P. C. Roberts: Trump se vzdal. Vzdá se i Putin?

Aktualita: Svým přepadem syrských leteckých základen raketami tomahawk obnovil Washington svůj útok na Sýrii. Ruské a syrské obranné systémy nedokázaly přepadu zabránit.

Wahingtonský establishment prokázal, že má věci znovu pod kontrolou. Nejdříve musel odejít Flynn, teď jej následuje Bannon. To, co v Trumpově administrativě zůstalo, jsou buď sionisté, nebo šílení generálové, dychtící po válce s Ruskem, Čínou, Iránem a severní Koreou. A v Bílém domě nezbyl nikdo, kdo by je zastavil. Dejme polibek na rozloučenou znormalizovaným vztahům s Ruskem. Scéna pro znovuotevření syrského konflktu je postavena, včetně chemického útoku, z něhož Washington bez uvedení důkazů obvinil Sýrii, i když slepému i pomatenému musí být zřejmé, že jde o dílo toho, komu útok slouží – tedy USA. Americký ministr zahraničí Tillerson už varoval Rusko, že Washington podniká kroky ke svržení prezidenta Asáda. Trump s tím souhlasí.
Odstavení Asáda umožní USA zbavit se další vlády, provozující politiku na Washingtonu nezávislou a nesouhlasící s izraelskou krádeží Palestiny. Podstatnější však je, že neokonzervativní pomatenci a Tillersonova firma Exxon odřízne svým plynovodem Katar – Sýrie – Evropa ruský plyn od evropského kontinentu.

Bez ohledu na tyto zřejmé americké cíle ruská vláda s dokončením osvobození Sýrie z rukou Washingtonem podporovaného Islamského státu (IS) stále váhá. A váhá proto, protože stále chová nerealistické naděje, že se s Washingtonem – prostřednictvím společného boje proti terorismu – stanou partnery.

Což je ovšem nesmysl, protože terorismus je washingtonská zbraň. Jestliže se totiž Washingtonu podaří odstavit Rusko od své cílené cesty – a to buď hrozbou anebo onou iluzí o společném boji s terorismem – namíří USA tento terorismus – a to v nejširším měřítku – na Irán. A až Irán padne, začne terorismus hlodat na těle Ruska a na čínských provinciích, sousedících s Kazachstánem. Washington už dal Rusku ochutnat Amerikou podporovaný terorizmus v Čečně – a další přijde na řadu.

Kdyby ruská vláda v době, kdy neočekávaně převzala iniciativu v Sýrii, nezaváhala s vyčistěním celé Sýrie od IS, nečelila by dnes obnovenému americkému odhodlání svrhnout Asada. Díky svým snům o spolupráci s Washingtonem však zaváhala, a dostala tím jak sebe, tak Sýrii do obtížné situace.

Zopakujme si, jak to v Sýrii šlo za sebou:

Rusové překvapili svět, když přijali návrh syrské vlády vstoupit do tamního konfliktu. Washington byl náhle bezmocný a jen bezradně zíral, jak ruská intervence okamžitě mění dosavadní běh věcí proti IS. Pak ale Putin oznámil stažení ruských sil ze Sýrie stejnými slovy, jako Bush ukončil americké tažení v Iráku: „Mise skončila“.

Jenže ona mise neskončila a Rusko bylo přinuceno do Sýrie znovu vstoupit.. Znovu se ujalo iniciativy, ale pachuť z předchozího předčasného a neracionálního odchodu ze země, diktovaného opět falešnou vírou ve spolupráci s Washingtonem, zůstala už Rusům na jazyku. Zvlášť když po odchodu Rusů přišly do Sýrie americké vojenské jednotky, které předchozí rusko-syrské pokroky na frontě proti IS okamžitě zablokovaly.

Nu a nyní Washington tedy varuje Rusko, aby mu nestálo v cestě…

Poučí se už někdy ruská vláda, že spolupráce s Washingtonem vede jen k jedinému? Totiž k ruskému podpisu na seznam vazalů USA?

Jedinou ruskou možností dnes tedy je oznámit Washingtonu, aby šel někam. A k tomu dodat, že k odstranění Asada svůj souhlas neposkytne.

