P. C. Roberts: Washington ohrožuje Ameriku i svět

Když prohlížím zprávy ze světa, nenacházím v nich jakékoli povědomí o dvou nejzlověstnějších jevech, které se v USA v poslení době objevily. Prvním je spiknutí amerických bezpečnostních agentur, amerického ministerstva spravedlnosti, amerického tisku a TV médií vedeného s cílem svrhnout demokraticky zvoleného prezidenta Spojených států. Spolu s „Russiagate“ jsme si vlastně prožili i puč proti americké demokracii a obohatili se i o poznatek, že pro některé lidi je nepředstavitelné, aby byli vůči prezidentu v opozici, aniž by považovali za nutné zbuntovat kvůli tomu celý policejní stát a pučem jej svrhnout.

Druhým zlověstným jevem je nedávno zveřejněná Revize nukleárního postoje USA, prohlašující jaderné zbraně za „použitelné“. Tím legitimuje jejich použití americkými silami jako první a staví tím kulisy pro utrácení miliard dolarů na pořízení dalších jaderných zbraní. Což samozřejmě znamená, že se nebude dostávat prostředků pro naplňování potřeb lidí – a to v situaci, kdy i jen 10% současného jaderného arzenálu USA stačí ke zničení života na Zemi.

Napsal jsem o těchto dvou jevech dva články (oba byly pod názvy Projde spiknutí proti prezidentu Trumpovi a americké demokracii nepotrestáno a Revize nukleárního postoje USA na našem webu zveřejněny – pozn. red.), ale pokud jde o účinek obou, nemusel jsem se jejich psaním vůbec obtěžovat. Žádná vláda a žádné médium, o nichž mám povědomí, nevyhlásily totiž poplach, že CIA, FBI, demokratické ministerstvo spravedlnosti a kompletně všechen americký tisk a TV média, byla přistižena s krví na rukou při vykonávání puče proti prezidentovi …a nic se s tím neudělalo.

Saddáma Husajna a Kaddáfího zavraždili na základě totálních lží – a nyní prezident USA čelí tomu samému osudu.

Jestliže tento puč proti Trumpovi nakonec přece jen uspěje, dokončí USA svůj plný přechod na gestapácký policejní stát a Amerika se stane 4. říší. A jakkoli je vyhlídka na tento stát tvořený CIA, FBI, Obamovým ministerstvem spravedlnosti, Demokratickou stranou a presstitutkami strašná, Revize nukleárního postoje USA je aktem ještě mnohonásobně strašnějším.

Během dlouhých desetiletí studené války by žádná americká vláda neohlásila takovou revizi svého nukleárního postoje, která by ji oprávňovala k použití nukleární zbraně jako první. A to už v čele ozbrojených síl USA stáli tak ukázkoví šílenci, jakými byli např. generá Lemnitzer či generál Le May, kteří snesli srovnání jedině se šílenými, avšak jen fiktivními sovětskými generály z amerických filmů o Jamesi Bondovi.

Už před 55 lety byli tito dva generálové příliš mocní na to, aby se jich prezident J.F.Kennedy zbavil prostým propuštěním z funkcí. Lemnitzer tehdy tlačil Kennedyho k přijetí operace Nortwoods, vedené pod falešnou vlajkou (jako 11. září), jejíž součástí v druhém kroku měl být i preventivní jaderný útok na Sovětský svaz. Což přispělo ke Kennedyho přesvědčení o tom, že generál Lemnitzer s funkcí náčelníka náčelníků spojených štábů je osobou duševně chorou, které je nutno postavit se tvrdě na odpor a Lemnitzerův plán shodil ze stolu.

Což prezident Trump, když rozpoznal stejné stopy šílenství v Revizi nukleárního postoje USA, neučinil. Ve srovnání s Kennedym se tudíž projevil jako ten slabší.

Nová Revize nukleárního postoje USA je dokumentem neokonzervativců, který v sobě jako důsledek svého uskutečňování obsahuje též zničení života na Zemi. Choromyslní lidé, kteří jsou za něj odpovědní, zastávají současně i ty pozice, z nichž mohou tento dokument zrealizovat.

Takže zde máme paradox: Americký prezident, který byl zvolen i proto, že vyhlašoval svůj úmysl normalizovat vztahy s Ruskem, podepsal nyní Revizi nukleárního postoje USA, která na adresu Ruska a Číny vyhlašuje, že Amerika má nyní novou politiku, která jí umožňuje použít proti nim první úder.

Je tohle normalizace vztahů?

Nikdy v historii lidstva nebyl spáchán čin bezohlednější, sobečtější a nebezpečnější než je ten, který ohrožuje celé lidstvo. A je obtížné představit si jakoukoli vládu, a to i vládu tak šílenou, jakou je současná vláda americká, aby vyhlásila nukleárním velmocem Rusku a Číně, že prostě mohou jednoho dne očekávat překvapení – americký nukleární útok. Avšak americká média jásají. USA Today např. prohlašuje, že Trumpův plán pro nukleární zbraně dává smysl. A washingtonské médium The Hill se domnívá, že pohrozit Rusku a Číně prvním úderem je rozumným činem.

Jestliže země bažící po světové hegemonii, jakou USA bezesporu je, má média, která tak věrně souzní s jejími válečnými zámysly, měl by zbytek světa zbystřit pozornost. Avšak kde jsou protestní hlasy Evropanů, Kanaďanů, Britů, Japonců, Afričanů, Indů a Asiatů? A jak to, že se dokonce neozývají ani hlasy Rusů a Číňanů?

Jestliže jsou, skrývají se za ruskými pouze domnělými a chtěnými „našimi západními partnery“, či za lačněním Číny po ještě vyšších ziscích.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Vybral a přeložil Lubomír Man

Přejít do diskuze k článku 48 komentářů