankcí Íránu za to, ze reaguje na odstoupení Usa od smlouvy je tak ubohy, ze se mi chce brečet. Fakt nasi soudruzi v EU nemaji nejen rozum, ale ani trochu hrdosti. Mimochodem, metoda ultraodstredivek kterou voli iran pro obohacování uranu muze vest k vysledkum tak za 10 let. Když se podivame na jejich kapacity, ze. Takze s tou atomovkou to vubec neni žhavé… Pokud tedy to opravdu chtějí. Cemuz neverim.

Vaska
Vaska
16. 1. 2020 16:00

no vzhledem k tomu jak soudruzi presstituti v masmédiích a trollíci v diskuzich začínaj ječet (vypadá to že jim konečně přišly noty z bíleho vigvamu) , tak to vypadá velice slibně – Rusko by konečně mohlo získat suverenitu

orinoko
orinoko
16. 1. 2020 18:29

Ten Koller je hlina. Zváni o teroristech, ale moc příkladů nějak neuvadi. Zato ideologie mu jde velmi dobre. Nečetl jsem to cele, ale nějak soudruhovi vypadlo, že Solejmani byl zabit na území třetího statu, nacek Heydrich tam , kde neměl co pohledavat, byl to jen dobytek , jehož konec v souladu s tim, co chystal českému narodu. Soudruhu Kollerovi nějak úplně uniká celková geneze problemu, kdy tzv. krestanstvi mirilo na Stredni východ v rámci krizové vypravy. Koller v tomto článku jen doklazuje, že je to především zelený mozek, jemuž civilní konsekvence až tak moc nerikaji. Vlastně dokládá velké kulove, jen… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
16. 1. 2020 18:41

Сводка событий в Сирии и на Ближнем Востоке за 14 января 2020 г.
https://anna-news.info/svodka-sobytij-v-sirii-i-na-blizhnem-vostoke-za-14-yanvarya-2020-g/

orinoko
orinoko
16. 1. 2020 18:55

Klidu nikde moc nevidim. Ruske vojenské lodě propluly Bosporem a míří k syrskym brehum. Syrska armáda už snad započala s pozemnim útokem na Idlib hned u Allepa, a ruské mohutné vojenské konvoje míří na serverových Syrie. Prituhuje. Turecky sabat posílá svoje neoficiální i oficiální teroristy do Libye, čímž je vytáčí Egypt, ktery má s omanskym Muslimskym bratrstvem svoje neblahé zkusenosti. Soudruhu Kollerovi bych doporučil navlect bagancata a spolu s osmanskym sabatem zahájit boj s libyjskym terorismem. Vzdycky, když se ruské lodě objeví u Syrie, tak se něco semele. Asi White helmy pod vedením White chýše budou zase simulovat nějakou chemii… Číst vice »

orinoko
orinoko
16. 1. 2020 19:57

Rusko dost ostré kritizovalo émerický sajrajt za úmysl uvést Syrii znovu do stavu horké valky. Takze si to shrneme: Putin vyměnil svoji vladu, k Syrii poslal válečné lode, jeho mandát už je na horizontu dohledu, a muze si dovolit omezené vojenské akce. „Turecky proud“ je dokocen, Ruska armáda prošla a prochází ostrým zaprahem v podmínkách reálného velkeho konfliktu. Kačer Tydyt je v procesu odvolani, tj. stav , kterému emericti odborníci /olala/ říkají chroma kachna. Spekuluje se , že by to mohl převzít nacek Pence, který ale nemá Kalibry, Zirkony, Avantgardy , a tak by patrně útočil za pomoci pokrokové dronaze.… Číst vice »

orinoko
orinoko
16. 1. 2020 20:18

V Syrii bylo spatřen jedno z nejutajovanejsich ruských letadel: Tu 214 PU-SBUS. Koordinace, spionaz, elektronický boj, prehled.

Gatta
Gatta
16. 1. 2020 20:21

Re orinoko – ten Koller mě taky překvapil, proto jsem ho sem dal do diskuze.

