Další válečný president odchází, kdo přichází po něm?

Další z řady amerických válečných prezidentů odchází.  I díky jeho politice je dnes svět mnohem nebezpečnější, Evropa, Blízký a střední východ se zmítají v chaosu a násilí, svět balancuje na pokraji třetí světové horké války. Lži, porušování mezinárodního práva, vydírání, ultimáta a podvod se staly již zcela běžným standardem v mezinárodních vztazích, prohloubilo se všeobecné špiclování a oklešťování  svobod.

Do Bílého domu přichází další americký prezident zvolený v reklamní volební taškařici. Reprezentuje jinou dílčí skupinu mezinárodní oligarchie. Co od něj můžeme očekávat –  pakliže mu vůbec bude umožněno ovládnout špici americké politiky a neproběhne zinscenovaný  americký „majdan“?

  1. Jako multimiliardář – oligarcha bude prosazovat ekonomické změny ve prospěch své ekonomické skupiny – snížení daní pro podnikatele, které umenší možnosti státu poskytovat zbídačeným masám obyvatel sociální záchranné programy, zrychlí bohatnutí superbohatých a prohloubí majetkovou polarizaci ve společnosti- bylo již avizováno.
  2. Zruší snad jediné, co lze Obamovi připsat k dobru – nedotažený zdravotnický projekt známý jako Obamacare, který měl zajistit dostupnou zdravotní péči pro všechny Američany.
  3. USA přitvrdí americké  protimigrační zákony, což omezí příliv dumpingové pracovní síly.
  4. Rozšíří a prohloubí se další ohnisko chaosu v oblasti vztahů s Čínou – byla avizována politika politického nátlaku, zavádění celních bariér. Toto může mít neblahé důsledky v oblasti militarizace jihočínského moře, může skrze vzrůst cen zboží na americkém trhu vést k prohloubení sociálního pnutí v americké společnosti. Jak to zapadá do rámce WHO – požadující od svých členských zemí zrušení obchodních a celních bariér? Bude tato organizace zrušena?
  5. Trumpova politika slibuje prohloubení militarizace – avizovaný požadavek na striktní plnění 2% kvóty výdajů na zbrojení členských států NATO, z čehož nepřímo plyne prohloubení studené války a závodů ve zbrojení.
  6. Očekávat lze další politické pnutí v americké politice – poražené politické křídlo se bude snažit permanentně zpochybňovat politickou legitimitu Trumpova nástupu k moci – konspirací a postupným nátlakem docílit politické změny.
  7. Od Trumpovy zahraniční politiky lze očekávat permanentní pokus o narušení křehkého uskupení známého jako BRICS, rozrušení Šanghajské organizace, rozdělení politického tandemu Rusko-Čína.

Závěr

Trump bude tvrdě prosazovat zájmy politicko-ekonomického uskupení, které mu umožnilo ovládnout Bílý dům. Jeho politika představuje jiný způsob prosazování dominance USA ve světě.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
CROIX
17. 1. 2017 17:13

DT nebude prosazovat hegemonii USA po světě jiným způsobem. Jeho úkolem – ZA PODPORY GLOBALISTů – je umožnit vytvoření několika světových ekonomických, měnových a mocenských zón, tím, že se USA budou víceméně řízeným způsobem z pozice jediného hegemona stahovat. Tohle pořád nemůžou nebo nechtějí lidé pochopit. Ani politici, ani prostí občané a většinou ani ti, co hledají alternativní zdroje informací. V politice USA, která ustavila po rozpadu bipolárního světa, tj. v 90 letech, už nejde pokračovat, protože jejich ekonomický model vnucovaný světu přivádí planetu k záhubě a jejich politické a mocenské (válečnické metody) vzbudily postupně rozsáhlý odpor. USA si měly… Číst vice »

CROIX
17. 1. 2017 17:17

jsou schopni USA zadržovat. „Zbytek“ dějin je otevřený. Pochopte, že Trumpův „izolacionismus“ je globální nástroj k dosažení výše uvedeného. Pak to teprve zapadá do sebe. Další měnová a mocenská zóna bude (západo)evropská a o tom, kde a JAK bude hraničit s Eurásií se doposud hraje!