Putin před nějakým časem řekl, že Rusko Washingtonu důvěřovat nemůže. To je jediný zprávný závěr z dosavadních jeho zkušeností a je tedy tajemstvím, proč se svým vytrvalým vyhledáváním možné spolupráce s Washingtonem nechává zavlékat do dalších a dalších dilemat, co dělat.

Rusko je a zůstává plné amerických agentů. Padne Putin do rukou amerického establishmentu, jako se to už přihodilo Trumpovi? A víte, co je též zajímavé? Jak málo ruských médií chápe, v jak prekérním nebezpečí se dnes Rusko nachází.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Vybral a přeložil Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
62 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Vaska
Vaska
7. 4. 2017 16:04

rusové hlásili že těch emerickejch potvor doletělo na letiště 23, soudruzi z SS hlásej vypálení 59 střel – nějak ty počty neseděj – takže buď letěly jinám, nebo se rozsypaly cestou, nebo zasáhli Putinovi hackeři (to je teď populární), a nebo je cestou někdo trochu probral
– takovej správně usazenej pancir S1 je po čertech užitečná věcička, a taky si mohli ruský piloti trochu pocvičit střelbu na nízko letící cíle – kdo ví ?

Béda
7. 4. 2017 16:25

Taky jsem doposud nepochopil, proč se Rusové vždycky když mají jasně navrch a vítězství na dosah – tak se stáhnou. Asi nějaký národní sport.

Béda
7. 4. 2017 16:48

http://www.hlavnespravy.sk/cina-reagovala-na-americky-utok-vyjadrenim-podpory-legitimnemu-prezidentovi-syrie/960842

Útok amerických křižujících raket na syrskou leteckou základnu se připravoval dlouho před dnešní událostí, prohlásil na briefingu oficiální mluvčí Ministerstva obrany Ruska generálmajor Igor Konašenkov…

Pro přípravu podobného útoku je nutno uskutečnit velký komplex akcí pro rozvědku, plánování, přípravu letových úkolů a uvedení raket do úplné bojové pohotovosti“, řekl.
Jak podotkl Konašenkov, „každému odborníkovi je jasné, že rozhodnutí o zasazení raketového úderu po Sýrii bylo přijato ve Washingtonu dlouho před událostmi v osadě Khan Shaykhun, které byly formální záminkou, a že demonstrace vojenské síly byla diktována výhradně vnitropolitickými důvody“.

hudryper
hudryper
7. 4. 2017 17:15

Béda napsal Jak podotkl Konašenkov, „každému odborníkovi je jasné, že rozhodnutí o zasazení raketového úderu po Sýrii bylo přijato ve Washingtonu dlouho před událostmi v osadě Khan Shaykhun, které byly formální záminkou, a že demonstrace vojenské síly byla diktována výhradně vnitropolitickými důvody“. Je-li tomu skutečně tak a já si myslím,že ano, znamená to že Moskva dopředu odsouhlasila útok na opravnu starých Migů,kantýnu a WC,nikoliv však na pojezdové a startovací dráhy letiště. Také informace o tomahavcích,jež bratře Žižko nedoletěly,je směrem dovnitř do Pentagonu a bílé chýše skandální. Salva SS300 obsahuje 36 projektilů a nedoletělo právě těch 36 ! Rusové tak inteligentně… Číst vice »

Béda
7. 4. 2017 17:18

Ti deb*lové si snad myslí že jsou Rusové padlí na hlavu. Doufám, že Pútin nevstoupí dvakrát do stejné řeky. „USA doufají v pokračování dialogu s Ruskem o bezpečnosti letů v Sýrii“
https://cz.sputniknews.com/svet/201704075069480-usa-syrie-dialog-rusko-bezpecnost-lety/

„V Kremlu označili memorandum po úderech USA na Sýrii za nesmyslné“https://cz.sputniknews.com/svet/201704075066683-kreml-syrie-memorandum-udery-usa-nesmysl/

fantomas
7. 4. 2017 17:43

Už tolikrát podražení Slované , opět uvěřili a podcenili západní kecy. Naše naivita je nekonečná. Myslím , že Hudhyper má pravdu , Rusi bych nepodceňoval.

