Netanjahu vs. Foldyna

 

Izraelský premiér Netanjahu se v rámci své návštěvy Ruské federace zúčastnil oficiálních oslav Dne vítězství.

Poté po boku ruského prezidenta Vladimíra Putina kráčel v čele milionového pochodu „Nesmrtelný pluk“, při němž účastníci nesou portréty svých příbuzných padlých ve 2. světové válce.

Česká média řeší účast místopředsedy ČSSD Jaroslava Foldyny na pietní akci Nočních vlků, předseda jeho vlastní strany po něm žádá, aby se za cosi omluvil.

Na ČT1 den předtím dávají v hlavním vysílacím čase pohádku „Peklo s princeznou“, na ČT2 běží portrét Emanuela Moravce a na ČT24 se podává Fokus Václava Moravce na téma „Hrdinství“. 99,9 % lidí si užívá volného dne a nějaké oficiální oslavy jim mohou být ukradené.

Námět: Fajt

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
44 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
fajt
10. 5. 2018 5:48

co mě ještě zaujalo, byla georgievská stuha na klopě izraelského náčelníka už při slavnostní přehlídce na Rudém náměstí, přitom srbský prezident, který tam byl taky, ji neměl – protože dnešní politika je i o symbolech a náznacích, tak to určitě bude mít význam a dá se to i různě interpretovat … ale abych řekl pravdu, vůbec se mi nic domýšlet nechce a a je mi už v celku jedno, kdo koho má na háku a kdo koho skutečně ovládá ( to ale neznamená, že nemůže být podstatně hůře ) – jak píše Stan, Carpe diem, a je to svatá pravda,… Číst vice »

peter.
10. 5. 2018 6:41

fajt napsal abych řekl pravdu, vůbec se mi nic domýšlet nechce a a je mi už v celku jedno, kdo koho má na háku a kdo koho skutečně ovládá ( fajt: Dobre píšete! Tiež som už na to prišiel!To,že tu reagujem častokrát impulzívne zapríčiňuje asi moja genetická výbava zdedená po predkoch.Nič ma nedokáže nasr..ť viac ako keď ma niekto oklame, sklame moju dôveru alebo nádeje ktoré som do neho vložil. Máte prevdu. Zamagurie je krásne vždy a nikdy nesklame. :-) Ma napadlo,že keď môže byť Medvedev znovu premiérom vlády RF,tak každý z nás môže byť „Globálnym prediktorom“,alebo aspoň“brkom“ v jednom… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
10. 5. 2018 7:06

Rozdíl je Stane myslím v tom, že zatímco my jsme poníženecky se chovající nesvéprávná KOLONIE, RF je – v rámci možností stávajícího světového uspořádání – SUVERÉNNÍ STÁT. Vladimír Putin jako státník světového formátu neměl žádný důvod odmítnout či jakkoliv omezovat účast PŘEDSTAVITELE státu IZRAEL v účasti na oslavách i průvodu „Nesmrtelného pluku“… Naopak. S ohledem na nacistickou vyhlazovací politiku, soudobé US-neocons popírání historie i mezinárodního práva i jeho základů byla naopak účast Izraelského představitele (a nepochybně i pozvání) vítaná. Osobně zrovna tohoto člověka (B.N.) vůbec nemusím. Nicméně kohosi a cosi představuje, a mimo jiné tak byla vyjádřena pozice státu Izrael… Číst vice »

fajt
fajt
10. 5. 2018 7:17

peter. napsal Zamagurie je krásne vždy a nikdy nesklame. Ma napadlo,že keď môže byť Medvedev znovu premiérom vlády RF,tak každý z nás môže byť „Globálnym prediktorom“,alebo aspoň“brkom“ v jednom z jeho dvoch krídiel. :-) přesně , Peter, žijeme pouze jednou a tak proč si ošklivit svůj svět tím velkým , falešným a neupřímným prostorem, kterýsi říká velká politika – jsem taky velmi startovací a po předcích nesnesu některé nepravosti a mám tendenci se k těmto vadným společenským stavům a procesům i operativně rychle a expresně vyjadřovat, ale jak jsem za ta léta už pochopil, dělám to naprosto zbytečně ( lidská… Číst vice »