Ale zároveň mě vyprovokoval k zamyšlení, jestli ten iránský šíitský islám je vlastně nějak moc, a v čem vlastně, odlišný od toho IS sunnitského – ???
Zvláště ve vztahu k psům nevěřícím, ke kterým se hrdě počítám.

Jasně jde o jiné věci než je dres pro ženský voleyball, ale stejně …
https://lolcoaster.org/2016/08/15/iran-1966-2016/
https://uberhumor.com/iran-women-volleyball-national-team-in-1974-and-today
Nebo do googlu – obrázky „iran women 1974“.

Nevím co Rusové, ale ono „Allahu Akbar“ volají v Syrii úplně všichni.
Ještě krom amíků – ti patrně volají své tradiční OMG .

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
16. 1. 2020 21:37

Novým ruským premiérom sa stal Michail Mišustin
https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/539139-ruska-vladnuca-strana-jednotne-rusko-schvalila-kandidaturu-misustina-na-premiera/
Novým ruským premiérom je Michail Mišustin
https://www.hlavnespravy.sk/novym-ruskym-premierom-michail-misustin/2019514
K vystoupení V.V. Putina před FS
Вечер с Владимиром Соловьевым от 15.01.2020
https://www.youtube.com/watch?v=didGPjE4vmQ
„In“formace aeronetu se ukazují ve znění titulků nejen „mimo mísu“ – ale …

Patrik
Patrik
16. 1. 2020 23:14

Medvěděv prý do poslední chvíle nic nevěděl – ohlášení změn ústavy údajně s koncem Medvěděva a vlády nemělo nic společného
https://www.mk.ru/politics/2020/01/15/otstavka-stala-dlya-medvedeva-neozhidannoy-ne-znal-do-poslednego.html

Hlasování o Mišustinovi 383 pro, 0 proti
comment image

Seznam členů ruské vlády, gubernátorů a poslanců, kteří mají druhé občanství
http://www.irucz.ru/cz/zpravy/1-/114000000000-ruska-federace/114001000000-centralni-fo/114001609100-moskva-hlmesto/408-politika-domaci/36179-seznam-clenu-ruske-vlady-gubernatoru/

A ještě nová rodinná politika
https://www.rbc.ru/society/15/01/2020/5e1ed8369a7947b47fd26fad

@Martin (už také bez m) – „in“formace aeronetu, souhlas.

orinoko
orinoko
17. 1. 2020 6:21

Ty baby na fotce vpravo vypadaji hodně sexy. Jeden kousek se mi jeví jako docela babochlap. Nevim, jak fotbalové dresy , ale na ulici v Íránu lze potkat ženské bez islámských atributů stejně jako v Syrii nebo Iraku.
Jen tak mimochodem, Izrazid údajně verbuje do svoji armády ženské z Vietnamu. Tak mají poněkud problém s pracovním uplatněním i když situace se poněkud lepsi, protože émerický dobytek stěhuje svoji výrobu z Číny do Vietnamu. Asi to vychází lacineji. Ale do emeriky zpátky ji zatim neveze.

orinoko
orinoko
17. 1. 2020 6:23

Tak Medvedev nic nevedel? Rusové jsou molodci. Nastat něco takového v Cesku, tak o tom už týden předtím bude referovat slavná Česká Lamparna.

orinoko
orinoko
17. 1. 2020 7:09

Jj, tak Libye. Je tam spousta nafty, tak zase bude horko. Spekuluje se o vylodění osmanskych armycopu na pobřeží Libye. To velmi doporucuji. Turecke hovado NATO nemá kapacity, jak se ukazuje , tak Misuratu drží jiný dobytek než Tripolis, ačkoli se tváří jaksi svorne, a tak bude veselo. Rus potřebuje takovéto situace jak prase drbani. Po letech stagnace je třeba provetrat schopnosti Ruské armady, co jen různé situace umozni. Opravdu by mě zajimalo, co se honí hlavou Putinovi, když se bavi s osmanskym protosultanem. Ten pořád něco zvejka, ale v hospode U Palivce je více cinu, než u toho tureckého… Číst vice »

