P. C. Roberts: Washington ohrožuje Ameriku i svět

Když prohlížím zprávy ze světa, nenacházím v nich jakékoli povědomí o dvou nejzlověstnějších jevech, které se v USA v poslení době objevily. Prvním je spiknutí amerických bezpečnostních agentur, amerického ministerstva spravedlnosti, amerického tisku a TV médií vedeného s cílem svrhnout demokraticky zvoleného prezidenta Spojených států. Spolu s „Russiagate“ jsme si vlastně prožili i puč proti americké demokracii a obohatili se i o poznatek, že pro některé lidi je nepředstavitelné, aby byli vůči prezidentu v opozici, aniž by považovali za nutné zbuntovat kvůli tomu celý policejní stát a pučem jej svrhnout.

Druhým zlověstným jevem je nedávno zveřejněná Revize nukleárního postoje USA, prohlašující jaderné zbraně za „použitelné“. Tím legitimuje jejich použití americkými silami jako první a staví tím kulisy pro utrácení miliard dolarů na pořízení dalších jaderných zbraní. Což samozřejmě znamená, že se nebude dostávat prostředků pro naplňování potřeb lidí – a to v situaci, kdy i jen 10% současného jaderného arzenálu USA stačí ke zničení života na Zemi.

Napsal jsem o těchto dvou jevech dva články (oba byly pod názvy Projde spiknutí proti prezidentu Trumpovi a americké demokracii nepotrestáno a Revize nukleárního postoje USA na našem webu zveřejněny – pozn. red.), ale pokud jde o účinek obou, nemusel jsem se jejich psaním vůbec obtěžovat. Žádná vláda a žádné médium, o nichž mám povědomí, nevyhlásily totiž poplach, že CIA, FBI, demokratické ministerstvo spravedlnosti a kompletně všechen americký tisk a TV média, byla přistižena s krví na rukou při vykonávání puče proti prezidentovi …a nic se s tím neudělalo.

Saddáma Husajna a Kaddáfího zavraždili na základě totálních lží – a nyní prezident USA čelí tomu samému osudu.

Jestliže tento puč proti Trumpovi nakonec přece jen uspěje, dokončí USA svůj plný přechod na gestapácký policejní stát a Amerika se stane 4. říší. A jakkoli je vyhlídka na tento stát tvořený CIA, FBI, Obamovým ministerstvem spravedlnosti, Demokratickou stranou a presstitutkami strašná, Revize nukleárního postoje USA je aktem ještě mnohonásobně strašnějším.

Během dlouhých desetiletí studené války by žádná americká vláda neohlásila takovou revizi svého nukleárního postoje, která by ji oprávňovala k použití nukleární zbraně jako první. A to už v čele ozbrojených síl USA stáli tak ukázkoví šílenci, jakými byli např. generá Lemnitzer či generál Le May, kteří snesli srovnání jedině se šílenými, avšak jen fiktivními sovětskými generály z amerických filmů o Jamesi Bondovi.

Už před 55 lety byli tito dva generálové příliš mocní na to, aby se jich prezident J.F.Kennedy zbavil prostým propuštěním z funkcí. Lemnitzer tehdy tlačil Kennedyho k přijetí operace Nortwoods, vedené pod falešnou vlajkou (jako 11. září), jejíž součástí v druhém kroku měl být i preventivní jaderný útok na Sovětský svaz. Což přispělo ke Kennedyho přesvědčení o tom, že generál Lemnitzer s funkcí náčelníka náčelníků spojených štábů je osobou duševně chorou, které je nutno postavit se tvrdě na odpor a Lemnitzerův plán shodil ze stolu.

Což prezident Trump, když rozpoznal stejné stopy šílenství v Revizi nukleárního postoje USA, neučinil. Ve srovnání s Kennedym se tudíž projevil jako ten slabší.

Nová Revize nukleárního postoje USA je dokumentem neokonzervativců, který v sobě jako důsledek svého uskutečňování obsahuje též zničení života na Zemi. Choromyslní lidé, kteří jsou za něj odpovědní, zastávají současně i ty pozice, z nichž mohou tento dokument zrealizovat.

Takže zde máme paradox: Americký prezident, který byl zvolen i proto, že vyhlašoval svůj úmysl normalizovat vztahy s Ruskem, podepsal nyní Revizi nukleárního postoje USA, která na adresu Ruska a Číny vyhlašuje, že Amerika má nyní novou politiku, která jí umožňuje použít proti nim první úder.

Je tohle normalizace vztahů?

