Velitel Quds Force Sulejmání byl zavražděn Trumpem. Co teď bude s Jeruzalémem?

Kásim Sulejmání zabitý 3. ledna na příkaz Donalda Trumpa byl pro Írán elitním armádním vůdcem požívajícím takové autority, že v popularitě předčil jak prezidenta Rúhaního, tak duchovního vůdce Chamenejího, faktickou hlavu státu. Kdyby Sulejmání kandidoval na prezidenta (což odmítl a volil cestu revolucionáře), získal by 82 % hlasů, jasné vítězství. Pro svět (a Spojené státy obzvláště) to však byl „stínový velitel“.

Od jeho zavraždění se objevuje spousta názorů a analýz, tak si dovolím přidat svůj krátký pohled. Na rozdíl od většiny toho, co všude čtu, si všímám především toho, že to opravdu byl „stínový velitel“. Od čehož je jen krůček k tomu, ČEMU vlastně velel. Na to se totiž nikde nikdo nějak neptá a mě to přitom přijde jako zásadní k pochopení toho, co jeho postava (a jeho smrt) představovala a představuje.

A než budu pokračovat, už teď musím předeslat, že svůj pohled jsem velmi obsáhle nedávno popsala ZDE a hned na to i ZDE. A co mají oba ty odkazy společné? Jeruzalém a Írán. A teď můžu pokračovat a dovysvětlit, jak s tím smrt íránského vojenského velitele. souvisí.

Al-Quds je perský název pro „Jeruzalém“ a Quds Force je název íránské organizace Jeruzalémské jednotky.

K. Sulejmání byl vůdcem Quds Force a Al-Quds. Když budeme hledat blíže, tak se dovídáme toto:

„Jednotky Quds jsou tajnou složkou Íránských revolučních gard odpovědnou za operace v zahraničí, včetně sbírání zpravodajských materiálů, podpory převratů, výcviku zahraničních povstaleckých sil a atentátů.“ Co je dále důležité: Název slibuje, že Revoluční gardy jednoho dne Jeruzalém osvobodí od izraelských kolonizátorů a zničí stát Izrael. Jednotky jsou přímo odpovědné nejvyššímu vůdci islámské revoluce S. Chamenejímu.

Dále se mj. dozvídáme, že „v době války v Jugoslávii pomáhaly jednotky bosenským muslimům v boji proti Srbům.“ Kromě toho můžeme vidět, že íránské Quds Force stejně jako Al-Quds jsou rozšířeny po celém světě (zdroj ZDE). Íránská organizace má mít hlavní pobočky na všech kontinentech a má spolupracovat jak se státy, tak s nestátními organizacemi – v tomto případě na prvním místě s Hizballáhem (zdroj ZDE).

Obě organizace mají prosazovat:

  • Chomenejího učení
  • Šíitský islám
  • Protizápadní politiku
  • Antiamerikanismus
  • Antikomunismus
  • Antiwahábismus
  • Antisionismus

Spřátelenými zeměmi mají být především Sýrie, Libanon, Palestina, Irák, Severní Korea, Venezuela, Bolívie, Čína, Kuba, Jemen, Severní Afrika, Rusko. Moc Sulejmáního měla jít tak daleko, že to dokonce měl být on, kdo řídil vstup Ruska do Sýrie a jeho kroky v ní (zdroj ZDE) a celkově to měl být jeden z hlavních strůjců budování nové Perské říše. Ač kdysi měl dokonce být spolupracovníkem USA v bojích proti Talibanu (zdroj ZDE).

Pak tady máme ještě souvislost mezi Íránem, Katarem a Hizballáhem, která se k pozornosti přímo nabízí, protože – odkud Írán bere tolik peněz na podporu Hizballáhu a všech dalších organizací proti Izraeli? (zdroj ZDE).