CROIX
7. 4. 2017 18:19

Trump ma za ukol pracovat na vytvoreni vicepolarního sveta tot vse. Rozdelovani není nutné, pokud spolu vsichni tanci spojeni rukama. Proto neni nositelem míru a kvetin, ale bude svuj ukol plnit tak, aby si kryl zada pred amerických „hlubokym státem.“ Vysel ted „dýp stejtu“ na ruku a doslo k ukázání svalů. Jenomže..!! Konašenko, mluvci MO RF uvedl trochu víc, než se cituje, uvedl, že bylo zniceno 6 MiG23 v opravných hangarech, ale dalsi letadla syrského letectva mimo pristavaci drahu na stojánkách znicena nebyla! Zabito do 10 osob… Nebyla zasažena a poskozena ani ranvej!! Zhodnotil efektivitu uderu proto jako krajne nízkou!!!… Číst vice »

fajt
7. 4. 2017 18:33
peter.
7. 4. 2017 18:35

Toto je analýza súčasného stavu vzťahov medzi RF a USA.
http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/425840-vzdat-sa-asada-to-putin-nespravi-tvrdi-analytik/
Ale Európa šlape po starom,tentokrát doplatilo na teroristický útok Švédsko.Radosť žiť keď človek vie,že raz ráno sa môže zobudiť do vojny.

Martin (už bez taky m)
7. 4. 2017 18:35

Vážení, chtělo by to více klidu. Počet odpálených raket by jinak mohl stačit na těžké poškození- likvidaci asi 3-5 letišť. Je třeba si uvědomit, že 1 Tomahawk může zaútočit i na 3 cíle… Pokud někdo odpálil 59 křídlatých raket na jedno letiště – a takové fiasko?? Nic jiného nežli FIASKO to totiž z vojenského hlediska není (náklady, příprava, provedení, výsledek, následky, atd.)… Pokud je odpálil i na základny jiné – nedoletěly?? Pokud by je odpálili na více základen – proč by varovali RF o útoku předem jen v případě jedné z nich?? Je to celé naprostá komedie, „upuštění páry z… Číst vice »

CROIX
7. 4. 2017 18:38

Mimochodem to memorandum prave kvuli tomuhle ve vysledku bezvyznamnem útoku Rusko vypovedelo…

Dana
Dana
7. 4. 2017 18:43

Ja se domnivam, ze Putin zrejme vi, ze zbytek chemickych zbrani byl zatajeny iranskou klikou v syrske armade, jsou to zbrane ZHN jeste z doby, co si je tam schoval Sadddam Hussein. Pravdepodobne, protoze ani Bashhar nema uplnou kontrolu, ale je zodpovedny. Assad je diktator a vrah, otazka je, co se stane po Assadove porazce. Turecko vola po utlumeni Bashaara uz delsi dobu a Rusko se s Erdoganem take bratri, takze geopoliticke dialogy s Rusy budou pokracovat. Ted Vladimir Vladimirovic vyslal bitevnik Grigorjevic, v ramci vojenskeho cviceni s Tureckem k brehum Syrie, pac zakladna v Tartusu.. Putka je pragmatik, spoji… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
7. 4. 2017 18:46

CROIX napsal Mimochodem to memorandum prave kvuli tomuhle ve vysledku bezvyznamnem útoku Rusko vypovedelo… A „co když“ CROIXI právě toto bylo smyslem „monstrakce“ proti jednomu ubohému letišťátku…?? Teď každá akce bude problém, že…?? A pokud jsou tam modernizované S-300 či dokonce S -400?? Vypovězení memoranda znamená asi tolik, že pokud RF bude konat: „sakra, chtěli jsme jim varovně zavolat – ale asi nám někdo přestřihl dráty…“ Co fčil?? Vážení a milí, pohádka o tom jak jedna „megasalva“ starého šrotu zasáhla jiný starý šrot (proboha tak olétané Mig – 23 chcete opravovat?? A ty ještě starší Mig- 21 – kdy každý… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
7. 4. 2017 19:12

