P. C. Roberts: Rusko na Západě žádné partnery nemá!

Ruská vláda dělá jednu a tutéž věc stále dokola. Stále dojednává s Wahingtonem dohody a Washington tyto dohody stále porušuje.

Posledním příkladem je dohoda o zastavení palby v Sýrii. Washington ji pojal tak, že poslal americké bombardéry zbombardovat pozice syrské armády, při čemž bylo zabito 62 a zraněno 100 syrských vojáků. A tak síly Islamského státu (IS) mohly obnovit své útoky.

Rusko zasáhlo Washington nepřipravený v září 2015, když ruské letectvo zaútočilo na pozice IS v Sýrii, čímž syrské armádě umožnilo chopit se iniciativy. Tehdy mělo Rusko v boji s IS vítězství na dosah ruky, ale neočekávaně se z boje stáhlo ještě dřív, než práci dokončilo. Což USA či jejm agentům umožnilo IS znovuzásobit a síly IS tak mohly své útočné akce obnovit.

Rusku za této situace nezbylo, než se do Sýrie vrátit. Mezitím se ovšem do zdejšího dění zapojil Washington, následkem čehož se ruské letectvo setkává nyní s mnohem většími obtížemi, než dříve. Rusko totiž o svých plánovaných akcích Washington informuje – a ten o nich pohotově informuje jak IS, tak možná i Turecko, které jedno ruské letadlo – takto předem nahlášené – sestřelilo.

I tak však syrská armáda stále více získávala půdu pod nohama. Ale vždy a po každé bylo téměř už završené vítězství zmařeno „zastavením palby“, během něhož se Amerikou podporované síly stačily výhodně přeskupit. A tak válka, kterou mohly Rusko a Sýrie už dávno vyhrát, pokračuje – a to už i s uvedením shora popsaného nového prvku – Washington už syrskou armádu otevřeně bombarduje.

Pochopitelně, Američané prohlásili, že měli za to, že bombardují síly IS.

Ale na minutku o tomhle zauvažujte: USA o sobě tvrdí, že jsou vojenskou supervelmocí. Špehují celou zeměkouli, včetně mailů a telefonních hovorů svých evropských vazalů. Přesto však „jaksi“ tentokrát jejich špionážní výjimečnost selhala natolik, že nedokázala odlišit známé pozice syrské armády od pozic IS. Jestliže tomuhle uvěříme, nemůžeme než uznat, že americké vojenské síly patří do starého železa.

Rusové válku v Sýrii několikrát už téměř vyhráli, ale vždy před vrcholem obrátili svůj pohled k „mírovým rozhovorům“ či k „zastavení palby“, kterých USA pokaždé využily k tomu, aby se do konfliktu ještě více zapojily.

Je záhadou, proč ruská vláda stále věří tomu, že má s Washingtonem v Sýrii společný zájem. Vždyť jediným zájmem USA je zbavit Asada moci a uvrhnout Sýrii do stejného chaosu, v jakém se nalézá Libye a Irák. Zájmem ruské vlády je Sýrii stabilizovat jako hráz proti šíření džihádismu, a je neuvěřitelné, že je natolik dezinformovaná, že se stále upíná k představě, že má v boji proti terorismu s Washingtonem nějaký společný zájem. Vždyť právě tento terorismus – a nic jiného – je onou zbraní, která  Washingtonu umožňuje Střední východ destabilizovat.

Bush ml. vycouval ze smlouvy o omezení systémů antibalistických raket (ABM), a Obamův režim rozmísťuje jaderné rakety podél ruských hranic.

Neokonzervativci zakopali na šest sáhů pod zem ideu o nepoužití jaderné zbraně jako první a opačnou ideu o jejím  použití jako první vtělili do své nové vojenské doktríny.

Obamův režim svrhl ukrajinskou vládu a v dříve nedílné části Ruska ustavil loutkovou vládu, která rozpoutala válku proti ruské populaci na Ukrajině, čímž zde vyprovokovala separatistické hnutí,  Washingtonem překvalifikované na „ruskou invazi a anexi“.

