P. C. Roberts: Rusko vrací úder

Jak dnes oznamuje britský list Daily Mail, nařídil ruský prezident Putin Gazpromu, aby své dosavadní dodávky plynu na Ukrajinu a skrze její území dál do šesti evropských zemí přesměroval na trasu do Turecka. Toto rozhodnutí padlo na základě obvinění, že Ukrajina ruský plyn na trase přes své území odčerpává a krade.

Je-li tato zpráva pravdivá, píše na svém serveru člen někdejší Reaganovy vlády ve funkci náměstka financí P.C. Roberts, dosáhla cena, kterou Evropa platí za to, že se poddala washigtonským protiruským sankcím, zlomového bodu. A ozývá se z ní i skutečnost, že Rusko má už dost jak natvrdlíků ve Washingtonu, tak washingtonských natvrdlíků v Evropě. Rusko tedy oznamuje všem, že jeho plyn už nepoteče přes Ukrajinu, ale přes Turecko. A jestliže ji Evropa bude chtít, může si vybudovat plynovod z Turecka.

Evropa tak tak možná tuto zimu umrzne k smrti a z washingtonského loutkového impéria států nezbude nic.Washington bude bez evropského krytí stát na světové scéně coby válečný kriminální agresor sám a osamělý.

Převzato z webových stránek autora

Překlad: Lubomír Man

18
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
18 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Autoři komentářů
VikyStarý doktorQuinSioAlena Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na

Warning: sprintf(): Too few arguments in /data/web/virtuals/52128/virtual/www/domains/outsidermedia.cz/wp-content/plugins/wpdiscuz/templates/comment/class.WpdiscuzWalker.php on line 190

Warning: sprintf(): Too few arguments in /data/web/virtuals/52128/virtual/www/domains/outsidermedia.cz/wp-content/plugins/wpdiscuz/templates/comment/class.WpdiscuzWalker.php on line 190

Warning: sprintf(): Too few arguments in /data/web/virtuals/52128/virtual/www/domains/outsidermedia.cz/wp-content/plugins/wpdiscuz/templates/comment/class.WpdiscuzWalker.php on line 190
bbb
Host
bbb

Nic se nejí tak horké,…

fajt
Člen
fajt

ohledne Ukrajiny a ruskeho plynu neni Rusko bez viny – jak dlouho nechalo kradeze sveho plynu na ukrajinskem uzemi skoro bez povsimnuti, v podstate svym zlodejum pomohlo vybudovat jejich dnesni sebevedomi a pocit, ze nejde ani o kradez ( tedy kriminalni cin) , ale o naprosto legalni cinnost ( dokonce povinnou dotaci) – Evropa tento ukrajinsky doslova folklor banderovcum jenom potvrdila a vzala na vedomi jako obvykly ( Rusy tolerovany) obchodni vztah ( samozrejme z toho taky poradne tezila ) – pokud chce Rusko odnaucit Ukrajince krast, tak jim musi plyn vzit cely bezezbytku ( a musi jim to rici… Číst vice »

Irena
Člen

fajt napsal ohledne Ukrajiny a ruskeho plynu neni Rusko bez viny – jak dlouho nechalo kradeze sveho plynu na ukrajinskem uzemi skoro bez povsimnuti, v podstate svym zlodejum pomohlo vybudovat jejich dnesni sebevedomi a pocit, ze nejde ani o kradez ( tedy kriminalni cin) , ale o naprosto legalni cinnost ( dokonce povinnou dotaci) – Evropatento ukrajinsky doslova folklor banderovcum jenom potvrdila a vzala na vedomi jako obvykly ( Rusy tolerovany)obchodni vztah ( samozrejme z toho taky poradne tezila ) – pokud chce Rusko odnaucit Ukrajince krast, tak jim musi plyn vzit cely bezezbytku ( a musi jim to rici… Číst vice »

fajt
Člen
fajt

asi vas, Ireno, nepotesim, ale ja vidim Vladimira Vladimirovice jako ruskeho Klause, ktery umi daleko lepe komunikovat se svym okolim a svetem nez Vaclav, ale vysledek bude nakonec v podstate stejny … nova civilizace, ktera se buduje starou politikou a politikarenim ( propagandu nechme stranou ) nemuze donest kyzenou zmenu, snad jenom kosmeticke upravy stareho poradku ( a pouze geografickou zmenu centra dobre zname moci). ..)

Irena
Člen

fajt napsal

asi vas, Ireno,nepotesim, ale ja vidim Vladimira Vladimirovice jako ruskeho Klause, ktery umi daleko lepe komunikovat se svym okolim a svetem nez Vaclav, ale vysledek bude nakonecv podstate stejny … nova civilizace, ktera se buduje starou politikou a politikarenim ( propagandu nechme stranou ) nemuze donest kyzenou zmenu, snad jenom kosmeticke upravy stareho poradku ( a pouze geografickou zmenu centra dobre zname moci). ..)

Vemte si brýle a podívejte se, jaké výsledky po sobě zanechal Klaus a jaké VVP.

fajt
Člen
fajt

Irena napsal
Vemte si brýle a podívejte se, jaké výsledky po sobě zanechal Klaus a jaké VVP.

http://politikus.ru/articles/40514-pochemu-pravda-na-storone-rossii.html – vidim co vidim ( nikoho nepresvedcuju, natoz, abych ho lamal pres koleno) … pamatuji zacatky, yes we can, a poblouzneni i relativne myslicich ( dnes se k tomu nehlasi, natoz , aby nesli dusledky a se sebou a s marasmem sve slepoty neco udelali) , takze necekam v ostatnich pripadech neco jineho – vice se tim neminim zaobirat ( proste, kdo chce kam, chuj s tim) . ..)

preji vam pekny den a nebo vecer. ..)