CROIX
17. 1. 2017 17:18

Zde ve třetím odstavci je něco o zónách od Chazina http://kaliyuga0.webnode.cz/news/michail-chazin-uvahy-o-muslimskem-starostovi/

orinoko
orinoko
17. 1. 2017 18:45

Něco mi to připomíná. Něco hrozné českého , z doby, kdy na jurské politické kolbiště vstupoval soudruh Babis. Několikrát sem na OM vstoupil jakýsi těžce pouceny soudruh, jehož jsem několikrát katastrofálně rozčílil. Babis je českou reálií, a Trump bude emerickou. My tu českou můžeme už posoudit, na Emikach bude, aby na totéž přišli během Trumpova bacovani. Tehdy tak aktivní soudruh se nějak odmlčel, a faktem zůstává, ze Babis si především hlídá svoje vlastni zájmy. A tak to bude i s Trumpem. Ten bude moci jenom to, co mu umožní Rusko, Cina a Írán. Izrazid je na konci svoji cesty. Pripomina… Číst vice »

hudryper
hudryper
17. 1. 2017 18:55

CROIX napsal Amerika bude opět velká Celkem souhlasím s Vaším pohledem,i když si myslím,že v této chvíli jsou celé nadcházející dějiny otevřené. Mám zato,že byl Putin a jeho Rusko použiti jako záchranná brzda proti progresívní idiocii neokonservativců.Nedivil bych se proto,kdyby byť na poslední chvíli leč přece,bylo Rusku globalisty pomoženo technologicky i vědecky. Náhle na nových znalostech zmodernizovaná ruská armáda se vyloupla v neuvěřitelně krátkém čase jak Popelčiny šaty z oříšku. Politika Ruska k Izraeli a zejména Izraele k Rusku již od us. podrazu na Ukrajině je toho asi nejlepším dokladem. Hotovou věc, tak neustále vytrubovanou Pjakinem do světa,že už se… Číst vice »

Gatta
Gatta
17. 1. 2017 18:59

Souhlas se vším, co napsal Béda v článku.
Bude to boj o to, jak velká sféra vlivu zůstane USA v dalších letech.

fajt
fajt
17. 1. 2017 19:11

dalo by se říci, že Trump nastupuje proto, aby americké kobyle dal ránu z milosti a aby flákotu z téhle zdechliny dostali pouze vybraní – ale než udělá to, co má a vyrabované korporaci střelí do hlavy, tak vyprázdní své zásobníky do celého světa, kovbojové s hvězdopruhovaným mozkem a korporátní výchovou to maj tak nějak geneticky zakódované – všichni ponesou nevratné ztráty, jenom elitní viníci budou moci začít znova. ..)

hudryper
hudryper
17. 1. 2017 19:12

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/9637-asad-itrael-vojenska-intervence-syrie Syrská opoziční skupina vyzvala k izraelské intervenci do Sýrie na pomoc svržení prezidenta Bašára Asada. Tato skupina sestávající z určitých v zahraničí sídlících opozičníků otevřeně prosí Izrael, aby se přímo konfrontoval s Asadem. K tzv. Frontě národní spásy v Sýrii, která představuje určité členy opozice vůči Damašku v diaspoře, patří určitá opozice, co má základu ve Francii a v Belgii, a ta navrhla i „cestovní itinerář“ pro sbližování vztahů s Tel Avivem, ohlásila v pondělí oficiální Syrská arabská tisková agentura (SANA). SANA s odvoláním na izraelskou radiovou stanici uvedla, že do toho cestovního itineráře patří uznání Izraele post-Asadovským syrským… Číst vice »

orinoko
orinoko
17. 1. 2017 20:07

Nemusíme znovu a znovu konstatovat, ze běží o mnohé, když některým jde o všechno.
Daes několikerým útokem rozdělil syrskou národní enklávu Deir ez hor/ katastrofální transkripce/ ve dvi. Běží druha Palmyra.
Syrská armáda a lidové milice docela dlouho vzdorovaly , ale útokům v mnoha vlnách západních zrůd se nedá čelit donekonecna.
Rusko bombarduje už druhy den nepřetržitě pozice emerickeho, islamLEHOkretena , ale bez pozemni pomoci je to boj o holy život obklíčených. Osobně očekávám v krizi nejvyšší rusky paravysadek.
Zapomente na Allepo. Teprve ted jde do tuhého.
Už o tom nereferuje ani ta kráva Jambor-Augustova.

fajt
fajt
17. 1. 2017 20:08

hudryper napsal
hudryper

ani bych se nedivil, kdyby nějakou tu „opoziční“ syrskou skupinu osobně vedl nějaký nativní jewrejec – když může být marxistou sionistický fašista a lidská práva propaguje agresivní rasista, tak židovský operativec jako syrský povstalec je v podstatě sranda mač v hybridním blood kafemlejnku. ..)

hudryper
hudryper
17. 1. 2017 20:10

fajt napsal
všichni ponesou nevratné ztráty, jenom elitní viníci budou moci začít znova. ..)

