P. C. Roberts: Svět potřebuje rusko-čínský Pax Romana

Jak jsem už napsal: Fakt, že Washington nepodepsal a veřejně nevyslovil souhlas s ruským návrhem o zajištění vzájemné bezpečnosti, nic neznamená. Problém byl vyřešen. Putin vyhrál

Došli jsme k tomuto závěru z mnoha důvodů. Zde jsou některé z nich:

Victoria Nulandová, válečnická superjestřábí náměstkyně amerického ministra zahraničí, vyslala signál o washingtonské kapitulaci, když vyzvala Čínu, aby využila svůj vliv na Rusko a  zabránila ruské invazi na Ukrajinu. Tím Nulandová celému světu ohlásila americkou impotenci.

Hysterický Biden řekl ukrajinskému prezidentovi Zelenskému, že Rusko se chystá na Ukrajinu zaútočit a že Kyjev bude okupován. Což Zelenskij popřel těmito slovy: „Já jsem prezident Ukrajiny, na její půdě stojím a mám za to, že jsem zde na místě obeznámen s detaily líp.“ Bidenovo tvrzení, že Kyjev (hlavní město Ukrajiny), bude okupováno, je důkazem, že Washington a NATO nevěří tomu, že zkombinované síly Ukrajiny, Washingtonu a NATO jsou schopny případnému ruskému útoku zabránit odstrašením, či jej, kdyby se stal skutečností, odrazit. A sama vojenská impotence Ukrajiny dokazuje, že žádného ruského útoku zde není ani zapotřebí. Kreml už dostatečně jasně vyjádřil, že nechce Ukrajinu, ale nedovolí, aby se tato stala zemí NATO, prostoupenou americkými vojenskými základnami.

Rusko by si mohlo vzít Ukrajinu, kdykoli by chtělo, a nic na světě a žádné kombinace „západních sil“, tím méně pak sankce, by s tím mohly co udělat. Potvrzují to tato fakta: Všimněme si např. vojenských sil USA a NATO, kterými Biden pohrozil Rusku s tím, že 8500 amerických vojáků, 5000 francouzských vojáků a několik stovek vojáků z Británie bude rozmístěno v Polsku a baltských zemích, 1000 vojáků poputuje do Rumunska a stejný kontingent do Bulharska. Takovýto titěrný počet vojáků by pochopitelně nezadržel ruský postup ani na pět minut. Washington a NATO by zřejmě nebyly schopny odradit Rusko od útoku kdekoli v Evropě, ať už na západě, či východě. Což se ještě víc než dřív ozřejmilo vyhlášením Pentagonu, že na Ukrajinu nebudou vyslány žádné americké vojenské jednotky, dále pak prohlášením dvou členů NATO, že neučiní totéž, dále popřením vlády Německa, že by kdy povolilo přelet britských letadel s nákladem zbraní pro Ukrajinu nad svým územím, a též odmítnutím Bulharska, aby na jeho území bylo rozmístěno nabídnutých 1000 amerických vojáků.

Každá vláda na světě ví, že Ukrajina do NATO připojena nebude. Byl by to akt sebevraždy pro Ukrajinu i pro NATO. A kdyby se tupé hlavy ve Washingtonu obrátily k jaderným zbraním, byl by to konec USA.

Nikdo v Evropě, kdo odmítá chránit své vlastní hranice před nájezdy imigrantských vetřelců, není ochoten zemřít pro ochranu hranic ukrajinských. Zelenskij to ví a bez ohledu na Washington přijme teď vůči Rusku méně agresivní přístup. Přijme tím samozřejmě i riziko, že se ho Washington pokusí hodit přes palubu a nahradit jej jednou ze svých šílených neonacistických loutek, ale i tato loutka dojde jednou k  poznání, že ani jeho osobní enormní rusofobie s vojenskou impotencí jeho země nic nesvede.

Vše, co teď Kreml musí udělat, je zachovat si svůj bezpodmínečný postoj a jestliže Washington sáhne k jakémukoli význačnějšímu posilování své vojenské síly ohrožující hranice Ruska, požadovat její okamžité stažení zpět, a to pod hrozbou její likvidace

Washington jasně prokázal, že mír jeho agendě nesvědčí. A proto nemůže existovat mír na tomto světě a pro tuto dobu, dokud Rusko a Čína nedají zcela jasně najevo, že jsou odhodlány prosadit mír silnou pěstí. Je to váhání a nerozhodnost Ruska a Číny, které vedou k válce. A váhání a nerozhodnost povedou i k dalším washingtonským provokacím, dokud napětí nevybuchne.

