P. C. Roberts: S Trumpem jede svět z kopce dolů

Deník Washington Post zveřejnil 21. června požadavek své vydavatelské rady, aby Rusko bylo ze strany USA podrobeno ještě silnějšímu tlaku a aby proti němu byly vyhlášeny další sankce.

V tom okamžiku si soudný člověk musel uvědomit, jak je ta rada špatná a nezodpovědná.

Ke zharmonizované démonizaci Ruska došlo v pozdním létě 2013, kdy britský parlament a ruská diplomacie zablokovaly naplánovanou americkou invazi do Sýrie. Washington to pochopitelně pojal jako urážku svého majestátu, na kterou je třeba reagovat. A to nejlépe tak, že se z Ruska – dřív než se podobné opovážlivosti dopustí i další země – vytvoří mezinárodní hrozba. A tak zatím co se pozornost Rusů upínala k zimním olympijským hrám v Soči, uskutečnil Washington puč na Ukrajině, ve kterém byla lidem zvolená demokratická vláda nahrazema mocí banderovských hrdlořezů, jejichž předchůdci bojovali v 2. světové válce za Hitlera. Načež Washington vyhlásil, že ustavením neonacistické vlády se na Ukrajině zavádí demokracie

Banderovští bandité pochopitelně okamžitě zahájili útok na vše ruské, co na Ukrajině stálo či leželo. Ruský jazyk byl coby jazyk úřední zakázán, což se samozřejmě u rusky hovořícího obyvatelstva neobešlo bez protestů, jež s dalším postupujícím útlakem přešly v separatistické hnutí. Krym, ruská provincie od roku 1700, obrovskou převahou hlasů zvolila oddělení od Ukrajiny a požádala o znovusjednocení s Ruskem, a taktéž se od Ukrajiny oddělily převážně ruské oblasti Luhanska a Doněcka.

Tyto akce, na zahraničí nezávislé, byly Washingtonem a jeho presstitutkami prohlášeny za „ruskou invazi“ a bez ohledu na skutečná fakta pokračuje tato prezentace ukrajinských událostí na Západě dodneška.

Pro současný Washington byla už totiž fakta z politických analýz vyřazena jako zbytečná a překážející.

Ale vraťme se k deníku Washington Post. Nejdůležitější skutečností, kterou Washington i rusofobní členové vydavatelské rady tohoto deníku svou výzvou k většímu tlaku na Rusko přehlédli, je ruský vojenský a nukleární potenciál i defintivní poznání ruské vlády, že proti její zemi chystá Washington překvapivý nukleární útok.

Pokoušejí se tedy vydavatelé deníku Washington Post přivést na planetu Zemi nukleární armageddon? Kdyby se totiž v deníku Washington Post udržela kapička inteligence, obrátila by se jeho vydavatelská rada na presidenta Trumpa, aby se okamžitě spojil s prezidentem Putinem a požádal jej o setkání tváří v tvář, aby se dnešní kritická situace mohla zmírnit. Ale namísto toho naléhají stupidní vydavatelé deníku na akce, které mohou současné napětí jedině zvýšit. Vždyť i kreténům z Washington Post musí být jasné, že Rusové se nechystají jen sedět, třást se ve svých holinkách a čekat, až to na jejich hlavy shůry spadne.

Putin už vydal mnohá varování o západní hrozbě pro ruskou bezpečnost. Řekl např.: „Už nikdy nepovede Rusko válku na svém vlastním území“. Řekl také, že názor, ke kterému po zkušenostech dospěl, je „udeřit jako první, jestliže boj bude zcela nevyhnutelný“. A řekl též, že v čase, kdy se jeho slovům nedopřává sluchu, činí mezinárodní situaci stále víc nebezpečnou.

Co způsobuje hluchotu Západu? Je to jeho arogance a nadměrná pýcha. Nu a protože naše prostitující se média nejsou rozumného uvažování schopna, udělám tuhle práci za ně:

Vyzývám k okamžitému setkání Trumpa s Putinem v Reykjavíku. Studenou válku č. 2 vyvolanou Clintonem, Bushem ml. a Obamou je třeba zastavit.

