P. C. Roberts: Umírat za tak málo? Benevolentní maska Washingtonu se rozsypala

Pár týdnů Trumpova prezidenství uběhlo a vidíme, že ani tentokrát se žádná změna konat nebude. Normální vztahy s Ruskem se jen tak lehce ohřívají někde na kraji kamen, či spíše už jsou z nich pryč. Materiální potřeba vojenskobezpečnostního komplexu mít nepřítele, aby se tak dal ospravedlnit vysoký vojenský rozpočet a náležitá moc policejního státu, byla prostě shledána důležitější než hledání důvěry mezi termonukleárními mocnostmi. A pokud jde o liberálně-progesivní levici, ta zkrátka a dobře považuje snahy zachovat mír a život na Zemi za pouhou záminku, za kterou se neskrývá nic než snaha o měkký postoj k Rusku, ne-li pak přímo zrada Ameriky.

Trumpovi vládní nominanti a jinak známí rusofobové, jako jsou McMaster, Mattis a Fiona Hillová, jsou ještě horší volbou, než bylyVictoria Nulandová, Samantha Powerová či Susan Riceová. A stejně tak, jak Hillary a Nulandová přivodily změnu vlády na Ukrajině, Tillerson na ministerstvu zahraničí už ohlašuje změny demokratických režimů ve Venezuele, Ekvádoru a Bolivii. A též Marine Le Penová, kandidátka prezidenství ve Francii, která se nevešla na seznam Washingtonem schválených osob, se v současnosti nachází v procesu své politické likvidace.

Důvody?

Marine stojí za zájmy Francie a nikoliv za zájmy Washingtonu či EU.

Staví se proti transatlantickému partnerství, které poskytuje americkým korporacím imunitu vůči francouzským zákonům zakazujícím GMO, ochraně francouzské pracovní síly, francouzským bezpečnostním standartům i vůči standardům v nakládání se životním prostředím.

Vyznává francouzský názor, že Francouzi jsou Francouzy a nikoliv „Evropany“, a vyžaduje vystoupení Francie z EU.

Chce, aby Francie vystoupila i z NATO, které Francii využívá jen jako nástroj americké agrese.

Washington zahájil svůj útok na Marine kampaní ve sbratřeném francouzském tisku i ve vládě a podařilo se mu zbavit ji parlamentní imunity. A když už měl tohle tzv. pod střechou, obvinil ji ze „zneužití fondů EU“.

Jde samozřejmě o smyšlenku. Avšak jestliže se toto obvinění u veřejnosti i tak ujme, bude Washington co neusilovněji dál pracovat i na vykreslení Marine Le Pen jako obyčejné fašistky. Dnes totiž, jestliže je kdokoli loajální vůči své vlasti a nikoliv vůči Washingtonu či EU, je prostě fašista.

Marine Le Penová přišla o parlamentní imunitu, když do Twitteru poslala fotografie obětí Islamského státu (IS). Ty fotografie byly zcela věcné – jedním slovem pravda. Její obvinění však spočívá v tom, že říkat pravdu o IS znamená, že jste protimuslimský, což je dnes totéž, jako být protižidovský, protičernošský nebo protihomosexuální.

Všeobecný názor dnes je, že CIA Le Penové nikdy nedovolí stát se francouzskou prezidentkou. A to proto, že se stala hrozbou washingtonského impéria. Jestliže se nepodaří likvidovat ji skandálem a falešnými obviněními, bude zavražděna.

Demokracie nemůže fungovat bez poctivých a pravdivých médií. Avšak nikde v západním světě na taková média nenarazíte. Existuje jen relativně malý počet webů na internetu, jakým je např. i tento, který je nezávislý na vládnoucích elitách a mluví pravdu až do toho rozsahu, do jakého je schopen tuto pravdu zjistit. Avšak velmi temný web PropOrNot, pravděpodobně produkt CIA či George Sorose, vyhlásil všechny, kteří si uvědomují, že dobré vztahy mezi termonukleárními mocnostmi mají svou důležitost, za ruské agenty. A to v situaci, kdy jeden tucet ruských Satanů 2 dokáže zničit Spojené státy, a jeden jediný Satan 2 zničí Francii, Britanii či Texas.

