P. C. Roberts: Putinova hodina přichází

Vladimír Putin je nejpůsobivějším vůdcem současné světové scény. Vzešel z Jelcinova Ruska, korumpovaného Washingtonem a Izraelem, a znovu představil světu Rusko jako velmoc. Úspěšně se vypořádal s americko-izraelskou agresí proti Jižní Ossetií i proti Ukrajině a na žádost občanů Krymu včlenil Krym znovu do náruče Matičky Rusi. Čelil nekonečným urážkám a provokacím Washingtonu a zemím jeho impéria, aniž by na ně odpovídal tak, jak by se možná patřilo. Je typickým obráncem míru z pozice síly a stejně typickým mužem kompromisu.

Ví, že americké impérium založené na aroganci a lžích každodenně slábne ekonomicky, společensky, politicky i vojensky, a velmi dobře rozumí tomu, že válka není v žádném případě v zájmu Ruska.
Zavraždění Kásima Sulejmáního, velkého íránského vůdce a jednoho z mála významných vůdců světové historie, zbavila lesku Trumpa a vrhla světlo na Putina. Světová scéna je tak nyní připravena na to, aby vedoucí roli ve světě převzali Rusko a Putin.

Washingtonská vražda Sulejmáního je kriminálním činem, který by mohl rozžehnout požár třetí světové války, stejně jako zavraždění rakouského arcivévody zažehlo 1. světovou válku. A je to jen Putin a Rusko společně s Čínou, kteří ještě takřka v posledním okamžiku mohou zastavit válku, kterou už Washington uvedl de facto do pohybu.

Putin porozuměl též tomu, že Washingtonem a Izraelem zamýšlená destabilizace Sýrie mířila na Rusko. A tak Rusko bez varování zasáhlo, porazilo v oblasti Washingtonem financované a vyzbrojené námezdní síly a obnovilo stabilitu Sýrie. Načež se poražený Washington a Izrael rozhodly Sýrii obejít a zaútočit na Rusko nikoli via Sýrie, ale via Írán. Destabilizace Íránu totiž náramně posluhuje jak Washingtonu, tak Izraeli. Pro Izrael znamená vyřazení Íránu též konec jeho podpory libanonským milicím Hizballáh, které už podvakrát porazily izraelskou armádu pokoušející se okupovat jižní Libanon s jeho bohatými vodními zdroji. Nu a Washingtonu by zas vyřazení Íránu umožnilo džihádistům podporovaným CIA uvrhnout do nestability Ruskou federaci.

Jestliže se tedy Putin nepodvolí americké a izraelské vůli, nemá jinou možnost, než washingtonsko- izraelský útok na Írán zablokovat.

Pro Putina nejjednodušší a nejčistší cestou, jak toto zařídit, je vyhlásit, že Írán se nachází pod jeho ochranou. Tato ochrana by se pak měla formalizovat vzájemnou bezpečnostní dohodou za účasti Ruska, Číny a Íránu.

Pro Putina je však toto řešení problém, protože ho málo kompetentní historici přesvědčili o tom, že aliance bývají příčinou válek. Avšak aliance jakou je tato by mohla válce naopak zabránit. Protože ani šílený kriminálník Netanjahu a stejně šílení američtí neokonzervativci, dokonce i kdyby byli zpiti pod obraz, by nevyhlásili válku všem – totiž Íránu, Rusku a Číně, zvlášť kdyby se k této alianci přidaly ještě Indie a Turecko. Takovéto rozhodnutí by totiž znamenalo smrt Ameriky, Izraele i kterékoli evropské země, jež by byla natolik stupidní, aby se na stranu těchto dvou zemí přidala.

Jestliže se však Putin nedokáže osvobodit z vlivu historiků, kteří dnesde facto slouží víc zájmům Washingtonu než Rusku, má ještě jednu možnost. Může uklidnit Írán tím, že mu dodá nejlepší ruské obranné systémy spolu s ruským vojensko-technickým personálem, který bude Íránce v používání těchto systémů školit, a jehož přítomnost na íránské půdě bude současně též sloužit jako varování. A to v tom smyslu, že útok na tento personál bude Rusko brát jako útok na své území a na své občany.

Když toto Putin provede, může pak prostředkování nikoli jen nabízet, ale naléhat na ně. Protože to je jeho pravá role a není v současnosti nikdo s větší schopností, vlivem a objektivitou jednat, než jakou disponuje právě on.

Přitom však Putinova role nespočívá ani tak v ochraně Íránu, ale spíše ve vymanění Trumpa z předem prohrané války, která by znamenala jeho konec. Za což by si Putin pak mohl stanovit též svou cenu. Například obnovení smlouvy o antibalistických raktetách anebo stažení sil NATO od ruských hranic.

