P. C. Roberts: Trumpovi nominanti možná ustoupili tlaku, ale on bojuje dál

Možná je to falešná zpráva, která má vylíčit Trumpa jako agresivní neřízenou střelu. Zdá se, že skutečně zamýšlí demontovat pečlivě vybudovaný systém, který provozuje hrstka oligarchů s veškerou svou mocí a bohatstvím:

Ve dvou oddělených a dost překvapujících nedělních interview s německým časopisem Bild a londýnským listem Sunday Times učinil Trump něco, co zanedbal na své první tiskové konferenci po zvolení prezidentem.Vyjádřil se zde totiž k širokému okruhu svých politických náhledů a strategií, z nichž mnohé pravděpodobně nepotěší ani politické vědátory, ani obchodní trhy.

Jak uvádí web Zero Hedge, nazval Trump v interview pro Bild NATO zastaralým a přežilým, předpověděl, že po Británii opustí EU i další země, a pohrozil automobilce BMW dovozními cly, pokud bude trvat na zbudování svého odštěpného závodu v Mexiku.

Ve svém interview pro list Sunday Times zase řekl, že nabídne Británii rychlou a „férovou obchodní smlouvu s Amerikou“, a to v průběhu několika týdnů po převzetí svého úřadu, čímž Británii pomůže udělat z Brexitu „velkou věc“. Uvedl dále, že pozval premiérku Theresu Mayovou k návštěvě USA „hned poté“, co se on v Bílém domě ujme úřadu. A to proto, že má zájem na uzavření obhodní dohody mezi Británií a USA, „a to co nejdříve.“

V interview pro Bild Trump dále uvedl, že britskému odchodu z EU předpovídá úspěch. EU pak charakterizoval jako nástroj německé dominance, v níž je obsažen i úmysl poškodit americký mezinárodní obchod. Z tohoto důvodu je mu víceméně lhostejné, jestli se EU rozpadne, nebo zůstane pohromadě.

Jak zdůraznila společnost Bloomberg, je nepochybné, že se Trump i nadále hodlá držet svých stanovisek, jak je vyjadřoval ve volební kampani, a je pravděpodobné, že se tak brzy dostane do rozporů s kancléřkou Merkelovou v otázkách volného obchodu, problému s uprchlíky a role EU ve světě. Za katastrofální omyl nazval totiž Trump politiku otevřených hranic, jak ji vyhlásila kancléřka Merkelová, a kontroverzně k jejímu názoru vyjádřil též ochotu zrušit protiruské sankce výměnou za omezení nukleárních zbraní.

Ještě jednou pochválil Brity za to, že opustili EU, a dodal, že lidé a země touží po své vlastní identitě, a nechtějí, aby k nim zvnějšku přicházeli lidé, kteří tuto identitu „ničí“.

„Británie je skvělá za to, že z EU odešla, protože EU je ve své podstatě nástrojem zbudovaným ku prospěchu Německa,“ řekl Trump. „A jestliže se mě na to zeptáte, pak soudím, že z EU odejde více zemí.“

Zdroj: Paul Craig Roberts, Zero Hedge

Vybral a přeložil Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
hudryper
hudryper
17. 1. 2017 17:06

Nejpřekvapivější změnou je postoj Trumpa k Merklové. Vodící provázky k této evropské loutce mají jeho odpůrci. Zřejmě bude záležet na intenzitě a hloubce Trumpovy mocenské ofenzívy,kdy se mu nakonec dostanou do ruky podklady,které s takovou jistotou umožňovaly jí vést k politické sebevraždě. Pochybuji,že by principiálně odmítnul onen závazek NSR povinnost nechat si schválit v USA kandidáta na kancléře. Budou-li Američané dusit Německo podobně jako je tomu v případě Japonska už skoro 20 let,nečeká českou ekonomiku nic příjemného. V této chvíli ale jde o vyhnání neoconů od mocenských koryt. To je pro nás životně důležitý problém,protože opačný vývoj vedl bezalternativně k… Číst vice »

fajt
17. 1. 2017 18:56

https://cz.sputniknews.com/svet/201701174542709-Majdan-washington-Putin-USA-Trump/ – nevím, kdy naposled se nějaký ruský činitel ( tady ten nejvyšší) tak jasně vyjádřil k americké politické situaci, dokonce řekl – přímo poukázal , že v americké korporaci dochází k mocenskému puči ( tedy zabránění v nástupu moci elefantům ), který má velmi špinavé pozadí ( se divím, že zrovna na tohle prohlášení neskáčou sorošové presstitutky jako divoké svinky) – v každém případě dnešní svět je vizitkou bohatých, a že jsou to pěkné mrdky, dokazují na každičkém koutku téhle planety ( snad některým normálním dojde, že od dnešních mocných a jejich systému se musí lidé nekompromisně odloučit a… Číst vice »

Irena
18. 1. 2017 14:18

http://voicesevas.ru/news/29020-plan-napadeniya-obamy-na-rossiyu.html

Stephen Frand Cohen, americký historik a politolog vystoupil v americké TV s komentářem, kterému na internetu přiřkli titulek: USA se připravovaly k rozsáhlému útoku na Rusko.