Tím, že na Západě pospojoval „rusofobii“ do jednoho hrozivého mraku, uvrhl Washington lidstvo do obrovského rizika. Když dnes čtete New York Times, Washington Post, či sledujete CNN, NPR či MS NBC anebo jakákoli britská, kanadská, německá, francouzská či australská média, jste válkou s Ruskem dokonale indokrinováni a takto jste připravováni i na svůj vlastní pohřeb.

Protože jsme si už zvykli pátrat po naději z hloubi své vlastní země, dává situace v USA lidem naději jen velmi skromnou. Americká oligarchie je totiž příliš silná, aby podlehla zvratu, avšak lidé v Evropě mohou do budoucna hledět s větší nadějí. EU je totiž souborem států, které toho nemají mnoho společného. Britové už rozhodli, že nořit svou identitu do něčeho tak upírského, jako je Evropa, není v jejím zájmu. A další země – Maďarsko, Česká republika, Řecko a Portugalsko – si stále více uvědomují, že kapitalisté jsou ještě dravější než komisaři, a mohly by proto hledat záchranu v obnově své suverenity.

Rozklížit by se pod pohledem Evropanů, dobře si vědomých toho, že skutečnou hrozbou pro ně není Rusko, ale Washington, mohlo i NATO. A Washington, který neustále tlačí Evropu do konfliktu s Ruskem, kterým Evropa nemůže nic získat – kromě své smrti ovšem – plodí stále rostoucí počet Evropanů, kteří se ptají: „To opravdu máme umírat za tak málo – za světovou hegemonii Washingtonu?“

Zdroj: Paul Craig Roberts

Vybral a přeložil Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
9. 3. 2017 21:39

Tak se zdá, že kromě Sakera i PCR si všiml, že s Trumpem to není zcela košer.

orinoko
9. 3. 2017 22:46

Emericky Kačer ze všeho nejvíce pripomina … hadejte koho? Osobu známou, která v mnohem mela pravdu, asi mela i úmysl jít do věci hlavou, ale jako bavič byla k nezaplacení.
Republikána dr. Mirdu Sladka.

Béda
10. 3. 2017 6:10

https://www.lajkit.cz/zpravy/item/1145-utok-zacina-usa-poslaly-do-syrie-ozbrojenou-armadu-dalsi-na-rade-je-kuvajt O chystaném nasazení armády v Sýrii informoval server CNN už zhruba před měsícem. Tehdy uvedl, že americké ministerstvo obrany připravuje plán, podle kterého by do Sýrie pozemní armádu. Vyslání masivní armády do Sýrie je ale pouze jedním z plánů, které chce resort obrany uskutečnit. Podle zdroje CNN plánuje Pentagon přehodnotit i nasazení vojsk v Iráku. Podle rozhodnutí Obamovy administrativy tam nesmí operovat více než 5 262 vojáků, Trumpova administrativa ale zvažuje, že by limit zrušila a do země poslala větší množství ozbrojených sil… Otázkou však zůstává, jak by se na přítomnost americké armády v zemi dívalo Rusko a zejména… Číst vice »

Béda
10. 3. 2017 6:13

s Čínou a s Evropou. America first, Goldman v čele MF, EXXON v čele MZV (jak odlišné od Condi Rice že?) Mattis v čele ministerstva války, Pompeo který je vyznavačem metadat v čele CIA… Požadavek , aby NATO víc nakupovala americké zbraně (2% z HDP členských zemí) = nová vlna studené války.

Velká změna ten Trump. Otázkou je akorát v jakém směru?