Íránské rakety dokáží potopit jakákoli americká plavidla poblíž Íránu. Čínské rakety dokáží potopit jakákoli americká plavidla poblíž Číny a ruské rakety dokáží potopit americká plavidla kdekoli na světě. Schopnost Washingtonu uplatňovat svoji moc na Středním východě teď, kdy každý, ať šíita či sunnita, vášnivě nenávidí Američany, je nulová. Ministerstvo zahraničí USA bylo nuceno nařídit americkým občanům, aby se ze Středního východu stáhli. Jak se tedy za situace, kdy se žádný Američan nemůže v této oblasti cítit bezpečný, může Washington považovat sebe za cosi jako sílu, která zde má ještě vliv?

Samozřejmě, že Washington je ve své aroganci dostatečně dostatečně šílený na to, aby zahubil sám sebe a vzal s sebou do hrobu i zbytek světa.

Což je pro Putina samozřejmě riziko. Ale rizikem též bude, když se nechopí vedoucí role. Jestliže Washington a Izrael napadnou Írán, což se Izrael pokusí vyprovokovat nějakou akcí pod falešnou vlajkou, např. potopením americké lodi, z čehož obviní Írán, ocitne se Rusko ve válce stejně. A bude lépe pro svět a život na zemi, když to bude s iniciativou nikoli v amerických, ale v ruských rukou.

Zdroj: Global Research

Překlad: Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Patrik
Patrik
8. 1. 2020 7:28

P.C.Robertsovi už nějaký čas nevěřím. A tento jeho článek mi vyznívá doslova jako popis účelu toho, co Trump učinil bez porady s kýmkoliv – tedy, pomineme-li H. Kissingera, který už před léty prohlásil, že Izrael přestane existovat. Má-li se podle P.C.Robertse Rusko do dění zapojit tak, že se jako hlavní iniciátor postaví na stranu Íránu a Čínu k tomu přizve, tak v tom vidím návod, jak Rusko konečně dostat do pozice proti Izraeli. Proti židům se nepodařilo Rusko postavit přes Ukrajinu (Dněpropetrovsk je centrem Chabadu), nepodařilo se to přes Sýrii (provokace o sestřelení ruského letadla Izraelem), tak přišla na řadu… Číst vice »

Patrik
Patrik
8. 1. 2020 8:04

Ukrajina a Izrael jsou spojené nádoby – obě země jsou potenciálním spouštěčem finálního holokaustu, který je opětovným předstupněm k tažení na Rusko a Slovany tak, že tentokrát se to má týkat i všech křesťanů. Nevidím důvod, proč by Rusko mělo přistoupit na volbu globalistů Írán/Korán vs. Izrael/Bible a proč by se nemělo držet svého „Írán i Izrael“- „Bible i Korán“.

Patrik
Patrik
8. 1. 2020 8:29

Ještě přidávám názor českého globalisty, který jako jediný v Česku hlasoval proti Izraeli
https://www.expres.cz/zpravy/sulejmani-trump-terorismus-schwarzenberg.A200107_104455_dx-zpravy_peve

6. leden 2020 – komentář „Zdivočelý svět“
https://cs-cz.facebook.com/karel.schwarzenberg

Projekt „Kalergiho Paneuropa“ totiž má jasno
https://aeronet.cz/news/mogherini-v-iranu-eu-da-dalsi-penize-na-uprchliky-a-spolecne-s-iranem-bude-tlacit-na-usa-a-erdogan-se-setkal-s-rouhanim/

Patrik
Patrik
8. 1. 2020 14:52

Ukrajinský premiér Oleksij Hončaruk dnes oznámil, že od 9. ledna přestanou ukrajinské aerolinky létat nad územím Íránu. Toto omezení bude platit až do objasnění dnešní katastrofy ukrajinského letounu, v jehož troskách u Teheránu zahynulo všech 176 lidí na palubě. Aerolinky UIA, kterým letoun patřil, již dříve oznámily své rozhodnutí na jistou dobu přestat létat do Íránu.
https://eurozpravy.cz/zahranicni/evropa/ukrajinou-otrasla-katastrofa-u-teheranu-aerolinky-zastavily-lety-nad-iranem-i-do-iranu.1d420bea/

Patrik
Patrik
8. 1. 2020 18:43

Tento obrázek hovoří za vše
comment image
– hned po události Putin odcestoval do Sýrie a společně s Asadem uctili Bohorodičku i islám. K obrázku nelze říci více, než to obligátní „no comment“…

Dana
Dana
8. 1. 2020 19:03

On Put’ka neni tak hloupy, jak si to predstavuje deda robertek. Oficialni, velmi „diplomaticke“ prohlaseni V. Putina, je v tom smyslu ze : “ Tohle americke dobrodruzstvi (ve vztahu k atentatu Soleimaniho) ma silny potencial negativne ovlivnit cely Bl. „. Coz je pravda. Na aktualni situaci Putin neprodela – ceny ropy sly nahoru, Iran se ted bude k Rusku lisat a kupovat jejich produkty, coz jsou valecne zbrane. Mam dojem, ze pri nedavne navsteve Lavrova ve Washingtonu se mnohe uz predem dohodlo. Pri spolecne zaverecne tiskove konferenci se Lavrov tvaril spokojene jako by kocour zrovna sezral mys a Pompeo Lavrova… Číst vice »