P. C. Roberts: Svědectví FBI dokazuje nevinu D. Carnajeva

Advokát a člen sboru obhájců Nejvyššího soudu v Minnesotě a současně i člen Nejvyššího soudu Spojených států J. R. Graham mě informoval, že v rámci zastupování Marety Cernajové, tety obviněných bratrů Carnajevových a současně i občanky a právničky Kyrgyztánské republiky, pomohl jmenované s vyplněním dokumentů pro státní soud v Bostonu. Předseda tohoto soudu nařídil, aby tyto dokumenty byly zařazeny do programu případu, takže jsou veřejně přístupné.

Dotyčné dokumenty argumentují, že na základě svědectví, které k připadu poskytla FBI, neexistuje jediný důvod pro obvinění Džochara Carnajeva (jeho starší bratr Tamerlan byl zabit v přestřelce s policií čtyři dny po výbuchu pumy při závěru Bostonského maratónu v dubnu 2013– pozn. překl.), z přípravy této akce. Svědectví FBI současně dokládá, že bomba se nacházela v batohu černé barvy, avšak fotografie, prokazující přítomnost Džochara Carnajeva na maratónu, jej ukazuje s batohem bílým a navíc i prázdným, což vylučuje možnost, že by v něm mohla být umístěna bomba.

Jak moji čtenáři vědí, byl mi incident při Bostonském maratónu podezřelý od samého začátku. Zdá se být zcela zřejmé, že zde byl úmysl zabít v palebné přestřelce s policisty oba bratry, protože se už stalo  módou přijímat takovouto smrt téměř jako důkaz viny. Avšak Džochar Carnajev přestřelku s policií přežil, těžce zraněn uprchl na loď, kde se ukryl, a téměř již umírající byl na ní majitelem lodi nalezen a poté odvezen do nemocnice.

V jeho případě byla jeho údajná vina vyvozena nikoliv z důkazů, ale z pouhého obvinění a též ze zrady, které se na něm dopustila jeho obhájkyně ex offo Judy Clarková. Ve svém projevu, který měl být Džocharovou obhajobou, jako důkaz viny svého mandanta označila totiž fakt, že se Džochar ke své vině přiznal. Jak ovšem právníci vědí, už po staletí platí, že přiznání je jako důkaz bezvýznamné. Takže platí, že Džochar nebyl usvědčen na základě důkazu.

Poté, co jsem J.R. Grahamovi položil několik otázek, vyrozuměl jsem z jeho odpovědí, že za 48 let své právnické praxe ať už v roli prokurátora či obhájce, se nikdy předtím nesetkal s takovou právní nezákonností, jaká panuje právě v projednávaném případu bratrů Carnajevových. A jelikož se jeho pracovní kariéra jako právníka blíží ke svému konci, je ochoten o tom všem otevřeně promluvit. Zatím se mu však nepodařilo nalézt prokurátora, který by by byl ochoten jeho vystoupení před federálním soudem v Bostonu sponzorovat. Řekl mi, že strach z odplaty se v soudním systému Spojených států rozšířil do rozměrů dříve nepředstavitelných, a že ona Amerika, v níž býval zákon obranným štítem lidí, už dnes neexistuje.

Převzato z webových stránek autora

Překlad: Lubomír Man

12
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
12 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Autoři komentářů
fajtDanaNeználekhudryperVelekněz Ratata Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
fajt
Člen
fajt

njn, mordechajská justice a pojem spravedlnosti – da zisch tragedy – Carnajev měl posloužit, emoce rozvířit a tím pádem zase nějaké zvěrstvo legalizovat, ale jaksi to celé usnulo, no uvidíme, jak ho ještě zpracují ve vězení, možná se nakonec „přizná“ k věcem, které pomůžou válečným štváčům k horkému výpadu. ..)

Velekněz Ratata
Člen
Velekněz Ratata

Drobnou opravu: Graham není „člen Nejvyššího soudu“, má prostě tu samou registraci u NS USA jako u NS státu Minnesota. „Certificate of good standing“ viz Robertsovy stránky, je potvrzení, že advokát je v jurisdikci registrovaný a zároveň že nemá na krku disciplinární řízení.

fajt
Člen
fajt

mi se líbil jeden „katastrofický“ dokument, kde bylo názorně ukázáno, za jak docela krátkou dobu se planeta dokáže zbavit dopadu ( jedno jak masívní a promyšlené) lidské činnosti – chce to jenom jednu jedinou věc, aby tady člověk už prostě nebyl. ..)

fajt
Člen
fajt

comment image

peter.
Člen

fajt napsal

comment image

Ten kopanec do gulí a následná pätička z otočky…excelentné!

