Svět ruskýma očima 648

 

O amerických vojenských biolaboratořích na Ukrajině

Svjatoslav Kňjazev

30. ledna 2022

Známá bulharská novinářka Diljana Gajtandžijeva podala novou informaci o činnosti amerických biolaboratoří na Ukrajině, v Gruzii a v dalších zemích.

Materiály svědčí o tom, že na svých základnách s laboratořemi provedl Pentagon pokusy na 4400 ukrajinských a 1000 gruzínských vojácích. Projekt pod kódem UP-8 s názvem „Šíření viru krymžsko-konžské hemoragické horečky (CCHF) a hantavirů na Ukrajině a potenciální potřeba diferenciální diagnostiky u pacientů s podezřením na leptospirózu“ byl nastartován v roce 2017 a pokračoval do roku 2020. Znamenal odběry vzorků krve 4400 ukrajinských vojáků ve Lvově, Charkově, v Oděse a v Kyjevě. Vyšetřovalo se 4000 vzorků na protilátky proti hantavirům a 400 vzorků na protilátky viru krymsko-konžské hemoragické horečky.

V dokumentu je speciálně zdůrazněno, že výsledky výzkumu nebudou účastníkům sdělovány. Nejsou uvedeny konkrétní informace o experimentech, ale je tam poznámka: „Důležité incidenty, a to i se smrtelným koncem, mají být hlášeny do 24 hodin. Všechna úmrtí účastníků výzkumu, která se pojí k výzkumným postupům, mají být hlášeny bioetickým výborům v USA a na Ukrajině.“ Kdyby se jednalo o obyčejné zkoumání krevních vzorků, toto by nebylo potřeba.

Projekt byl placen Americkou agenturou pro snižování obranných hrozeb (DTRA). Jedním z jejích dodavatelů je společnost CH2M Hill, která dostala zadání na rekonstrukci tří laboratoří, a to Státního výzkumného ústavu laboratorní diagnostiky a veterinární a hygienické expertízy v Kyjevě, Státní služby bezpečnosti potravin Ukrajiny a Oblastní diagnostické laboratoře pro ochranu práv spotřebitele v Oděse.

Údaje novinářky nejsou ucelené, avšak porovnáním s informacemi o událostech na Ukrajině z dřívějška se objevují děsivé závěry.

Před půldruhým rokem problém amerických biolaboratoří na Ukrajině vznesli poslanci „Opoziční platformy – Za život“ Medvedčuk a Kuzmin. V roce 2020 se obrátili na prezidenta Zelenského a nejvyšší zástupce vlády, SBU a ministerstvo zdravotnictví s dotazy na potenciální nebezpečí, které pro Ukrajince z provádění pokusů americkými vojenskými biology na území Ukrajiny plyne. V žádosti uvedli, že předmětné laboratoře na Ukrajině byly údajně spuštěny v roce 2005 a nacházely se v Oděse, Vinnici, Užhorodu, Lvově, Kyjevě, Chersonu, Ternopilu, nedaleko Krymu a Luganska.

Medvedčuk a Kuzmin napsali: „Fakticky se práce v laboratořích řídí podle programů biologických experimentů. Rozpočet představuje 2,1 miliardy USD a platí jej americká DTRA a podílí se i vědecko-technické centrum na Ukrajině, což je mezinárodní organizace placená americkou vládou. Pracovníci mají diplomatickou imunitu. Organizace platí projekty pro výrobu zbraní hromadného ničení.“

Na Ukrajině si všimli po objevení se biolaboratoří vzplanutí exotických nemocí. Konkrétně v roce 2009 v Ternopilské oblasti vzniklo ohnisko záhadného viru hemoragické pneumonie. Bylo 450 obětí. V roce 2011 až 2014 se na Ukrajině vyskytla cholera. V roce 2016 virus připomínající chřipku zabil v Charkově 20 vojáků a několik set jich muselo být hospitalizováno. V roce 2014 se v Nikolajevu, v Záporoží, v Oděse a v Charkově vyskytly podivné epidemie žloutenky A.

Když se Janukovič ujal funkce prezidenta, zahájil Kyjev prověrky, které objevily v práci laboratoří hrubé závady. Byly uzavřeny, ale po převratu v roce 2014 byly opět otevřeny.