Vším se mi potvrzuje, že Sulejmání nebyl tolik íránským generálem, jako stínovým generálem globalistů. A že jako takový mohl začít vadit mnohým, dokonce tedy i těm íránským vůdcům, které slávou a popularitou předčil. Jako pozornosti hodný se mi jeví aktuální článek Skandál? Smrt Sulejmáního: Převratné informace o jeho misi. A něco navíc, který je v češtině, ale vychází z článku v New York Times, který se mj. pozastavuje nad tím, že schůzka Sulejmáního v Bagdádu byla iniciována Donaldem Trumpem. Na tom by nebylo nic zvláštního, zvláštní ale je, že Abú Muhandis, který jel na letiště Sulejmáního přivítat, byl rovněž zastáncem Hizballáhu a blízkým iráckým spolupracovníkem Sulejmáního, a že zahynul spolu s ním (ZDE).

S kým v Iráku Trump na zorganizování akce spolupracoval, si netroufám soudit, přijde mi ale, že opět jednou zabil dvě mouchy jednou ranou. Kromě odstranění Sulejmaního spustil vyhnání Američanů po Sýrii i z Iráku. Pokud jde o odstranění Sulejmáního, k tomu se nabízí úvah na několik stran psaní:

  • Přerostl Sulejmání přes hlavu všem, tedy nejen globalistům, ale i domácímu íránskému vedení?
  • Nastal čas spustit ekonomickou krizi a odpis dolaru, což je nemožné bez změny cen ropy a zlata?
  • Je nadále Trump izraelským Kyrosem?…

Přesto jako doplnění ke všem názorům, které k události jsou, tímto článkem jako zásadní považuji ten, že Sulejmání velel dvěma organizacím: Al-Quds a Quds Force. A že v obou případech jde o Jeruzalém. A ta důležitost je v tom, že Jeruzalémem nejde o íránskou záležitost, ale o globální záležitost typu „Bible vs Korán“. A že tato optika by při posuzování události neměla být opomíjena – je totiž spousta těch, kteří v roli Íránu vidí vysvobození světa, stejně jako je i spousta těch, kteří vysvobození vidí v opětovné oslavě antisemitismu a v likvidaci Izraele. Za sebe k tomu dodám už jen tolik, že mým pohledem jsou oba postoje proti Rusku – a tedy špatné.

P.S.: Ve svém nedávném článku jsem zmínila, že původní název Jeruzaléma byl Urusalem. A zmínila s tím, že za „Uru“ si můžeme dosadit babylonské město Ur (či sumérské Uruk) odkud vzešel Abrahám, otec všech tří náboženství. Za „salem“ si pak můžeme dosadit tu hebrejské „šalom“, tu muslimské „salam“ (alejkum). Odkaz na „Jeruzalém“ v arabštině (ZDE) mi potvrdil, že globalistům jde o babylonský Ur, až v druhé řadě pak o šalom či o salam (ono nakonec – obřezání jako obřezání, hlavně že je to abrahámovština a nikoliv Rusko…)

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
38 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
racek
racek
8. 1. 2020 19:15

No, tento způsob uvažování zdá se mi poněkud divokým … Já vím, i divočejší úvahy se staly nakonec skutkem.

Dana
Dana
8. 1. 2020 19:45

Tahle pani, jestli je to zena, ma presne informace, byt k jejim zaverum- analyze mam urcite vyhrady. Zcela urcite bojovaly jednotky Quds na strane musllimskych Bosnanu v Jugoslavske valce. Zabijely Srby (krestany) , ne proto, ze by je nenavideli, ale Srbove stali v ceste jejich ideologickemu cili o uskutecneni celosvetove iranske revoluce, zanik Israele – a ano, jmeno armady to vysvetluje. Zide spolu se Slovany- nevericimi- by nemeli v islamskem svete Dar al-islam misto..Bud uznaji muslimskou nadvladu anebo zahynou. Potom by Shiite vybojovali od Sunnitu s pomoci Allaha svatou Meccu, Sulejman prece nosil prste s cernym kamenem, symbolizujici nejsvetejsi kamen… Číst vice »

