P. C. Roberts: Volby vyhráli prostí pracující lidé

Právě proběhlé prezidentské volby v USA představují historický předěl. A to v tom, že americký lid v nich dokázal porazit jak oligrachii, tak i agentku této oligarchie Hillary Clintonovou. A to vzdor vší zlovolné kampani proti jejímu soupeři Donaldu Trumpovi. Což prokazuje, že média a establishment politických stran už u Američanů ztratily kredit.

Teprve budoucnost však ukáže, zda si Trump bude umět vybrat a ustavit takovou vládu, která poslouží jeho cíli, kterým je nastolení přátelských a na vzájemém respektu založených vztahů s Ruskem, Čínou, Sýrií a Iránem.

Ukáže též, jak bude oligarchie na Trumpovo vítězství reagovat. Jak zareaguje Wall Street a Federální rezevní fond? Ty totiž mohou spojenými silami navodit ekonomickou krizi, která Trumpa přinutí jmenovat jednoho z představitelů oligarchie ministrem financí. A darební agenti CIA mohou kromě toho společně s Pentagonem zorganizovat útok pod falešnou vlajkou, který čerstvě ustavené přátelské vztahy s Ruskem naruší. Načež by se pak Trump mohl dopustit své nejosudovější chyby, spočívající v tom, že by do vlády znovu povolal neokonzervativce.

Trump je dnes naší poslední nadějí. Jestliže při sestavování vlády a při odstraňování překážek, které mu neokonzervativci budou klást přes cestu, nepodlehne tlaku, můžeme se dočkat konce Amerikou zkonstruovaného konfliktu s Ruskem, stažení amerických raket z polsko-ruských i z rumunsko-ruských hranic, mohli bychom se dočkat i konce konfliktu na Ukrajině, a též konce washingtonských snah svrhnout syrskou vládu.

Tyto cíle nelze ovšem uskutečnit, pokud nebude americká oligarchie poražena. Trumpovi se sice podařilo porazit Hillary, ale oligarchie USA zůstává na svém místě a svou moc si stále ještě drží.

Trump prohlásil, že 25 let po zániku SSSR nevidí žádného smyslu pro další existenci NATO. Jestliže si tento názor podrží, přivodí to velké změny i ve Washingtonem dosud ovládaných zemích EU. Dnes nepřátelský vztah představitelů EU a NATO k Rusku by musel logicky zmizet. Kancléřka Merkelová by ve své dosavadní politice buď musela přeměnit znaménka – nebo odejít. A generální tajemník NATO Stoltenberg by byl ze služby samozřejmě propuštěn.

Nevíme, koho si Trump do vlády vybere. A jelikož není s vládní agendou obeznámen, bude záležet na tom, kdo mu bude radit a co mu bude radit. A teprve ve chvíli, kdy jeho vládu spatříme, budeme vědět, zda můžeme doufat ve změny, na které v tuto chvíli myslíme.

Pokud by oligarchie nedokázala Trumpa uřídit a on by skutečně dokázal omezit moc a rozpočet vojensko-bezpečnostního komplexu, a navíc by byl i schopen udržet finanční sektor politicky zodpovědným, mohl by se stát obětí vražedného útoku.

Trump řekl, že v případě svého prezidenství vsadí Hillary do vězení. Pro začátek by stačilo, kdyby ji nechal podrobit trestnímu řízení – a to za zradu a válečné zločiny, kteréžto obvinění by se dalo vznést i proti dalším neokonzervativcům v dosavadní vládě. To by tzv. vyčistilo palubu pro smír s dvěma dalšími nukleárními mocnostmi, mezi nimiž neokonzervativci dnes nehledají spolupráci, ale výhradně jen hegemonii. Ačkoli i poté by si neokonzervativci udrželi kontakty s lidmi ze zpravodajských služeb, stalo by se pro ně zorganizování operací pod falešnou vljakou či politické vraždy mnohem obtížněji proveditelné. Darebácké elementy vojensko-bezpečnostního komplexu by sice politickou vraždu stále ještě dokázaly provést, ale bez neokonzervativců ve vládě by bylo téměř nemožné po ní zamést stopy.

Co všechno lze od nového prezidenta čekat, to budeme vědět, až spatříme či uslyšíme, kdo jsou noví ministři a noví náměstci ministrů. Jestliže to bude stejný zástup, jaký zde už jednou byl, budeme vědět, že Trumpa lapili. Osobně nevěřím moc tomu, že by Trump byl s to tuto bitvu vyhrát – a to i když oligrachie má už jednu porážku za sebou. A to když uvěřila propagandě svých vlastních médií o tom, že Hillary volby vyhraje a nebyla proto dostatečně připravena na to, aby volby ukradla.

Hillary je dnes na dně, ale oligarchové nikoliv. Jestliže Trumpovi doporučí, aby k nim byl smířlivý a nabral do vlády současný establishment, budou Američané znovu rozčarováni. A v zemi, jejíž instituce byly už tak kompletně oligarchií zkorumpovány, bude bez krveprolití jakákoli změna v budoucnu už stěží možná.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Vybral a přeložil Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Oldthinker
10. 11. 2016 17:56

Při vší úctě k P. C. Robertsovi, volby nevyhrál americký lid, nepředstavují předěl a americký lid v nich nikoho neporazil. Trump je miliardář, republikán a realitní magnát. To, čemu rozumí především, jsou dolary. Je otázka, jak dlouho bude trvat, než si upřímně přizná, kde vlastně ty dolary jsou. Trump se postavil do role „izolacionisty“, který hodlá dát USA do pořádku omezením zbytečných avantýr ve zbytku světa a použitím získaných prostředků doma. Ale Trump musí dobře vědět, že řešit problémy USA lze řešit jen na účet všech ostatních. USA na to jednoduše nemají. Takže jak to bude s tím omezováním zbytečných… Číst vice »

peter.
10. 11. 2016 19:21
peter.
11. 11. 2016 6:42

Irena napsal

http://voicesevas.ru/news/27387-chislo-ranenyh-pri-vzryve-u-konsulstva-frg-v-afganistane-dostiglo-110-chelovek.html

Nemali tam čo robiť!Taliban je hnusný spolok,ale je tam doma.Nech sa Nemci sťažujú na G.W.Busha,ktorý ich do toho svinstva v Afganistane zatiahol.Ľudí mi je ľúto,ale zodpovednosť nesie nemecká vláda.

Irena
11. 11. 2016 6:59

peter. napsal
Nemali tam čo robiť!Taliban je hnusný spolok,ale je tam doma.Nech sa Nemci sťažujú na G.W.Busha,ktorý ich do toho svinstva v Afganistane zatiahol.Ľudí mi je ľúto,ale zodpovednosť nesie nemecká vláda.

Bohužel to zase asi odnesli obyčejní lidé, co byli poblíž.

Martin (už bez taky m)
11. 11. 2016 7:44

fajt napsal

http://politikus.ru/events/86368-obama-otdal-prikaz-likvidirovat-glavarey-dzhebhat-an-nusry-v-sirii.html

Zametá se, zametá, ale koberec nám nějak zmizel…i ten létající, neviditelný…

peter.
11. 11. 2016 14:00

Ukrajinská prokurátorka N.Poklonská zaujala svoje miesto v Štátnej Dume RF.
Otto von Bismarck od radosti rotuje v hrobe ako ventilátor:
comment image?1478487223