Medvedčuk s Kuzminem předpokládají, že jednou z příčin svržení Janukoviče je to, že odmítl na Ukrajině provádět zkoušky Pentagonu. Napsali: „Není vyloučeno, že tajná a neprůhledná činnost nebezpečných cizích objektů na území Ukrajiny má za úkol testovat vliv virů a bakterií na organismy Ukrajinců.“

V Mečnikovově institutu v Oděse zavázala americká armáda ukrajinské úřady uchovávat nejnebezpečnější patogeny. Pracovníci institutu zkoumající koronavirus se jím masově nakazili. Oficiálně o tom informoval náměstek hlavního hygienika oblasti. Tak, nyní „služebníci národa“ začněte vyřvávat o tom, že to spolu nesouvisí a že u nás americké biolaboratoře nejsou!

Na otázky poslanců neodpověděly ukrajinské úřady, ale velvyslanectví USA. Sdělilo, že biolaboratoře opravdu řídí Pentagon, ale jejich cílem je prý „zajistit bezpečné uložení choroboplodných zárodků a nebezpečných toxinů ve státních zařízeních“ pro mírové výzkumy. Přitom Američané uvedli, že pomáhají Ukrajině odvracet vzplanutí nebezpečných infekčních onemocnění. O obsahu „výzkumů“ americké velvyslanectví nic neuvedlo.

Na internetových stránkách amerických úřadů objevili novináři dohodu mezi Ukrajinou a USA „ohledně předcházení šíření technologií, patogenů a zkušeností, které by bylo možno využít při výrobě biologických zbraní“.

Konkrétního je v nich málo, ale jedno mimořádně důležité tam je. Ukrajina garantuje úplné utajení údajů, které jsou Američany považovány za tajné. Ještě něco. Podle dohody jsou pracovníci Mezinárodního vědeckého centra dohlížejícího na biolaboratoře obdařeni diplomatickou imunitou. To je zcela nehorázné.

Novinář Jurij Tkačev to okomentoval: „Výzkumy mají dvojí účel. Jednak jsou skutečně důležité ohledně hodnocení rizika šíření té které choroby a přípravy doporučení boje s nimi. Za druhé mohou být využity k přípravě bakteriologických zbraní.“

Diljana Gajtandžieva ťala Washington a kyjevský režim do živého. Proti novinářce ihned začala diskreditační kampaň. Zřejmě píchla do vosího hnízda.

Převzato z Fondsk.ru

***

„Absurdní situace“ – proč ukrajinská rozvědka odváží z Kyjeva tajné dokumenty

Maxim Vručnyj

1. února 2022

Ukrajinské úřady mají snahu přesvědčit veřejnost o tom, že na zemi nepřijde žádný útok. Neshoda je patrná i mezi prezidenty USA a Ukrajiny, kdy v rozhovoru mezi sebou tvrdil každý něco jiného. Promluvil o tom odborník nadace „Národní diplomacie“ Sergej Prostakov.

Vypátráno Ukrajinou

List The Washington Post informoval, že výzvědná služba Ukrajiny odvezla z Kyjeva ze svého štábu tajné dokumenty. Anonymní zdroj uvedl: „Ukrajinská rozvědka odvezla tajné dokumenty a vybavení ze svého štábu v hlavním městě na bezpečné místo na západě země.“ Proč to?

Autoři materiálu to spojili s přípravou Ukrajiny na eskalaci situace kolem země. Ostatně list také připomenul, že ukrajinský prezident v poslední době veřejně prohlašuje, že dřívější eskalaci na hranici s Ruskem nevidí, což jako kdyby znepokojovalo americké úředníky.

„Absurdní situace“

Sergej Prostakov uvedl, že pokud zemi hrozí vojenský vpád, potom je záchrana důležitých archivů jedním z logických kroků. Když přichází nebezpečí z východu, přemístí se na západ. Na jednání SBU není nic divného, kdyby nebylo všechno to kolem informační kampaně o údajně připraveném útoku Ruska.

„Vznikla absurdní situace, v níž hlavní roli na jitření konfliktu hrají zahraniční politici a media. A ukrajinská vláda v čele se Zelenským se snaží přesvědčit lidi o tom, že žádné napadení nebude. Tento rozpor je dokonce i mezi prezidenty USA a Ukrajiny, kteří v osobním rozhovoru mluví zcela odlišně,“ říká Prostakov

Poznamenal, že za těchto okolností postupuje SBU podle zahraničních prohlášení a varování a nikoliv v duchu vedení Ukrajiny. Je přesvědčen, že buď úřady země svým občanům lžou a útočit chtějí samy, anebo se jim vedení Ukrajiny nepodřizuje a koná na příkaz Západu. Vypadá to, že druhá možnost je ta správná.

