P. C. Roberts: Rozhodl se establishment USA pro termonukleární válku?

Jestliže chcete být západním presstitutem či hlavounem v západní televizi, musíte být stejně tupý jako jsou Bill O´Reilly, CNN, MSNBC, New York Times, Washington Post, Wall Street Journal atd. V rozhovoru s prezidentem Trumpem O´Reilly řekl: „Putin je zabiják.“

O´Reillymu není nic po tom, že termonukleární válka je zabijákem planety Země. Pro něj je Trumpova snaha normalizovat vztahy s Ruskem důkazem faktu, že prezidentu USA nedělá vrásky domlouvat se se zabijáky. Jako kdyby poslední tři američtí prezidenti nebyli zabijáky masových rozměrů, kterým nedělalo vrásky zničit, ať už úplně či jen částečně, mnoho zemí a miliony lidí.

Trumpova odpověď O´Reillymu byla: „My máme spoustu zabijáků. Nebo si myslíte, že naše země je tak nevinná?“

Škoda jen, že neřekl víc a obrazně nechal Putina stát mezi skutečnými i usvědčenými vrahy, jakými jsou Obama, Bush ml. a Bill Clinton. Protože na rozdíl od těchto pánů pro tvrzení, že Putin je zabiják, chybí důkazy. Jde jen o plané výkřiky těch, kteří prosperují z pověstí o neexistující ruské hrozbě, protože jim z té hrozby tečou jak peníze, tak moc.

Jak řekl F. Cunningham: „Trump měl O´Reillymu za jeho nepodložené a nediplomatické obvinění prezidenta země, se kterou se on, prezident, chce domluvit, vynadat.“

Tolik tedy Cunningham, zatímco Trumpův viceprezident Mike Pence spěchal do televize NBC s tím, že Trump prý svými výroky v žádném případě nechtěl vyjádřit názor, že by snad Washington nebyl morálně výš než Putinovo Rusko.

Samozřejmě, USA jsou morálně výš než kdokoli na této zeměkouli. Miliony lidí, které jsme zabili či vyhnali z jejich domovů, jsou přece důkazem naší nezpochybnitelné morální nadřazenosti. Pokaždé, co zbombardujeme hosty na svatbě či lidi na pohřbu, děti hrající fotbal, nespočetné nemocnice a zdravotní zařízení, školy a farmy, demonstrujeme my, výjimeční a nepostradatelní Američané, naši morální nadřazenost nad světem. Jen morálně nadřazení mohou totiž páchat zločiny proti lidskosti, aniž by za ně byli kdy hnáni k zodpovědnosti..

Normální vztahy s Ruskem samozřejmě do této hry o naší nadřazené morálce nad ostatními nezapadají. Takže budeme Rusko dál démonizovat a dál o něm budeme lhát. Nová studená válka je totiž pro vládnoucí americký establishment a též pro členy sněmovny a senátory, závislé na darech od vojensko-bezpečnostního komplexu, hotovým dobrodiním. Tak vábivým, že nedovolí Trumpovi vztahy s Ruskem skutečně normalizovat.

Všechno, čeho Reagan a Gorbačov dosáhli, je tak přiváděno vniveč zásluhou několika lidí, vedoucích lidstvo na okraj záhuby.

Včetně onoho národa vyvoleného a milujícího svobodu tak, jak ji žádný jiný národ v historii ještě nemiloval, ale kterému se ono hrozící nebezpečí záhuby ovšem s co nejpřičinlivějším úsílím zatajuje.

Protože debata o něm by se mohla zvrhnout v myšlenku, že to nezpečí je tak úděsné, že by se mu lidstvo snad mělo postavit celé a sjednocené. Tedy včetně i těch zatím nenáviděných Rusů a Číňanů.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Vybral a přeložil Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
10. 2. 2017 20:55

http://www.hlavnespravy.sk/general-ivasov-vypustenie-kalibrov-z-kaspickeho-mora-silne-ovplyvnilo-bezpecnostnu-politiku-usa/896629 ….Kalibre, ktoré dokázali USA zachytiť len niekoľko minút pred dopadom na vybrané ciele otriasli americkým sebavedomím. USA sa podľa generálplukovníka Ivašova sústredia aj na rozvoj kybernetických a hyperzvukových zbraní. Čo sa týka snáh Američanov dohodnúť sa s Ruskom ohľadne medzikontinentálnych balistických rakiet a jadrových zbraní Rusko tieto snahy nemá prijať. Američania totiž sledujú hlavný cieľ – pokiaľ oni zlikvidujú svoje staré medzikontinentálne rakety, Rusko by malo likvidovať svoje moderné systémy (staré medzikontinentálne rakety už Rusko vyradilo z výzbroje). Pritom USA sa nemienia vzdať svojej doktríny rýchleho jadrového útoku. Momentálne však Američania chápu, že ruský systém “Mŕtva ruka” (rakety budú… Číst vice »

hudryper
hudryper
10. 2. 2017 21:58

Podobně jako to dnes vidí Roberts,stejně jsme to viděli na jaře roku 1968. Přesně stejná arogance a lež na lež. Ruskému generálnímu štábu šlo o to,aby umístil proti Pershingům v záp.Německu své rakety řady SS . Vysvětlil jsem to v příspěvku pod Pjakinem,který ovšem vzápětí zmizel otočkou OM. Snaha vysvětlovat invazi vojsk do ČSSR barevnou revolucí je dezinformace. Výzva pragováků s prosbou o zásah proti pravicovým imperialistickým rejdům coby záchranu před převzetím Československa Spojenými Státy byla v rozporu s tehdy neotřesitelně platnou smlouvou z Jalty. Pokud kdokoliv,kdo je mladší než dnešní šedesátníci souhlasí s nesmysly v ruském článku,jde o lidi… Číst vice »

hudryper
hudryper
10. 2. 2017 23:21
orinoko
11. 2. 2017 1:16

Hudrypere, zdravím.
Z odkazu vyplývá, ze se schyluje k honu na Žida. A tu nastoj , to není Strass Khan. Velmi miluji chvíle, kdy žid … jebem či boga … rdousi jeden druhého, a kupodivu to není trestné. Když sami sobě zidi aplikují holokaust, tak je to v poho.
V rámci NWO dokonce zadouci.

peter.
11. 2. 2017 8:39
fajt
11. 2. 2017 18:58

comment image?oh=7066af78fe3a045d5cb92d786911f98b&oe=5933F273