Dana napsal Ja se domnivam, ze Putin zrejme vi,ze zbytek chemickychzbrani byl zatajeny iranskou klikou v syrske armade, jsou tozbrane ZHNjeste z doby, co si je tam schoval Sadddam Hussein.Pravdepodobne,protozeani Bashhar nema uplnou kontrolu, ale je zodpovedny. Assad je diktator a vrah, otazka je, co se stane po Assadove porazce.Turecko vola po utlumeni Bashaara uz delsi dobu a Rusko se s Erdoganemtake bratri, takze geopoliticke dialogy s Rusybudou pokracovat. Ted Vladimir Vladimirovic vyslal bitevnik Grigorjevic, v ramci vojenskeho cviceni s Tureckem k brehum Syrie, pac zakladna v Tartusu..Putka je pragmatik, spoji se i s dablem…. Vám už ale fakt hráblo…… Číst vice »

CROIX
7. 4. 2017 19:25

Martin (už bez taky m) napsal A „co když“ CROIXI právě toto bylo smyslem „monstrakce“ proti jednomu ubohému letišťátku…?? Teď každá akce bude problém, že…?? A pokud jsou tam modernizované S-300 či dokonce S -400?? Vypovězení memoranda znamená asi tolik, že pokud RF bude konat: „sakra, chtěli jsme jim varovně zavolat – ale asi nám někdo přestřihl dráty…“ Co fčil?? Vážení a milí, pohádka o tom jak jedna „megasalva“ starého šrotu zasáhla jiný starý šrot (proboha tak olétané Mig – 23 chcete opravovat?? A ty ještě starší Mig- 21 – kdy každý vzlet by měl správně skončit v muzeu??). Každý… Číst vice »

hudryper
hudryper
7. 4. 2017 19:30

Martin (už bez taky m) napsal
CROIX napsal
Mimochodem to memorandum prave kvuli tomuhle ve vysledku bezvyznamnem útoku Rusko vypovedelo…

Přesně tak, CROIX,návdavkem k tomu ještě celá severní část Izraele. Tak nevím,nad čím Netanyahu jásal. Jakýkoliv útok na Sýrii ode dneška bude spojen se ztrátami a to dopředu jasně
demonstrovanými. Jsem zvědav,který z válkychtivých debilů v uniformě bude mít odvahu svému
šéfovi předložit plán operace ,ve které bude počítáno s 60% ztrátou útočících strojů,v nichž budou
sedět američtí a izraelští letci…

Béda
7. 4. 2017 19:58
Béda
7. 4. 2017 20:02

Béda napsal

https://cz.sputniknews.com/svet/201704075070824-osn-rusko-obvineni-usa-podpora-terorismus/

V OSN Rusko obvinilo USA z podpory terorismu

Safronkov rovněž kritizoval práci Organizace pro zákaz chemických zbraní. Podle něj mise pracuje nepoctivě a „dává přednost zprávám opozice, internetovým zdrojům, sociálním sítím a celému zástupu nevládních organizací s velmi pochybnou reputací.“

„A vy chcete, abychom přijali tyto zdroje? Nestojí ani za zlámanou grešli,“ uzavřel ruský diplomat.

Béda
7. 4. 2017 20:04

Ruské ministerstvo obrany přerušuje horkou linku s Pentagonem
https://cz.sputniknews.com/svet/201704075071038-ministerstvo-obrana-horka-linka-pentagon/

Admirál
Admirál
7. 4. 2017 20:31

Dana napsal Ja se domnivam, ze Putin zrejme vi,ze zbytek chemickychzbrani byl zatajeny iranskou klikou v syrske armade, jsou tozbrane ZHNjeste z doby, co si je tam schoval Sadddam Hussein.Pravdepodobne,protozeani Bashhar nema uplnou kontrolu, ale je zodpovedny. Assad je diktator a vrah, otazka je, co se stane po Assadove porazce.Turecko vola po utlumeni Bashaara uz delsi dobu a Rusko se s Erdoganemtake bratri, takze geopoliticke dialogy s Rusybudou pokracovat. Ted Vladimir Vladimirovic vyslal bitevnik Grigorjevic, v ramci vojenskeho cviceni s Tureckem k brehum Syrie, pac zakladna v Tartusu..Putka je pragmatik, spoji se i s dablem…. Ano, i to co píšete… Číst vice »