Svoji úvahu Prostakov shrnul: „Kromě vytvoření dalších záminek v rámci globálních protiruských informačních útoků mohou zpravodajské služby takto řešit své místní záležitosti. Například „ztratit“ v průběhu přepravy některá důležitá svědectví a dokumenty nepříjemné pro samotnou SBU, pro úřady, nebo pro jejich západní kurátory. V každém případě pokud se tak stane, podtrhuje rozhodnutí SBU závislost Ukrajiny na Západu. Není to poprvé a kyjevskému režimu to umožňuje pokračovat.“

Ruská strana opakovaně odmítá všechna obvinění zemí Západu a Ukrajiny o údajné přípravě vpádu na území sousedního státu. Peskov připomíná, že Moskva nikdy na nikoho nezaútočila jako první.

Převzato z Riafan.ru

***

Proč se Brazílie stala důležitým hráčem v ukrajinských událostech

Ljubov Stěpušova

2. února 2022

Nehledě na překážky kladené z USA jede v Brazílii na plné obrátky příprava návštěvy prezidenta Jaira Bolsonara v Rusku.

USA a Ukrajina usoudily, že Brazílie se přiklonila na stranu Ruska.

O víkendu žádal poradce ukrajinského velvyslanectví v Brazílii Tkač na Twitteru, aby Brazílie objasnila svůj postoj ve spojitosti s „geopolitickou krizí“ a aby prezident Bolsonaro nejel do Moskvy „učinit gesto podpory Vladimiru Putinovi“.

Podle zjištění listů Folha de S. Paulo a Poder 360 žádala vláda USA po vládě Brazílie návštěvu zrušit, jelikož to může být přijímáno tak, že se Brazílie staví v krizi mezi Ukrajinou a Ruskem na stranu Ruska.

Brazilský prezident jede na návštěvu do Moskvy a Ukrajina není v programu.

V interview pro TV Record dne 31. ledna Bolsonaro sdělil, že návštěva má obchodní charakter. Poznamenal: „Chceme se stále víc a víc integrovat se světem v komerčních vztazích a mít možnost spolupracovat ve všem, co je možné pro mír v celém světě.“ Podle něho přišlo pozvání k návštěvě od Vladimira Putina. Cílem má být upevnění svazků a zlepšení obchodních vztahů mezi nimi. Na otázku, zda je Putin konzervativní, řekl, že ano.

K cestě má dojít koncem února a při jednání s prezidentem Putinem neplánuje posuzovat krizi mezi Ruskem a Ukrajinou. Řekl ale, že pokud se tato otázka objeví, bude to vůle prezidenta Putina.

Brazílie se nemůže Ruska zřeknout

Viceprezident Hamilton Mourao připomenul, že Rusko i Brazílie jsou členy BRICS. Řekl: „Brazílie je členem skupiny s Ruskem a máme partnerské vztahy. Je to důležité pro byznys a nemůžeme se toho vzdát.“

Brazílie změnila trasu cesty na návštěvu. Nepoletí přes Polsko, které je členem NATO a spojencem Ukrajiny, což by mohlo vyvolat nelibost Ruska.

Bolsonaro oznámil, že plán na návštěvu Ukrajiny platí, ale cesta do Kyjeva může být zrušena, pokud se „zvýší teplota“ ve vztazích Moskva a Kyjev, říkají zdroje z ministerstva zahraničí Brazílie.

Brazílie se stala prostředkem nátlaku na Rusko

Intriky kolem Brazílie nevznikly náhle, ale již po jejím nastoupení na rotační místo v RB OSN v trvání dva roky. Země se stala důležitým hráčem v hledání podpory pro sankční opatření, která přijímají USA proti RF.

Dne 10. ledna státní sekretář Blinken požádal Bolsonara, aby jeho vláda „rozhodně a jednotně“ odpověděla na „novou agresi“ RF a hlasovala pro zasedání RB OSN ohledně situace na Ukrajině v polovině února. Brazílie vyhověla.

Velvyslanec Brazílie v OSN se snažil o neutrální postoj a vyzval k dialogu mezi stranami zapojenými do krize. Pro návrh USA hlasovalo 10 z 15 zemí v RB OSN. Zasedání bylo schváleno.

Jaké obchodní zájmy má Brazílie v Rusku

Bez ohledu na geopolitický aspekt je cesta komerčně důležitá. Brazílie si dělá naději, že se jí opět podaří otevřít ruský trh s masem. Rusko zavádí bezcelní kvótu na 300 tisíc tun masa na šest měsíců, a to je takový trh, který mohou Brazilci využít. Pozitivní signál z Ruska by kompenzoval čínské embargo na brazilské maso a také by byl trumfem pro Bolsonara v prezidentských volbách koncem roku. Brazílie také čeká, že Moskva zaručí prodej hnojiv, což je pětina veškerého exportu a zároveň pro ni strategický bod.

Zájmy Moskvy jsou v rovině vylaďování vazeb v BRICS a v Jižní Americe.

K dnešnímu dni je spektrum projektů, o kterých se uvažuje v rámci Rady podnikatelů Rusko-Brazílie celkem široké: Letecký průmysl a obrana, těžké a energetické strojírenství, farmaceutický průmysl, metalurgie, komplex průmyslu zaměřeného na zemědělství a samozřejmě průmysl hnojiv.

Převzato z Pravda.ru

4.5 17 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
Reply to  peter.
4. 2. 2022 14:35

To je zajímavá adresa, díky. Musím lépe koukat, původně jsem myslel, že jde o slovenské noviny. To mi připomíná, že jsem shlédl zajímavý pořad o Lužických Srbech.
Horní a Dolní Lužice jsou dodnes čistě teoreticky … a samozřejmě poněkud formálně … součástí Koruny České, kterážto už je samozřejmě také minulostí. Nicméně pohádka o Krabatovi má svůj částečný původ na Balkáně. Krabat – Chorvat. Prý.

Aleš
Aleš
Reply to  orinoko
6. 2. 2022 17:09

Ten pořad jsem taky viděl. Prima ZOOM má zajímavé pořady.
PS: Gratulace do Ruské federace – zlato a stříbro v mužském skiatlonu na 2×15 km.

orinoko
orinoko
Reply to  Aleš
7. 2. 2022 11:27

V této chvíli by Rusko mělo být na čele peloTONU v zisku medajlí pro jednotlivé státy. Každý takový výsledek uvede emero degeneráta do naprostého mentála.

Aleš
Aleš
Reply to  orinoko
7. 2. 2022 20:14

Mají nejvíce medailí, zatím 8 nebo 9 ale Švédsko má o jednu zlatou více.

g.hrosik
g.hrosik
4. 2. 2022 14:12

Тa bulharská fešanda – autorka prvního článku – má těch zářezů povíc. Vzpomínám si, jak před cca čtyřmi lety vytočila celý náš Západ publikací tras, kterými se islamistům do Syrie ve velkém vozí zbraně (mj. i českého původu). Anglosasové ji nebudou mít rádi … ačkoli, kdoví, jak to je, protože právě přes ni Britové loni v září zařídili „únik informace“ o zmanipulování krevních vzorků Skripalových… – To se ještě dovíme věci!:-)

orinoko
orinoko
4. 2. 2022 14:17

Njn, všude je něco. Brazilská levice div Rusku nevyčítá, že před volbami v Lambádě začalo podporovat Bolsonara. Tak to samozřejmě není, ale není možné přes všechny peripetie brát Lambádu selektivně. Ta se například odmítla i v této konfiguraci účastnit scénáře typu Kazačok proti Venezuele. Je to velký a významný stát. A TO je podstatné!! V Moskvě byl argentinský prezident a rád by dorazil i někdo z Chile. O Rusko je zájem. A mě už také zase začalo cosi svrbět. Už trefím z Rudého náměstí na Starý Arbat. Putin prohlásil, že nosál Ginzburg nebude rozhodovat o ruském lockdownu obzvlášť, když je… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  orinoko
4. 2. 2022 14:21

Něco jsem zapomněl, neb jsem měl telefon. Pro všechny případy se musím připravit na skutečnost, že z Moskevských letišť pojedu do centra stejně dlouhou štreku, jako bych jel od nás na Šeberák. Na cestu si vezmu knígu – Syn polká.

orinoko
orinoko
4. 2. 2022 16:07

Vstoupivše na pole věřících byl mi právě předložen ku čtení soubor o Ježíšově židovství. Atd. No … mám, oč jsem si koledoval a přitom ani náhodou. Můžu jen závidět českým politickým idiotům, jaké jasno mají v době tak potemnělé. A sám jsem zvědav, co si s tím počnu. Je to cosi jako – a teď se ukaž. Beze všech limitů. Kdesi jsem napsal, že mě zklamala celá řada teologických autorit, jejichž posláním bylo varovat ovečky před ovcovatostí. Dneska jsem se dozvěděl, že Davajláma se nechal radostně opíchat. Pokud bylo cílem corony mj. ukázat ledví nezpochybnitelných AUTOřiť , tak se to… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  orinoko
4. 2. 2022 18:39

