P. C. Roberts: Revoluce čpí krví – nečinnost taktéž

Graeme MacQueena, kanadského univerzitního profesora, udivuje neschopnost levice uplatnit při posuzování práce Warrenovy komise (zkoumala okolnosti vraždy Kennedyho), či při posuzování práce komise o 11. září jakékoli náznaky představivosti. K čemuž lze ovšem dodat, že zato existuje dost lidí i publikací, posuzovaných jako levicové, které se prokazují být aktivními agenty ve službách spikleneckého státu v boji proti pravdivému disentu.

Spojené státy už žádnou levici nemají, nemá ji ani Evropa – a ze všech zemí nejmíň ji má Řecko, jehož „levice“ dala souhlas k tomu, aby věřitelé Řecka mohli kořistit a vysávat řecké občany a veřejný majetek řeckého státu ve prospěch jednoho procenta. Britská Labour Party je stejně pravicová jako konzervativci, a francouzská Socialistická strana je pravicovější a ochotnější žít v americkém chomoutu, než byl generál Charles DeGaulle.

V Německu udělali voliči svoji kancléřkou americkou loutku, která reprezentuje Washington – a nikoliv německý lid. A tato kancléřka bude v této své reprezentaci Washingtonu pokračovat, i když to bude znamenat válku s Ruskem.

Levice, kdysi síla pokoušející se činit vlády aspoň z částí zodpovědnými, splynula s americkým impériem. A americká „levice“ se přimkla k vojensko-bezpečnostnímu komplexu USA a tím též k vyhlídce na uložení šest stop pod zem při srážce s Ruskem. To připojení proběhlo ve shodě s názorem, že každý, kdo preferuje lepší vztahy s Ruskem, je buď ruský agent či Putinův hejl. A jestliže náhodou víte dost na to, abyste pochybovali o věrohodnosti zprávy Warrenovy komise či zprávy komise k 11. září, jste spiklenecký naivista, který si zaslouží být zapsán do harvardského seznamu dodavatelů „falešných informací“. Což všechno se děje v „demokracii honosící se svobodou slova“.

K jak tragické karikatuře sebe sama to kdysi země svobody doputovala..

„Levice“ tedy přijala neokonzervativní politickou linii, podle níž všichni ti, kteří doporučují mír s Ruskem, odlišným ovšem od míru, jehož podmínky by jednostranně nadiktoval Washington, jsou zrádci – a to včetně prezidenta Spojených států. Harvardská univerzita má tedy nyní tento seznam zrádců (prezident Trump v něm zatím uveden není) vypracovaný podle vzoru již dříve zveřejněného seznamu podezřelých webů PropOrNot volně k dispozici i k použití. A tak jsme docestovali k bodu, od něhož se v USA ani pro Harvard nic jiného než nenávist k Rusku už nepřipouští.

Což jako jedinou možnost zanechává už jen válku.

Jste hotovi zemřít za věc dostatečně vysokého rozpočtu vojensko-bezpečnostního komplexu USA?

To je totiž ta jediná věc, za kterou budete umírat.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Překlad: Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
17. 3. 2017 9:37

„….Demokraté ze senátního výboru pro rozvědku, který je přímo zapojen do vyšetřování, řekli novinářům Buzzfeed, že se obávají reakce příznivců strany, pokud se jim nepodaří nalézt žádné důkazy – a zdá se, že začínají tušit, že tomu tak bude, míní Greenwald. Jeden z demokratů už vyslovil obavu, že v případě, že se „kompromitující materiály“ na Trumpa nepodaří potvrdit důkazy, bude se Senát zabývat samotným vyšetřováním jako pokusem očernit prezidenta…“

http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/intercept-demokratum-se-vymyka-rusky-skandal-s-trumpem-z-rukou/

Svoboda
Svoboda
9. 10. 2017 10:40

Bezesporu jeden z nejzásadnějších článků za celou dobu existence webu. Takže bude po zásluze přehlédnut a přikryt prachem… V Evropě, USA, a většině světa, momentálně neexistují autentické, levicové strany – a to je jeden z hlavních důvodů, proč volby nefungují. Není si z čeho vybrat. Středolevá KSČM ani středová ČSSD rozhodně nejsou levicovými stranami, které by akcentovaly spravedlnost, právo, vlastenectví, solidaritu, vzdělání, čest, poctivost, atd. Dokonce i Syriza se z dnešního pohledu jeví jako předem připravený projekt jehož hlavním cílem bylo na dlouho, na velmi dlouho, devalvovat a znevěrohodnit levicovou politiku… Asi jediná, relativně levicová, moderní strana z posledních let… Číst vice »

Svoboda
Svoboda
9. 10. 2017 12:15

Důležitým dodatkem je fakt, že pro diskreditaci středoevropské levice byl spuštěn program podpory různých úletů typu „sluníčkářství“, naivního multikulturalismu, propagace homosexuality, frankfurtské školy a „neo-marxismu“ ( který nemá s Marxem ani komunismem nic společného ), jehož smyslem je vytvořit strašáka na kterého bude moci pravice ukázat a posměšně říct : „tohle chcete …? Ne ? Tak volete nás … „