Admirál
Admirál
7. 4. 2017 20:32

CROIX napsal
Věci na této úrovni se nikdy nedělají za jedním účelem a na jedné (oficiální úrovni), takže i to je docela dobře možné…

Taky možnost.

orinoko
7. 4. 2017 20:50

Víte … už jdete konečně do pr d se le s těmi svými prediktory a podobnou vetesi. Mne osobně je úplně jedno , co ten emericky kačer chce nebo nechce, a na co stačí a na co nikoli. Žijeme v realnem světě, ne v Hollywoodu. Zítra v Jihlavě tohle bude hlavni téma, ačkoli se s nim nepočítalo. Vy pres ten svůj zadní dvorek politickych siločar úplně ztracite pojem o takových luxusech , jako je třeba princip. Emericky hovado se opět a znovu odkopalo. Kdejake prase se zeleným mozkem dneska tvoří politiku velikého Kačera. Po rypaku dostal erdragon, po rypáku dostal… Číst vice »

hudryper
hudryper
7. 4. 2017 21:06

Tak nejen naše úvahy nad rozlitým us.mlékem v Sýrii,ale i hlasitě pronesený souhlas s nimo z USA.

“ Podle Gwenyth Toddové, bývalé poradkyně prezidenta Billa Clintona, útokem proti Sýrii chtěl Trump odlákat pozornost od vnitřních problémů.

„Nemyslím si, že pod Trumpovým vedením podnikneme nějaké razantnější kroky v Sýrii,“ uvedla Toddová v rozhovoru pro televizi RT.

Vyslovila domněnku, že americký prezident využije vystoupení Ruska z memoranda o předcházení incidentů ve vzduchu jako záminku, aby nevstupoval do konfliktu.“
———————————————-

orinoko
7. 4. 2017 21:17

Tak se na prasata musí. Putin poslal do žida všech azimutu vzkaz. Uzavirame syrské nebe.
Tak jak to ted bude, intosi? Dovolil mu to snad mimořádně debilitou zplno oceněný kačer?
Někdy mi pripominate vtip z roku 1968.
Intos leží pod pobudou, který ho tříska … ale nicméně blaBOLI: Myslite si, ze násilí je všechno, ale vsadim se, ze trojclence nerozumite.
Bude to bolet.
A víte proč? Kačer ke Kacerovi. Emerika konečně dohnala Česko.
Dvě totálně nekompetentní hovada určovali , kam co doletí.
Ovšem netušili a netuší , ze dej určují Letouni soumraku.

orinoko
7. 4. 2017 21:25

Kriste pane, už jsme i my v Česku dosli tak daleko, ze blaboly nějaké emericke sufražetky máme chápat jako věrnou minci.
Takže natvrdo: Cesky Zeman musí rychle odbočit z Kacerovi cesty. Kacer je mrtev. Politická nula. A každý s nim spjaty bude nalezen jako nekompetentní.
Právě mi sdělil můj prediktor.

hudryper
hudryper
7. 4. 2017 21:46

Nech toho sufražeta být,orinoko. Mohli bychom vyfasovat k přidělení třeba fagana. Kačer vůbec
není mrtvý,jenom je chytřejší,než Mckokain a Graham. Přečti si důkladněji tuhle diskusi a zjistíš,
že situace v Sýrii pro Rusy i Asada,ba dokonce i pro Iránce je po té nepodařené operaci Tomahavků
řádově lepší,než před ní. A naopak. Kdo ví,jestli kromě efektu doma nebyl hlavní cíl právě v tom ?

peter.
7. 4. 2017 21:48

orinoko napsal
Právě mi sdělil můj prediktor.

A čo na to povedal egregor?