Ono to nekončí. Mám se vyjádřit k současné aktivitě studentů. Dnešek ještě neskončil, ale už je v provokaci. Pracovní mládí jitřené pracovními příležitostmi mi udělalo přednášku o Češích, Slovácích, Maďarech, Rakušácích a Němcích.
Mládí nikoho nešetřilo. Já ty frky raději ani nebudu předkládat. Ale jedno bylo evidentní – Rakušáci miluji Mercedes Hitlera podobně jako ostatní půlka Evropy.
Nepřejte si zveřejnit, co si o vztahu Čech-Slovák myslí česko-slovenská mládež. Velká část poučené mládeže nemá zábrany. Řvali jsme smíchy, když popisovali rakouské potýkání s covidem. Od toho českého k nerozeznání.

peter.
4. 2. 2022 16:40

Pod číslem C-305/17 FENS (ecs_cn012020.pdf zakázal Brusel Slovensku vybírat cla z elektřiny, protože Bruselská legislativa má přednost před Slovenskými zákony. Soudce (viz. minulé díly) bruselského soudu dosadil zákulisními praktikami Soros. Pád Ficovy vlády a nástup Čaputové a jejich spojenců je nápadně spojen dobou 2017/2019 a Sorosovým vlivem s případem C-305/17 FENS. Pokud by soud dopadl opačně a nebo by Slovenský ústavní soud na návrh vlády prohlásil, že Slovenské právo má vyšší moc než bruselské, bylo by možné vybírat cla na elektřinu! Česko vyveze 10 TWH elektřiny ročně. Podle Noveského z ERU je cena vývozu tajná stejně jako smlouva. Obvyklá cena… Číst vice »

Last edited 1 rok před by peter.
orinoko
orinoko
4. 2. 2022 16:48

Kristepane, tolik věcí se děje, že zapomínám jednu pro druhou. Velmi mě zaujal jakýsi pseudodialog ve věci odpojení Ruska od Swift. Irán a S. Korea s tím žijí už celá léta. Jeden jakýsi pravil – to Rusko tvrdě postihne. Druhý oponoval: A co Swift? Ten bude jásat? Když má poplatky z transAKCÍ? A co pravil Třetí? Když si kapík neví rady, tak se musí vytvořit alternativa. Cumbajšpíl pašování chlastu v době slovutné emero alkoholické anti pandemie stvořilo polosvět nových band. Třeba moHUTNÉ posílení pirátské MorGUN bank. Pro boostráty: Swift odříznutím Ruska od streamu jen sám sebe uloží mezi emero kretény,… Číst vice »

orinoko
orinoko
4. 2. 2022 20:47

Co lze dneska Rusku poradit, aby to mělo metrákovou váhu…
Ruský Slovane, ukaž celému světu všechny doklady o podvodu s Moonem a pádu 911.
Koloniální a genocidní prasata Tě nešetří, nastav zrcadlo!
Ale pravda, to můžeme udělat i my, nesvatí malí.
Hey, kraví teplouši … my víme, že váš Moon má do Hollyfilmu coby lejnem dosmrděl.
A na NY 911 jste si ověřovali, čemu všemu lidský bezmozek je schopen vydat police svědectví.

peter.
5. 2. 2022 6:12
Last edited 1 rok před by peter.
Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
8. 2. 2022 11:51

Пресс-конференция Владимира Путина и Эммануэля Макрона – Россия 24 https://www.youtube.com/watch?v=vR3-vU2WkTg Stručný věcně-obsahový překlad s snahou přesně vyložit formulace užité oběma prezidenty: V.V. Putin: rozhovory v pracovním duchu posouzení otázek Evropské bezpečnosti, Francie jako předsednictví EU projednání požadavků RF vůči USA a NATO, tři základní premisy s nerozšiřováním, nebudováním útočných základen a návratu ke stavu bezpečnosti v r. 1997 důraz na nedělitelnost bezpečnosti všech v Evropě, NATO by mělo konkretizovat své „princip“ otevřených dveří a možností příjmu dalších členů vyjádření pochybnosti o mírové a ochranářské roli NATO- viz zkušenst lidu Íráku, Afghanistánu a Jzgoslávie, připomenutí že NATO označuje RF jako „hlavního… Číst vice »