Patrik
Patrik
8. 1. 2020 20:07

comment image

Patrik
Patrik
8. 1. 2020 20:45

Na královské svatbě zpívá i britská královna „anglickou“ hymnu „Jeruzalém“
https://www.youtube.com/watch?v=4yIWBO_7nio&feature=youtu.be
Anglie a Jeruzalém – text
https://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/dickinson-bruce/jerusalem-14410

Británie byla jako jediná proti vzniku Izraele – hlasování:
https://www.televizeseznam.cz/video/slavnedny/den-kdy-byla-rozdelena-palestina-29-listopad-151057

Británie je spojencem Kataru, který financuje Hizbaláh a Hamas
https://www.jpost.com/Breaking-News/If-elected-UKs-Corbyn-will-likely-damage-business-in-the-Middle-East-606863

racek
racek
8. 1. 2020 22:56

No, Dano, muslimové v balkánských válkách měli naši plnou podporu, jak je známo. Nad jejich úspěchy světový tisk a televize hýkaly nadšením. Taky všechna územní a jiná rozhodnutí či poválečné soudy byly v neprospěch slovanů a křesťanů. Jestli tohle nebyla konspirace … Ale nejsem si jistý účastí zrovna Iranu. Spíše to byla směska islámských bezprizorných divochů placená Saúdy a Katarem. Asi tak jako Daeš. Pořád stejná písnička. I když u moci zůstali dnes jen v Kosovu. Asi aby střežili tu základnu. Jo a taky je tam potřeba občas zamést.

Aleš
Aleš
9. 1. 2020 7:09

Hlavním sponzorem konečného řešení slovanské otázky je kapitál sídlící především v SS amerických. Již to tak funguje více než 100 roků, navzdory snahám některých amerických prezidentů. Islamisté na Kosovu i v Bosně by neměli jakoukoliv šanci nebýt SSa a jejich vražedné koalice ochotných a současné paralýze Jelcinovského Ruska. Nedokáži posoudit, jak velký měl íránský generál vliv na mírový proces v Izraeli a Palestině, ale usuzuji, že vražda umírněné osobnosti tomu určitě neprospěje. Nicméně, kde je vůle, tam je cesta. Za pomoci kvalitní ruské diplomacie by mohlo budoucí izraelské vedení usednout k jednacímu stolu s íránským. Bez přítomnosti teroristů z USA,… Číst vice »

orinoko
orinoko
9. 1. 2020 8:53

Prudké změny v Libyi; Prakticky během 24 hodin dobyl „nas“ Haftar oblast tzv. Malé Syrty a tlačí se na Misuratu od vychody. Věc je jasná – zabránit turerckemu sabatovi ve vylodění a před nadcházejícím mírovým jednáním o Libyi mít v ruce maximum trumfu. V Tripolisu jsou jeho oddíly už na dohled od Stredozemniho more. EU okupační zóna se drobi do jednotlivých ohnisek, která už spolu nemůžou ani moc komunikovat.
Francouzský sajrajt, který stál u zrodu bombardování Libyi míří k soudu, a jednoho dne se před takovou instituci dostane i emerický Kacer.

orinoko
orinoko
9. 1. 2020 9:05

Myšlen byl sajrajt Sarkozy. A teď je Francie na straně Haftara spolu s Egyptem, Ruskem a dalsimi. Itálie to vidí jinak, a jak jinak? – jde přece o uhlovodiky. Alžírsko zaujalo nestranny postoj, a Tunisko do celé záležitosti hodilo vidle. Ale mám pocit, že jeste někdo další má zájem na výhře Haftara. Někdo z jižních sousedu, ale konkrétně teď nemůžu slouzit. A propos , jeden Čech cpe do západní Afriky ceská kola…bicykly… Nové i ojete. A rozvazi to různé po vesnicích se souhlasem tamních uradu, aby africké děti mohli dojíždět do svých škol vcas. Je zajištěn místní servis, a kola… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
9. 1. 2020 9:05

Persie je starověká kultura, Islamizovaná zevně. Nepatří ke „klasickým“ islámským zemím. Ne jako Saudské utěrky, věrný to spojenec tvůrce ISIL a Al-Kajdy- USA. USA jsou „proizraelské“ asi jako Hitlerovské Německo židovské… Rozumní v Izraeli se snaží přežít, dtto jinde. Páté kolony lumpů a grázlů po celém světě nikdy neměly problém (tím méně ideologický) se vždy na čemkoliv pro ně výhodném domluvit. To jen ti „normální“ se spojují až nad hrobem… Nechápu tu ochotu nechat se rozehnat a rozdělit jen proto, že nejsme grázlové…nespolupracovat a nechávat se vysávat a mordovat „po jednom“… Ti lepší a slušnější přece NESMÍ spolupracovat… to by… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
9. 1. 2020 9:33

USA jsou nyní ve válce, de facto a de iure, JAK s Irákem, TAK Íránem
http://zvedavec.org/komentare/2020/01/8155-usa-jsou-nyni-ve-valce-de-facto-a-de-iure-jak-s-irakem-tak-iranem.htm

Patrik
Patrik
9. 1. 2020 10:05

@Aleš Quds Force – „Jeruzalémská síla“ – byla vytvořena během íránsko-irácké války jako zvláštní jednotka sil IRGC . Úkolem je osvobodit údajně „muslimskou zemi“, zejména al-Quds – Jeruzalém – podle kterého přijala název „Jerusalem Force“ v angličtině. Během války i po ní poskytovala podporu Kurdům bojujícím proti S. Husajnovi. V roce 1982 byla do Libanonu nasazena jednotka Quds , kde pomáhala při genezi Hizballáhu. Quads také rozšířila své operace do sousedního Afghánistánu proti Talibanu, v posledních letech však údajně síly Quds pomáhaly a vedly povstalce Talibanu proti Karzáíově administrativě podporované NATO. Byly také hlášeny podpory Quds bosenským muslimům bojujícím proti… Číst vice »

Patrik
Patrik
9. 1. 2020 10:32

A to nezapomeňme na Katar s jeho největší m.j. britskou blízkovýchodní leteckou vojenskou základnou
https://en.wikipedia.org/wiki/Al_Udeid_Air_Base

a dále na to, že ložiska uhlíku Kataru a Íránu jsou propojená a že to je další důvod, proč bylo nutné Katar a Írán spojit tak, aby celé velení připadlo pod Írán
comment image?w=587
a připadlo tak, aby nejen pro Evropu platilo, koho plyn bereš, toho píseň zpívej

Patrik
Patrik
9. 1. 2020 10:38

„koho plyn bereš, toho píseň zpívej“ – změna má být v tom, že nejen že to do budoucna nemá být ruský plyn a ropa, ale dále to už nemá být ani plyn a ropa za dolary – proto to současné obcházení Saúdské Arábie

Aleš
Aleš
9. 1. 2020 12:02

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Iran-Co-to-Nove-deni-kolem-Schwarzenberga-a-Kalouska-Neuveritelne-609440
Dle pana Kalouska tedy uvedení Kalouska do stavu bezživotí může být považováno za nutnou sebeobranu. Mučedník hodný jeho duševně choré sestry v Kristu z TOP 09 jisté Jany N.