Starý doktor
7. 4. 2017 21:49

Velmi zajímavé – http://literarky.cz/blogy/tereza-spencerova/23989-par-poznamek-k-americkemu-naletu-v-syrii
Pro některé diskutující – tweet (uveden níže v článku) opoziční syrské stanice Orient TV, která v předstihu den předtím informovala o tom, že chystá přímý přenos z leteckého útoku na provincii Hamá a na oblast Idlíbu, kde budou použity i chemické zbraně (CW – Chemical Weapons).
Toto a další infromace – http://aeronet.cz/news/a-je-to-venku-dukazy-a-fotografie-potvrdily-ze-chemicky-utok-v-idlibu-byl-zinscenovany-bilymi-prilbami-a-americkou-cia-syrska-opozice-na-twitteru-informovala-o-chemickem-utoku-den-predem/
Podrobné a detailní záběry z bombardovaného letiště v Sýrii Američany ze dne 7.4.
http://www.vesti.ru/doc.html?id=2875216&tid=95994#/video/https%3A%2F%2Fplayer.vgtrk.com%2Fiframe%2Fvideo%2Fid%2F1652424%2Fstart_zoom%2Ftrue%2FshowZoomBtn%2Ffalse%2Fsid%2Fvesti%2FisPlay%2Ftrue%2F%3Facc_video_id%3D712677
Hodnocení Konašenkova (MO RF) :)
https://www.youtube.com/watch?v=yfsZyV9eVcs
Tady jsou podrobné mapy a fotografie:
http://forums.airforce.ru/sovremennost/6587-siriiskii-krizis-177/

hudryper
hudryper
7. 4. 2017 21:56

A ještě jedna,prudce protiválečná zpráva . Co ty na to Mc Kaine ?

http://www.novarepublika.cz/2017/04/rusko-obeslo-protiraketovy-stit-usa.html#more

orinoko
7. 4. 2017 22:34

Ty vole , to je hlína. Ve všech ohledech. Požívání selského rozumu zapovězeno. Už odnepaměti OM tvrdim, ze Asad bude prezidentem každý novy rok a najednou jsem Mr. Bean z Kamýku. Abych byl vice v obraze , tak mám k dispozici i vice zdrojů. Včetně ruských TV. A bacha … Rusové se hodně nasrali. Ale na OM se o tom nemá mluvit. Tady ma hlavni slovo žilnaty prediktor. Je vám to jasné? Pravda je zjevena jen vybranym krouzkum. Jak za Veskrnovy bouchajici demosky. Trump je totální ostudou tzv. změny přístupu. Je to naprosto nekompetentní dement , který možná dokonce upadl… Číst vice »

Dana
Dana
8. 4. 2017 4:09

To se dalo cekat, ze se Rusove nastvou, pac jsou ted v blbe situaci. Turek na nej tlaci, Assad mu lze, Amici ho vyhnali z letiste. Z Pentagonu Rusum ohlasili, ze se behem pulhodiny bude bombardovat syrske letiste-zakladna a at si vyklidi sve lidi, protoze Amici s Ruskem spor nemaji. Jen tak tak na utek Rusu a na varovani Syranu uz asi nebylo moc casu. Nakonec to byl celkem slaby utok, ale stejne, ponizujici pro Putina. At teda Rusove otevrou sve informace ohledne chemickeho utoku, at ukazou geograficke souradnice zdemolovaneho skladu. A taky at ukazou casova videa bombardovani mistni nemocnice… Číst vice »

Béda
8. 4. 2017 5:25

Soudruhu Dano, nevypadá to, že by se Rus cítil ponížen. V OSN obvinil mandelinku z podpory teroristů a z čachrování s informacemi BEZ DŮKAZŮ. Mandelinčiny důkazy jsou opřeny o různá naaranžovaná videa a zprávy z netu pochybné kvality. Mandelinka opakovaně používá v mezinárodní politice různé podvrhy – ZHN v Iráku, chemické zbraně Asada – koneckonců mandelinka dohlížela na likvidaci Asadových chemických zbraní a komponent k jejich výrobě. Co když to udělali mandelinčiny „soudruzi“ z Al Káidy, kteří v Sýrii válčí hybridní mandelinčinu pozemní válku za šariátní demokracii? Rus je z jednání mandelinky malinko napruzen – a vypadá to, že se… Číst vice »

Béda
8. 4. 2017 5:41

https://cz.sputniknews.com/svet/201704075065660-lavrov-jednani-USA-Syrie-situace-utok-Irak/

Jednání USA v Sýrii připomíná situaci s útokem na Irák, prohlásil ruský ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov.