Já bych to jenom neznatelně pozměnil:…než udělá to,co má,vyrabovaná korporace ho střelí do hlavy,…
“ všichni ponesou nevratné ztráty, jenom elitní viníci budou moci začít znova. ..)“….
na : všichni ponesou nevratné ztráty ! A právě proto se dnes „elitní viníci“ staví jako mírotvůrci .

fajt
fajt
17. 1. 2017 20:33

hudryper napsal hudryper moc se mi nezdá, že by se dnešní skryté i ty lehce odhalené elity chovaly jako mírotvůrci, jejich mediální markýrovaní míru je snad horší než páchané dobro v emerickém komiksu pro náctileté feťáky – stále se tady jede ze zásadních úkolů NWO, a to snížení populace jakýmkoliv způsobem, protože poslední léta došlo ke skluzu (v tomto bodě) a někteří partneři tohoto oligarského spolku neplní svůj dílčí plán genocidy ( u číňanů se nedivím, ti jsou naprosto kovaní účastníci kapitalistických dohod, tedy plní a jedou jenom to, co se jim hodí) a tak možná kovboj s blonďatou patkou… Číst vice »

Petrpavel
Petrpavel
17. 1. 2017 20:58

Vidím to stejně jako Béda.
S Trumpem je to stejné jako s šaltpákou od automobilu instalovanou do ve vesmírné rakety : chtělo by se (a mnozí si naivně dělají naději) letět kosmickou rychlostí ke šťastné, přátelské a mírové planetě multipolární Zemi, ale ta šaltpáka má jen pět rychlostí pro „hlemýždí“ pohyb po zemi s miliony červených semaforů a výkopů na cestě. A auto řídí ne Trump, ale dálkově jacísi skřeti sorosové a rockfellerové a …

K. J.
K. J.
17. 1. 2017 21:56

Před druhou světovou válkou se podařil Rusku zázrak v podobě velmi rychlé industrializace země a vybudování armády bojeschopné se západní. Stalin se na začátku přátelil s Hitlerem, uzavírali smlouvy… Pak Hitler vrazil Stalinovi nůž do zad… Dnes Rusko v neuvěřitelně krátké době efektivně zmodernizovalo armádu, která je schopná čelit hrozbám z venku. Zdá se, že Putin si bude s Trampem rozumět. Ale historii utváří mocenské elity stojící ve stínu politiků, kteří se tváří, že kormidlo nepustí z rukou a pouze oni s ním otáčí. Podobnost obou období je velmi velká, otázkou je co se GP vyloupne v hlavě, zda se… Číst vice »

jogín
jogín
17. 1. 2017 23:05

Význam Trumpa spočívá v krátkodobém posunu k něčemu (snad) pragmatičtějšímu. Ne že by to nebylo za pět minut dvanáct. V pozitivním smyslu se ovšem budoucnost nezmění. Zásadními a neřešenými problémy současnosti jsou přemnožení řady etnik a dysgenie čili úpadek genetické kvality populace. Jde především o pokles inteligence. Následky nás ohrožují už dnes- lidé poblíž hranice debility se vyrovnají se světem jen pomocí náboženství. A
Je pro ně snadné vlastní neschopnost přičíst zloduchům jiné víry. Zatím žádná ideologie, ať pravicová, levicová či ekologická nedokázala vzít ohled na biologické charakteristiky lidí, včetně neuvěřitelné individuální variability povah a rozdílů v sociální kohezi.

K. J.
K. J.
18. 1. 2017 18:29

jogín napsal Význam Trumpa spočívá v krátkodobém posunu k něčemu (snad) pragmatičtějšímu. Ne že by to nebylo za pět minut dvanáct. V pozitivním smyslu se ovšem budoucnost nezmění. Zásadními a neřešenými problémy současnosti jsou přemnožení řady etnik a dysgenie čili úpadek genetické kvality populace. Jde především o pokles inteligence. Následky nás ohrožují už dnes- lidé poblíž hranice debility se vyrovnají se světem jen pomocí náboženství. AJe pro ně snadné vlastní neschopnost přičíst zloduchům jiné víry. Zatím žádná ideologie, ať pravicová, levicová či ekologická nedokázala vzít ohled na biologické charakteristiky lidí, včetně neuvěřitelné individuální variability povah a rozdílů v sociální kohezi.… Číst vice »