P. C. Roberts: Starý rok odchází a s rokem novým možná přichází válka

Dvě otázky se člověku na prahu roku 2022 derou na mysl.

První otázkou je, zda se občané západních států dokáží ubránit snahám, aby jim za kouřovou clonou zaranžované covidové pandemie byly ukradeny jejich občanské svobody? Jestliže se občané těmto snahám neubrání, stanou se občany států policejních.

Otázkou druhou je, zda Západ projeví dost inteligence k tomu, aby pochopil legitimní bezpečnostní zájmy Ruska? Jestliže se tak nestane, pak bude moc Ameriky v případě lepším ochromena, a v případě horším západní svět ve víru nukleární války zanikne.

Jak se starý rok uzavírá, čeká nás v roce novém válka.

Ruský ministr obrany Šojgu: Zvláštní služby USA (PCMs) připravují provokaci s chemickými zbraněmi na východě Ukrajiny (na Donbase)

Šojgu na rozšířené Radě obrany a za přítomnosti prezidenta Putina 21. prosince 2021 oznámil, že PCMs (soukromé vojenské společnosti), usídlené v oblasti Doněcka připravují provokaci s použitím chemických zbraní, a že cisterny s dosud neindentifikovaným chemickým materiálem byly přepraveny do měst Avdijivka a Krasny. Dále řekl, že 120 představitelů PCMs, kteří provádějí výcvik ukrajinských zvláštních sil, taktéž už do oblasti těchto dvou měst dorazilo.

Šojgu dále prohlásil: Globální vojensko-politická situace se zhoršuje a napětí na západní a východní hranici Ruska je stále vyšší. Poblíž ruských hranic posilují USA síly svého předsunutého postavení a ve východoevropských zemích je dnes umístěno zhruba 8 000 rotujících vojenských jednotek.

Pokud jde o vojenské síly USA v Německu, Spojené státy reaktivovaly tzv. Divadelní palebné vedení (synchronizuje palbu dělostřelectva a vojsk raketových), které bylo zodpovědné za použití raket středního doletu před rokem 1991, a byla též vytvořena nová armádní struktura (Multi-Domain Task Force), která bude vyzbrojena nejrůznějšími útočnými raketovými systémy.

V Polsku se vytváří infrastruktura pro rozvinutí americké obrněné brigády.

Pobřežní protiraketové základny, vyzbrojené raketami Aegis, budou brzy využitelné, a podobné zařízení raket BMD v Rumunsku už bylo uvedeno do bojové pohotovosti.

Rozvinutí tichomořského segmentu globálního raketového systému BMD je v běhu. Spojené vedení spojeneckých velitelských operací (ACO), bylo zřízeno v Norfolku, a to s cílem řídit námořní komunikace v Severním Atlantiku a v Arktidě.

Spojené státy a NATO důsledně zvyšují intenzitu vojenského výcviku poblíž území Ruska. Tento výcvik ve stále větší míře zahrnuje i strategické letectvo a simulované nukleární raketové údery na cíle v Rusku. Počet letů strategického letectva poblíž ruských hranic se více než zdvojnásobil. NATO věnuje zvláštní pozornost znovurozvinutí jednotek svého východního křídla.

Vojenská cvičení mají různé scénáře, a to včetně využití koaličních bojových skupin států, které nejsou členy NATO (Gruzie, Moldavsko a Ukrajina), proti Rusku. Žádostivost západní aliance zahrnout ukrajinské ozbrojené síly do svých vojenských aktivit ohrožuje bezpečnost, zvláště pak s ohledem na pokusy Kyjeva řešit situaci na Donbase silou.
Vojenské využití ukrajinského území zeměmi NATO stále probíhá.

Situace se zde zhoršuje dodávkami amerických a spojeneckých vrtulníků, bezpilotních bojových vzdušných prostředků a řízených protitankových raket. Přítomnost více než 120 členů amerických soukromých společností ve městech Avdijivka a Prjazovskoje v Doněcké oblasti byla spolehlivě prokázána. Zřizují palebné pozice v obytných domech i společenských zařízeních a připravují ukrajinské speciální operační síly a pravicové ozbrojené skupiny na aktivní nepřátelské činy. Ukrajinské vojsko neustává v ostřelování civilních cílů a pozic lidových milicí v Doněcku i v Lugansku s cílem vyprovokovat odvetu.

Zdroj

K čemuž prezident Putin ve svém projevu dodal:  Spojené státy operují nezávisle na právu a bez souhlasu Rady bezpečnosti OSN. A rád bych připojil pár slov k tomu, co zde řekl ministr Šojgu.

Jaká byla americká záminka pro bombardování Jugoslávie? Bylo toto bombardování autorizováno Radou bezpečnosti? Kde je Jugoslávie a kde jsou Spojené státy? Američané zemi zničili. Jistě, Jugoslávie měla vnitřní konflikty a problémy, ale kdo dal Američanům právo vést vzdušné útoky proti jedné z evropských metropolí? Nikdo! Prostě se rozhodli tak učinit a jejich sateliti z NATO s řevem a jásotem běželi v jejich stopách. Tolik tedy k mezinárodnímu právu.

A pod jakou záminkou šel Washington do Iráku? Byl to údajný irácký vývoj zbraní hromadného ničení. Tak tam šli, zemi zničili a vytvořili líheň mezinárodního terorizmu. Pak ale obrátili a řekli, že udělali chybu. Jejich výzvědná služba prý selhala.

Skvělé! Zničili jednu zemi, protože jejich výzvědná služba selhala. To je vše co řekli na ospravedlnění své akce. Samozřejmě, ukázalo se, že žádné zbraně hromadného ničení v Iráku nebyly. Zato hromadně zničen byl Irák.
A jak šli do Sýrie? Se souhlasem rady bezpečnosti? Ne! Dělají, co se jim zlíbí. A co dělají, či se chystají dělat na Ukrajině, se neodehrává tisíce kilometrů od našich národních hranic, ale děje se to na zápraží našeho domu. Musí porozumět tomu, že my jednoduše už nemáme kam ustoupit.

Jsou zde experti, sedí zde spolu s námi, a já jsem s nimi v neustálém kontaktu. Spojené státy nemají zatím nadzvukové zbraně, ale my víme, kdy už je budou mít. A my máme smysl pro to, co se může stát. Až ty zbraně budou mít, dopraví je na Ukrajinu. A využijí je jako zástěrku. Což znamená, že je nepoužijí hned zítra, protože my už máme Zirkon a oni ještě ne. Ale vyzbrojí těmito nadzvukovými zbraněmi extrémisty našeho sousedního státu, a až budou mít za to, že okolnosti jsou příznivé, podnítí tyto extrémisty proti jistým oblastem Ruské federace, jako např. proti Krymu.

Opravdu si myslí, že my tyto hrozby nevidíme? Myslí si, že budeme nečinně postávat a dívat se na to, jak se tyto hrozby kolem nás jedna po druhé vynořují? A to je ten problém. My prostě už nemáme kam ustoupit.

Válečné konflikty a krveprolévání absolutně nejsou naší volbou a nechceme, aby věci šly tímto směrem. Chceme využít politické a diplomatické prostředky, abychom problémy vyřešili, ale současně chceme mít přinejmenším jasně formulované legální záruky. A to je to, o čem všechny naše návrhy jsou. Dali jsme je na papír a poslali je do Bruselu a do Washingtonu a doufáme, že na ně dostaneme jasnou a zevrubnou odpověď.

Existují jisté signály, že u našich partnerů je snad i ochota takto jednat. Ale existuje i nebezpečí, že se pokusí naše návrhy utopit v moři slov, aby tak získali výhodu nastalé pauzy a učinili to, co učinit chtějí.

Aby to bylo jasné každému. Jsme si tohoto nebezpečí vědomi a víme, že takovýto vývoj věcí by šel proti nám. Těšíme se na konstruktivní a smysluplné rozhovory s viditelným výsledkem, vedené v určitém časovém rámci, které by zajistily rovnou bezpečnost pro všechny.

Komentář P. C. Robertse

Představitelé NATO zatím dělají na Putinovy obavy o Rusko dlouhý nos. Trumpův poradce Národní bezpečnosti a neokonzervativní válečný štváč John Bolton povzbuzuje k dalším provokacím proti Rlusku, které, jak Putin jasně osvětlil, povedou k válce.

S tím, jak končí rok 2021, nenaleznete v západním světě kousek inteligence, a k mání je jedině žádostivost všech, kteří tento svět zastupují, ukázat Rusku, jak mohutné mají svaly.

Když Putin říká, že Rusko už nemá kam ustoupit, říká tím idiotskému Západu jasně i to, že Rusko došlo k hranici své schopnosti válce se vyhnout: „My jednoduše už nemáme kam ustoupit“, říká Putin, čímž míní, že Rusko udělalo zatím všechno, aby se vyhnulo válce, a že je nyní na Američanech, aby od ruského zápraží odstoupili.

Putin spoléhá na to, že Biden projeví dostatek zodpovědnosti k uznání legitimních ruských obav. Ale co když Biden je jen marionetka a vše rozhoduje vojensko-bezpečnostní komplex, který půjde i nadále za svými zisky, a to bez ohledu na to, že Putin je tentokrát rozhodnut neustoupit?

Co když zájem Washingtonu je omezen na destabilizaci Ruska v zájmu americké hegemonie a ruská bezpečnost je přesně tím, co se Washington snaží podkopat a nikoli zabezpečit?

Rok 2022 může být rokem, kdy moc Washingtonu může být ochromena tím, jak si Rusko v zájmu sebeobrany své země vezme Ukrajinu a Čína si vezme Tchaj-wan, aby tak ukázala, kdo je v Asii pánem.

A rok 2022 může být též rokem, v němž západní svět v nukleární válce skončí.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Překlad: Lubomír Man

5 8 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
45 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Botičky od Diora
Botičky od Diora
5. 1. 2022 20:31

Starý rok odchází a s rokem novým možná přichází válka…Ona už tu je – Kazachstán…

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
Reply to  Botičky od Diora
6. 1. 2022 1:09

Kazachstán si RF pohlídá. Situace a národní mentalita je tam mnohem více ve prospěch RF, a pokud toho co se děje šikovně využijí, bude i další Kazachstán mnohem blíže RF. Šponování“sázek“ skzre „soukromé“ „bezpečnostní“ služby a možné užití chemicko-biologických zbraní“ odpovídá mentalitě a stavu nemysli dnešních představitelů USA – kde již zjevně největším nebezpečím se stává úplná ztráta moci státních struktur a přes tuhé poměry skoropolicejního státu je čím dál víc zjevný vnitřní hluboký rozval tohoto pseudostátu. Pokud „Západní svět“ chce být bleskově ohořelým a částečně odpařeným – klidně může. V RF se tomu za chvíli budou smát už všichni,… Číst vice »

Last edited 16 dní před by Martin (už bez taky m)
Aleš
Aleš
Reply to  Martin (už bez taky m)
6. 1. 2022 21:28

https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/clanek/americky-program-hypersonickych-strel-provazeji-problemy-kvuli-spechu-40383198
Jsem jen zvědav, zda z tohoto dalšího úspěchu západního liberálního fašismu bude obviněn Putin a nebo rovnou celé Rusko.

Alva
Alva
Reply to  Botičky od Diora
6. 1. 2022 13:45

Dnešní SeznamZprávy: „Kazašská vláda ustupuje. Odstranila rozbušku nepokojů“.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-pri-nepokojich-v-kazachstanu-prislo-o-zivot-12-policistu-a-desitky-civilistu-184934#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=9XBp01yY9nO-202201061309&dop_id=184934&source=hp&seq_no=3&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

A náš představitel vzorově demokratického státu, premiér Fiala:
„Samozřejmě zájmem České republiky je, aby všude ve světě se dodržovala lidská práva, nebyly potlačovány občanské svobody a byla respektována nezávislost a celistvost jednotlivých států a nezasahovaly do toho jiné mocnosti“ -)))))))
(Platí to i pro ČR?)

orinoko
orinoko
Reply to  Alva
6. 1. 2022 14:17

Fialový hnus nechť řeší to, NATO má. Zatím se mu fialový hnus proměňuje na smradlavý humus. Ale kdo ví, třeba jeho vizí je zafungovat jako hnojivo.
Měl bych pro něj práci. Hradního deficita by mohl pravidelně tlačit na Petřín na pořádného boostra. Seriál – Bratři v kiksu.

Alva
Alva
Reply to  orinoko
6. 1. 2022 22:12

Tohle byly zprávy z dopoledne, odpoledne se všechno vrátilo do původního stavu. A uhodneš, kdo je za tu situaci v Karachstánu zodpovědný?
Jestli budeš hádat USA, tak nikoliv :-)))

Psaki: „Objevují se bláznivá ruská tvrzení, že za tím stojí USA. Dovolte mi, abych využila této příležitosti a sdělila to jako naprosto nepravdivé a zjevně součást standardní ruské dezinformační příručky.“

https://www.pokec24.cz/nezarazene/bily-dum-odmita-silena-ruska-tvrzeni-ze-za-nepokoji-v-kazachstanu-stoji-usa/

Bety
Bety
Reply to  Alva
7. 1. 2022 8:17

„Zdrženlivost úřadů“ – tedy nechat si od ozbrojených násilníků všechno líbit – to věřím, že by se USA takový Kyjev číslo 2 líbil.
Já doufám, že dostanou tentokrát pěkně na budku, a že se s nimi svezou i podpindosové, kteří nepochybně stojí za tím zdražováním.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Bety
7. 1. 2022 12:04

Jak se amíkům líbí majdan, jsme viděli přesně před rokem – 06.01.2021, z toho vyvádějí do dneška.
Situace v KAZ je už pod kontrolou, prezident Tokajev vydal rozkaz pálit ostrými a to bez varování. 20 zabitých strážců pořádku, z nich dvou dekapitovany, si to žádá….
Asociace se Západem iniciovanými Maďarsko 1956 a Praha 1968 čistě náhodná – aspoň teď vidíme na vlastní oči čemu jsme se tehdy vyhnuli a komu se to dnes nelíbí.

orinoko
orinoko
Reply to  Botičky od Diora
7. 1. 2022 14:08

Viděl jsem trasu ruských výsadkových letadel, některé jednotky byly předislokovány až z Běloruska. V oddílech jsou i Bělorusové. Jsou součástí kolektivní obrany. A mají čerstvou zkušenost s majdany. V Kazachstánu žije jen asi polovina skutečných Kazachů. Osmanský kripl by je rád dostal pod kontrolu, tedy kromě jiných sdílených dementů. Ale dělba práce zatím funguje. Rusko hlídá tento prostor, Čína pak Myanmar vulgo Burmu Džounse. Překvapivě možná dojde ke zlepšení relace Čína – Vietňam. /-Tak se jmenuje jedno místní občerstvení a prodejna vietnamských potravinových ingrediencí./ Každý trouba, který se zhlédl v záchudním konzumu přišel v nějaké chvíli k úhoně. Gaddafí už… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  orinoko
9. 1. 2022 11:40

Stojí za opětovné přečtení.

Irena
6. 1. 2022 11:16

https://www.youtube.com/watch?v=-_VeWoKitU4 Veľmi trefná Putinova pripomienka Tokajevovi o bezpečnosti (asi z roku 2019) Jo, jo, to jsou ti s těmi zahraničními „investicemi“. Jenže západní „investice“ dopadnou vždy tak, že spláčete nad výdělkem a Zápaďáci a nadnárodní ksindli si nacpou kapsy… To je jen takový detail, pro lidi už nezajímavý, vždyť to tak pěkně zní ZAHRANIČNÍ INVESTICE… U nás „investovali“ například do vodáren, v Kazachstánu do těžby surovin a nejnověji naše vláda „investuje do našeho zdraví“ do nákupu vakcín a léků… Tady je dobré si poslechnout právníka odsud: https://www.youtube.com/watch?v=qY-gynBMpck Jeho vystoupení od 14:30 do 21:00 min (a především od 19:30 do 21:00)… Číst vice »

Alva
Alva
Reply to  Irena
6. 1. 2022 22:33

A každému je to jedno, protože z JEHO peněžnek nebo účtů nevidí ty peníze mizet. Zato Babišových 50 milionů za dotací na Čapí hnízdo, které už prý vrátil, se dodnes řeší nejen mezi lidmi, ale pořád na nejvyšší úrovni. To zřejmě stát dokonale zruinovalo. https://www.forum24.cz/statni-zastupitelstvi-dnes-zverejni-dalsi-postup-v-kauze-capi-hnizdo/ Zato tohle jsou buď drobné, nebo naopak něco životně důležiotého, případně obojí. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) očekává, že příští týden podepíše smlouvu s firmou Pfizer na nákup léku na covid-19. Nabídka je na 100 000 dávek za dvě miliardy korun, řekl ve čtvrtek novinářům Ministerstvo také prověří počty a dobu použitelnosti monoklonálních protilátek, zvažuje… Číst vice »

PPK
PPK
Reply to  Alva
7. 1. 2022 15:04

Možná by stálo za opětné připomenutí, proč vlastně je tu teď ten covid. Vrcholí totiž situace, kdy šéfové světových peněz nutí vlády jim politicky podřízených států utrácet peníze vlastních občanů za nepotřebné šmejdy na léčbu strachu, vyráběné korporacemi, které ti šéfové světových peněz ve formě akcií skrytě vlastní. Co to ekonomicky znamená? Znamená to stav, který svědčí o tom, že právě ti dosavadní největší „odběratelé“ světových peněz typu Ruska a Číny už přestali mít potřebu za produkty práce svých lidí zelené us papírky nadále tak lačně přijímat. Jinými slovy, vidláci na Východě už mají v kase světových zelených peněz dostatek,… Číst vice »

Alva
Alva
Reply to  PPK
7. 1. 2022 17:08

Cherchez la femme……nebo peníze.
Ženy snad můžeme vyloučit, protože rovnoprávnost pokročila až tak dalece (i když poněkud nesprávným směrem), že v tom jedou obě pohlaví tak napůl.

Zbývají peníze – a cíl. Obojí už mají dávno, tak teď je ta nejsprávnější chvíle k dokončení plánované akce.

Snad i tady bude platit teorie, že žádný plán nevyjde na 100%.

Bety
Bety
Reply to  Irena
7. 1. 2022 8:22

Už je to smazané, jak jinak ve světě práva a pořádku.

Irena
Reply to  Bety
7. 1. 2022 14:20
orinoko
orinoko
6. 1. 2022 11:24

Umístit na klávesnici ctrl hned pod zvedák na velká písmena mohl jen idiot. Takže znovu a letecky. Problémy v Kazachstánu už trvají rok minimálně. Je pronásledována ruština a tlačí se na národnost Kazachů. Místo ruštiny se má vyučovat angličtina. Kdekdo to srovnává s Haličí, mně osobně to spíše připomíná Sýrii, kde se teď aktivizoval Daeš pod vedením největšího teroristy světa – USA. Zlo plodí zlo, že. Ještě že se neříká – dobro plodí dobro. To bychom snad už vůbec nevydrželi. V Kazachstánu má velké zájmy také Čína. Prozápadní veš si nechat nalézt do kožichu, to by bylo jako pustit Flígra… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  orinoko
6. 1. 2022 11:27

Rusko už mělo podle zatím nepotvrzených zpráv v Kazachstánu vysadit svoje parašustisty. Množství neznám.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
6. 1. 2022 15:36

telegram-kanál NEXTA, běloruské médium, sídlící ve Varšavě, řízen polskou vnější rozvědkou
@nexta_tv
Demands of the Protesters in #Kazakhstan

1. Immediate release of all political prisoners

2. Full resignation of president and government

3. Political reforms:
Creation of a Provisional Government of reputable and public citizens. Withdrawal from all alliances with #Russia

@nexta_tv
Požadavky demonstrantů v #Kazachstánu

1. Okamžité propuštění všech politických vězňů

2. Úplná/okamžitá demise prezidenta a vlády

3. Politické reformy:
Vytvoření prozatímní vlády z renomovaných a veřejně známých/aktivních občanů. Vystoupení ze všech aliancí s #Russia

Dolmen
Dolmen
Reply to  Botičky od Diora
7. 1. 2022 15:17

Neuvěřitelná náhoda – nová Ukrajina zahájena jen několik dnů po přednesení Putinova nekompromisního stanoviska k zajištění bezpečnosti Ruska. Vše pořád podle stejného mustru. Tak jak pravil jistý politruk při PŠM. „Náhody jsou připravené a nepřipravené. Co myslíte, soudruzi, kterých je víc?“