Amenre
Člen
Amenre

Ukrajince nelze odnaučit krást.
Prostě když ten plyn přes ne nepůjde, tak nic neukradnou.

Viky
Člen
Viky

Ach jo. Současný „Blue Stream“ by něco takového nepřenesl a navíc je přímo určen pro Turecko. S pokládkou „Blue Stream II“ jako náhradou nerealizovaného „South Streamu“ se teprve započalo, takže nevím jak do něj něco přesměrovat. Že něco takového nastane, to celkem nepochybuji. Ale nejdřív je potřeba jej dostavět. A taky je potřeba realizovat navazující infrastrukturu v Řecku ta taky jaksi neexistuje. Na rozdíl od „South Streamu“ se na tomhle RF nehodlá podílet, což znamená, že nebude mít majetkový podíl na plynovodu a infrastruktuře v EU (když už je to takový bezpečnostně-energetický problém pro EU), na druhé straně bude muset… Číst vice »

Sio
Člen
Sio

Viky napsal Ach jo. Současný „Blue Stream“ by něco takového nepřenesl a navíc je přímo určen pro Turecko. Spokládkou „Blue Stream II“ jako náhradou nerealizovaného „South Streamu“ se teprve započalo, takže nevím jak do něj něco přesměrovat. Že něco takového nastane, to celkem nepochybuji. Ale nejdřív je potřeba jej dostavět. A taky je potřeba realizovat navazující infrastrukturu v Řecku ta taky jaksi neexistuje. Na rozdíl od „South Streamu“ se na tomhle RF nehodlá podílet, což znamená, že nebude mít majetkový podíl na plynovodu a infrastruktuře v EU (když už je to takový bezpečnostně-energetický problém pro EU), na druhé straně bude… Číst vice »

Alena
Člen
Alena

Evropa bude vyjednávat o plynu s Tureckem, které vyzbrojuje ISIS a zároveň bude proti Islamistům bojovat?

Viky
Člen
Viky

Sio, RF tak snadno a rychle „kohout“ nezavře. Existují kontrakty, existují sankční ustanovení. Evropa potřebuje plyn, a RF ho potřebuje exportovat. jednoduchá rovnice plyn x peníze. RF Ukrajinu potřebuje nejen jako tranzitní zemi, ale současně jako jakýsi nárazník. Když se tyhle plynovody budovaly neoddělovala se tranzitní a zásobovací funkce, taky by to bylo drahé a nesmyslné v daném prostředí a době. Když se poměry změnily, postavilo rusko na všech plynovodových přechodech měřící stanice, protože holt je to jiná jurisdikce, ekonomika atd. Samozřejmě tedy „ví“ kolik plynu odchází. /v ČRo tvrdil nějaký odporník, že to neví, jistěže ví/ dál už ale… Číst vice »

Viky
Člen
Viky

pokr./ jsem napsal by mohlo být pochopitelné, že něco jako „virtuální reverz“ ruskou stranu docela štve, protože pokud poskytne Německo „virtuálně“ reverzem plyn Ukrajině, zůstane plyn ve skutečnosti na Ukrajině a současně za něj rusové zaplatí tranzit přes Polsko, ale také přes Ukrajinu, takže Ukrajina dostane jak plyn, tak ještě i zaplaceno za neuskutečněný tranzit. Kontrolu jednotlivých propustí a měřících stanic ruskou stranou nespěchají dovolit. Pochopitelně. A proto taky nespěchají využít možnosti kontroly na ruské straně přechodu plynu na Ukrajinu. Museli by umožnit totéž. A najednou by bylo zřejmé, že kromě plynovodu vede přes Ukrajinu i penězovod z kterého se… Číst vice »

Sio
Člen
Sio

Viki, chtěl jsem jen říci, že podle mého názoru nebude letošní zima problémem vzhledem k zásobám a North Streamu, takže okamžitý vydírací potenciál tu není. Jestli to Rusové zavřou teď, po splnění kontraktů třeba za rok, to nevím. Mám dojem, že je to trochu ruské bububu a očekává se, že se EU bude nějak snažit s Rusy domluvit, než přistoupí ke stavění infrastruktury do Turecka. Jistě může dojít a asi dochází k těm virtuálním reverzům, ale technické prostředky, jak tomu zabránit jistě existují, pokud padne rozhodnutí. Je to otevřená hra, Rusové také nemusí na Ukrajinu přímým potrubím dodat vůbec nic.… Číst vice »

Quin
Člen
Quin

„Washington bude bez evropského krytí stát na světové scéně coby válečný kriminální agresor sám a osamělý.“
Už aby to bylo.

Viky
Člen
Viky

Sio, snad si mou odpověď přečtete, t.j. nezapadne. Evropa (EU) není rozhodně na dodávkách ruského plynu závislá. To je hodně ošklivý omyl. Její spotřeba plynu je většinově kryta jinými zdroji než jsou ruské. Navíc musíme položit zásadní otázku : která Evropa!?! Protože Slovensko nebo Maďarsko jsou zásadně na ruském plynu závislé a naopak staré země eurosojůzu prakticky ne. To se to mává fanglí v Brůseru (podle vzoru průser), když jim nehrozí od ukrajinských komplikací vůbec nic. (kromě snad sestřelení civilního letadla, ale to bylo stejně malajských pirátů). I kdyby nastal kolaps dodávek přes Ukrajinu, na cenu energií v Evropě to… Číst vice »