orinoko
orinoko
9. 1. 2020 19:22

Ten článek na Zvedavci je velmi aktualni. Pokud vše odpovídá , tak Kačer na Solejmaniho nastrazil past. A je úplně jedno , jestli do toho nakonec praštil prasivy zid. Blejt, a neprestavat. Teď běží o tu leteckou havarii. A zase v tom létá nacistická Halic. Prý si to sestřelil sami Iranci. Ve vypjaté době je všechno mozne. Tak ale například i to, že ukronackove do letadla sami instalovali bombu. V letadle letěli převážně Iranci, byť s různými pasy. Írán dopředu podle všeho informoval o tom, co jeho rakety zvladnou. Tak to někdo propojil časovou shodou. A zase to byl nacisticky… Číst vice »

alexithymie54
alexithymie54
9. 1. 2020 19:50

Tak z nás dělají pěkný blbce!!!!!!!
Teď je již naprosto jasné, ze zabiti íránského generála se hodilo všem včetně samotného Íránu!!!!!
Naprosto stejný model, jako když odkrouhli Heidricha ve 42.
Plno humbuku a pak “všestranně” práskl džbán!!!!!
https://youtu.be/vS7Hl4vimPE
Posuďte, tak to je už vrchol vrcholů.

orinoko
orinoko
9. 1. 2020 20:00

Tomu nějak nemůžu nalézt tu hlavu a patu.
Kdo je/byl okupant? Kdo komu chystal skvělou budoucnost a jakymi prostredky? A kdo je/byl hrdina , a kdo dobytek? A kdo měl jít do kytek.
Jestli tomu všemu dobře rozumim, tak íránský Solejmani vytvořil íránskou verzi emericke CIA. A to v prvé řadě proto, aby vytvořil protivahu někdejší sahovske armade.
Pro nás to může vypadat kuriozne, ale MY nejsme Iranci s jejich problémy , a tak bychom je neměli soudit, když hlavně HOVNO vime!

Jan Kristek
Jan Kristek
9. 1. 2020 20:20

U toho letadla nesedí jedna věc. Dobře víme, že žádné letadlo nedopadne dřív, než je z toho někdo obviněn, a nezačne padat dřív, než je obvinění vypracováno. Takže tady byly porušeny aerodynamické zákony. Několik dní se chodilo kolem horké kaše, než začali o sestřelu jako první mluvit ve Stolenlandu. Byla to tedy jejich iniciativa, kterou se chtěli zalíbit?

orinoko
orinoko
9. 1. 2020 20:24

Tak to shrneme: Kačer kopany do rite židovským metan jahuu, vyzval íránskou stranu k novému jednání o íránském atomu. Prakticky logicky přes irackou stranu. A když uz se k tomu schylovalo /polofocialne/ tak zaútočil nacek reaper, řízený proslulými emerickymi kriminálníky , vyznavajicimi kult penta. Teď prý nastala naprosto vhodná situace pro oficiální jednani. Rozhodovat o tom já sam, tak tam pošlu na tu věc tureckého sabata. Když toho trefi zase nějaký zidem řízený reaper, tak se konečně Svět pohne do plusu asi o 5 milimetru. Chcete s někým jednat? Berte si s sebou klacek, neprustrelnou vestu, suspenzor, a hlavně :… Číst vice »

Patrik
Patrik
9. 1. 2020 22:07


„Dle pana Kalouska…“
Tady jasně vidíme, kdo kope za globalisty (Schwarzenberg a Írán a Palestina a Kalergiho Paneuropa) a kdo za neokony (Kalousek a pražská kavárna, která už to má marné m.j. tím, že Kaplického knihovna co by britská pobočka Centre Pompidou odvoláním Fajta neprošla, o tibetských vlajkách Kalouska nemluvě).

Patrik
Patrik
9. 1. 2020 22:09

PS
Průšvih ale je, že jak Schwarzenberg (Írán a Palestina a Korán), tak Kalousek (probritská a pro neokonská pražská kavárna), obojí je proti Rusku

Patrik
Patrik
9. 1. 2020 22:47

„Spojené státy předem věděly, které jejich základny bude Írán v Iráku bombardovat“ Připomíná mi to Trumpovo „bombardování“ Sýrie, ke kterému došlo až po dohodě s Ruskem. A hlavně mi to celé připomíná ping-pongové divadlo pro svět „Trump-S.Korea“ A jaký je efekt celé akce? Sankce! A tady cituji z článku z roku 2014!!: „Američtí politici si neuvědomují, že Spojené státy nejsou globální hegemon, kterým byli po Druhé světové válce. Nedokážou pochopit, že jejich arogantní činnost směřující proti jiným zemím, i když je považují za přátele, ničí závažným způsobem dobrou vůli, která dříve existovala a nedokážou si uvědomit, že více než 70… Číst vice »