fajt
fajt
10. 5. 2018 7:38

Martin (už bez taky m) napsal Ostatně v případě Izraelských útoků dalo MZV RF nejednou jasně najevo pozici RF. Martine, BN je v Moskvě a izraelské letectvo bombarduje syrské území ( posty iránských vojsk, které se podílely na osvozování syrs.území od ISIL ) , krom toho syrská PVO má zakázáno se bránit ( i když někteří syrští důstojníci to porušili a na izraelce stříleli ) https://cz.sputniknews.com/svet/201805107318672-izrael-syrie-iran-utoky/ – to jsou fakta podaná z ruských zdrojů – nechci to vůbec pitvat, protože to opravdu nemá cenu, prostě do velké politiky nikdy neuvidíme, její logiku asi taky nepochopíme a stát se pouhým palivem… Číst vice »

peter.
10. 5. 2018 7:45

fajt napsal
Zamaguří je nádherné

Len či vy na tom Zamagurí nemáte nejakú Guralku!?Nakŕmi vás bryndzou,baraninou,napojí žinčicou a potom…..no bodaj by ste tam nechodil rád!

fajt
fajt
10. 5. 2018 8:04

peter. napsal
Len či vy na tom Zamagurí nemáte nejakú Guralku!?Nakŕmi vás bryndzou,baraninou,napojí žinčicou a potom…..no bodaj by ste tam nechodil rád!

:-) tak děvčice su tam opravdu pěkné, krev a mlíko, šikovné a pracovité jakbysmet, ale já jsem už zadaný a věrný :-)

Jirik77
Jirik77
10. 5. 2018 8:05

abych řekl pravdu, vůbec se mi nic domýšlet nechce a a je mi už v celku jedno, kdo koho má na háku a kdo koho skutečně ovládá Jojo, sledovače prediktora už měsíc nesleduju, nemá to smysl, běhám si po zahradě, sleduju stromy jaká bude úroda, spravuju dům, snažím se být co nejvíc soběstačný… Rusům bych doporučil něco dělat s tou 20% muslimskou menšinou, jak jeden jejich natvrdlej diplomat řekl, že za pár let bude v západní evropě islámký chalifát, blb zapoměl dodat že s natalitou muslimů v Rusku tam bude kalifát do padesáti let taky, jsem zvědavej jak jim budou… Číst vice »

fajt
fajt
10. 5. 2018 8:19

Jirik77 napsal
Jirik77

a na večer doporučuji jedno movie https://www.csfd.cz/film/241254-agora/prehled/ – se ani nechce věřit, že to natočili evropané. ..)

zajoch
10. 5. 2018 12:25

Jiříku 77, nepochopila jsem obsah vašeho komentáře, anebo alespoň co je jeho hlavním cílem. Sdělit čtenářům vaše pocity a vaše jednání? Anebo poradit Rusům jak mají konat? Takových poradců mají zde větší počet. Jestlipak čtou ruští VIP OM, aby se tím mohli řídit?

zajoch
10. 5. 2018 12:40

Martin (už bez taky m) napsal:
Rozdíl je Stane myslím v tom, že zatímco my jsme poníženecky se chovající nesvéprávná KOLONIE, RF je – v rámci možností stávajícího světového uspořádání – SUVERÉNNÍ STÁT. Vladimír Putin jako státník světového formátu neměl žádný důvod odmítnout či jakkoliv omezovat účast PŘEDSTAVITELE státu IZRAEL v účasti na oslavách i průvodu „Nesmrtelného pluku“ ….. atd.

Martine, dovoluji si dát vám 1* a zdravím vás. Váš komentář je podle mého chápání přesný.

Amenre
Amenre
10. 5. 2018 13:39

fajt napsal
a na večer doporučuji jedno movie https://www.csfd.cz/film/241254-agora/prehled/– se ani nechce věřit, že to natočili evropané. ..)