Béda
8. 4. 2017 5:42

pokračování: Ruský ministr zdůraznil, že letecký úder USA je „aktem agrese na absolutně vykonstruovaném základě“.

„Připomíná to situaci v roce 2003, kdy USA, Velká Británie spolu s některými svými spojenci vtrhly do Iráku, bez souhlasu Rady bezpečnosti za hrubého porušení mezinárodního práva,“ prohlásil Lavrov.

Béda
8. 4. 2017 7:54

Vypadá to, že největší změnou po amerických prezidentských volbách je, že v čele amerického politického cirkusu nahradil jednoho vykonavatele zájmů Rothschildů a Rockefellerů jiný vykonavatel těch samých zájmů.

Sledujíc počasí ve světě soudím, že letos se opět silně přemnoží mandelinka.

orinoko
8. 4. 2017 8:03

Ještě to ani nezačalo a už to začalo. V Jihlave . Sýrie v kursu. Byl jsem dotázán, co si o tom myslím. Zopakoval jsem svůj vcerejsi postoj. Právě dorazila Lenka P.

Starý doktor
8. 4. 2017 8:08

Carla Del Ponte, členka vyšetřovacího výboru v sýrii prohlásila, že sarin nepoužíval Assad, ale „umírněná opozice“ ( kterou podporuje USA)…
Syrian rebels used Sarin nerve gas, not Assad’s regime: U.N. official
http://www.washingtontimes.com/news/2013/may/6/syrian-rebels-used-sarin-nerve-gas-not-assads-regi/

Starý doktor
8. 4. 2017 8:09

Britské noviny Daily Mail smazaly článek ze svých stránek s nadpisem „USA podpořily plán vykonat chemický útok na Sýrii a dát za to vinu režimu Asada“ z 29. ledna roku 2013.
https://cz.sputniknews.com/svet/201704075069750-daily-mail-clanek-plan-usa-organizace-chemicky-utok-syrie/

Starý doktor
8. 4. 2017 8:25

Poslali poslední model tomahavka ,,echo,, má dvojitý kanál na satelit… a na letišti mělo být 10-100 ruských vojáků—http://www.foxnews.com/world/2017/04/07/syria-missile-attack-satellite-photos-show-major-damage-to-airfields.html
Po vojenské stránce naprosté fiasko umožňující čistky jak v Pentagonui tak v tajných službách na které , jak napovídá odkaz, se budou vojáci snažit to hodit….

Starý doktor
8. 4. 2017 8:31

Nastává pohyb i v protitrumpovských mediiích.
Americký kongresman Thomas Massie zpochybnil zapojení prezidenta Sýrie Bašára Asada do chemického útoku v syrské provincii Idlib. Politik o tom mluvil v rozhovoru pro televizní kanál CNN.
https://cz.sputniknews.com/svet/201704075062644-kongresman-podpora-nazor-rusko-chemie-utok-syrie-moderatorka-cnn/

Starý doktor
8. 4. 2017 8:49

Jak „účinný“ byl nálet na letiště.
Dve sýrske vojenské lietadlá dnes vzlietli z leteckej základne Šajrát v provincii Homs, necelých 24 hodín po tom, čo sa toto zariadenie stalo terčom amerického raketového útoku.
https://dennikn.sk/minuta/729194/

fajt
8. 4. 2017 8:55

na videu ze syrského napadeného letiště jsou opravdu „krátery“ jak po explozi ručních redukovaných granátů a ne po půl tunových raketách – někde na diskuzi kdosi psal, že američanům na syrské letiště nedoletěl ani jeden tomahawk, a že průrazy leteckých úlů a kosmetické poškození přistávacích ploch udělali samotní rusové, kteří tímto zalepili hubu americké propagandě, přitom ponížili Pentagon a Doníkovi dali jasné varování. ..)

