P. C. Roberts: Trump Veliký

Liberálové a progresivisté se proti zvolenému prezidentovi a proti americkému lidu dávají dohromady s korupčnickou oligarchií a ze všech sil se pokoušejí vyvolat celostátní hysterický pokřik o Trumpově autoritářství. Vzkaz, který se svým povykem směrem k veřejnosti snaží vyslat, je tento: Pozor, fašisté přicházejí!

Už předem naříkali a fňukali nad tím, že Trump jistojistě sestaví vládu jen z bílých mužů, ale pak protáhli obličeje, když předběžně vyhlášené složení budoucí vlády vyšlo najevo: dvě ženy, jeden černoch, jeden homosexuál a jeden Trumpův kritik.

Samozřejmě se tím zášť vůči Trumpovi neumenšila. S ještě větším zápalem povzbuzují dnes oligarchové své liberálně-progresívní frontové bojůvky k narušení Trumpovy prezidentské inaugurace, a zcela záměrně tak napodobují protestní hnutí v Kyjevě, kterým byla s pomocí placených demonstrantů svržena řádně zvolená vláda Ukrajiny.

A jaký je cíl všech těch snah? Nepochybně to, aby se prezidentkou nakonec přece jen stala Hillary.

Co o ní víme? Např. to, že je agentem jednoho procenta. Osobní majetek manželů Clintonových činí 120 mil. dolarů a 1,6 mld. dolarů disponuje jejich nadace. Což obojí poskytuje jasný důkaz o tom, že byli koupeni a že jsou placeni. Víme, že Hillary je zodpovědna za zničení Libye, za zničení velké části Sýrie i za svržení demokraticky zvolené vlády na Ukrajině. Víme též, že sankce Clintonova režimu proti Iráku měly za následek smrt půl milionu dětí. To jsou válečné zločiny a zločiny proti lidskosti. Víme též, že Hillary využívala vládní úřad pro své osobní zájmy.

Co však nevíme, je to, proč skupiny, které jsou údajně liberálně-progresívní či dokonce levicové, stále ještě Hillary tak horlivě podporují.

Jednou z možných odpovědí je, že tyto skupiny jsou pouze zástěrkou jistých partikulárních zájmů a skutečné vlastní motivy svého jednání postrádají.

Nebo mají za to, že podstatným problémem není nalézt zaměstnání pro miliony Američanů a vyhnout se nukleární válce, ale výhradně jen práva transexuálů, homosexuálů a nelegálních cizinců.

Anebo se prostě skládají z lidí jen málo informovaných, či rovnou na hlavu padlých.

To, co tyto skupiny a lidé v nich sdruženi vidí na Trumpově silné osobnosti jako hrozbu, je ve skutečnosti jeho ctností. Obama nikdy neměl a nemá větší schopnost postavit se oligarchii, než měl Bush ml. postavit se Dicku Cheneymu. Nic menšího než autoritativní styl a osobnost nemůže uspět proti dobře zakořeněné vládnoucí oligrachii a tupým neokonzervativcům. Kdyby byl Trump uvadadající fialkou, voličstvo by ho ignorovalo už ve volbách.

Trump je rozhodný – je ale jen jeden. Oligarchové jsou též rozhodní – ale je jich mnoho.

Trumpovy miliardy dolarů působí – ale oligarchové jich mají biliony.

Kongres v rukou republikánů může v lecčems Trumpovi pomoct – ale Kongres je též v rukou zájmových oligarchických skupin.

Jakkoli je úřad prezidenta mocný, bez jednoty ve vládě se změny uskutečnit nedají.Zvlášť v situaci, kdy se prezident nalézá v křížku s amádou, stále poukazující na údajnou hrozbu ze strany Ruska a Číny.

Trump říká, že chce mír s nukleárními mocnostmi. Ale vojensko-bezpečnostní komplex potřebuje pro svůj rozpočet nepřítele.

Pro Ameriku dneška je absolutně nezbytné, aby se na napětí mezi nukleárními mocnostmi nasadilo víko a aby se Američanům znovu otevřely pracovní příležitosti.

Trump nezíská nic válkou či dalším vývozem amerických pracovních příležitostí do ciziny, a je proto rozumné jej v jeho strategii podporovat.

Jestliže Trump dokáže porazit oligrachii a tak Ameriku zachránit, vejde do historie jako Trump Veliký.

Mám za to, že tato vyhlídka je pro něj čímsi mnnohem cennějším, než je jeho bohatství. Zaslouží si proto podporu co nejširší. S Trumpovou rozhodností a podporou lidí je změna odshora dolů možná. Jinak půjde změna odspoda nahoru, která se už bez krve na ulicích neobejde.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Vybral a přeložil Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
hudryper
hudryper
27. 11. 2016 22:16
hudryper
hudryper
27. 11. 2016 22:21

hudryper napsal
hudryper • 27. listopadu 2016

Trump Veliký bude po 20.lednu mít dost práce s vyklízením Augiašova chléva….
http://aeronet.cz/news/skandal-pizzagate-otrasa-americkym-internetem-zatimco-mainstream-v-usa-se-snazi-kauzu-oznacit-za-fake-dukazy-jsou-ale-zdrcujici/

Proč se neobjevil příspěvek alespoň ve sloupci vlevo,Stane ?

peter.
27. 11. 2016 23:52

Na môj dušu p.hudryper,ešte donedávna som sa zo všelijakých satanov,démonov a templárskych „Bafometov“smial.Som dosť konzervatívne založený človek ktorý nemá rád zmeny a nerád hneď uverí vedecky nepodloženým hypotézam. No v poslednej dobe sa začínam zamýšľať a hľadať vysvetlenia nad vecami,ktoré nemožno nazvať inak ako amorálnymi zvrhlosťami.Otvorená účasť pedofilov v pochodoch buzíkov a lesieb.Obrovský výskyt pedofilov medzi vládnymi činiteľmi v Európe (pedofilná škandál vo V.Británii),pedofília rozšírená medzi kat.klérom a vrcholom je benevolencia zodpovedných k týmto svinstvám.Viete ja by som pokojne dokázal veľmi bolestivo utratiť každého,kto ublíži týmto hnusným spôsobom malému decku. A ku tomu ten váš článok o „pizzaGate“,v hlave sa… Číst vice »

peter.
27. 11. 2016 23:57

peter. napsal
ako tento netvor:

V tom videu sa hovorí o tom,že Sorošov majetok pochádza vlastne z holokaustu.

Aleš
Aleš
28. 11. 2016 7:51

peter: Dnes a denně, i u lidí ve svém okolí narážím na blud, který jim za miliardy k tomu určené do hlavy nacpali Dullesovi následovníci. „Nezáleží na realitě, ale na pocitech“. A pokud se taková indoktrinace vyskytuje v populacích masově, je na problém zaděláno. Horší než se zbavit jedné šílené Hitlary/Killary. A před tímto neutečou ani konzervativněji ani liberálněji smýšlející. Co brání naší změně zdola? INDOKTRINACE. Impulsy, které se někteří snažíme optimisticky pouštět do světa, jsou vlastně pokusy prolomit tuhle bariéru, kterou mají lidé v hlavě. Vaši skepsi vůči těmto pokusům zcela chápu, ale přesto s nimi kvůli vlastním dětem… Číst vice »

Béda
29. 11. 2016 5:17

Netuším čeho ve skutečnosti chce Trump dosáhnout – nakolik se jeho volební sliby shodují s budoucí politickou realitou, pakliže se globalistům nějakými podvody, intrikami a kejkly nepovede Hitleri usadit na politický trůn. Jak nás poučil jakýsi Obama, sliby se slibují, ocenění se již předem dávají a blázni se již dopředu radují. Jiný vynikající článek PCR, kde se mezijiným praví: „…Západní válka proti teroru byla vždy též válkou proti pravdě. Už po dobu 15 let, a to od 11. září 2001, ukazovala ta válka prstem na vymyšlené zbraně hromadného ničení, včetně zbraní chemických Saddama Husajna, na jeho údajné napojení na al… Číst vice »

Béda
29. 11. 2016 5:30

Proč vlastně lidé v západních zemích stále víc sledují „Hlas Ruska“? (RT, Sputnik…?) Nejspíš proto, že se jim to lhaní mediálních presstitutek již zajídá a jejich lži jsou již tak průhledné, že i s malou dávkou kritického myšlení soudný člověk instinktivně vycítí že s ním někdo potají hraje betla. Proto stoupá sledovanost internetových médií, oblíbenost alternativy (kterou z velké části provozují nevýdělečně nadšenci) , klesá čtenost a oblíbenost mediálních placených presstitutek. Proto tolik povyku komerčních médií, proto blacklisty příštích zakázaných webů. (Které paradoxně zvyšují sledovanost verchuškou „zakázaného ovoce“)

Aleš
Aleš
30. 11. 2016 7:16

https://www.novinky.cz/kultura/salon/421942-uvod-do-prakticke-sociologie-trumpova-revoluce.html
Když už nezabírá osvědčené, že za všechno může Putin, nastupují „sociologové“ ronící slzy nad tím, že objekty jejich anallíz ještě nejsou anihilovány jadernými prostředky.