P. C. Roberts: Turci přivedli ruskou naději na spolupráci se Západem vniveč

Přítel George Abert zmínil tuto možnost, proč Turci ruské bojové letadlo sestřelili. Rusové vlastní technologii, která dokáže všechny komunikační systémy nepřítele oslepit. Možná tedy, že ruské letadlo bylo sestřeleno proto, aby vyprovokovalo Rusy k použití své – a pro Západ dosud neznámé technologie – kdekoli se ruská letadla ocitnou v blízkosti leteckých sil NATO či Izraele. Na všechna tato místa, podle jeho názoru, vyslali už Američané své specialisty v naději, že zde Rusové svou technologii použijí, což těmto specialistům umožní dovědět se o ní dost na to, aby ji mohli buď okopírovat, anebo naučit se, jak by ji bylo možno zablokovat.

Turecké nevyprovokované sestřelení ruského vojenského letadla nad Sýrií vyvolává zajímavé otázky. Zdá se nepravděpodobné, že by se turecká vláda odvážila provést válečný akt, aniž by k tomu obdržela souhlas z Washingtonu. Turecká vláda není sice příliš kompetentní, ale i nekompetentní vlády vědí, že není dobré, jen tak pro nic za nic dráždit Rusko.

Jestliže tedy byl útok s Washingtonem domluvený, byl Obama neokonzervativci, kteří mají jeho vládu ve svých rukou, buď obejit, anebo je Obama uvedeného činu přímo komplicem. V každém případě neokonzervativce vážně znepokojila výzva francouzského prezidenta spojit se v boji proti Islamskému státu (ISIL) s Ruskem. Washingtonská účast na akci je tedy pravděpodobná, ale není naprosto vyloučena i možnost, že se na vlivných místech usazení Turci obchodující s ropou dováženou ze Sýrie do Turecka chtěli Rusům pomstít za zbombardování svých ropných zásobníků na území Sýrie umístěných na území Sýrie. Ovšem kdyby měl turecký útok takovýto soukromý či polosoukromý motiv, omlouval by jej turecký prezident požadavkem „národní obrany?“

Neočekávejte od svých presstitutek vhled do žádné z těchto otázek. Nejsou k tomu schopny ani ochotny, jak dokazuje např. zpráva moskevské zpravodajky BBC Ransdorfové, že pád ruského bojového letadla a předtím i letadla osobního, dokazují naprostý krach Putinovy politiky leteckých útoků proti ISIL.

Zatím jsou i tak reakce na sestřelení letadla zajímavé. Z toho, co jsem slyšel z Obamovy tiskové konference, objímá jeho definice „umírněných syrských rebelů“ všechny džihádistické a extrémistické skupiny, jako jsou al-Núsra a ISIL, jež se staly cílem ruských útoků. Extrémistou je však – Asad. Což vlastně opisuje teorii neokonzervativců, že Asad má na rukou příliš mnoho krve na to, aby mohl být i nadále prezidentem. Obama se o krvi na Sadamových rukou na konferenci sice nezmínil, ale my o krvi mluvit můžeme. Dokonce i presstitutky se nám už totiž stačily svěřit se stovkami příběhů o krvi na rukou ISIL. A o krvi na rukou Obamy raději ani nemluvit. Stačí vyslovit jména států jako Libye, Afghánistán, Jemen…

Washington nám dal už od samého začáku syrského konfliktu na vědomí, že jeho nejpodstatnějším cílem je svržení Asada, nikoliv tedy ISIL. A bez ohledu na domnělý útok ISIL na Francii prohlásil mluvčí amerického ministerstva zahraničí admirál John Kirby, že Rusko nemůže být členem koalice v boji proti ISIL, pokud se nevzdá své podpory prezidenta Asada.

Je-li na mraku nad sestřeleným ruským letadlem nějaký stříbrný okraj, pak je to skutečnost, že zachrání ruskou vládu před účastí v koalici, v níž by ztratila svou kontrolu nad válkou s ISIL a byla by přinucena přijmout Asadovu porážku.

Ruská vláda měla vždy silné karty v ruce, ale nehrála s nimi, protože věřila v diplomacii, jež však – až dosud – nikam nevedla. Jestliže nevynese své silné karty, prohraje.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Vybral a přeložil Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
26. 11. 2015 5:00

Velitel Al-Nusra zabit minometným útokem syrské armády při rozhovoru s reportérem. (video) http://pravdive.eu/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=277

http://pravdive.eu/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=277

Viky
Viky
26. 11. 2015 8:18

Motiv zmiňovaný v článku má cosi do sebe. Přimět RF použít speciální techniku, aby bylo možno prozkoumat co umí, a také – jak na ni. Protože jsem přízemní člověk, držím se více hodně přízemních skutečností. Byznys Erdoganovic klanu je velmi silně provázán s IS. Pokud útočí RF na banditskou soldatesku – je to Erdoganovi nepříjemné, pokud ovšem zasáhnou proti ekonomickým tepnám, tak přece přímo ohrožují Erdogana osobně, ne Turecko. Mohou být ještě silnější motivy pro akce proti RF, i bez příkazu a plného souhlasu Bílého Domu? Všimněte si prosím, co přesně říká Erdogan. Mluví o tureckém území, turecké hranici, bratrech,… Číst vice »

