P. C. Roberts: Válka proti pravdě

Nikdy nekončící války, výhradně založené na lžích, sloužících skrytým agendám, zlikvidovaly představu lidí o Západu jako nadějí na humánní a lidský život. Síla jemná, s níž západní skryté agendy dříve operovaly, zmizela a nahradila ji síla otevřená a brutální, kterou v čase přítomném drží na řetězu už jen vojenská síla Ruska a Číny. A poslední volby do EU prokázaly, že Britové i Evropané svou víru v mnohokulturnost i mnohonárodnost Evropy už vyčerpaly. Jestliže je totiž Izrael pro Židy, pak Francie muže být pro Francouze, Německo pro Němce a Británie pro Brity – a možná, snad – i Amerika pro Američany. Sionistická idea, že země bělochů – kromě Izraele – jsou pro každého, ve volbách do EU propadla.

Propadnout by měl i současný policejní stát, který se už dlouhé roky jako morová nákaza ukládá do struktur zemí západních. Poprvé se tento policejní stát rozkročil nad celým Západem po 11. září 2001 a po jeho následně vyhlášené válce proti teroru, ve které občanské svobody utržily více ran než teroristé, a to ať už domnělí, nebo skuteční.

Konstrukce policejního státu je totožná jak pro národy evropské, tak americké, a přispívá do ní mnoho lidí, mezi nimi i takoví, které vedou úmysly prospěšné a humánní. Tak například ti, kteří navrhli projekt „Obhájce dítěte“ si nejspíš neuvědomili, k jak absurdním koncům může policejní stát jejich snahu dovést. V USA dnes např. stačí, abyste si na minutu odskočili pro cosi do obchodu a nechali dítě v kočárku bez dozoru, a americké gestapo, zvané Dětská ochranná služba, se vašeho dítěte zmocní a bude vás stát majlant i vaše zdraví, než se vám podaří dostat dítě ze spárů této organizace zpět. S tím samozřejmě důsledkem, že vaše dítě si po této dramatické zkušenosti ponese šrám na duši už po celý život.

Obelhávané vlastenecké kruhy americké společnosti věří, že naši vojáci bojují proto, „aby zachovali naši svobodu“, ale ve skutečnosti, jak nám prozradil admirál Smedley, nejdekorovanější důstojník v historii amerických ozbrojených sil, umírají naši vojáci za materiální zájmy naší vládnoucí oligarchie.Bez ohledu na ústavní zákony proti mučení, vrátil Washington mučení zpět do našeho života. Mučení použila americká armáda i CIA v Abu Ghraib v Iráku, na Guantánamu a na bezpočtu dalších utajovaných míst, a mučení se stalo běžnou praxí i v běžných amerických věznicích. V současnosti je mu z rukou jedné z největších demokracií – Velké Británie – vystaven i Julian Assange. Nils Metzer, zvláštní zpravodaj OSN pro záležitosti možného mučení oznámil, že na Assangem jsou patrny symptomy typické pro osobu, která je podrobena prodlužovanému psychologickému týrání. Assange je „systematicky týrán…až k očekávanému bodu, kdy jej zlomí“. 

Západní civilizace vytvořila v minulosti vládu práva, aby jakékoli vládě jiné zabránila uchýlit se k tyranii.

Bez svobody slova začínají lži, ze kterých jsou tvořena oficiální vysvětlení, nabírat vrch. A z lidí se stávají vězňové Matrixu řízených výkladů událostí.

Tento vývoj pokročil dnes už tak daleko, že i videa hry pro mládež slouží potřebám propagandy.

A Assange je jen jednou z prvních obětí washingtonské války proti pravdě. Další budou následovat a bude těch obětí přehršel.

A přitom dnes nikdo – s výjimkou individuálních osob – pravdu nepodporuje a nebrání, a nad vodou ji tedy drží jen pár jednotlivců.

Takže zda pravda převáží, záleží na nás všech.

Vybral a přeložil Lubomír Man

Zdroj: Paul Craig Roberts

2
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Autoři komentářů
orinoko Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
orinoko
Člen
orinoko