P. C. Roberts: Sankce škodí Západu, nikoli Rusku

Jak mnohem víc škodí sankce USA a Evropě, než Rusku, nás přesvědčí tento článek.

Covidové lockdowny nám daly vzpomenout na inflaci, což Federální rezervní úřad nedokázal ani za deset let masivního tisku bankovek. Uzávěry prostě omezily výrobu a ceny všeho možného letěly vzhůru. Nu a sankce nepůsobí jinak, než že, jak se říká, tvrdí muziku.

Otázka zní: Kolik z vyšších cen nafty a benzínu lze připsat nižší nabídce, a kolik faktoru strachu, že ceny těchto paliv budou od nynějška jen stoupat a nikdy už tomu nebude jinak?

Bidenovo oznámení, že USA zakazují dovoz ruské nafty a plynu, ignoruje Německo i další loutkové vlády USA. V Německu by takovýto zákaz znamenal totální ochromení německého průmyslu. Nu a jelikož Rusové odmítli získat prospěch z nastalé situace omezením svých dodávek plynu do ciziny, lze právem konstatovat, že současné prudké zvýšení cen plynu v evropských zemích s jeho nabídkou a dovozem nesouvisí. Rusko by bylo schopno přivodit totální kapitulaci Evropy, kdyby prostě jen uzavřelo své plynové kohouty, ale jako by si to až dodneška zplna neuvědomovalo. Skutečně, kdyby Rusko nebylo oddáno globalizaci či nepodléhalo názorům svých neoliberálních ekonomů o tom, jak nebytně potřebná je pro Rusko cizí měna, mohl Kreml dosáhnout svého ukrajinského cíle, aniž by na území Ukrajiny vůbec kdy vstoupil. A to jednoduše tím, že by Evropu odřízl od přívodu své energie. 

A protože USA žádný plyn od Ruska neodebírají a dovážejí odtud jen sedm procent své spotřeby ropy, nemá Bidenův zákaz dovážet ropu a plyn z Ruska s jejich vysokými cenami co dělat. Navíc Biden oznámil též to, že náhradou za zakázaný dovoz ruské ropy otevírá americké strategické ropné rezervy a současně jedná se svým výslovným nepřítelem Venezuelou o možnosti nahradit tu část ropy, která až dosud byla dovážena z Ruska, ropou venezuelskou.

Světové trhy v obavě, co dalšího by hlupáci ve Washingtonu mohli ještě provést, ženou ceny minerálů stále výš a výš. Ceny niklu, jehož hlavním vývozcem je Rusko, už tzv. prorazily strop. A Biden, titulární hlava impéria, které ve 21. století zterorizovalo populace  šesti zemí a miliony lidí zabilo, zmrzačilo či vyhnalo z jejich domovů, nazývá Putina „tyranem“ za to, že Putin ochraňuje životy Rusů na Ukrajině a brání ruskou národní bezpečnost. K idiotovi z Bílého domu se připojuje i demokratický senátor Coons z Delaware prohlášením, že sankce, kterými budou trpět i Američané, jsou „cenou za obranu svobody“ a za zastavení „tyranů, jako je Putin, ochotných použít fosilní paliva jako zbraň proti jiným národům“.

Na chvíli se nad tou větou zamysleme. Vždyť jsou to USA se svými sankcemi, které používají fosilní paliva jako zbraň nejen proti jiným národům, ale i proti národu vlastnímu, a nikoli Putin, který přece i nadále nechá téci ropu a plyn do Evropy.

ZDE jsou slova náměstka ruského premiéra A. Novaka objasňujícího, jak spolehlivým a vždy dojednané dohody plnícím obchodním partnerem, který nikdy nepoužívá energii jako zbraň, je Rusko. Viz: 

Nu a proti němu tedy stojí senátor Coons z Delaware, který se už nemůže dočkat okamžiku, kdy za energii zaplatí víc, aby tak potrestal Rusko.

Drazí hloupí Američané. Vyšší ceny za energii trestají vás a Rusku jdou naopak k duhu.

Copak ani tohle nechápete?

Zdroj: PCR

Vybral a přeložil Lubomír Man


5 16 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments