P. C. Roberts: Trump už je na válku s Íránem „správně seřízen“

Svým výběrem vládních ministrů zmařil Trump svou šanci stát se úspěšným prezidentem a v tomto okamžiku je svým poradcem pro národní bezpečnost Boltonem a Izraelem úspěšně zpracován na válku s Íránem.

S použitím stejného formátu lží, které byly použity proti Iráku, Libyi, Sýrii a Venezuele, obvinil Bolton Írán ze „znepokojivých a stupňujících se příznaků“ nadcházejícího iránského útoku na americké síly na Středním východě. Aby tyto síly pomohl uchránit, vydal Bolton příkaz bateriím raket Patriot, úderné skupině letadlových lodí a letkám bombardérů, aby se do oblasti krize přemístily.

Dokonce i izraelský list Haaretz napsal, že „znepokojivé a stupňující se příznaky“ identifikoval Bolton chybně: Nikdo jiný ani náznak čehosi takového totiž nikdy nespatřil.

Důvodem pro vyslání raket do oblasti není zastrašit Írán od provedení útoku, ale zabránit jeho úspěšné odpovědi na naplánovaný útok americký.

Stane se pravděpodobně toto: Washington a Netanjahu se shodli, že buď Izrael zaútočí na americkou loď nebo jakýkoli jiný americký cíl, který bude vybrán, a z akce bude obviněn Írán. Což samozřejmě přinutí Trumpa „bránit Ameriku“ a na íránský útok odpovídajícím způsobem odpovědět. Anebo Izrael s použitím amerického převleku Írán napadne, čímž vyvolá íránskou odvetu.

Írán je mušce USA už ode dne, kdy se Washington stáhl z nukleární dohody s Íránem, uvalil na něj sankce a obvinil ho z řady hříchů. Stejně jak to učinil ve sporu s Ruskem, Sýrií, Irákem, Libyí, Venezuelou a Jemenem.

Trump už je na válku zkrátka správně seřízen.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Vybral a přeložil Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Botičky od Diora
Botičky od Diora
16. 5. 2019 7:39

Sankce budou brzy jediným konkurenčním emmééérickým exportním výrobkem :-) :-)

paskal
paskal
16. 5. 2019 9:46

Kovbojum se nelíbí když někdo neskáče jak oni praskají bičem. Ubohosti, tvé jméno je emetika, kolos na dluhových nohou.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
17. 5. 2019 8:50

Autor je zamilován do letadlových lodí – ale nepíše se rok 1994… Uplynulo 25 let- ve vojenství a voj. technice celá generace ve vývoji zbraní. LL se staly jasným a zřetelně dosažitelným cílem vysoce manévrujících těžko zasažitelných protilodních střel. A hyperzvukový Zirkon RF z nich pak udělal doslova terče. Samo zasažení či dokonce zničení plavidla s více jak 4500 námořníky a letci by navíc bylo zřetelným a těžce stravitelným šokem. Plus problémy s v tom případě reálně uniklou radiací (USN LL jsou pouze na jaderný pohon, na palubě je rovněž různorodá jaderná výzbroj pro letouny), atd. Navíc: svaz kolem LL… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
17. 5. 2019 9:12

RF nemohla USA konkurovat v možnostech jakými pro USA byly jejich svazy LL. Neznamená to ale, že tuto hrozbu zanedbali. Krom vývoje velmi výkonných a rychlých protilodních raket s extrémně účinnými bojovými hlavicemi – to vše s přesností dnes zaručující možnost trefit doslova „libovolné okno či dveře“ na vzdálenost daleko přesahující dosah palubního letectva dále doplnily potřebnými nosiči „zlobivých“ malých raket: letouny a malými plavidly. V souboji „svaz s LL kontra džunky“ dnes již zřetelně vítězí „džunky“. Loděnice RF produkují slušnou rychlostí „malé raketové lodě, korvety“ atp. Tyto plavidla o výtlaku jen kolem 1000 t s délkou něco málo přes… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
18. 5. 2019 7:42

Další kolečko – tentokráte již naprostého šílenství neoconů?! Zvědavec: Interní pracovník z Bílého domu: Válka s Íránem má začít na podzim 2019 https://www.zvedavec.org/komentare/2019/05/7911-valka-s-iranem-kterou-trump-planuje-ma-zacit-na-podzim-2019.htm Údajně zvažováno nasazení desítek taktických JZ – úplně se tam už někdo zbláznil?! Pod falešnou vlajkou „záchrany“ Izraele…?! Podobná agrese by však nepochybně vyvolala „odezvu“ v samotných USA. Kontakty Íránu s s USA čím dál rozhádanějším Pákistánem by pak mohly zajistit, že JZ by mohly být použity i za velkou louží… A co na podobné šílenství lidskoKrávní organizace?! Co na to „naše“ Langšádlovic Helenka- či další, „co se raději budou mýlit s USA nežli mít pravdu s… Číst vice »

orinoko
orinoko
18. 5. 2019 17:32

Aby náhodou někdo z PetroPavlovske mindrakovny neměl těžké ujimani, tak jen velice stroze.
Existuje neco, čemu se říká boltonizace informaci. Po nasem, klamani telem.
Hrmenim nad Íránem nejspíš míří na Cinu. Tam už má psi smečku pohromade.
Ale proč to pisu?
PravoPisna lejna si ví přece rady nejlepe.

orinoko
orinoko
18. 5. 2019 17:45

Věci jsou tak slozite, že nechápu , jak je možné , že se tu o tom nepise.
Ale proc dávat odkazy?
Kazdy má netu svoje moznosti.
Ja jsem právě narazil na netusene. Nasrano.St hory prenasi. Byt v anglo-jazykove pohodě jako admin, tak se budu živit jako zpravodajec.

orinoko
orinoko
18. 5. 2019 17:46

A tím koncim. Za všechno může jeden opravdu dobrý insider.

orinoko
orinoko
18. 5. 2019 18:16
orinoko
orinoko
18. 5. 2019 18:45

V Norsku probíhají jednání Venezuely s Venezuelou.
Jak je možné, že o tom PravdoPraskani nic nesdeluje? Kdo je Původcem a kdo jen Pitomcem?

orinoko
orinoko
18. 5. 2019 19:03

Tak , a je to kompletni.
konzulatu-v-irbilu-nemecky-bundeswehr-pozastavuje-svoji-misi-v-iraku-holandsko-se-pripojilo/

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
21. 5. 2019 20:22

Začít jen ze strany USA jen naprostou chaotickou hovadinu nebo rovnou jaderné ŠÍLENSTVÍ… Hrůzu bez konce, nezastavitelný rozpad světového „pořádku“ na pokračování… Opravdu již v USA všichni politici – louky korporátních zájmů – zešíleli?? HZN je opravdu možno vnímat jako „ruční granát“ v ruce pěšáka?! Výborný J. Kedmi u Solovjova jako „vědra ledové vody na rozpálené palice“… „США целыми не выйдут, ВЫИГРАЕТ Россия“: Кедми правдой вводит студию в ШОК! Все замерли! https://www.youtube.com/watch?v=pFAmm9QJDiA P.S.: pouze s jeho hodnocením konce Japonska v II. sv. válce ne zcela souhlasím. Obsadit ještě neznamená udržet, navíc na vyloďovací operaci na Japonské ostrovy tehdy USA -přes… Číst vice »