orinoko
orinoko
17. 1. 2020 7:23

A propos , velmi se nám otepluje. Jenom v Syrii už asi 10 dní leží snih v mistech, kde nebyl viden snad 30 let. Jsou tam mlhy, proto se někdy nebombarduje, protože NATO není pocasi, a částečně i kvůli tomu vázne pozemní ofenziva. Už se tesim, jak zase nějaký český CocoT s rozhledem v záporném úhlu , prohlásí , jak se nám všem vespolek zklidnila situace. Jak jen muze? Já po přečtení různých zpráv už klidním hormon asi 11tym meprobamatem. A tu nastoj: Íránské rakety údajně způsobily nějaká zranění těm emi army vepřovým krevním tucnicim. Co udělá Kačer Tydyt? Že… Číst vice »

orinoko
orinoko
17. 1. 2020 9:05

Trochu inFORMACI z Moskvy stran Libye. Haftar to postavil jednoznacne: Turecké prase nemá v Libyi co pohledavat. Ať už jde o jim cvičene teroristy, anebo o Osmansky velkopansky terorismus. V rámci deeskalace bude umožněn pohyb LNA a těch druhých na území protivnika. Všeobecně volby v dohledném terminu, a žádný protektorát pod nackem protosultanem do té doby. Debilní Merkel ze Zapadonemeckeho sojuzu si mysli, ze překoná Moskvu v libyjskem gambitu. Ona je jenom druhý erdragon . Navíc v babskych bombardakach. My, tady u nás , si musíme zvyknout na jednu vec: My Češi nesem spoluodpovednost za východ Nemecka. Jsme si dneska… Číst vice »

orinoko
orinoko
17. 1. 2020 9:11

Čtu to po sobe. Pozoruhodný vývoj myslenek.
Ale mám omluvu. Jsem po nocni, zašel jsem si na gruntovni drzkovou sekanou, dal si dvoje Svijany, ale hlavne, pořád mi tu někdo něco vyklada. Třeba , jak pohřbít psa, když je zem zmrZLA.

alexithymie54
alexithymie54
17. 1. 2020 9:11

Možná zde od věci, ale ekonomika jde vždy krok před politikou.
Velice zajímavé okolnosti – Chazin (1)
https://youtu.be/DsvELbqdjHs

alexithymie54
alexithymie54
17. 1. 2020 9:21

Jaké kolosální ekonomické problémy musí Rusko řešit. Zda revoluce v Rusku shora je skutečné řešení ekonomiky (tj. Nahradit ty neoliberální dacany z vlády, z centrální banky atd.atd) nebo to bylo a bude jen spektákl.
“Kádry rešajut vsě”
Začínají se vykládat karty a brzy poznáme, kdo hraje “betla”!!!!!

Gatta
Gatta
17. 1. 2020 10:29

Re – ony ty ruské články, rozhovory a komentáře zasvěcenců je nutmo také brát s jistou rezervou. Jsou odlišné od našeho propagandismu a je dobré je číst, ale nikde nemají napsaný patent na neomylnost a nemají ani vyloučenu případně nějakou svoji účelovost, jejíž pozadí my tady nemůžeme ani tušit. Politika a ekonomika musí být spolu v souladu – pokud vývojově ekonomické poměry předběhnou politické uspořádání může to vést až k revoluci (VFR). Na druhou stranu je v historii mnoho příkladů, kdy osvícené a státu oddané vedení dovedlo změnit ekonomickou a následně i politickou sitiuaci země a společnosti. I dnes –… Číst vice »

alexithymie54
alexithymie54
17. 1. 2020 11:14

Trochu jste mě nepochopil. Samozřejmě mi je znám výrok M-E (viz. výše ekonomika….., také revoluci nelze realizovat s prázdnými žaludky,….. atd. To nepochopení je především v tom, a to podotýkám, že ani já sám to nevím a jsem v očekávání!!! Revoluce x evoluce x spektákl??? Copak nevidíte, že v Rusku ta “politika” předbíhá “ekonomiku”, možná lépe řečeno, že ekonomika odstupuje “zurück” od politiky? Ted jen poznámečku k vašemu přátelském pohlazení po hlavě hošíka s modrými a hluboce naivníma očima – :)))) Jsem starší kategorie a už velmi dávno se držím pojetí “comparacio” – takže odkaz byl jedním z odkazů, tedy… Číst vice »

alexithymie54
alexithymie54
17. 1. 2020 11:18

Ještě doplnění-zaregistroval jste hlasování v dumě v souvislosti s novým předsedou, především z pozice jak a kdo?

racek
racek
17. 1. 2020 13:27

No, ten Martin Koller… Neni jediny. Takovy Zahradil i David. … Jinak celkem rozumní, ale když se odehrává cokoliv v blizkosti statu Izrael, nafoukne se jim ten jejich velkej nos jeste vic, pejzy se naježí a náhle vidí černě a zacnou mlit jak z Talmudu. Prostě … No, poznal jsem jich dost, konec koncu jsem dlouhá léta v jejich hájemství pracoval. Jinak normální kluci, ale když, tak by vás zabili 😀 No, pak se zase uklidní, ale příjemné to tedy není. Bohužel, vsichni co komentují ve vetsich sdelovadlech situaci na středním východě, jsou … Takže objektivitu necekejme. Nicméně, o oblastech… Číst vice »

Bety
Bety
17. 1. 2020 16:09

Nemyslím, že by Putin plánoval spektákl. Všechno, co zatím kdy podnikl nebylo
za účelem spektáklu, ale za účelem konkrétních výsledků. Ostatní politici velmi
často žvaní a spektákl znají důvěrně.
Odsunout z ovlivňování ty, co mají dvojí občanství je pro Rusko dobré, stejně
jako to ostatní. Uvidíme, nakolik se mu to podaří. Ze srdce mu přeji úspěch.

Gatta
Gatta
17. 1. 2020 16:33

Re racek – to máte jako s věřícími všeho jiného náboženství či druhu – lidí kteří se drží nějakého dogma a nějaké pro ně nezpochybnitelné „pravdy“.
Můžete s nimi mluvit o čemkoliv jako s rozumnými lidmi – o práci, o rodině, dokonce i o penězích či politice – ale chraňte se zavadit či dokonce zabřednout do diskuze o otázkách jejich VÍRY.

„Bohužel, vsichni co komentují ve vetsich sdelovadlech situaci na středním východě, jsou … „. Tak na to nemám instinkt.
By se v tom prase vyznalo … https://www.youtube.com/watch?v=Cgx0X-xjYRQ

orinoko
orinoko
17. 1. 2020 17:18

Pak bychom ovšem s pejzatymi mohli začít hovořit o Ben Gurionovi. Tomu kdyby ve své době nějaký assasin urizl palici, tak by byl celkem v pravu. Okolnosti vzniku státu Izrael nepostrádaji teroristicke konsekvence.

racek
racek
17. 1. 2020 18:01

Máte pravdu, pane Gatta. Jsem přesvědčen, že je to způsobeno strašným úpadkem technických vět a rozvojem věd humanitnch. Tam se učí empirické teorie a exaktnosti je tam minimu. A hlavně se učí – nepochybovat!! Já vím, všichni rozumí fotbalu a autům. V mých časech to možná byla pravda. Dnes jim zůstal jen ten fotbal, ale netuší to. Když ještě před 10 až 15 lety se třeba pořád psalo o cenách ropy, tak jsem měl dojem, že ropa vzniká hrou tržních sil … Myslím, že většina anylytiků stejně nikdy ropu v životě nevidělo. Tak se nedivte, Klimatické šílenství vzniklo právě v… Číst vice »