A přesto všechno má ruská vláda stále za to, že Washington je „partner“, se kterým má společné zájmy.

Vybral a přeložil Lubomír Man

Zdroj: Paul Craig Roberts

 

 

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
116 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
19. 9. 2016 19:48

S panem PCR zcela souhlasím.

fajt
19. 9. 2016 20:48

ta kremelská nelogika je více než patrná, až to budí dojem, že je něco špinavého ve věci ruského zájmu…uvidíme časem. ..)

fra
fra
20. 9. 2016 6:05

Bédo a fajte Vaše volání po rázném řešení je sice na jednu stranu pochopitelné, ale vůbec nevnímáte a neberete na zřetel skutečnou situaci v Rusku. Přitom sám Pjakin o tom hovoří téměř v každém vystoupení, nemluvě o tom, že prakticky celý svět který dobrovolně-povinně podporuje SSA by se postavil proti Rusku. Na dokreslení situace Vám doporučuji si přečíst na příklad tyto dva články:
http://www.eurasia24.cz/nazory/875-alexandr-rogers-doba-si-zvolila-nas
http://a2larm.cz/2016/09/rusko-zadnou-alternativu-nenabizi/

Aleš
Aleš
20. 9. 2016 7:22

P. C. Roberts je tím partnerem. http://e-republika.cz/article3720-Studie-Harvardske-univerzity-USA-jdou-do-kytek To, že amerika jde do kytek, Roberts dávno ví, a bolí ho z toho u srdce. Rusové hrají o čas a to bude rozhodující. Nedodržování dohod dál snižuje věrohodnost západu před světem, a to je to riziko (asi větší než IS), kterému vystavuje ruské velení svoje muže. fajte: Něco špinavého ve věci ruského zájmu je jen ta ohlávka, do které si ti spratci nevycválaní neokonští strkají hlavu. To že u toho Rusové nemyslí na prosté američany, ano Putin nedokáže spasit celý svět. Tady si musí američané pomoci sami od těch lumpů, kteří je… Číst vice »

hudryper
hudryper
20. 9. 2016 14:15

Co jsou na čelných pozicích EU za diplomaticky se chovající „politikové“ ukazují dnes a denně jejich těžké minely. Po prohlášeních Junckera ještě před plebisciten v Anglii,v nichž jakoby chtěl Brity rozzuřit,blábolení Merklové jak to fšechno schaffne a jak by chtěla vrátit čas,aby učinila totéž co provedla předtím,nechal se nahlas slyšet knihkupec Schulz,jaký že je to nejen pro USA,ale pro celý svět problém – kdyby se nedej Bůh stal prezidentem Trump. A že Trump,coby naprosto nezodpovědný chlap !!,určitě bude pohromou na rozdíl od Clintonové,kterou si ON, jeho výsost v čele bezvýznamného spolku zkorumpovaných poslanců EU,za prezidentku USA přeje ! Viz :… Číst vice »

peter.
20. 9. 2016 14:48

hudryper napsal
kdyby se nedej Bůh stal prezidentem Trump. A že Trump,coby naprosto nezodpovědný chlap !!,určitě bude pohromou na rozdíl od Clintonové,kterou si ON, jeho výsost

http://pravyprostor.cz/wp-content/uploads/2016/08/Lewinsk%C3%A1-2-755×340.jpg

Aleš
Aleš
20. 9. 2016 19:00

hudryper: Schulz za to, co provedl panu Ransdorfovi, patří do vězení. Asi ani nemá smysl se hlouběji zamýšlet nad výroky takové kreatury, jejíž život se těžce míjí s charakteristikou druhu homo sappiens sappiens. Připomíná mi to situaci, kdy vlastníci veřejnobezprávní televize u nás mají pořád potřebu vysílat proslovy Miroslava Kalouska.

