P. C. Roberts: Skripal je prostě jen další lež

Je někdejší britský velvyslanec Craig Murray jediným informovaným a důvěryhodným člověkem, kterého vláda Velké Britanie vyprodukovala? Zdá se, že ano. Britskou premiérku jakožto i celou její vládu totiž právě až Craig Murray přichytil při masivní lži.

Položme si tuto otázku: Proč vojensky nevýznamná Velká Britanie provokuje mnohem mocnější vojenskou mocnost? Činí tak na příkaz CIA a vojenskobezpečnostního komplexu USA? Jaký asi smysl vidí britská vláda v tom dráždit Rusko obviněním očividně a průhledně falešným? Spoléhá se snad na své washingtonské pány? Jestliže ano, bude zklamána. Washingon je dnes spolkem počmáraných bláznů, kteří pro Kreml nejsou absolutně žádným soupeřem. A to ani ve vojenské oblasti, pokud by se ovšem v momentu amerického jaderného útoku nenacházel Putin coby divák zrovna na nějaké sportovní události (Narážka na Majdan a na tehdejší Putinovu přítomnost na OH-pozn.red.)

Ale vraťme se ke Craigovi Murraymu, který jako první poukázal na křoví v řeči premiérky Mayové o vině Ruska na této vraždě, jako o důkazu, že si v ten okamžik dobře uvědomovala, že přednáší poslancům vymyšlený příběh. Pro obvinění Ruska z tohoto zločinu použila totiž formulaci, že Skripal byl otráven nervovým plynným jedem „typu, který byl vyvinut Rusy“.

Samozřejmě původně chtěla říct, že byl otráven ruským plynem, ale protože onen plyn Novičok umí vyrobit každá slušnější chemická laboratoř, dumalo se a dumalo, pochopitelně i ve spolupráci s odborníky, jak věc naformulovat, aby se natvrdo nemuselo říct: otrávil ho ruský plyn, ale aby to přesně takto veřejnost pochopila.

A tak byl po vzrušené diskusi naformulován kompromisní termín „typ vyvinutý Rusy“, a i spojencům bylo vzkázáno, aby takto jednotně v USA, ve Francii, Německu a vůbec v celém světě o vině Ruska na otrávení Skripala a jeho dcery promluvili.

„Totožná formulace o plynu, jehož typ byl vyvinut v Rusku, se tak přirozeně objevila i ve společném komuniké o případu Skripal, vydaném 15. března Britanií,USA a Francií“ uvádí na závěr svého článku Craig Murray, jediný informovaný a důvěryhodný člověk, kterého vláda Velké Britanie vyprodukovala.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Vybral a přeložil Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
22 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Dana
Dana
19. 3. 2018 17:49

Moskva –
Nejpravděpodobnějším zdrojem smrtící látky typu Novičok je podle ruské diplomacie Česká republika, Slovensko, Británie nebo Švédsko. V ruské televizi Rossija 24 to v sobotu řekla mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová.
——
Cesko je jmenovano na prvnim miste.
:-)

Martin (už bez taky m)
19. 3. 2018 19:04

Tereza S k věci, kterou jsme již v komentářích na OM probírali nejednou…
http://literarky.cz/blogy/tereza-spencerova/25935-15-let-toxicke-ddictvi-americke-invaze-do-iraku

Bety
Bety
19. 3. 2018 19:09

Dano, nelži. Jako první jmenovala Velkou Británii.
Ostatně jako vždy žádné předložené důkazy, takže: Byl vůbec ten Skripal otráven, a v případě že byl, tak čím? Nikde nic, jen fůra keců a nepodložených obvinění.
Občas se dívám na pořad o snaze jistého angl. kuchaře zachránit špatné restaurace a jeho výkřiky: Proboha, a já jsem tu jedl! , nebo Proboha, chcete své zákazníky otrávit?! mě přivedly na nápad, že se prostě možná Skripal a jeho dcera
jen nacpali velmi špatným jídlem.

