P. C. Roberts: Putin je vůdcem morálního světa

Putinovy řečnické výstupy na 11. setkání Meinárodní valdajského diskuzního klubu se staly vyjádřeními humanistického politického vůdce, jakého svět v průběhu mého vlastního života ještě neměl. Srovnejte Putina se zkorumpovaným válečným zločincem z Bílého domu, nebo s jeho loutkami, úřadujícími v současnosti v Německu, Británii, Francii, Japonsku, Kanadě, Austrálii, a spatříte rozdíl mezi klikou kriminálníků a vůdcem, usilujícím o svět humánní a hodný života, o svět, v němž jsou respektována práva a zájmy všech národů.

Ve zdravé západní společnosti by Putinova prohlášení, stejně jako diskusní příspěvky k nim byly zveřejňovany v celé své šíři, slyšeli bychom ohlasy na ně v televizi i tištěných médiích, ale nic takového není myslitelné v zemi, jejíž vláda vtlouká svým občanům do hlavy, že žijí v zemi výjimečné a nepostradatelné, která jediná má právo být vládcem světa. Či, jak do omrzení opakují jejich presstituti, že se s žádnou jinou zemí než s USA ve světě nepočítá. Jste buďto s námi, nebo proti nám, slyšíme ze všech stran, a světu se tímto sděluje, že jste buď poslušnými vazaly nebo nepřáteli – nic jiného mezi těmito dvěma póly už neexistuje Z čehož samozřejmě automaticky vyplývá, že Rusko, Čína, Indie, Brazilie a další státy Jižní Ameriky, stejně jako Írán a Jižní Afrika jsou americkými nepřáteli. Kterýžto názor pouští do světa zkorumpovaná země, nenáviděná mnoha národy i mnohými vrstvami vlastní společnosti, která sama sebou a svou vlastní dopomocí nevyhrála dosud žádnou válku, kromě té proti malému Japonsku, kde ji k vítězství dopomohly až nukleární zbraně.

Jako americký občan se ptám: Představte si jakéhokoli amerického politika nebo kteréhokoli profesora Harvardu, Princetonu, Yale nebo Stanfordu, který by byl schopen pronést projev k zástupu vzdělaných lidí na úrovni řečnického projevu Putinova. Představte si kteréhokoli amerckého politika, schopného odpovídat přímo a přesně na otázky z pléna, aniž by přitom mlžil či hledal oporu ve vytáčkách.

Podle mého mínění se Putin stal natolik dominantní postavou světové politiky, že ho Washington už ve svých záznamech vede jako zralého pro násilné usmrcení. CIA má v tomto směru nepřeberné možnosti – může využít muslimské teroristy v Rusku, s kterými tam spolupracuje, může se obrátit na některého z čečenských teroristů, či odhodlaného vraha z řad stoupenců džihádu. Na rozdíl od prezidenta amerického, který se pohybovat nechráněně mezi spoluobčany neodváží, činí tak Putin zcela běžně a stává se tak pro CIA snadným terčem.

Nemorální, zkažený a úpadkový Západ je dnes zcela neschopný vyprodukovat politické vedení s Putinem srovnatelné. Poté, co ho potupili a zhanobili, nebude jim proto činit už žádnou potíž, aby jeho případnou smrt doprovodili jen docela krátkou poznámkou.

Převzato z webových stránek autora

Překlad: Lubomír Man

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
peter.
28. 10. 2014 18:05

Putin zablahoželal ukrajinskému národu k 70-temu výročiu oslobodenia Ukrajiny od nemeckých, fašistických okupantov.To isté urobil aj Porošenko,ale dve vyjadrenia venované tomu istému sviatku sa výrazne líšili.Kým Putin hovoril o spoločnom vklade do Víťazstva,Porošenko hovoril o hrdinstve banderovcov v boji proti nacizmu , o tom,že Ukrajina bola napadnutá z Východu a o ATO hovoril ako o Vlasteneckej vojne.

peter.
28. 10. 2014 18:07

peter. napsal
Putin zablahoželal ukrajinskému národu k 70-temu výročiu oslobodenia Ukrajiny

vz.ru

Sio
Sio
28. 10. 2014 18:47

Jak jsem tak slyšel tu zmínku o rakovině slinivky, napadlo mě, jestli už nebyl otráven nebo ozářen. Diskuse podobného typu se vedly kolem jihoamerických prezidentů nepohodlných Washingtonu. Trochu se děsím toho, kdo jednou nastoupí v Rusku po Putinovi. Schopných lidí je v politice málo, jak vyplývá i z článku, zato krvežíznivých blbů se urodilo hodně. Západ by měl být rád, že je tam Putin, protože ani ten další nemusí být zrovna jejich sluha, jako Jelcin. Třeba nebude umět tak rychle myslet, dobře mluvit. Ale o to rychlejší bude jeho prst na tlačítku.

ducatista
ducatista
28. 10. 2014 19:23

Sio napsal Jak jsem tak slyšel tu zmínku o rakovině slinivky, napadlo mě, jestli už nebyl otráven nebo ozářen. Diskuse podobného typu se vedly kolem jihoamerických prezidentů nepohodlných Washingtonu. Trochu se děsím toho, kdo jednou nastoupí v Rusku po Putinovi. Schopných lidí je v politice málo, jak vyplývá i z článku, zato krvežíznivých blbů se urodilo hodně. Západ by měl být rád, že je tam Putin, protože ani ten další nemusí být zrovna jejich sluha, jako Jelcin. Třeba nebude umět tak rychle myslet, dobře mluvit. Ale o to rychlejší bude jeho prst na tlačítku. Zdroj té informace http://nypost.com/ je podle… Číst vice »

peter.
29. 10. 2014 15:11

peter. napsal

http://leva-net.webnode.cz/products/komentare-v-v-pjakina-z-27-10-2014/

Putin :Súčasné riadenie sveta je takéto-Čo je dovolené Jupiterovi,neni dovolené býkovi.A dodal : Medveď sa sa nikoho na povolenie pýtať nebude.A odkaz pre USA a jeho poskokov :Chlapci,nelezte nám do tajgy a nič vám nebude hroziť.
To je Putinov odkaz Západu.

peter.
29. 10. 2014 20:09

A tu je zase Český morálny vodca.Už som videl v tomto ohľade všeličo,ale toto je bomba
http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/12707-namol-opily-miroslav-kalousek-tentokrat-je-to-fakt-sila.aspx