Agora je výborná.
Já doporučím https://www.csfd.cz/film/345055-ranhojic/prehled/ – krásná ukázka vztahu mezi vírou v jakéhokoli Boha a vědou.

Jirik77
Jirik77
10. 5. 2018 14:54

Jo oba filmy jsem viděl několikrát ;) Jako Moravan se některým lidem divim, pořád se viděj v nějakým silnějším národě. Německo, Francie, Anglie, USA či Rusko…Jako uvědomte si že potenciálu Čechů se nevyrovnají ani rusové, ohledně průmyslové výroby atd. )jsme šikovnější, to vám řekne každej manažer co pracoval v zahraničí a tady) nás být jak rusů tak vládnem světu, ale bohužel, měli by jsme hledat spojence kolem, Slovensko, Polsko, Maďarsko, mno to Polsko se musí trochu krotit… Ale odbočka k válce, obsazením sudet a Českých zemí se válka prodloužila o rok zaručeně možná i dva, zabráním českýho průmyslu si to… Číst vice »

Bety
Bety
10. 5. 2018 19:31

Martin a Zajoch +++++
Zdravím s Dnem Pobědy.

Vlad
Vlad
10. 5. 2018 21:43

Bety napsal

Martin a Zajoch +++++
Zdravím s Dnem Pobědy.

Souhlas ++++++++ Někdo to vidí i jinak. Proč ne. Je to jeho hodnocení a jeho vidění „světa“. Já už asik jinej než ten „proruský“ člověk nebudu. Neva….můžou mě kamenovat, ukřižovat případně předhodit lumpenkavárně. No nic. Přežiju. Tak jako vždy za mých 60 let. Pozdravuju Petera a Fajta :-)

fajt
fajt
11. 5. 2018 7:29

https://aeronet.cz/news/rothschildova-nadace-hanadiv-poskytla-grant-karlove-univerzite-za-vice-nez-7-milionu-korun-ale-rodina-rothschild-podminuje-dotaci-podivnou-klauzuli-na-konci-smlouvy-ktera-vyvolava-znepokojeni/ – „Země může mít třeba miliony vojáků, miliony zbraní a miliony bunkrů na obranu země. Ale není to nic platné, když má ve svém čele jednoho jediného politika, který je marionetou cizí moci.“

peter.
11. 5. 2018 10:01

Irena napsal Tady jedna perlička pro ten slet trollů Zvláštny zlet trollov – fajt a ja. No keď už ste ma oslovili,tak áno,čítal som ten článok Alexandra Chaldeja,novinára židovského pôvodu.On napísal aj iné články v ktorých velebí nie len Putina,ale aj Trumpa a jeho politiku.A to nás (trollov)čaká ešte väčší úder v podobe analýzy jediného múdreho analytika spomedzi všetkých ostatných – blbcov.No hádam to prežijeme.Veď Valerij Viktorovič sám seba označil za jedného z desiatich najvýznamnejších politikov a jedného z piatich najzodpovednejších politikov v RF.Nie,nepomýlil som sa,povedal „politikov“nie analytikov.Možno práve kvôli tomu sa pod jeho vplyvom menia kovaní marxisti na vyznávačov… Číst vice »

Jirik77
Jirik77
11. 5. 2018 10:53

Mno to se dozvídám poprvý teda že jsem troll…Jako ať mi někdo vyvrátí to co jsem napsal, to prostě logicky vyvrátit nejde, zlo se má zadusit už v zárodku a ne když už pustoší celý státy… Pjakin se mi už zajídá, jo po těch výrocích třebas že v Rusku nezanikl žádný původní národ či jazyk, asi neslyšel o národu Ainu, původních obyvatelíchHonšů, Hokkaida, Kuril, Sachalinu a i kusu Kamčatky, v Japonsku je jich asi 50 000 a v Rusku už snad ani nejsou… Pak výrok o našich legionářích, že rabovali, zabíjeli atd. mno ty vole, když jsem na nepřátelským území… Číst vice »

Irena
11. 5. 2018 10:57

To je zajímavé, jak se někteří hned identifikují, že?

