Vault 7: Obrovský únik hackerských nástrojů CIA je na světě!

[AE News] Vault 7: Obrovský únik hackerských nástrojů CIA je na světě! [CZ Titulky] from AE News on Vimeo.

Otevřená cesta ke „kybernetické proliferaci“: CIA ztratila kontrolu nad svými hackerskými nástroji

Překlad a titulky: AE News

Námět: Hudryper

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
23 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
9. 3. 2017 5:11

https://vimeo.com/207320350 (Kontrolní otázka: A kdo je MZV USA? Koho zájmy hájí „populista“ Trump, který má v čele MZV EXXON Mobil, v čele MF Goldmann Sachs a v čele zpravodajců a MO voj. prům. komplex?)

Béda
9. 3. 2017 5:49

Jinak se opakovaně ukazuje, že největší hrozbou pro bezpečnost obyvatel Západu jsou vlastní „elity“, „bezpečnostní“ služby (jejich intrikánství, mocichtivost) a „obrana“, které mají v náplni práci zajišťovat teritoriální suverenitu a bezpečí vlastních obyvatel.

Kapitalismus je podvod: http://outsidermedia.cz/kapitalismus-je-podvod/

hudryper
hudryper
9. 3. 2017 11:08

Toto a další odhalení,jež budou následovat, dává Trumpovi jedinou šanci,jak eliminovat mimořádně nebezpečný nástroj neoconů proti sobě a své administrativě. Jmenováním Flynna nabídnul tichou eliminaci tohoto teroristického bumbrlíčka a oni tuto nabídku nepřijali. Moc si důvěřovali,byli naprosto přesvědčeni,že zvítězí nad tím legračním Trumpem. A tak jim vnitřní krtek spolupracující s Trumpovým zázemím udělal něco,na co musí dojet každá zakonspirovaná organizace. Zveřejněním lumpáren na základě jejich autentických podkladů a dokumentace „byl prezident vážně znepokojen“ a co nejdřív,až mu bude kongres odmítat jeho lidi do čela aparátu, položí otázku,zdali milí poslanci nejsou zárukou těchto lumpáren a co za to dostali,nebo čeho že… Číst vice »

peter.
9. 3. 2017 12:02

Špinia,ohovárajú svoj národ títo kozmopoliticky založení ľudia,vykorenení z vlastného národa.Spájajú sa s takými príšerami ako Soroš a za jeho smradľavé groše robia všetko pre to,aby zničili a zapredali svoju domovinu cudzím nájazdníkom.Nie.Nie sú to „slniečkári“!Sú to vlastizradci.Oni nehovoria o tom,čo chcú z národov Európy urobiť,lebo sa obávajú hnevu ľudu.O to viac presadzujú svoje zvrátené predstavy do života.Ako tento Čulík:
http://czechfreepress.cz/jiri-bata/culik-se-nam-zase-jednou-poradne-odkopal.html

Béda
9. 3. 2017 12:51

hudryper napsal Toto a další odhalení,jež budou následovat, dává Trumpovi jedinou šanci,jak eliminovat mimořádně nebezpečný nástroj neoconů proti sobě a své administrativě. Jmenováním Flynna nabídnul tichou eliminaci tohoto teroristického bumbrlíčka a oni tuto nabídku nepřijali. Moc si důvěřovali,byli naprosto přesvědčeni,že zvítězí nad tím legračním Trumpem. A tak jim vnitřní krtek spolupracující s Trumpovým zázemím udělal něco,na co musí dojet každá zakonspirovaná organizace. Zveřejněním lumpáren na základě jejich autentických podkladů a dokumentace „byl prezident vážně znepokojen“ a co nejdřív,až mu bude kongres odmítat jeho lidi do čela aparátu, položí otázku,zdali milí poslanci nejsou zárukou těchto lumpáren a co za to dostali,nebo… Číst vice »

Béda
9. 3. 2017 13:44

Z dokumentů WikiLeaks vyplývá, že CIA v sekci nazvané Umbrage shromažďovala postupy ostatních hackerských skupin z celého světa. Při pronikání do cizích systémů se tak mohla vydávat například za ruské nebo čínské hackery.

Pokud se informace potvrdí, půjde o mimořádně citlivou záležitost. Ministerstvo spravedlnosti totiž aktuálně vyšetřuje údajný vliv Ruska na loňské prezidentské volby.