Patrik
Patrik
9. 1. 2020 23:38

SWIFT ještě jednou: „Bojovat proti Američanům se SWIFTem za zády je mocná, i když hodně riskantní varianta pro Evropu. SWIFT řekl, že nemá žádné instrukce, ani žádnou změnu legislativy v EU, chce zůstat globálním a neutrálním poskytovatelem služeb pro finanční průmysl. SWIFT po celém světě spojuje více než 11 000 bank. Je možné, že evropští členové dohody se budou snažit dosáhnout výjimky právě pro své instituce a platební systémy, což by právě zahrnovalo také SWIFT.“ „USA chtějí dát najevo svůj záměr si sankce vynutit a zabránit Evropě, aby dělala ústupky. Ale je otázka, co bude se SWIFTem, protože legálně patří… Číst vice »

orinoko
orinoko
10. 1. 2020 18:55

Tak, a to už mi vážně neda: Úplně ze všeho nejvíce připomíná celá situace „Asadovo chemické angazma v syrské Ghoute apod.“ Cele to smrdi, jak zidovo lejno. Írán dal na vedomi, že Solejmaniho smrt nezůstane bez odezvy. Možná nakonec všem stranám doslo, ze v sázce je i jeruzalemsky nacek. Respektive konec zdi neurotickeho cukani. A totální světový pruprd. A protože hen ten émerický parchant vedel, co se udeje, tak se zároveň s touto věci potřeboval pomstít za to , že právě teď bude jen cumet, jak to padá na „jeho“ uzemi. Proč íránské rakety nesetrelil slavný émerický army chcipak? Není… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
10. 1. 2020 19:07

Jelikož zde kolují jen dohady tvářící se jako fakta pokusím se o shrnutí k dnešku: Írán odpověděl na teroristický útok USA na svého vysokého vojenského představitele (který měl jak píše i orinoko také další poslání) ÚTOKEM NA VOJENSKÝ CÍL. K útoku který BYL VELICE PŘESNÝ- na to jakými prostředky byl proveden: šlo o DEMONSTRAČNÍ ODPOVĚĎ – a to zcela dostačující. Kde zůstala US PRO obrana či PVO ? K čemu že jsou ty vybájené US Patrioty?! Írán právě dokázal raketami o trochu modernějšími než které použil kdysi Saddám (zmodernizoval zejména navádění a dosáhl vynikající přesnosti asi 3-5x vyšší nežli je… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
10. 1. 2020 19:13

Nevěřte lžím, že Ukrajinské letadlo sestřelil Írán- příliš si ještě pamatují na US „omyl jménem Vinceness“… jde o false flag aby svět nečuměl tak šokovaně že US „velmoc“ nyní mlátí přes držku skutečná „regionální“ velmoc – Írán…
http://ceskapozice.lidovky.cz/tema/americky-precedent-lzi-sestreleni-iranskeho-airbusu-v-lete-1988.A140722_132719_pozice-tema_lube

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
11. 1. 2020 10:18

Takže pravdu má ori a já jsem se pletl. Sundali ho omylem Íránci sami. Omluvy bohužel životy nikomu nevrátí… Iran’s Rouhani vows to ‘identify & prosecute’ all responsible for ‘disastrous mistake’ that led to Ukrainian jet downing https://www.rt.com/news/477996-rouhani-identify-prosecute-plane/ Nelze sice pochybovat, že US útok a zavraždění gen. Sulejmáího situaci vyeskalovaly, a protivzdušná obrana Teheránu udělala chybu. Nejspíše šlo o selhání automatizované části PVO krátkého dosahu. Ta je v dnešní době zařízena zejména na sestřelování střel s plochou dráhou letu, dronů. Tyto létají pokud možno velmi nízko nad terénem, případně využívají ke krytí útoků svahy okolních hor. Od jejich zaměření po… Číst vice »

orinoko
orinoko
11. 1. 2020 18:49

Co rici? Stalo se, stalo. Írán jistě celkem bez problémů vyplatí odskodne. Ovšem celá situace SMRDI! To letadlo nikdy nemělo za probíhajících události vzletnout už z toho duvodu, že émerický kanalni sajrat prohlasil, že na Střední východ přesune 6 svých bombardérů typu Stratolejno. A protože mi celá záležitost pořád nechce opustit hlavu, tak jsem vyhledal na webu obdobné incidenty z minula. A je jich pozehnane. V jiste době u ruskeho Sachalinu údajně dokonce proběhlo několik incidentu s dopravními letadly Jizni Koreje a emerickymi špionážnimi prasaty. Letadla padala , ale držela se huba. Nebyl internet , zato probíhala horká fáze studené… Číst vice »

Bety
Bety
14. 1. 2020 9:01

Jen úvaha: Proč by sestřelení letadla nemohl být vzkaz -Uklidněte se, nebo vám
začnou padat dopravní letadla přímo nad Teheránem a jestli nechcete být považováni za blbce, nebo hůř neschopné obrany, vezměte to hezky na sebe.
Vyhrožovat nebo činit nátlak tímto způsobem není z jisté strany přece vůbec nic nového, lze to uskutečnit jak vlastními silami, tak prostřednictvím páté kolony.

Patrik
Patrik
14. 1. 2020 12:23

Pjakin to právě vysvětluje – potvrzuje to, co uvedla jako možnost autorka článku, že totiž Sulejmání začal vadit globalistům a že důvodem bylo, že se nechtěl angažovat politicky a chtěl být „jen“ revolucionářem, tak z něj byl vytvořen nový Che Guevara šíitské revoluce. Potvrzuje, že íránský útok byl domluvený s Trumpem stejně, jako zabití Sulejmáního, pád letadla ale že byl naplánovaným teroristickým útokem. A že Írán moc chtěl letecké specialisty z různých zemí, aby to potvrdili, ale na jeho výzvy nikdo nereagoval, tak mu nezbylo, než se přiznat, na koho se ale vůbec neobrátil, to bylo Rusko, protože tím by… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
14. 1. 2020 12:33

Bety: tady to vysvětlují, v podstatě reakce na přetížení vyvolané agresí USA. Především v USA by si měli -i vojáci- uvědomit co jejich aktivity mohou vyvolat. Generál vysvetlil, ako Irán zostrelil dopravné lietadlo, v ktorom zahynulo 176 ľudí https://www.hlavnespravy.sk/general-vysvetlil-iran-zostrelil-dopravne-lietadlo-ktorom-zahynulo-176-ludi/2014050# PVO státu na který se chystá či provádí útok je systematicky a dlouhodobě rušena. Patří to k prvním krokům když dnes se již PVO většinou neničí (fyzicky). Zničí se buď její elektronika nebo spojení. Výpadek spojení, vznik zmatků stojí cenné vteřiny, mj. je také vše šifrováno. Írán tak vyplatí odškodné za hazardní, sprosté, surové agresivní chování USA. Životy to bohužel nevrátí.… Číst vice »

Patrik
Patrik
14. 1. 2020 12:50

PS – Pjakin hned v úvodu zdůrazňuje, že v reakci na dění Putin navštívil Damašek. Mě k tomu tehdy mailem přišel tento odkaz
https://rg.ru/2020/01/07/putin-posetil-cerkov-i-mechet-v-damaske.html?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop&utm_referrer=https%3A%2F%2Fyandex.ru%2Fnews
Dodatečně za ten odkaz děkuji a šířím jej, neboť nejen po potvrzení Pjakinem jej považuji za velmi důležitý.