zajoch
11. 5. 2018 11:15

„Vám to pořád říká že Rusko má jediný spojence, svý námořnictvo a armádu. My mezi jejich spojence patřit nikdy nebudem, my se musíme rozhlížet po svým okolí“ – citát z komentáře jiřík77
Tak toto je výrok osvíceného ruského cara, za jehož panování prý k žádné válce nedošlo.
Ovšem tak jak zde citát diskutující vysvětlil je hloupé a čistě účelové. Snad to nemusím objasňovat. Kdo není rusofob, výrok určitě pochopí správně.

peter.
11. 5. 2018 11:15

Irena napsal

To je zajímavé, jak se někteří hned identifikují, že?

To môže byť zaujímavé len pre vás,lebo na OM sme fajt a ja označovaní za trollov už dlhšiu dobu.Takže nič nového pod slnkom ste neobjavila.

koloděj
koloděj
11. 5. 2018 11:51

peter. napsal každý z nás môže byť „Globálnym prediktorom“,alebo aspoň“brkom“ v jednom z jeho dvoch krídiel. Petře, nenapadlo tě někdy, že GP má křídla 3 ? Ty dvě křídla ( švýcarské a britské ) dělají vše pro to, aby se zbavili třetího, který se ukrývá někde za Uralem … Protože představa, že se po válce někde v Leningradu (nebo Gruzii – jak několik lidí tvrdilo – a toto tvrzení je velmi pikantní, pokud si uvědomíme, že se TAM narodil Stalin /* ocelový */ a podivné souznění /* byť falešných */ jmen Lenin – Stalin – Putin /*je to jeho pravé… Číst vice »

Amenre
Amenre
11. 5. 2018 11:59

Absolutně nemám páru, proč Chaldej dělá z Medveděva Ferdyše Pištoru.
Není možné jednodušší vysvětlení, že holt je P+M asi dobře fungující tandem, který to spolu táhne víc jak 2 dekády ? Navíc M asi bude po P opět prezidentem, takže si myslím, že se teď M bude víc než snažit, aby se se oprostil od pochybných kamarádů a obchodů, se kterými ho poslední léta spojují.

Jirik77
Jirik77
11. 5. 2018 12:18

Studujte si co chcete, mě je to fuk…

Ale realitě že Rusko bude za 50-100 let přejmenovaný na Russistan či Moskevský kalifát, tomu neujdete, to bude realita, Pjakinovi potomci budou mlátit hlavičkama o zem směrem k Mecce…

Na celý planetě se nikdy snad nestal případ, kdy by 130 mil. země s 20% muslimskou menšinou uržovala ten poměr na pořád stejných číslech, všude muslimové s takovou podporou nakonec zvítězili a jsem moooc zvědav jak jim budete přednášet soužití KOB…

Už teď se vaší naivitě směju…

peter.
11. 5. 2018 12:25

koloděj napsal
Petře, nenapadlo tě někdy, že GP má křídla 3 ?
Ty dvě křídla ( švýcarské a britské ) dělají vše pro to, aby se zbavili třetího, který se ukrývá někde za Uralem …

koloděj:
No nenapadlo!
Lebo existenciu len dvoch krídiel GP potvrdil sám Valerij Viktorovič.
Každé krídlo má 11 členov a tak im pre zábavu vymyslel GP futbal.
Je to kdesi na videu,mne sa to už nechce ani vidieť,ani počúvať.Keď si dáš trochu námahy tak si to istotne nájdeš.

peter.
11. 5. 2018 14:43

Irena napsal

Tady jedna perlička pro ten slet trollů
http://voicesevas.ru/news/38379-novyy-sostav-pravitelstva-putin-iz-oborony-perehodit-v-ataku.html

zlet trollov si myslí,že tento článok sa podobá pravde viac:
https://publizist.ru/blogs/109433/24937/-

Irena
11. 5. 2018 15:54

peter. napsal
zlet trollov si myslí,že tento článok sa podobá pravde viac:
https://publizist.ru/blogs/109433/24937/-

Jak vypovídající.

peter.
11. 5. 2018 17:30

Že…?