Zdroj: PCR

Vybral a přeložil Lubomír Man

4.2 12 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
kolokol
kolokol
4. 2. 2022 11:09

Zas ten PCR bojechtivý závěr jinak vcelku dobrého článku. On by si PCR někde za vodou (louží) rád mnul ruce, kdyby někde v Evropě dostávala US a NATO army na prdel, bez ohledu na to, že bychom to tady všichni pěkně slízli. A tím se pro mě stává zčásti nevěrohodný.

kolokol
kolokol
Reply to  kolokol
6. 2. 2022 7:34

No, zdá se podle těch mínusů, že válkychtivých sem na OM chodí dost a dost. Ono by vás mínusáci to nadšení rychle přešlo, kdyby opravdu k něčemu takovému, co stále PCR vzývá, došlo! A nezapomeňte, drazí konceptuálové, že svými postoji formujete jim příhodné informační pole.

Irena
5. 2. 2022 8:35

Toto je velice důležitý článek z hlediska řízení, nechtěla bych, aby zapadl. Prosím věnujte mu obzvláštní pozornost! Až se někdo bude divit, proč se národní vlády začínají kácet jako domečky z karet (jako když se společně se SSSR kácel socialistický blok), tak ať ví, kdo je podkopával a jak to dělal. Vím, že se teď razí teorie, že stát je náš nepřítel, ale to opět jen s tím záměrem, vyrazit lidem z rukou nástroj, kterým se mohou organizovat a bránit. Stát jako takový není nic jiného, než nástroj a slouží tomu, kdo se chopí jeho řídících orgánů. V současné době to nejsou občané tohoto… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  Irena
5. 2. 2022 14:40

Zdravím – a jen nesouvisle. A jak ovládnout politickou stranu – ovládnout ústředí. A jak ovládnout nesourodou Evropu – nejprve ji sjednotit a pak ovládnout ústředí. A vždy jen záleží kdo to udělá a s jakým cílem… *** Žila byla tři růžová prasátka – bylo léto , teplo, žita i různých laskomin kam oko dohlědlo, vlk ležel pod stromem, tvářil se netečně a spokojeně – zemský ráj to napohled. Tak si prasátka oblékla plážové bermudy, obula plážové trepky, postavila si plàžový domeček z rákosu, pustila si televizi a šťastně žila s tím, že když všechna společně půjdou za vlkem, tak… Číst vice »

peter.
Reply to  Gatta
6. 2. 2022 12:54

cit.“A jak ovládnout nesourodou Evropu – nejprve ji sjednotit a pak ovládnout ústředí“?
Možno by na začiatok stačilo,keby v každom štáte mali takú vládu,ktorá by si svojou pronárodnou politikou dokázala zabezpečiť stálu väčšinovú podporu národa.
Ako to je napr.v Maďarsku :
http://www.meras.cz/2022/02/peter-szijjarto-fidesz.html#more

Radšej by som si odsekol ruku,ako by som mal urobiť z Maďarska imigrantskú zem akou je Nemecko….povedal V.Orbán.

Aleš
Aleš
Reply to  Irena
6. 2. 2022 15:27

Liberálně demokratická Třetí říše římská národa amerického jen hledá svůj Lebenraum. Takové starosty oddané říši by i Adolf záviděl. Globalistický rukopis našich manažerů a jejich poskoků dennodenně spatřuju při svojí práci pro stát, a to samé jsem vídal při fungování naší obce, dokonce i v organizacích zřízených obcí (škola, školka, knihovna).

Gatta
Gatta
5. 2. 2022 22:08

Jen pár střípků z AK a vlastních úvah. Rusko nevyhrožuje – Rusko varuje. EU chce dát Rusko k soudu za omezení vývozu dřeva. Rusko na vývoz dřeva může klidně zrušit omezení a uvalit absolutní zàkaz vývozu dŕeva do EU jako odvetnou sankci za nějakou Evropskou sankci. Prezident Argentiny jednal s Putinem a teď jede na Olympiádu za prezidentem Si. Argentina prohlásila, že chce být „bránou Ruska“ do jižní Ameriky. Rusko i Čína jsou stálí zástupci RB s pràvem veta a letos je to 40 roků od Britsko – Argantinské války o Falklandy (Malvíny) kterých se Argentina nikdy trvale nevzdala. Jen… Číst vice »