Vaska
Vaska
9. 3. 2017 15:24

CIA je nereformovatelná – pokud by Doník chtěl něco v CIA opravdu změnit musel by ji zrušit protože ty zmetci co tuhle teroristickou organizaci ovládaj (vlastněj) se dobrovolně nevzdaj

Bety
Bety
9. 3. 2017 15:26

Může za tím být také záměr podpořit „ruskou“ stopu – přinést vysvětlení, jak se ti „tupí mužici“ mohli nabourat do jejich „zcela oprávněného špehovacího systému“.

Vaska
Vaska
9. 3. 2017 15:37

a další – nátlak se zřejmě bude stupňovat dokud soudruzi co říděj CIA nekapitulujou https://www.casopis-sifra.cz/dalsi-bomba-z-wikileaks-americky-konzulat-ve-frankfurtu-byl-centrem-odposlouchavani-cele-evropy/

bergpora
bergpora
9. 3. 2017 18:03

Béda napsal Kapitalismus je podvod Spolecnost se zmeni, az se zmeni mysleni lidi a k takove zmene dojde az pote, co podobne zpravy (jako v clanku) zacne pretiskovat mainstream. Coz neznamena, ze alternativa dela svoji praci spatne, ale ze alternativci deli kuzi medveda, behajiciho kdesi po lese. Casto se na alternative lze docist o „konecnem dukazu, ze…“, ovsem zdroj je vzdy nealternativni a tedy nejde ani o konecny dukaz. V tehle hre totiz nehraji roli fakta, ale schopnost presvedcit obcany. A vitezi ne ten, kdo rekne pravdu, ale kdo dokaze informaci podstrcit ovcim, at je jakakoliv. Neni tedy ani jasne,… Číst vice »

Admirál
Admirál
9. 3. 2017 18:38

hudryper – „Toto a další odhalení,jež budou následovat, dává Trumpovi jedinou šanci,jak eliminovat mimořádně nebezpečný nástroj neoconů proti sobě a své administrativě. “

Není úplně jasné, jaké má Trump cíle, nejsou jasné jeho šance v boji proti hydře (její rozsah a moc nemá v historii obdoby), není ani jasné, zda ji chce zničit nebo si ji jen ochočit.

Pro nás si lze jen přát, aby ten boj trval co nejdéle a byl pokud možno zničující.

Čas hraje proti hydře.

Gatta
Gatta
10. 3. 2017 7:18

Re bergpora: moc dobře napsané – souhlas.

Re Admirál: myslím, že ochočit – tedy udělat z vlka zase zpět bojového psa.

zedd
zedd
10. 3. 2017 16:15

Drahé/ý/á bergporo, v mnohém s Vámi souhlasím. Na druhou stranu článek je jen upozornění na novou mediální skutečnost.

Dopřejte nám prostor, kde si můžem navzájem dokazovat, že kapitalismus je svinstvo.

hudryper
hudryper
10. 3. 2017 19:12

Admirál napsal
Pro nás si lze jen přát, aby ten boj trval co nejdéle a byl pokud možno zničující.

Pro pobavení. Hitlerův monolog dokonale vystihuje situaci v „pevnosti Evropa „.

https://www.youtube.com/watch?v=0pk52h5RAEs&feature=em-share_video_user

Gatta
Gatta
10. 3. 2017 20:31
zedd
zedd
11. 3. 2017 6:32

Mimochodem zrovna koukám do Vault7 a je to nesmírně zajímavé čtení – aspoň pro správce sítě. Jsou tam například stručné a kvalitní návody, jak nastavit tu kterou službu. Klidně to můžu odkazovat kolegům :). WiFi síť máme na nějakých 3.000 routerech Mikrotik. Rád jsem si početl, jak je hacknout. Asi moc nepřekvapí, že většina nástrojů míří proti Windows. Trochu překvapivější je, že samotní agenti zjevně používají Widle, UNIXové systémy jen na servery a infrastrukturu. Ty nástroje, které se týkají Linuxu, bývají zaměřené na nějakou konkrétní službu (např. podvržení DNS záznamu si vystačí s ovládnutím Bind, nemusí mít přístup k celému… Číst vice »

zedd
zedd
11. 3. 2017 9:25

Ještě mě tak napadlo. CIA outsourcuje cca 2/3 práce. Tenhle únik údajně pochází od nějakého kontraktora. To jsou desítky, možná stovky firem. Desítky, možná stovky tisíc lidí, kteří měli k těmto nástrojům a dokumentaci přístup. Je v podstatě jisté, že mnohé z toho bylo prodáno třetím stranám a to hned několikrát.