peter.
20. 9. 2016 19:11

Všimnite si,s akou ľahkosťou je možné zmeniť demokraciu za tyraniu.Myslím,že švédsky vzor preberú všetky štáty EU.A začne to tam,kde je odpor proti diktátu EU najväčší.V štátovh V4.Prvé čo Švédi po zvrhnutí demokracie urobili bolo to,že prijali zákony o zákaze kritiky imigrantov a zákaze kritiky predstaviteľov vlády.
http://www.ceska-justice.cz/2014/12/svedske-politicke-strany-uzavrely-opozicni-smlouvu-do-roku-2022-a-zrusily-volby/

peter.
20. 9. 2016 21:02

peter. napsal

Všimnite si,s akou ľahkosťou je možné zmeniť demokraciu za tyraniu.Myslím,že švédsky vzor preberú všetky štáty EU.A začne to tam,kde je odpor proti diktátu EU najväčší.V štátovh V4.Prvé čo Švédi po zvrhnutí demokracie urobili bolo to,že prijali zákony o zákaze kritiky imigrantova zákaze kritiky predstaviteľov vlády.
http://www.ceska-justice.cz/2014/12/svedske-politicke-strany-uzavrely-opozicni-smlouvu-do-roku-2022-a-zrusily-volby/

http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/13122-o-tom-se-nepise-ve-svedsku-byla-zrusena-demokracie-zrusili-tam-parlamentni-volby-jako-takove-hrozilo-ze-zvitezi-antiislamiste-kritika-imigrace-je-tam-trestna.aspx

Dana
Dana
21. 9. 2016 3:04

Ha ha, zde se to partnery Ruska jen hemzi… :-) Jisteze Vladimir vyjednava. Vladimir si prece nebude kalet do vlastniho hnizda, co ze tyce zapadniho partnerstvi. Miliardy dolaru, ne rublu, ale dolaru, tech osklivych zelenych bankovek, ma rodina Putinu bezpecne zalitych u imperialistu. I jeho byvala manzelka dostala miliardove odstupne, coz uznavam, je decentni rozvod. Jeho dve dcery jsou zabezpecene zapadni menou , jedna dcera se vdala za oligarchu, kamose Putina s mnoha palaci ve Svycarsku a druha miliardarka jakoby pendluje mezi zapadem a vychodem, ale zakladni majetek ma na zapade.—–Aspon , ze Putin zavedl valecnym veteranum potravinovou pomoc s… Číst vice »

Béda
21. 9. 2016 3:25

Poslouchaj Hitlerko (Dana),

to vybití humanitárního kordonu v Sýrii byla s největší pravděpodobností další s krycích operací podporovatelů umírněné ISIL. Goebbels by ze svých amerických žáků měl velkou radost. Potřebujete si vylepšit pověst po tom co se v OSN prokázalo, že jste spojenci ISIL tak obratem provedete s vašimi umírněnými teroristickými spojenci (svůj ke svému = největší mezinárodní teroristi k sobě) další špinavost a shodíte to na Rusy. A vaši umírnění spojenci – řezači hlav – bez zájmu SVĚTOVÉ veřejnosti (není divu když víme komu patří většina západních médií) používají chemické zbraně. Tady si o tom něco přečti.

http://www.novarepublika.cz/2016/09/primeri-v-syrii-skoncilo-isil-dostal_20.html

Béda
21. 9. 2016 3:29

Dana napsal Ha ha, zde se to partnery Ruska jen hemzi… Jisteze Vladimir vyjednava.Vladimir si prece nebude kalet do vlastniho hnizda, co ze tyce zapadniho partnerstvi. Miliardy dolaru,ne rublu, ale dolaru,tech osklivych zelenych bankovek,ma rodina Putinu bezpecne zalitych u imperialistu.I jeho byvala manzelka dostalamiliardove odstupne,cozuznavam,je decentni rozvod.Jeho dve dcery jsou zabezpecene zapadni menou ,jedna dcerase vdala za oligarchu, kamose Putina s mnoha palaci ve Svycarskua druha miliardarka jakoby pendluje mezi zapadem a vychodem, ale zakladni majetek mana zapade.—–Aspon ,ze Putin zavedl valecnym veteranumpotravinovou pomoc s potravinovymi bumazkami,bourili se,pry meli hlad. Jinak Putin bojuje chladne a s kalkulaci,klidne rozmlatia vybije potravinovou… Číst vice »

