Kverulant.org hlásí 578 odstraněných billboardů

Praha, 24. listopad 2015 – Ředitelství silnic a dálnic odstranilo do konce třetího čtvrtletí letošního roku celkem 578 billboardů, z toho 183 v okolí dálnic a 395 podél silnic I. třídy.

Obecně prospěšné organizace Kverulant.org již od svého vzniku v roce 2009 kritizuje přemíru billboardů u našich silnic. Výsledkem bylo přijetí zákona, který v roce 2017 odstranění billboardy od dálnic, rychlostních silnic a ze silnic první třídy. Kverulantův tlak také vedl k tomu, že ŘDS po letech výmluv začalo skutečně konat. ŘSD od roku 2012 do konce třetího čtvrtletí letošního roku celkem 578 billboardů, z toho 183 v okolí dálnic a 395 podél silnic I. třídy.

Ing. Vojtěch Razima, ředitel Kverulant.org k tomu dodává: „Téměř 600 odstraněným billboardů z nedůležitějších silnic v republice je slušný úspěch a relativně brzy dokonce téměř zmizí z dálnic, rychlostních silnic a jedniček. Zcela spokojeni být určitě nemůžeme. Přes všechnu naší práci billboardy dál zabíjí. V roce 2015 se nárazem do billboardu zabil jeden řidič v Břeclavi a druhý v Letovicích. Také si nelze nevšimnout, že se billboardaři stále více tlačí do velkých měst. Nevzdáváme to a snažíme se bojovat proti billboardům i tam.“

1
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Autoři komentářů
Gatta Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Gatta
Člen
Gatta

578 … z kolika ?

Pamatuju, jak před listopadem 1989 se našli odvážní úředníci, co s poukazem na evropské standardy znemožňovali snaživým soudruhům umísťovat kolem dálnic a jedniček jejich socialistiké transparenty.
Pak se to nějak zvrtlo a evropské standardy sice platili dále, ale … kolik že jich tedy u nás máme ?

Jinak ve městech velmi často v té reklamí džungli naprosto zaniká dopravní značení .