Gatta
Gatta
6. 1. 2022 15:53

Kazachstan … Ukrajina … a vůbec … Píši tak trochu proti outsiderům, ale … Vždy v každé zemi jakkoli i demokratické se najde vždy důvod k oprávněné nespokojenosti lidu, nebo alespoň jeho části. Pokud tento lid vyjde do ulic pokojně, byť hlasitě, či nějak blokačně protestovat – ano to je demokratické vyjádření nesouhlasu s nějakou nepravostí – třeba i neplněním volebních slibů, korupci … Pokud tento dav je schopen vyprodukovat svoi elitu schopnou vyjednávat s e stávající mocí o změnách – ano to je demokracie. Demokracie která vznikla, aby se zabránilo n ičivým občanským válkám a z nich plynoucích škod… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  Gatta
6. 1. 2022 16:21

KazachSTAN je BěloRUSKO 2.0. … Mimochodem, další zrůdnost věku west kreténů. Realita se popisuje jako brankový stav někde na stanovišti gladiátorů vycpaných krevní tučnicí a myšlenkovým popelem.
Jakpak vypadá Záchud 4.0?
Evropan je black, na havlovi má srpek a drona, a v kapse vítr. Eurokripl je welmi Vindobona.

Gatta
Gatta
6. 1. 2022 21:38

Na AK je toho o Kazachstánu spousta.

Jsou v podstatě jen dvě cesty pro vládu v Kazachstánu – Ukrajinská nebo Běloruská.

USA mají velkou starost o lidská práva a legálnost vojenské pomoci …
Napadá mě rčení, jaké jsme říkali takovým starostlivým na základní škole:
„Starej se o svoje špinavý děcka“

Mimo jiné soud naříídil zablokovat Porošenkovi veškerý jeho majetek.
https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3424286-soud-v-kyjeve-naridil-byvalemu-ukrajinskemu-prezidentovi-porosenkovi-zabavit-veskery
Jsem to říkal – o všechno přijdou – nakonec i oligarchové. Achmetov má také problémy.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
6. 1. 2022 22:42

O „protestech“ v Kazachstánu, příjemně překvapen nebývalou rychlostí reakce sil zemí SNS (ODKB), o panturkické hysterii, od Ukrajině coby „Pirátské Jamajce“, o US popírání, o vycvičených bojovnících s bohatými zkušenostmi z jiných „revolučních“ událostí v jiných zemích, 8000 km dlouhá hranice… O hloupých otázkách novinářů: co tam děláme, proč tam lézt, kolik to celé bude stát, kdy to skončí… skoro jako by je psala Psaki či Hillary Clinton… Výborně ostřílení, profesionálně dovedou i hlavu vám odříznout… o demokratických fondech rozvíjejících již po víc jak deset let „práci“ s venkovskými kišlaky, cvičení jak ničit státní a policejní stanice, jak se zmocnit… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
Reply to  Martin (už bez taky m)
6. 1. 2022 22:54

Игорь Коротченко: в Казахстане происходит настоящий вооруженный мятеж. Интервью на „России 24“ https://www.youtube.com/watch?v=1P2vy1L_Ls8 Masivní potyčky, obsazování státních institucí, nejde jinak než že jde o pokus o ozbrojený převrat, ozbrojný pokus a za zády mírových protestujících stojí a konají dobře vycvičené oddíly bojeviků… . 3,5 tis vojáků SNS nemusí stačit?- Jejich hl. úkol je chránit strategické objekty, možnost začít obranu země vlastními silami vlády Kazachstánu, silná politická podpora vládě země… otázky o zákonnosti a legitimnosti postupů policie a armády ze strany Západu vůbec nejsou na místě, čím dříve budou „protesty“ ztlumeny a potlačeny tím lépe. mnohonárodní a mnohokonfesiální země útoky nutno… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
Reply to  Martin (už bez taky m)
6. 1. 2022 23:35