Ale kde zůstal president Trump sám? Proč se nedokáže s touto historickou výzvou vypořádat on? Proč není takovým chlapem, jakým byl Reagan? Opravdu není schopen ničeho lepšího, než jen tweetování, jak napsal David Stockman?

Proč už před časem nenařídil, aby se záznamy ruského klábosení shromáždily, odtajnily a oznámily veřejnosti? Proč dosud nevyzval k zahájení soudního řízení proti Johnu Brennanovi, Susan Riceové, Comeyovi a vůbec celému gangu, který se pokouší jej zlikvidovat? Proč odzbrojil sam sebe vládou, vybranou nikoliv jím samým, ale americkými rusofoby a Izraelem?

Neučinil nic z toho, takže teď stojí sám proti tzv hlubokému státu ( CIA, Pentagon a vojensko-bezpečnostní komplex) se skutečně jen nepatrnou šancí na politické přežití. A pokud, dokud je snad ještě čas, nezaútočí proti těm, kteří usilovně pracují na jeho zkáze, je ztracen.

Ale president jen tweetuje, zatím co on i planeta Země jsou postrkováni k zániku.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Vybral a přeložil Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
20 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Dana
Dana
25. 6. 2017 15:29

Vyzva ke schuzce Trumpa s Putinem je naivni predstava, v dobe, kdy se velmoce dorozumivaji privatne, co nejdale od verejneho humbuku. Mimotoho, ze zpetneho uhlu, vetsina techto slavnych schuzi vladnich dignitaru se nakonec ukazala jako nepodstatna, anebo jako legitimace uz predem vyjednanych dohod. Jen at zatim pracuje s Moskvou R.Tillerson a spol….

Kdyby radsi pan Man prekladal neco kvalitnejsiho , myslim, ze ctenari OM by to mentalne unesli.
Toto je velice bystry rusky analytik :

http://www.aljazeera.com/indepth/opinion/2017/06/russia-dead-syria-170622113411176.html

orinoko
25. 6. 2017 15:31

Zajímavé, poslal jsem zásadní vyjádření všem Trumpovym hulibrkum, a text anihiloval.
Tak k Putinovi. Putin dobře dělá. Proto začal v Sýrii.

Admirál
Admirál
26. 6. 2017 8:51

Svět by jel z kopce dolů i bez Trumpa. Možná rychleji. Takle je to po té cestě dolů po výmolech docela skáče a je možné, že se i zastaví.

peter.
26. 6. 2017 11:15

Áno! Toto je realita : http://www.meras.cz/2017/06/conservo-lid.html Myslím,že väčšina Európanov ju pozná,má z nej obavy a rada by ju zmenila.Problémom je,že nikto z nás nevie ako.Ak na takýto stav aj niekto poukáže,tak sa žiadnej odpovede nedočká a nanajvýš je obvinený z defétizmu.Mnoho sa diskutuje o tom,že sme sa ocitli v sračkách,v novej totalite a neslobode.Vlastne sa diskutuje len o tom.To čo chýba,je ochota navrhovať východiská.Nepoznáme spôsoby riešenia nášho problému a neexistujú na to žiadne recepty. Ak aj niekto nejaké navrhne,nejaká nová politická strana alebo charizmatický líder,tak zapracuje naša „demokracia“,ktorá v rámci plurality názorov dokázala zlikvidovať akúkoľvek možnosť zjednotenia sa národa v… Číst vice »

Béda
26. 6. 2017 13:13

Dneska jsem poslouchal v rozhlase názory systémového (středového) komunisty Filipa. Řekl bych že od Sobotky je mírně nalevo (rozdíly jsou snad pouze v oblasti zahraniční politiky (NATO a tak). Jinak si myslím, že je to prašť jak uhoď. Salámová metoda krok vpřed, dva kroky vzad.

Ale musím uznat, že projev má dlouhým tréninkem vytříbený.

peter.
26. 6. 2017 15:42

https://www.youtube.com/watch?v=Xb7wRp5x-Ug
Chcel by som vidieť v takom lejaku stáť prostovlasého Trumpa.Konečne by sa ukázalo,ako je to s tou jeho prehadzovačkou.

