P. C. Roberts: Slovo Ameriky je bezcenné

Můžeme už tedy definitivně dát sbohem naději, že by se Trumpovy sliby z jeho prezidentské kampaně o tom, že se USA stáhnou ze Sýrie, že znormalizují své vztahy s Ruskem a že zastaví vyvážení svých pracovních příležitostí za moře, mohly ještě kdy uskutečnit. Tím, že zneuctil slovo americké vlády a stáhl její podpis z íránské smlouvy o nešíření jaderných zbraní, to je smlouvy dříve podepsané Amerikou, Británií, Francií, Německem, Ruskem a Íránem, dal prezident Trump najevo, že jeho vláda spočívá pevně v rukou sionistických válečných štváčů.

Bylo to konečně už dlouho očividné. Stačilo pozorovat, jak se vevyslankyně USA v OSN Niki Haleyová plazí u nohou Americko-izraelského výboru pro veřejné záležitosti (AIPAC), jak totéž u nohou izraelského premiéra Netanjahua činí americký ministr zahraničí Pompeo, či jaká záře zasvitla v tváři izraelského agenta a jinak též poradce prezidenta USA pro otázky národní bezpečnosti Johna Boltona, když viděl, že jeho agenda nastartovat konflikt s Iránem v prezidentově mysli nakonec přece jen převládla.

Hlavní evropští vazalové Washingtonu prohlásili, že oni na smlouvě i nadále trvají. Uvidíme, zda dokáží ustát jak americký tlak, tak i spousty peněz, které jim budou nabídnuty, aby svůj názor změnili.

Americký obrat přináší samozřejmě Rusku další problém. Může se spokojit s destabilizací Íránu snadněji než s trvající destabilizací Sýrie? Odváží se sebrat všechnu svou rozhodnost k obraně svého jižního křídla? Probudí se konečně a přestane svou nerozhodností přivolávat další nebezpečné situace?

Zdroj: Paul Craig Roberts

Vybral a přeložil Lubomír Man

0 0 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Amenre
Amenre
10. 5. 2018 13:16

U Robertse je problém v tom, že se snaží den co den vydat nový článek a tak jsou jeho výtvory plné písmenek na úkor ( nových a/nebo zajímavých ) myšlenek. Tohle je jeden z nich.
PCR evidentně zapomněl, že toto ( plané sliby, podlézání Izraeli ) se dělo už za doby, kdy seděl v Reaganově vládě.

peter.
10. 5. 2018 19:48

Politikov by mali povodiť!Amerických,eur´pskych,ukrajinských aj tých ruských.Oni všetci za to môžu.Len sa bojím,že oni by na rozdiel od tohoto ukrajinského vojaka neplakali.Ani jeden z nich…svine prašivé!
http://patriot-su-rf.ru/blog/43584344677/Plennogo-VSUshnika-proveli-po-ulitsam-Donetska-(video)

Bety
Bety
10. 5. 2018 19:56

Roberts stejně jako spousta jiných překypuje radami co by Rusko mělo, nebo
nemělo dělat a hlavně jak by mělo na svůj účet napravovat všechny prasárny,
co se na světě dějí. Že by jim pak za to stejně nikdo ani nepoděkoval, spíš by na ně
nakydal hnůj je jaksi vedlejší, vlastně se s tím počítá.
Takže já Rusku k 9. květnu děkuji, že nás zachránilo před nacismem a přeju
mu všechno nejlepší.

racek
racek
10. 5. 2018 20:42

Tak nějak to vypadá, že za proklamovaný vzestup antisemitismu mohou … ale ne, to se mi jen zdá, za to mohou přece češi a němci a francouzi a vůbec ti běloši, jak správně uvádějí dnes a denně naše média. Jo, ještě Putin se Zemanem a Foldynou.

peter.
10. 5. 2018 20:43

Bety napsal
Takže já Rusku k 9. květnu děkuji, že nás zachránilo před nacismem a přeju
mu všechno nejlepší.

Bol to Sovietsky zväz vedený komunistickou stranou,Stalinom a maršalmi víťazstva kto nás zachránil pred nacizmom..Nie kapitalistické Rusko.Keď sa ZSSR rozpadol a socializmus bol zlikvidovaný,tak nacizmus znova ožil so všetkými hrôzami ktoré ho sprevádzali cez vojnu.Hrádzou nacizmu bol socializmus a nie kapitalizmus.

peter.
11. 5. 2018 8:05

comment image

peter.
11. 5. 2018 8:59

racek napsal
za proklamovaný vzestup antisemitismu mohou

Môžu za to z časti aj samotní židia.Lebo antisemitizmus je tým lepidlom,ktoré ich spája ako etnikum a nedovoľuje im,aby sa asimilovali.A to je to,čo sionisti potrebujú.

Amenre
Amenre
14. 5. 2018 9:50

peter. napsal
Bol to Sovietsky zväz vedený komunistickou stranou,Stalinom a maršalmi víťazstva kto nás zachránil pred nacizmom..Nie kapitalistické Rusko.Keď sa ZSSR rozpadol a socializmus bol zlikvidovaný,tak nacizmus znova ožil so všetkými hrôzami ktoré ho sprevádzali cez vojnu.Hrádzou nacizmu bol socializmus a nie kapitalizmus.

Pěkně napsané :)

peter.
14. 5. 2018 10:30

Amenre napsal
Pěkně napsané

Amenre…ďakujem.
Ja som si len istý tým,že tie strašné milióny Rusov,Ukrajincov,Bielorusov,Moldavanov,Gruzínov Kaukazanov a príslušníkov národov stredoázijských sovietskych republík nezomierali za jachty a vily všelijakých Fridmanov,Rotenbergovcov,Vekseľbergov,Abramovičovcov…..ani za to,aby si nejaký Ališer Usmanov mohol vyvážať svoju uzbeckú,tučnú,mafiánsku riť na jachte v hodnote vrtuľníkovej lode „Mistrál“.
http://www.zivot.sk/fotogaleria/536335/najbohatsi-ruski-oligarchovia-jachty-ropa-a-hokej-s-putinom?foto=0
A doporučujem toto video,lebo je celkom možné,že môže byť vymazané:
https://politikus.ru/video/107500-ne-nasha-pobeda.html