Martin (už bez taky m)
8. 4. 2017 9:10

Jsou lidé schopni pochopit, že Putin nedělá nic jiného, než že dává USA možnost poznat „vlastní medicínu“, a D. Trump po zralé úvaze pochopil, že i on musí „působit zevnitř“. Je otázkou, zda bude stačit „vakcinace“ – nebo zda někde bude nutná i „letální dávka“… Někteří zabednění by měli uznat, že v USA ještě žijí (a chtějí žít) také ještě i ne zcela zblblí a zdegenerovaní lidé. Sny „revolucionářů“, že v USA se změní prezident, a jako „mávnutím kouzelného proutku“ ustanou činy zlotřilých dementů, zkorumpovaných spolků a zednářů všech možných „lóží“- a jejich následné „svaté rozhořčení“ že se tak neděje… Číst vice »

Starý doktor
8. 4. 2017 9:20

Petr Štěpánek http://pravyprostor.cz/donaldova-sachova-partie/ Odstavec z článku: ——————————————————– A jak se to celé možná odehrálo? Moc vtipně to na facebooku shrnul přítel Igor Hrazdil: V Kremlu zvoní telefon: „Zděs Putin…“ „Tady Donald. Vladimíre, doma už to mám skoro neudržitelný. Všichni po mně jdou. Nejvíc ti pitomci z Pentagonu, co potřebují zase vystřílet nějakou munici, aby mohli nakoupit další a měli prémie. Tak jsem jim musel podepsat, aby si mohli zastřílet v Sýrii. Jinde není kde! Severní Korea neprojde, to by nám Čína udělala pěknej bordel. Irák je málo, tam už také není moc cílů. Prosím tě, ráno po 2. hodině odpálí… Číst vice »

hudryper
hudryper
8. 4. 2017 10:17

Naprostý souhlas ,pane doktore, tak důležitá akce nemůže mít pouze jeden motiv,i když samozřejmě má jeden-dva motivy hlavní a ostatní jsou vedlejší. Četl jsem zajímavý postřeh,že jedním z těch vedlejších byla „zkouška bojem“,kdy dva dny po údajném bombardování Idlibu plynovou municí,na letecké základně po rozbombardování budov žádná plynová munice nevybuchla,protože tam žádná nebyla. Trumpovi vyšlo i to,že z vojenského hlediska došlo ke skandálnímu výsledku vzhledem k tomu,že 36 Tomahavků nedoletělo,nebo netrefilo. Sundala je salva SS 300,která obsahuje 36 projektilů ? Takže má Trump velmi pádné argumenty pro své jednání s CIA i Pentagonem. Podporu svých voličů ztrácí přitom podobně,jako u… Číst vice »

Béda
8. 4. 2017 10:54

Starý doktor napsal Petr Štěpánek http://pravyprostor.cz/donaldova-sachova-partie/ Odstavec z článku: ——————————————————– A jak se to celé možná odehrálo? Moc vtipně to na facebooku shrnul přítel Igor Hrazdil: V Kremlu zvoní telefon: „Zděs Putin…“ „Tady Donald. Vladimíre, doma už to mám skoro neudržitelný. Všichni po mně jdou. Nejvíc ti pitomci z Pentagonu, co potřebují zase vystřílet nějakou munici, aby mohli nakoupit další a měli prémie. Tak jsem jim musel podepsat, aby si mohli zastřílet v Sýrii. Jinde není kde! Severní Korea neprojde, to by nám Čína udělala pěknej bordel. Irák je málo, tam už také není moc cílů. Prosím tě, ráno po… Číst vice »

Béda
8. 4. 2017 10:57

Jinak pane Doktore,

nezdá se Vím divné, že vždycky když USA podniknou útok na jednotky Asada, jsou zrovna umírnění teroristé v loji a hlavně SOUBĚŽNĚ – současně útočí umnírnění Al káidisté spolu s americkými jednotkami, které jim prakticky dělají vzdušnou podporu. Že by měli umírnění Al Káidisté nějakou křišťálovou kouli anebo hackují počítače amerického velení v oblasti?