Dana
Dana
27. 6. 2017 0:29

Petre, vy snad musite mit plesku, kdyz vas Trumpovy vlasy tak fascinuji.. Tohle je jeste z doby, kdyz si z nej delali legraci a netusili, ze preveze vsechny a bude to on, kdo se bude smat naposledy :

https://youtu.be/iVCaa8MsdOQ

peter.
27. 6. 2017 5:10

Dana napsal
Petre, vy snad musite mit plesku

Jasné,že mám! A som na ňu aj patrične hrdý(iné mi neostáva)lebo ako sa hovorí : „Len hlúpa hlava neplešatie“! :-)
Okram toho je vedecky dokázané,že „plešouni“majú viac testosterónu,väčšie gule a viac sexuálnej sviežosti ako vlasáči.To,čo má Trump na hlave svedčí o tom,že ide o nevyzretú osobnosť trpiacu komplexom menejcennosti.

peter.
27. 6. 2017 5:23

peter. napsal
Len hlúpa hlava neplešatie“! :-)

Uznávam,že existujú strašné výnimky ako napr.p.Sobotka,ktorý ale ako sa ukazuje nemá žiadne gule.Takéto výnimky sú „hračkou prírody“ a kazia nám dobré meno.

Martin (už bez taky m)
27. 6. 2017 12:55

http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/rusko-takze-usa-pripravuji-novy-chemicky-utok-na-syrii/
Hra „na schovávanou brzy skončí“.
Pokud USA použijí opět své oblíbené „létající sekerky“ ta tipuji, že tentokrát do „cíle“ nedoletí. Vůbec žádné, prostě nějak popadají „po cestě“… A pokud jiné prostředky (např. odpálením střel z letadel), tak ten šrot nedoletí také…
Neočekávám obnovu platnosti „informačního“ memoranda v původní podobě.
V původní podobě dohody je už nyní historií…

Béda
27. 6. 2017 16:13

Jak se do lesa volá: http://www.hlavnespravy.sk/pri-vybuchu-naloze-v-aute-zahynul-v-kyjeve-vojak/1050740
Pri výbuchu nálože nastraženej v aute zahynul dnes v Kyjeve plukovník Hlavnej správy rozviedky (GUR) Ministerstva obrany Ukrajiny Maksym Šapoval…bol šéfom špeciálnych jednotiek v rámci GUR.

Starý doktor
28. 6. 2017 16:04

Vítejte ve světě falešných zpráv. Nebo lépe, ve světě, v němž se lež stala normou.
Když CNN lže o „Rusku“ a Trump o „chemických útocích“…
http://literarky.cz/blogy/tereza-spencerova/24466-kdy-cnn-le-o-rusku-a-trump-o-chemickych-utocich

Martin (už bez taky m)
28. 6. 2017 21:27

Velmi zajímavý Solovjov z 25.6. 2017.
Od cca 58:30 J. Kedmi.
V cca 1 hod přiznání faktu, že dohoda o likvidaci raket středního a kratšího doletu je mrtvá díky tomu, že USA rozvíjely „zakázané rakety SD“ na moři (mj. Tomahawk) a jde o výhodný a velký byznys pro zbrojní korporace.
Kedmi uvádí, že dolet Iskanderu může být v případě potřeby zvětšen 5, 7 i 10 x.
Koho dnes zajímá bezpečnost jde-li Západu a USA o kšeft…
Ponětí o širším světě, který rozhodně nepředstavují jen Evropa či USA.
https://www.youtube.com/watch?v=okrMl93PkW4&list=PLwJvP0lZee7zYMGBmzUqNn16P71vHzgkU

peter.
29. 6. 2017 15:58

Toto je tá hrozba,ktorej sa RF obáva najviac.ISIL na hraniciach stredoázijských republík.Už funguje v Afganistane,kde chce zničiť tak afgánsku armádu ako aj Taliban.USA tam idú posilňovať svoje okupačné sily,ale v prospech koho tam budú pôsobiť je otázne.Vychádzajúc zo skúseností sa dá predpokladať,že podporia ISI,aj keď budú tvrdiť,že oni bojujú proti terorizmu.ISIL je totiž ich zbraňou pomocou ktorej sa pokúsia o získanie prevahy nad RF.
http://www.eurasia24.cz/analyzy/item/2491-sos-proti-nato-afghanske-predmosti-usa-se-ocitlo-v-sevreni-multipolarni-eurasie