g.hrosik
19. 3. 2018 19:43

Nejsem si jist, zda Dana lže, nicméně jsem ten rozhovor opakovaně při překladu poslouchal a připadá mi, že byly na 1.místě jmenovány USA, pak Británie, Slovensko, Švédsko a „některé další země“. Českou republiku výslovně nejmenovala…

peter.
19. 3. 2018 20:48

Boris Johnson náhle zmenil rétoriku vo vzťahu k Rusku a chce spolupracovať s ruskými špecialistami nie len pri vyšetrovaní záhadnej otravy Skripaľa a jeho dcéry Júlie,ale aj pri vyšetrovaní vraždy bývalého spolupracovníka Berezovského – Nikolaja Gluškova.
http://x-true.info/67859-uliki-v-dele-skripalya-tayut-london-smenil-ton-i-zaigryvaet-s-moskvoy.html
https://www.cas.sk/clanok/670109/zahadna-smrt-ruskeho-emigranta-gluskova-v-londyne-vrazda/
Pred tromi mesiacmi bol otrávený ďalší človek s väzbou na Berezovského – jeho zať Georgij Šuppe.
https://www.gazeta.ru/social/news/2018/03/12/n_11272981.shtml?utm_source=24smi&utm_medium=referral&utm_term=2626&utm_content=1525677&utm_campaign=11036
Po Berezovského smrti začali zomierať tí,ktorí boli s ním nejakým spôsobom v spojení.
http://www.srspol.sk/clanek-dennik-moskovsky-komsomolec-pod-titulkom-
skripala-otravili-zbehnuti-oligarchovia-16209.html
Takže je dosť možné,že vláda V.B.sa bude musieť Rusku ospravedlniť za neopodstatnené,ničím nepodložené a sprosté obvinenia.Skripaľ sa pravdepodobne zamiešal do vojny ruských oligarchov,ktorí boli nútení ujsť z RF pred zákonom.

peter.
19. 3. 2018 20:55

peter. napsal
Po Berezovského smrti začali zomierať tí,ktorí boli s ním nejakým spôsobom v spojení.

http://www.srspol.sk/clanek-dennik-moskovsky-komsomolec-pod-titulkom-skripala-otravili-zbehnuti-oligarchovia-16209.html

Admirál
Admirál
19. 3. 2018 21:08

Dana napsal

Moskva –
Nejpravděpodobnějším zdrojem smrtící látky typu Novičok je podle ruské diplomacie Česká republika, Slovensko, Británie nebo Švédsko. V ruské televizi Rossija 24 to v sobotu řekla mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová.
——
Cesko je jmenovanona prvnim miste.

Poměrně právem – na prvním místě. Němí z Trokavce by moli povídat.

peter.
19. 3. 2018 21:37

Admirál napsal
Cesko je jmenovanona prvnim miste.

Vyrobiť to mohol ktokoľvek.
Na východnom Slovensku bola oblasť medzi Vranovom nad Topľou – Strážskym – Humenným v minulom režime označovaná ako „trojuholník smrti“.Bolo verejným tajomstvom,že v Chemku Strážske sa vyrábali aj bojové chemické látky. Binárne bojové otravné látky sa vyrábali aj v Anglicku,neďaleko Salisbury,kde bol údajne Skripaľ s dcérou otrávený.

Aleš
Aleš
19. 3. 2018 21:57

http://radimvalencik.pise.cz/5547-putinuv-triumf-a-co-hrozi.html
Pan Valenčík chápe, kdo to protinám stojí. Psychotické kreatury schopné spáchat hromadnou sepuku celého lidstva, pokud se neudrží u moci. Na jejich straně stojí i někteří česky mluvící kavárníci, kterým náležitě hráblo. Obojí by měli být izolováni v rámci bezpečnosti lidstva.
Boris je zmatený podpindosník, který už ani neví, komu se zavděčit, aby se ho nezbavili jako mouřenína, který již posloužil a ještě k tomu mizerně.
A co se týče české scény: Pěkně to řekla paní Procházková.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/VIDEO-Neni-to-Cesky-lev-ale-Cesky-tchor-CT-se-ohrozuje-sama-Porad-ti-sami-hoste-jako-kdyz-na-prehlidce-chodi-ti-sami-vojaci-dokola-rika-Lenka-Prochazkova-528557

Dana
Dana
19. 3. 2018 22:27

O tom, ze v tiskovce mluvci Zacharovova jmenuje prvne Ceskou repuliku se pise v americkem, ale i v ceskem tisku, ktery jsem pouzila. Na prvnim miste podezrelych je v ceskem tisku jmenovana Ceska republika, namatkou zde: https://zahranicni.ihned.cz/c1-66082830-zdrojem-smrtici-latky-novacok-ktera-priotravila-skripala-muze-byt-i-cesko-nebo-slovensko-tvrdi-rusove Vubec, zminovat Cesko v rade podezrelych z vyroby jedu, nu, to pokladam od Kremlu za velmi neferove prohlaseni. V teto situaci se jedna o utok osoceni bez dukazu, prichazejici navic od slovanskeho bratra. :-) A jak vubec Rusove vi s urcitosti, o jaky plynovy jed se jedna ? Co kdyz je to tak, ze Rusove znaji presny obsah jedu a nasledne vi, ze… Číst vice »

Bety
Bety
20. 3. 2018 7:26

Americké a následně české noviny jsou schopné napsat, že černé je bílé a naopak.
Stejně jako psaly, že Irák chce otrávit celý svět, aby tam pak žádné jedy nalezeny nebyly. A tak je tam USA dodaly ve formě ochuzeného uranu a bílého fosforu.
A to nemluvě např. o Vietnamu a jeho zamoření Agentem Orange.

Viky
Viky
20. 3. 2018 10:06

Milá Dano, …Vubec, zminovat Cesko v rade podezrelych z vyroby jedu, nu, to pokladam od Kremlu za velmi neferove prohlaseni. V teto situaci se jedna o utok osoceni bez dukazu, prichazejici navic od slovanskeho bratra…. Zmiňovat Českou, Slovenskou, republiku jako možné zdroje nervově paralytické látky není nijak neférové, ani osočující. Rusy jmenované země (nejen ČR, SR ) mají k dispozici nejen laboratorní, ale i věšdomostně-znalostní zázemí nutné k podobným syntézám. Navíc mají i další společnou vlastnost. Jsou ve svých vládnoucích kruzích ochotny bez problémů opustit své zájmy ve prospěch velkého bratra v zámoří, v jehož řitnim otvoru si již nějakou… Číst vice »

Viky
Viky
20. 3. 2018 10:26

pokr. – Tedy pokud vám to není divné, zopakuji Vám to podstatné.
Jednotlivé nervově paralytické látky vyžadují specifická antidota. znalost látky a existence antidota nutně předpokládá schopnost její syntézy. I pokud byla látka kdysi syntetizována v někdejším SSSR a byla ukradena a vyvezena, je velmi podivné, že lékaři v provinčním městě měli k dispozici antidotum. Z čehož, milá Dano, plyne, že tady někdo lže. Až se od jejich arogantních tlam práší.
Chybu to má. Alespoň z Vašeho úhlu pohledu. Lež nepochází z „Kremlu“.

peter.
20. 3. 2018 11:29
Martin (už bez taky m)
20. 3. 2018 12:28

Látka i když je skladována v několika navzájem oddělených komponentech může (musí) časem ztrácet účinnost. Přikláním se tedy k verzi, že nešlo o „staré naskladnění“, ale o nověji vyrobený – navíc fušersky – jed. Tipoval bych že přímo na místě či nedaleko, neb manipulace nepoučenými může být… ehm, ehm… riziková. A Rusové to nebyli – hledejte mezi těmi co i Pjakin nazývá „děbili“… Základem – pokud nejde o afekt je vždy ono „Cui bono…“ – a tady by to RF vůbec v ničem nepomohlo, naopak… No a obvinit v době prezidentských voleb v RF, a navíc přímo V.V. Putina?? Výsledný… Číst vice »

Bety
Bety
20. 3. 2018 13:31

Za I. světové války bylo chemickými zbraněmi postiženo 1297000 lidí a 91200 lidí zemřelo. Na rozdíl od tradovaného Německa první nepříliš účinné granáty s chloracetonem použili hned na začátku války Francouzi. Celkem Francie použila 36 000 tun, Německo 68 000 tun a Velká Británie 25 000 tun otravných látek. Výroba otravných látek samozřejmě pokračovala i po skončení války a to i v Československu. Ani druhá světová se bez nich neobešla, zdá se že masovému použití např. Němci bránila jen nevyzpytatelnost větru a obava ze zasažení vlastních jednotek, což zažili už v té I.světové. A pardon- Cyklon B, samozřejmě. To jen… Číst vice »

Viky
Viky
21. 3. 2018 9:13

Martine, …ale o nověji vyrobený – navíc fušersky – jed. Tipoval bych že přímo na místě či nedaleko, neb manipulace nepoučenými může být… ehm, ehm… riziková. … Tedy Martine, existuje místo pod názvem „Porton Down“, které se nachází ne dále než asi 20km od místa událostí. Že se jedná o uzavřenou oblast, že se na tomto území nachází chemické (a další) laboratoře, že se jedná o vojenské objekty – tak to tajemství není, čím se reálně zabývají tajné je. Fušersky vyrobené…. vyrobit cosi takového nevyžaduje nic tak závratného. V podstatě kdokoli schopný vyrábět léčiva je schopen na daném zařízení produkovat… Číst vice »

Aleš
Aleš
21. 3. 2018 9:35

Viky: Samozřejmě je to tak. Ale jde o to, že přesně taková výroba veřejného mínění sice funguje, ale přesně tohle je ryzí debilita ve své krystalické podobě. A ono označení děbili pro takové mínkotvorce je naprosto přiléhavé. A ona spolupráce s dr. Koukolíkem je potřebná a je to vidět i na odlesku aktivit našich kolaborantů s těmito děbili. Západu a jejich politikům a politikům prozápadním jinde již tak hrabe, že většina z nich je zralá na nařízení pobytu v potřebném zařízení. A domnívám se, že pro naše přežití to bude nezbytně nutné.

Viky
Viky
21. 3. 2018 9:48

Každá informační „bomba“ začne vyčichat s časem. Ale správně přikrmovaná informační vlna…
Pravidelně se zmiňují čtyři „záhadná“ úmrtí v Británii. Se stopami vedoucími do Kremlu, samozřejmě. Co je spojuje? Aktivity ve prospěch MI-6, druhořadost významu, informační vyčichlost a … jméno verbovacího, možná i řídícího důstojníka z MI-6. Jistý P. Miller.
Proč ne Rusové? (ale ano, mohly to být ruské tajné služby, úplně se to vyloučit nedá) Protože jednou vyměněný agent je nepsaně chráněn. Zasáhnout proti někomu, kdo je takto nehlasně chráněn, by totiž strašně zhoršilo vyjednávací pozici při příštím jednání o výměně vzájemně zadržených agentů.

Martin (už bez taky m)
21. 3. 2018 10:03

Viky: my tady nevíme co a kolik lidí zasáhlo a s jakým výsledkem, symptomy. Ale „Evropa“ (o jaké Evropě může být bez RF řeč prosím?? To už i na název kontinentu má Záchod copyright?) už od pomalu „táhne na rusa“… málem přeskočila k Langšádlovic Helenky oblíbené hře na „mačkání knoflíků v zájmu ochrany sPODvody.“… Jistě, neocons štváči a zhrzení liberálové potřebují přitápět pod kotlem. A jestli se rozletí?- to jim vždy bylo jedno… Západ postupuje nejen od vypovězení dohody ABM podle plánu „vše co děláme je na jedno, rychlé použití“- zatímco RF a Čína podle dlouhodobých úvah a plánů. Kdo… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
21. 3. 2018 10:13

Je nepochybně mnoho rovin /vrstev/ působení, cílení, zaměření toho kterého konkrétního činu, zločinu, jednání, atd. Ale: mimo cílené a chtěné efekty, vznikají i ty „nechtěné“… A ty mají také svůj dosah a působnost… A často rovněž v mnoha rovinách. Myslím, že úrověň např. diplomacie je o tom „nerozvrtat vše najednou“, neb když je těch „vrstev“ příliš…, tak DOHODY NEMŮŽE BÝT DOSAŽENO. „Západ“ rozvrtal co mohl, a po poznání, že JIŽ NEMÁ KONTROLU nad tou „svou“ civilizací“ „utekl dopředu“. Myslel si to. Neutekl, před realitou neuteče ani ten největší snílek… A na rozdíl od dětí a některých zpitomělých „dospělých“ zakrytí „bubáka“… Číst vice »

Viky
Viky
21. 3. 2018 11:49

Martine, vezmu Vás za slovo(a) -…Nedělám si žádný nárok na cokoliv, jen se snažím osvětlit svůj náhled…. Špatně Martine. Máte nárok mít svůj vlastní názor, máte nárok jej samostatně sformulovat a nezávisle prezentovat a hájit. Děláte to. Martine, obávám se, že osobnostními a intelektuálními nedostatky tzv. politická reprezentace má neustále. některé formy se změnily, některé jsou přímo nové, některé zůstaly. Obsah zůstal v plné míře. Ale zrychlil a přitvrdil proces masírování mozků běžné populace. Nebezpeční jsou všichni ti, kteří nejsou ochotni a vnitřně schopni konzumovat bonbóny i s obalem. ,,,, my tady nevíme co a kolik lidí zasáhlo a s… Číst vice »