Sio
Sio
21. 9. 2016 7:26

peter. napsal
http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Skoly-presadzuju-sex-dievcata-s-utecencom-Novinari-zaluju-na-obycajnych-ludi-kritizujucich-imigraciu-Multikulturalizmus-je-statnou-ideologiou-Svedsky-novinar-podava-otrasne-svedectvo-277162

Jsem rád, že tam zaznělo „neomarxistické frankfurtské školy“, svého času zde vychvalované mistrem Faganem. Tudíž ani s marxismem a ani s levicí to nemá nic společného, právě naopak.

bergpora
bergpora
21. 9. 2016 7:52

Man uz vyvesil novejsi, mnohem udernejsi Robertsuv komentar:
http://literarky.cz/komentare/ostatni/22800-pcroberts-vzda-se-rusko
„Anebo je Rusko – když se dipomacie prokázala být neužitečnou – neschopné učinit cokoliv? Možná se ptám až moc drsně na to, že odpověď nemůže být jednoduchá.“

fajt
21. 9. 2016 8:29

je jasný, že ruská strana , při novém světovém konfliktu ( který je v tuto chvíli více než aktuální), se rozhodla přijmout první ránu, i kdyby to znamenalo mít značné škody a veliké oběti ( asi tady přetrvává syndrom stalinského postupu při vyhrocených světových událostech) , takže utěšovat se, že Evropa by mohla zůstat stranou a většinou i nepoškozena a skoro bez padlých, je v tuto chvíli velmi naivní. ..)

peter.
21. 9. 2016 8:47

Sio napsal Jsem rád, že tam zaznělo „neomarxistické frankfurtské školy“, svého času zde vychvalované mistrem Faganem. Tudíž ani s marxismem a ani s levicí to nemá nic společného, právě naopak. Sio: Asi nie je dôležité,ako sa táto paideológia nazýva a či je použitie slova „marxizmus“v jej názve viac,alebo menej oprávnené.Dôležité a hnusné je,že niečo také vôbec existuje a že to v Európe naberá taký obludný vplyv. Na jednej strane sú títo ľudia extrémne liberálni vo vzťahu k morálke,kultúre a sexu,volajú po tolerancii,súcite a solidarite s imigrantami,no na druhej strane sú výrazne netolerantní,puritánski a politicky korektní, ak niekde na verejnosti poviete… Číst vice »

Irena
21. 9. 2016 8:50

peter. napsal
agendu multikulturalizmu a všetkých tých svinstiev

Россиянка прокомментировала инцидент с изъятием ее детей в Финляндии

http://www.vz.ru/news/2016/9/21/833756.html

fajt
21. 9. 2016 8:57

američtí generálové spěchají na válku – je připravena alternativa přímého útoku na Damašek a na další vojenské bašty syrské armády a cíle legitimní vlády syrské republiky, která by se měla údajně vést jednotkami pro západní koalice a údajnými povstalci ( tedy teroristy z Daeš a ostatních frakcí), američtí generálové ji chtějí provést v co nejkratším termínu ( tedy ještě za panování Obamy), aby případně následný válečný konflikt byl dalšímu americkému prezidentu vnucen jako realita, o které nemůže diskutovat a ani rozhodovat, kdy bude pouze moci vést ( za daných pravidel Pentagonu a neoconů ) tuhle světovou válku. ..)

Béda
21. 9. 2016 9:12

Jednu věc nedokáži pochopit. Třeba mi to dokáže někdo objasnit. Rusko vidí již od Srbska, Gruzie, Libye co jsou USA zač. Jak jsou důvěryhodné. Přesto nechápu proč si ruská reprezentace stále nabíhá na ty samé „vidle“. Přece vidí na UkraDině co znamená smlouva se Západem (Majdan) co dohoda o příměří – přeskupení sil, dozbrojení, přísun rezerv a ještě horší násilí. Jeden podvod a konspirace USA loutek stíhá další podvod. Nechápu proč v jistý moment Rusové stáhli ze Sýrie svá letadla, přerušili ofenzivu a začali jednat těsně před dosažením cíle. Proč to vyklidili? Vždyť přece vědí co jsou to za k**vy… Číst vice »