Béda
10. 3. 2017 10:20

Není nad společný postup v boji s ISIS: https://cz.sputniknews.com/svet/201703104896273-MZV-USA-Rusko-schuzka-koalice-IS/

„Rusko se nezúčastní schůzky ministrů 68 zemí koalice pro boj proti skupině Islámský stát (v RF zakázána) v čele s USA, oznámil novinářům zástupce oficiálního mluvčího MZV Mark Toner…

Agentura Reuters dříve oznámila, že ministerská schůzka o boji s teroristickou skupinou Islámský stát se bude konat ve Washingtonu 22. a 23. března. Podle jeho informace bude schůzce předsedat ministr zahraničí USA Rex Tillerson.“

Béda
10. 3. 2017 10:55

http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/intercept-trump-se-pod-tlakem-riti-od-jednoho-extremu-do-druheho/ …Podle dostupných informací si americký prezident Donald Trump vybral na post amerického velvyslance při NATO „agresivního kritika Ruska“ Richarda Grenella, který v době George Bushe ml. sloužil jako tiskový mluvčí Spojené států v OSN, napsal Intercept… …Od okamžiku „anexe Krymu“ a konfliktu ve východní Ukrajině Grenell obhajoval dodávky smrtících zbraní Kyjevu, vyslovil se rovněž pro obnovení programu na vybudování systému protiraketové obrany v Polsku a České republice, připomíná článek. Kromě toho Grenell také doporučoval bývalému americkému prezidentovi Baracku Obamovi nevyloučit přímou konfrontaci s Ruskem kvůli Ukrajině. Dále, při analýze nedávných jmenování Donaldem Trumpem, publikace připomněla, že americkým velvyslancem při… Číst vice »

hudryper
hudryper
10. 3. 2017 19:07

Bédo, dovoluji si Vás upozornit,že už zase „diskutujete“ sám se sebou. Robertsův článek jsme tady
všichni přečetli a mám zato,že je přeložen do češtiny natolik dobře,že Vaše variace na jeho názory není nezbytná. Chtěl bych Vám doporučit k Vámi preferované tématice článek,který je o celý řád
obsažnější a argumentovanější,než linky,které zde trousíte v počtu větším,než malém . Tedy :
http://leva-net.webnode.cz/products/takova-etericka-malickost-probehlo-nepratelske-prevzeti-exxonmobil/

Béda
10. 3. 2017 19:42

hudryper napsal Bédo, dovoluji si Vás upozornit,že už zase „diskutujete“ sám se sebou. Robertsův článek jsme tady všichni přečetli a mám zato,že je přeložen do češtiny natolik dobře,že Vaše variace na jeho názory není nezbytná. Chtěl bych Vám doporučit k Vámi preferované tématice článek,který je o celý řád obsažnější a argumentovanější,než linky,které zde trousíte v počtu větším,než malém . Tedy : http://leva-net.webnode.cz/products/takova-etericka-malickost-probehlo-nepratelske-prevzeti-exxonmobil/ Pane hudrypere, velice vám děkuji za ten link. To myslím zcela vážně. Tento link potvrzuje vše, co jsem si doposud sám na základě kusých informací dovodil ale především hodně rozšiřuje podpůrné argumenty. Jestli je to pravda, tak to… Číst vice »

Béda
11. 3. 2017 8:46

http://www.nwoo.org/2017/03/10/od-nastupu-trumpa-do-uradu-vzrostly-utoky-dronu-na-432/ Hlava státu poctěná Nobelovou cenou míru nařídila desetkrát více útoků dronů než její předchůdce a odhady na sklonku Obamovy prezidentury uváděly, že 49 z 50 obětí byli civilisté. V roce 2015 bylo hlášeno, že až 90% obětí dronů nebylo úmyslnými cíli. Současný prezident Donald Trump vedl kampaň za méně intervenční zahraniční politiku, přičemž prohlašoval, že je proti zásahům do sebeurčení národů a neuváženým invazím… Prezident Obama během dvou období své prezidentury schválil 542 takových cílených útoků za 2.920 dní, tj. jeden nálet každých 5,4 dne. Prezident Trump od své inaugurace do dneška schválil nejméně 36 útoků či náletů dronů… Číst vice »