Сатановский рассказал, откуда в Казахстане появились боевики. Интервью на „России 24“ – Россия 24 https://www.youtube.com/watch?v=Cr0jLsNJ8o8 Vedoucí institutu Blízkého Východu o tom kde se v Kazachstánu vzali na ulicích dobře ozbrojení, dobře vycvičení, zkušení bojovníci. o tom že tito „mírní protestanti proti vysokým cenám za plyn“ (Západní podávání věcí) dokázali dokonce zablokovat celé dvě vojenské jednotky, obsadili radnici Almaty, několik nemocnic…, o tom jak velmi zběhlí jsou v odzbrojování pořádkových sil Kazachstánu, jednající ZJEVNĚ KOORDINOVANĚ na území celé ohromné země (9-tá největší na světě). o rychlé reakci sil ODKB, https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D1%80%D0%B3%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F_%D0%94%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%80%D0%B0_%D0%BE_%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%BD%D0%BE%D0%B9_%D0%B1%D0%B5%D0%B7%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D1%81%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8 v okamžiku kdy USA odešly z Afghánistánu, uvolnily se tím „rezervy“,… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
7. 1. 2022 0:06

Furt mi vrtá hlavou ve které vápencové jeskyni Yucatánu pořád chrápou Petrov a Baširov…
Taková olbřímí snaha ve Vrběticích – a z pokusu obnovit pořádný kráter na Yuactánu pořád nic… – ani na Nový rok…
To se ani od toho asteroidu krucipísek nic nenaučili??
To Zapatistické hnutí bylo již zcela z/droj/gově uspokojeno?
Nebo se rozpadlo v důsledku změny klimatu, a pro odchod příliš mnoha členů ku pomoci tlačit ledové kry pro lední medvědy do Grónska ?
Tomu říkají správná kádrová politika??
Nebo že by ta velká trumpova zeď byla opravdu tak nepřekonatelná?

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Martin (už bez taky m)
8. 1. 2022 15:59

Dobrej humor, аutor neznámý :-) Был у майора Боширова Товарищ – майор Петров, Служили они в разведке Еще с 10-х годов. Вместе взрывали склады В Чехии, взяв пивку, Вместе же приучали Скрипалей к „Новичку“. Вместе подло украли Флаг США на Луне, Вместе пробирки меняли Через дырку в стене. Вместе березу растили И наводили борт, Вместе не допустили Греты Тунберг аборт. Вместе избрали Трампа, Грабили Белый дом, Вместе создали полный На Украине дурдом. Вместе облили постным Маслом трап у борта, Вместе избрали украм В президенты шута. Вместе осуществили Сотни кибератак, Вместе мозга лишили Раду и Бундестаг. „Если служишь России, То трудись,… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  Irena
7. 1. 2022 14:19

Gdo by to živil? Nakopat pořádně do prd@le a vyhostit. Hned by se vidělo, který záchudní kripl stojí ve skutečnosti o to živit pouliční kanonefutr, který se nestačil dopracovat do role sakrální objeti. Tihle idioti demošky i DEMOgracie mají stejně krátký životní cyKLUS. I když se dostanou na úspěšné výsluní, tak jejich živostnost je měřena českými studentskými pobudy, po kterých se až seréš výjimky úplně slehla krajina posedlá tmou v době záBLESKU pomatení smyslů.
Ti dnešní studenti procházejí jinou školou života! Kéž je osvítí Duch Super Trouper.

Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
7. 1. 2022 17:20

Někoho vyhostit (kam ?) to není zase tak jednoduché – a navíc na opravy zavlažovacích kanálů a horských silnic je kažká ruka potřebná.

orinoko
orinoko
7. 1. 2022 14:52

Tak tomu konečně vím/znám golovu i Pattu /britský rocker/!
„Muchtar Abljazov, kazašský opoziční vůdce podle vlastního prohlášení koordinuje protesty v Kazachstánu z Francie.“Ruské weby jsou mnohde zahlceny výzvou – k noze Muchtare. … Pamatuji si to z nějakého sovětského filmu. Jako děti jsme to brali jako správnou hlášku a nešetřili tím.

https://www.novarepublika.cz/2022/01/muchtar-abljazov-kazassky-opozicni-vudce-podle-vlastniho-prohlaseni-koordinuje-protesty-v-kazachstanu-z-francie

Ovšem hlavní je h@vno dělat. Ještě bychom mohli zplodit ZLO! Třeba novou verzi Vény z Flashkova.