Béda
21. 9. 2016 9:22

Taky by mě zajímalo dokdy těm zločincům a teroristům chtějí ustupovat? Jestliže obětují Sýrii, další na řadě bude Írán. Teroristé se nezastaví před ničím – budou je zatlačovat stále hlouběji a hlouběji a tlačit ke kapitulaci. Jde jim totiž o všechno. Rusové by měli podle mě předložit amíkům jasné ultimátum. Nemáte zde žádný mandát – vypadněte odsud! Tady je Sýrie a jsme tady my. Běžte si ničit Irák! V případě útoku na nás odpálíme většinu raket na Yellowstone. PS: anebo čekají že se stane v USA zázrak, volby vyhraje Trump a splní sliby o stažení intervenčních armád a restart vztahů… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
21. 9. 2016 9:51

Pánové – klid. Ano – není to malá provokace. Ale… V USA se chystají volby prezidentské, v RF byly parlamentní, regionální… Vše jde jak má. US administrativa (neplést s Američany jako obyvateli), a neocons sebranka (část v armádě) se opravdu snaží – vždyť jak již někdo z Vás napsal: jim jde „o všechno“ (odchod na smetiště dějin)… Ruské odpovědi na pokusy a ochotu hazardovat s existencí života na planetě ze strany chcípající kobyly neocons není jednoduchá, prvoplánová „hra“, ani s emocemi pracující proces… Svět slušných lidí nyní evidentně ví kdo je kdo – i po nových a nových akcích RF… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
21. 9. 2016 10:18

A ještě: fajte- Rusové dávno vedou válku – všude jinde než jen a pouze doma… Ten postup a la Napoleon či II WW se opakovat NEBUDE. Vždyť koukněte prosím na mapu… USA jsou obrovská země, ale mimo vygumovanců tam je řada šikovných a také slušných lidí, stále v to věřím a občas ke mně „něco“ prosákne, nezlobte se že nepovím… Je tam řada lidí (mj. ve vědě a výzkumu) kteří vnímají, že svět by mohl být krásný a mnohem mírnější, byť život nebude nikdy selanka a svým způsobem je to vždy z části boj… Tito lidé nejsou ani všichni „ve… Číst vice »

Irena
21. 9. 2016 10:27

Béda napsal
Taky by mě zajímalo dokdy těm zločincům a teroristům chtějí ustupovat?

Třeba do té doby, dokud my jim tady budeme dělat křoví, spolupracovat s nimi a
podílet se na jejich zločinech…?

Bety
Bety
21. 9. 2016 11:31

Možná bychom měli být spíš Rusům vděčni, že oddalují válku, umíte si představit, jak by asi Česko a Slovensko v případě válečného konfliktu dopadlo?? Kromě toho si myslím, že Putinovi nikdo nemusí vykládat, co jsou ti západní „partneři“ zač, není přece idiot. V Sýrii zvrátili ve prospěch zákonné vlády už téměř bezvýchodnou situaci, ale nikdo po nich nemůže chtít, aby to za Syřany vybojovali všechno a sami, a zbytečně vyčerpali zdroje, které mohou potřebovat na SVOU obranu. Právě že nejsou idioti, a i my jsme jim dostatečně předvedli, zač jejich spojenci stojí. Válka je ta nejhorší a poslední ze všech… Číst vice »

fajt
21. 9. 2016 11:50

po prvotním potopení spojených státu ( a části Mexika a Kanady ) by se světová válka přesunula do Evropy ( s tím taky neoconi počítají a proto taky jejich americká korporace dnes vypadá tak, jak vypadá ), kde by krátkodobém časovém horizontu přišlo o život až 90 % obyvatel ( z drtivé většiny na sekundární válečné útrapy) a pak by pokračovala ( a končila) v Asii – kdo by v podstatě přežil, do dalšího lidského geofondu, a kdo by byl vítěz, těžko v tuto chvíli určovat – ale planeta by z vesmíru určitě vypadala jinak. ..)