Viky
Viky
26. 11. 2015 8:20

pokr. – Jejich existence a ne právě přátelský vztah s Damaškem je používán jako „ochrana našich bratří“. Ale současně zde působí i poněkud jiné skupiny. Třeba obyvatelé Severního Kavkazu, nebo Šedí Vlci. A to tedy „umírněná syrská vlastenecká opozice“ rozhodně není. Je těžké stát se z Kavkazana syrským demokratickým vlastencem, a Šedí Vlci!?! Vždyť to je přece turecká ultranacionalistická organizace, kterou lze zařadit mezi fašisty (zde ještě se smrádkem islamismu v pozadí) Pokud tedy Erdogan mluví o „Bratrech“ myslí tím „spřízněné etnikum“, „Šedé Vlky“, „Kavkazany“? Protože Šedí Vlci sice jsou formálně v opozici k Erdoganovi a nežádoucí, zato jejich akce… Číst vice »

M.C.
26. 11. 2015 9:24

K těm Šedým vlkům – z diskuse na novinkách:
S bojovníky, kteří se tohoto dopustili, natočila agentura Reuters televizní rozhovor. Z těchto záběrů byl identifikován jejich velitel. Jmenuje se Alpaslan Celik a není žádným Turkmenem, ale pravověrným Turkem, rodem z města Keban v provincii Eljazyg. Je synem bývalého starosty tohoto městečka v centrálním Turecku, ve kterém to Turkmény ani nezapáchá. Alpaslan Celik je příslušníkem turecké organizace mládeže Bozkurt („Šedí vlci“) tedy militantních, ultrapravicových tureckých nacionalistů!
Na ruské piloty zachraňující se na padácích ze zasaženého bombardéru tudíž stříleli ultrapravicoví turečtí neofašisté, občané Turecka, bojující na území Sýrie!

M.C.
26. 11. 2015 9:30

K tomu co psal Viky:
Turecko jednostranně prohlásilo několikakilometrové pásmo nad územím Sýrie podél svojí hranic za zónu, kde mohou létat pouze oni a bombardovat tam Kurdy.
Na netu se dá dohledat i mapka těchto oblastí.
Takovéto vymezení ale nemá oporu v ničem a nikdo ho neuznal.
Možná na to Erdogan zapomněl.

Béda
26. 11. 2015 9:31

Za tím odkazovaným videem na okamžitý odchod velitele Al Nusrá do ráje je po skončení možnost prokliku na video s akcií ruských vrtulníků podporujících boj syských vládních jednotek s „umírněnou opozicí“. Řekl bych, že ruští piloti těch vrtulníků létající těsně nad zástavbou musí být s vědomím co by se stalo, kdyby vrtulník dostal přímý zásah buďto šíleně odvážní, anebo nadrogovaní anebo musejí být ty ruské vrtulníky nezasažitelné. Ještě mám v paměti reakci českých pilotů, když se dověděli, že by mohli být odveleni na „misi“ do Afghánistánu“.

jogín
jogín
26. 11. 2015 11:14

Myslím. že často zapomínáme při posuzování událostí na rozměr psychologický. Tedy vše hodnotíme jako úmysl, případně úmysl celé skupiny, zatím co může jít o neadekvátní reakce jedince nebo jen části skupiny. Dobře známe třeba vznik neomylného muže po povýšení ve funkci nebo nadměrné sebevědomí, které nevadí, pokud je v mikroměřítku. Sestřel bitevníku mohl sice být schválen NATO, ale pokud se podíváme třeba na svalnaté řeči tureckého premiera které se změnily na ustrašení kvičení, zdá se mi, že hlavní roli bude hrát turecká představa o vlastním gigantickém významu. Ostatně Erdoganovy projevy měly stejné zvraty. Takže hlavní roli v incidentu bude hrát… Číst vice »

Bety
Bety
26. 11. 2015 12:19

A možná mají Turci vymytý mozek s tím jejich seriálem Velkolepé století a touží po tom si ho zopakovat.

Viky
Viky
26. 11. 2015 18:41

to M.C.- Chválabohu, že se alespoň v diskusích i mimo tohle fórum někdo zmíní o podobných existencích a jejich počinech. Jaksi zapadlo do propadla dějin kdo to je. Bulharská stopa, buharská stopa, bulharská stopa v atentátu na papeže, co vlastně vede k Šedým Vlkům … Pokud vraždí Kurdy hahaha, koho by to zajímalo. Ale to je přece tatáž skupina, která na zemi v iráckém Kurdistánu za pomoci tureckých tajných služeb na zemi dusí Kurdy! A z druhé strany ISIL. A z nebe turecké letectvo naváděné -„Šedými Vlky“. Jo, je to někdy taková smutná sranda, když se dořekne, kdo je kdo…… Číst vice »