Bety
Bety
Reply to  orinoko
7. 1. 2022 15:16

Ten Abljazov má tedy životopis přímo vystřižený z příručky pro USA kandidáty na vrcholový post v kolonii. Paráda – defraudant, podvodník, možná vrah – co lepšího si přát.

orinoko
orinoko
Reply to  Bety
7. 1. 2022 15:41

Tak to má ty nejsprávnější kvalifikační předpoklady dělat FLASHkuv Samet. Proto byl TENTO také vybrán. Aby dobře bylo.

Alva
Alva
Reply to  Bety
7. 1. 2022 17:23

Perfektní postřeh, Bety. :-)))))

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Bety
8. 1. 2022 16:01

Navalnij, Chodorkovskij, Němcov…

orinoko
orinoko
7. 1. 2022 16:08

Putin si údajně volal s Tokajevem z Ka. Ani nechci domýšlet, když Jurským idiotum volá poslední vopruz z USA ambivalence. To musí i fialová pruhovatet.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
7. 1. 2022 19:33

Vypadá to na to že nakonec ze zahraničí „osedlaný“ proces nepokojů pomalu končí. Třeba pohledat a napravovat chyby, být více připraveni, nedělat hloupé chyby. Vč. vystoupení prezidenta Trokajeva, vč. velkého (a oprávněného) poděkování za pomoc sil států ODKB… Chyby bude muset přiznat i vláda a resorty, s bojeviky a zahraničními agenty se nejspíše mazat nebudou… Что сейчас происходит на улицах казахстанских городов. Прямое включение РБК https://www.youtube.com/watch?v=WC-xRe7Z5TE níže v odkaze opět solidní J. Kedmi v popisu situace, i toho co jí předcházelo, základní odhad nadcházejícího, o nevyřešených problémech, zklamání obyvatel se svou situací, velké nerovnosti, příliš svobodné působení „cizích organizací“… vč.… Číst vice »

Aleš
Aleš
Reply to  Martin (už bez taky m)
7. 1. 2022 23:04

dr. Galén a jeho mírotvorci léčí bílou nemoc…

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
7. 1. 2022 19:39

K účasti a úkolům vojáků a členů spec. sil. RF v jednotkách ODKB v Kazachstánu…
Vojáci co si nehrají na ometálované gaučové válečníky a nepolitikaří o moc…

Доставка самолетами Ил-76 ВКС России миротворческого подразделения Киргизии в Казахстан
https://www.youtube.com/watch?v=WGgTHaYP51I

Irena
8. 1. 2022 8:35

Americký ministr zahraničí Blinken (k nasazení sil ODKB do Kazachstánu) : „Jakmile jsou Rusové ve vašem domě, někdy je velmi obtížné je přimět, aby odešli.“

Odpověď MZV RF : „Jakmile jsou Američané ve vašem domě, může být těžké zůstat naživu, nebýt okraden nebo znásilněn.“

https://mobile.twitter.com/GlobalNewsEU/status/1479698421577617412

Zdroj: aktualnikonflikty.cz

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Irena
8. 1. 2022 11:26

Dokonce i během studené války by bylo nemožné představit si tak hluboké znechucení, které nyní tento kolektivní Západ vyvolává po celém světě.
Během studené války byl kolektivní Západ vnímán jako nebezpečný a inteligentní predátor a nyní – jako chamtivá, pitomá a zlomyslná hyena. Smradlavá, chcípající hyena.

Gatta
Gatta
8. 1. 2022 14:05

AK – Kazachstan – dnes 13:54
https://www.aktualnikonflikty.cz/viewtopic.php?f=15&p=227414#p227414

Slovy klasika: „To je oč tu kráčí…“

Tedy – stàt s velkým nerostným bohatstvím, zisky z něj ovšem putují na Západ, úplatky oligarchům a výsledkem je chudý lid.

Jak typické. Proto i ty srdceryvné obavy USA o „lidska práva a šíření demokracie“, jako by Kazachstàn byl hned někde za hraniční cedulí Vošingtonu.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Gatta
9. 1. 2022 11:48

Urážející Kazachstán hollywoodské filmy Borat I a II nebyly natočeny náhodou – „životy takovejch divochů nic nestojí“, jak nám to dnes předvádějí…