peter.
21. 9. 2016 11:59
Aleš
Aleš
21. 9. 2016 15:19

fajt: Vidím, že jste si odpověděl sám. Přesně právě proto Rusové dělají, to co dělají.

peter.
21. 9. 2016 15:57

V Čeljabinskej oblasti v meste Zlatousť spáchali traja „neznámi“atentát na známeho poľného veliteľa v Novorusku Alexandra Negrebeckého.V Novorusku vystupoval pod menom „Ural“.Dotyčný bol členom mestského výboru a lídrom miestnej organizácie KSRF.Vrah pricestoval z Ukrajiny.Negrebeckij ako bývalý príslušník Specnaz dokázal dvoch útočníkov odzbrojiť a zadržať do príchodu milície.Tretí útočník ušiel. Podivné na tom je to,že milícia zadržala aj Negrebeckého,vraj kvôli vyšetrovaniu.K incidentu došlo 16.9.2016 a milícia sa vyjadrila,že Negrebeckého budú držať v base až kým nezačnú prípad vyšetrovať,čo bude najskôr po voľbách.Pri tom sa vinníci priznali a uviedli,že príkaz na zabitie Negrebeckého prišiel z Ukrajiny a za vykonanie skutku im boli… Číst vice »

peter.
21. 9. 2016 15:59

No! A komentár zase čaká na schválenie!

peter.
21. 9. 2016 16:04

peter. napsal

No! A komentár zase čaká na schválenie!

Zadržaný komentár sa týka tohoto:
http://rusvesna.su/news/1474188476
a nie je v ňom nič,čo by bolo „politicky nekorektné“alebo urážlivé!

peter.
21. 9. 2016 18:21

fajt napsal

http://www.mydailyinformer.com/warning-russia-issues-new-rules-of-engagement-in-syria-any-aircraft-threatening-the-syrian-army-will-be-shot-down-usturkeyisrael-in-the-cross-hairs/

https://www.almasdarnews.com/article/russian-warships-launch-3-sub-caliber-rockets-jihadist-defenses-aleppo/

Stačí,aby na Golanské výšiny padol granát,nezáleží na tom kto ho vypáli a Izrael bombarduje Asadových vojakov.Prečo?No preto,že chce bombardovať.Ako vidno,tak aj lietadlá USA koalície a Turecko bombardujú koho chcú a ako chcú.Teraz sa Rusi rozhodli,že zostrelia akékoľvek lietadlo,USA koalície,Turecka a Izraela(!!!),ak podniknú nedovolený nálet na Asadovu armádu.Tak neviem…urobia to,alebo sa len vyhrážajú?

fajt
21. 9. 2016 19:01

peter. napsal Stačí,aby na Golanské výšiny padol granát,nezáleží na tom kto ho vypáli a Izrael bombarduje Asadových vojakov.Prečo?No preto,že chce bombardovať.Ako vidno,tak aj lietadlá USA koalície a Turecko bombardujú koho chcú a ako chcú.Teraz sa Rusi rozhodli,že zostrelia akékoľvek lietadlo,USA koalície,Turecka a Izraela(!!!),ak podniknú nedovolený nálet na Asadovu armádu.Tak neviem…urobia to,alebo sa len vyhrážajú? Putin si izraelce pojistil nevídanými obchodními výhodami, takže jestli by ho zklamali a šli by do něj v Sýrii, tak by jim to dozajista vrátil v samotné matičce Rusi, a to by sionisty bolelo daleko více – beru zdroj jako jeden z úhlu pohledů, samotný Kreml… Číst vice »

fajt
21. 9. 2016 19:15

hudryper napsal

SENZAČNÍ VYSTOUPENÍ, ŽIVOTNÍ PROJEV TRUMPA , čtěte na :
http://aeronet.cz/news/video-donald-trump-odhalil-v-new-yorku-svoji-vizi-new-america-a-potvrdil-ze-je-nepritelem-globalistu-jeho-projev-pred-americkymi-narodnimi-elitami-vstoupi-do-dejin-cz-titulky/

o FEDu ani zmínka – takových proslovů u amerických prezidentů už bylo a nakonec se z toho američané málem po…tento, pamatuji samotného Obamu, jak dokázal poplést hlavu i docela rozumným a zkušeným lidem a nakonec ho prezidentský úřad totálně zkurwil ( nehledě na to, že už do funkce šel pěkně na charakteru nalomený ), takže počkáme a uvidíme, přesně tak jak na ruské straně, kde tamější oligarchové čekají na svou historickou chvilku, aby mohli vládnout světu . ..)