racek
racek
17. 1. 2020 18:12

Betty, Putin hledá nástupce. A bojí se, že přijde zase nějaký Jelzin, kterému zase zaplatí kampaň p. Söros a další bohulibé společnosti, jako CIA a pod. Možnost zrady Ruska by tak prudce vzrostla. Takže omezí poněkud prezidentské pravomoci (ale pořád budou vyšší než měl car Nikolaj…) a do hry vezme víc Dumu, která je přece jen větším průřezem zájmů ruského lidu a plebiscity. Zcela sázet na osvícené panovníky totiž nelze, že. Jak vidíme v historii Ruska, kdy Putin byl snad jediný pravý rus v čele státu po několika stech letech, že. I když třeba Stalin rozhodně zájmy Ruska nepřehížel.

orinoko
orinoko
17. 1. 2020 18:24
Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
17. 1. 2020 18:58

Ke změnám v RF: Вечер с Владимиром Соловьевым от 16.01.2020 https://www.youtube.com/watch?v=YajZLIezQIQ Přejme VVPutinovi to co už RF (nejenom) dlouho potřebuje -a nastala chvíle kdy bylo třeba konat: funkční Parlament a spolupracujícího premiéra. Větší rozdělení odpovědnosti, větší zaangažovanost. Zatím to nevypadá vůbec špatně. Úkoly vlády prezentované novým premiérem naprosto vystihuje následující formulace kterou ve své zahajovací řeči použil (významová parafráze): boj s chudobou, urychlení realizace federálních národních projektů, inflace do 4%, návrat důvěry mezi vedením země a byznysem… Program sociální spravedlnosti založenou na tradičních hodnotách orientovanou na nejdůležitější, nejvýznamnější problémy lidu, starost o rodinu, děti, růst kvality života, sociálně adresný program… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
17. 1. 2020 19:04

RF se obrací ke své největší základně a jistotě budoucího rozvoje a blahobytu: K LIDEM! K národům RF. K rodině jako základu státu! Ano- takto uvažuje vedení surovinově nejbohatší země světa: ZÁKLAD JE V SPOKOJENÉM, ZDRAVÉM A PRO SVOU VLAST ANGAŽOVANÉM OBYVATELSTVU!! RF vidí V LIDECH OPAK HNUSNÉHO POJMU euROatlantidy: „Lidské ZDROJE“…
Evropané bdětě!
Lidství je právě obnovováno- na Východních oblastech…

orinoko
orinoko
17. 1. 2020 19:14

Jednu věc můžeme konstatovat už ted, aniž bychom Rusům strkali svoje rypaky do jejich vlastních veci.
Oproti Medvedevovi bude nový ruský předseda vlády hodně vidět a slyset. Kdo vi? Možná to je i budoucí kandidát na prezidenta.
Ten člověk mi nějak evokuje Cernomyrdina /či jak se jmenoval/ , ale po hříchu jde nejspíše jen o vnější vzhled. Nejsou v tom nějaké konkrétní konotace z minula.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
17. 1. 2020 20:18

Jde o mnohem širší dění. V.V. Putin jako systémový, dlouhodobě uvažující STÁTNÍK -na rozdíl od eurohujerských STÁDníků- spustil se spolupracovníky- k nimž je odpočátku nutno počítat progresivního, informovaného a pragmaticky exaktně přesného a cíleně a adresně působícího premiéra společenskopolitickou změnu v nastavení fungování celé obrovské země. Prezident RF mobilizuje, aktivizuje, vyzývá k přijetí ZODPOVĚDNOSTI za další potřebný rozvoj RF, nastartování motoru výrazných, rychlých a účinných promyšlených ekonomických změn. Do středu pozornosti jako hlavního garanta, hlavní sílu a naději i cíl všeho snažení postavil RODINU, DĚTI, A BUDOUCNOST NÁRODŮ RF. Dělá to po vyřešení základů obrany navenek, za unikátní pozice RF… Číst vice »