Velekněz Ratata
Člen
Velekněz Ratata

nedalomito napsal

No to bylo pěkně zinscenované – jak si drží tu falešnou nohu a dokáže u toho ještě hezky sedět – http://deepinsidetherabbithole.com/images/a0970d71f71934c79667a696f73a9a57.jpg

http://deepinsidetherabbithole.com/images/a2c1ca1edb22f6ca11b4ddf6dd1c5ef7_yycq.jpg

http://www.thepeoplesvoice.org/TPV3/media/blogs/blog/44/kievbombslugansk44.jpg

http://deepinsidetherabbithole.com/The_Boston_Bombing_Hoax.html

a další fejky i s návodem
http://deepinsidetherabbithole.com/James_Foley.html

Je mi líto, ale ta sajtna publikuje i materiál, že Země je plochá. Protože ale nic nepíše o třech slonech, kteří ji drží ve váze stojíce na želvě, pokládám to za neseriózní.

Dana
Člen
Dana

Tak tak .
Bratri Tsarnajevove meli zustat v Kyrgystanu a ne lezt do Ameriky. Nevim, proc neemigrovali do Ruske Federace k Putinovi, misto toho se obratili k imperialistum.. Jejich zahuba.
Tak dopadne kazdy emigrant z vychodu. Doufam, ze si clanek Robertse prectou muslimove, co uvazuji o emigraci do Ameriky a rozmysli si to. Pan Roberts svym clankem dava zaroven varovani vsem muslimum, at sem proboha nejezdi a o asyl zadaji jinde, podle meho nejlepe v Evrope. Ostatne, z jejich skupiny uz jsou nekteri v Nemecku, nicim se neprovinili a jsou mirumilovni.. :-)

hudryper
Člen
hudryper

Dana napsal Doufam, ze si clanek Robertse prectou muslimove, co uvazuji o emigraci do Ameriky a rozmysli si to. Zejména ti muslimové z bývalého SSSR,kteří se naivně domnívali,že jim dobrovolná spolupráce s FBI zajišťuje osobní ochranu. Nyní se mohou všichni podobní přesvědčit o tom,že právě jejich vstřícnost vůči americkým tajným službám může mít na jejich život fatální vliv. Oba bratři byli přece agenty FBI .To až do okamžiku,než byli za dobrovolné účastí u cíle maratonu použiti jako předem vytypovaní obětní beránci. Jak pravil nestor americké zahraniční politiky Kisinger : “ Je špatné být nepřítelem USA,ale smrtelně nebezpečné je být jejich… Číst vice »

Neználek
Člen
Dana
Člen
Dana

hudryper napsal Zejména ti muslimové z bývalého SSSR,kteří se naivně domnívali,že jim dobrovolná spolupráce s FBI zajišťuje osobní ochranu. Nyní se mohou všichni podobní přesvědčit o tom,že právě jejich vstřícnost vůči americkým tajným službám může mít na jejich život fatální vliv. Oba bratři byli přece agenty FBI .To až do okamžiku,než byli za dobrovolné účastí u cíle maratonu použiti jako předem vytypovaní obětní beránci. Jak pravil nestor americké zahraniční politiky Kisinger : “ Je špatné být nepřítelem USA,ale smrtelně nebezpečné je být jejich přítelem !“ Jak libo. . Faktem ale zustava, ze sem nemeli vubec lezt.. Nikdo je do Ameriky… Číst vice »

fajt
Člen
fajt

fakt nechápu, jak může tolik hadráků na vorech proplout okolo americké flotily slídící po celém středozemním moři, asi to z us marinou nebude až tak slavný – a nebo, že by je sami nakládali od libyjských břehů a pak je lehce pohodili na evropském teritoriu ?, vedlejšák jako cumel, na kolik si příjde takový kapitán us mariny, který místo raket a mariňáků pendlem vozí své přátele z ISIL do Evropy, dost na to, aby své manželské i nemanželské fakany mohl dát do nějaké spešl mordechajské adolf jugen college ? . ..)