Bety
Bety
11. 5. 2018 19:01

Chaldejovo vysvětlení se mi zdá být rozumné.
Koneckonců – když nemáte koně, zapřáhnete osla. A když bude zlobit, hůl se najde.

Gatta
Gatta
11. 5. 2018 19:49

peter. napsal

Že…?

peter – „že“ se necháte rozhodit – nikdo nejsme dokonalý a ona Irena dělá opravdu obdivuhodný kus práce, za kterou ji všichni můžeme být jedině vděční.

Tak posílám dva odkazy, které byste snad mohl ocenit.
První je poetická trampárna „Starej chlap“ a jeho pohled na svět.
https://www.youtube.com/watch?v=zqmxcw1cN2c

No a druhá věc, na odlehčení, připomíná s nadhledem výročí osvobození Plzně. Snad se Irena nenaštve. :-)
https://www.youtube.com/watch?v=gJmXzWjt7uc

Gatta
Gatta
11. 5. 2018 20:20

PS
A s trampským nadhledem i na historii východu … :-)
https://www.youtube.com/watch?v=_emekiuj57Q

peter.
11. 5. 2018 20:53

Gatta:
Ďakujem!Mám tieto pesničky rád.Púšťam si ich v aute.
Toto je pochmúrna pesnička – akoby veštila blízku budúcnosť.
https://www.youtube.com/watch?v=Smv-WovVNHo

Gatta
Gatta
11. 5. 2018 21:20

Re peter – samozřejmě znám, jen v trochu méně truuchivém podáí. Mimo jiné můj děda bojoval va italské frontě za CK R-U.

Jsem rád, že jste odpověděl – sváho času tady hudbu pouštěl orinoko, ale ten asi buď pracuje, nebo honí baby :-)

Tak peter teď 3x našeho (snad) společného oblíbence – taková chvilka poezie.
1 je pocta Bobu Dylanovi – tedy odkaz včetně tradičně „dylanovského“ textu

http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/robert-krestan-a-druha-trava/cim-dal-tiz-se-dejcha-346943

https://www.youtube.com/watch?v=edEpdpwox9Y

https://www.youtube.com/watch?v=cu1qF_MyJZg

peter.
11. 5. 2018 22:09

Gatta napsal můj děda bojoval va italské frontě za CK R-U. Obidvaja moji dedovia bojovali zase v Rusku. Pre oba naše národy bola 1.svetová strašnejšia ako tá druhá.Na Slovensku oplakávali niekoho v každom dome v každej chalupe.Vojna je svinstvo. Křesťan nepatrí práve medzi mojich najobľúbenejších spevákov country.Ale sú dve pesničky,ktoré si vždy rád pustím takto neskoro večer už skoro v noci,keď izbu osvetľuje len oheň v krbe a na mňa dolieha taká tá „spomienková“ depka .Tak sa rozvalím v kresle pri tom krbe,zapálim si cigaretku,pohár whisky v ruke a pustím si „Panenku“ a hneď po nej „Sbohem Angelino.Niekedy aj viac… Číst vice »

Gatta
Gatta
11. 5. 2018 22:32

Re peter – Roberta pamatuju v podstatě když začínal a už tehdy byl opravdová hvězda. Texty jsem poslouchal vždy, ale v podstatě on mě naučil v nich vidět obrazy – aspoň tak ještě jednu „jeho“ Dylanovku při ktré běhá mráz po zádech – velmi hluboké a protiválečné:
https://www.youtube.com/watch?v=8vFjrB05MFQ

Dobrou …

Gatta
Gatta
11. 5. 2018 22:45

PS – skončím přeci jen troch optimističtěji – hudebně pětně stylové a každý má přece svoje sny … vždyť bez nich by nestálo za to ani ráno vstávat.
https://www.youtube.com/watch?v=iMurtgI1CTI

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
12. 5. 2018 6:09
Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
12. 5. 2018 6:24
Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
12. 5. 2018 6:29
Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
12. 5. 2018 6:38