peter.
21. 9. 2016 20:27

fajt napsal jestli by ho zklamali a šli by do něj v Sýrii, tak by jim to dozajista vrátil v samotné matičce fajt: Lenže Izrael bombarduje Asadovu Sýriu a vojakov sústavne.Milejkowski vyhlásil,že jeho lietadlá zaútočia vždy,keď na územie Izraela dopadne granát alebo bomba.A zodpovedný za to bude vždy Sýria a Asad.Minulý týždeň Izrael bombardoval Sýriu aj vtedy,keď na Golany žiadny granát nepadol,lebo nedoletel.Izraelský následný útok bol zdôvodnený tým,že to bol pokus o agresiu,lebo granát mieril na Golanské výšiny,ktoré ani Izraelu nepatria a sú len okupované.Podľa vášho odkazu sa teraz Rusko rozhodlo,že jeho S-300 zostrelia každé lietadlo,ktoré napadne vládnych vojakov Sýrie.Tak… Číst vice »

peter.
21. 9. 2016 20:40

Tento sa mi páči najviac.S prehľadom pošle do „teplých krajín“každého,kto si to zaslúži.K diplomacii má ďaleko,ale aspoň je pre každého,či už je to prezident USA alebo EÚ,zrozumiteľný,jednoznačný a čitateľný.Je sympatický.
http://www.aif.ru/politics/world/prezident_filippin_poslal_k_chertu_es

hudryper
hudryper
21. 9. 2016 21:11

fajt napsal takže počkáme a uvidíme Samozřejmě,nic jiného také nelze dělat. Vyjímečnost toho Trumpova projevu je především v tom, koho oslovuje (střední bussines) a pauperizovanou střední třídu i s bývalými dělníky,dnes na ponižujících podporách a jasném pojmenování způsobů,jakým se rozhodla bankovní oligarchie zničit Spojené státy,čemuž on slibuje učinit konec a podniknout závažné kroky k novému izolacionismu.K tomu potřebuje nezkorumpovanou justici. Všimli jste si ohlasu na slib,že jmenuje takové soudce nejvyššího soudu,kteří se budou držet ústavy? To je v USA výjimečně důležitá kauza. Načasování tohoto projevu se sliby,které dominantně zajímají voliče ( nic k zahraniční politice) je dokonalé vzhledem k nezajímavým… Číst vice »

Béda
21. 9. 2016 21:57

Pozdrav panu Daně z Česka:

Odhalená vize prezidentského kandidáta Trumpa – New America
http://www.novarepublika.cz/2016/09/vk-21.html

Nadace NED – legální okno CIA
http://www.novarepublika.cz/2016/09/nadace-ned-legalni-okno-cia.html

Béda
21. 9. 2016 23:05

A ejhle! Bezpilotní letoun patřící koalici vedené USA se nacházel v oblasti útoku na humanitární kolonu OSN v Sýrii v okamžiku, kdy se vznítila, prohlásil oficiální mluvčí ministerstva obrany Ruska, generálmajor Igor Konašenkov. „Večer 19. září právě v této oblasti (kde se nacházel humanitární konvoj) byl ve vzduchu ve výšce 3600 metrů a letěl rychlostí asi 200 kilometrů za hodinu útočný bezpilotní letoun mezinárodní koalice, který vzlétl z turecké letecké základny Incirlik“, oznámil Konašenkov. Podle jeho slov „podle efektivní odrážecí plochy byl tento letoun našimi systémy kontroly vzdušné situace identifikován jako bezpilotní letoun typu Predator“. Konašenkov podotkl, že bezpilotní letoun… Číst vice »