Nikdy v historii lidstva nebyl spáchán čin bezohlednější, sobečtější a nebezpečnější než je ten, který ohrožuje celé lidstvo. A je obtížné představit si jakoukoli vládu, a to i vládu tak šílenou, jakou je současná vláda americká, aby vyhlásila nukleárním velmocem Rusku a Číně, že prostě mohou jednoho dne očekávat překvapení – americký nukleární útok. Avšak americká média jásají. USA Today např. prohlašuje, že Trumpův plán pro nukleární zbraně dává smysl. A washingtonské médium The Hill se domnívá, že pohrozit Rusku a Číně prvním úderem je rozumným činem.

Jestliže země bažící po světové hegemonii, jakou USA bezesporu je, má média, která tak věrně souzní s jejími válečnými zámysly, měl by zbytek světa zbystřit pozornost. Avšak kde jsou protestní hlasy Evropanů, Kanaďanů, Britů, Japonců, Afričanů, Indů a Asiatů? A jak to, že se dokonce neozývají ani hlasy Rusů a Číňanů?

Jestliže jsou, skrývají se za ruskými pouze domnělými a chtěnými „našimi západními partnery“, či za lačněním Číny po ještě vyšších ziscích.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Vybral a přeložil Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
48 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
hudryper
hudryper
13. 2. 2018 15:29

Vážený Peter,
už několikrát mi byla vrácena pošta,kterou jsem Ti adresoval. Dnes jsem se asi
dověděl proč tomu tak bylo. Koresponduješ prostřednicvím centrum ,a tak si
pžečti toto :
https://aeronet.cz/news/vime-prvni-bakaluv-freemail-centrum-cz-maze-a-blokuje-od-prosince-minuleho-roku-vsechny-emaily-ktere-obsahuji-odkazy-nebo-zminky-o-serverech-ceske-alternativy-blokovan-je-aeronet-parlamentni-listy/

fajt
fajt
13. 2. 2018 16:07

hudryper napsal hudryper pánové, je hloupost krmit bakalové sračkomety emailovou přítomností , ani seznam není lepší ( taky jim za posledních 5 let odešlo na dvě stě tisíc klientů) , tam vám přímo ( asi preventivně) otvírají poštu a jestli si ještě dovolíte jít na jejich soc. siť Lidé a tady se zapojit do diskuze o dnešní společnosti jenom trochu reálně, máte z fleku ban a jste vedeni jako škůdci světového kapitalismu ( podotýkám, že na osobní profil vyžadují fotku jako na pas, jinak vás mezí jejich pedály, zvrhlíky a armádu trollů vůbec nepustí) – takže doporučuji jakýkoliv el. komunikační… Číst vice »

fajt
fajt
13. 2. 2018 16:18

comment image

peter.
13. 2. 2018 19:25

peter. napsal

https://www.youtube.com/watch?v=nfcCT2aDFnE

Prečo toho Judáša nikto v RF neobžaluje z vlastizrady a nepostaví pred súd ?

fajt
fajt
13. 2. 2018 21:48

https://www.youtube.com/watch?v=wfSECqkXcY8 – tak to je dost přesvědčivé a brutální – rozhodně bych dnes v ruské armádě sloužit nechtěl. ..

fajt
fajt
13. 2. 2018 21:57

https://www.youtube.com/watch?v=Ouf7hQ4wKeM – США Нанесли Авиаудары По Российским Военным В Сирии

fajt
fajt
13. 2. 2018 22:23

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/europa-srodkowa/haaretz-netanjahu-chce-by-szczyt-grupy-wyszehradzkiej-odbyl-sie-izraelu/?utm_source=notification&utm_medium=browser – tak další V4 může být v Izraeli, jestli tohle projde, tak jewrejci už můžou naprosto směle říci, že východní Evropa je jejich – doufám, že Duda je pošle do dupy. ..

peter.
14. 2. 2018 6:21

fajt napsal

https://www.youtube.com/watch?v=Ouf7hQ4wKeM– США Нанесли Авиаудары По Российским Военным В Сирии

https://www.hlavnespravy.sk/o-smrti-stoviek-ruskych-zoldnierov-v-syrii-nasledkom-uderu-americkeho-letectva/1311430

fajt
fajt
14. 2. 2018 7:19

peter. napsal https://www.hlavnespravy.sk/o-smrti-stoviek-ruskych-zoldnierov-v-syrii-nasledkom-uderu-americkeho-letectva/1311430 Kreml včera připustil čtyři mrtvé, protože na internetu byli jasně prokázané totožnosti mrtvých ( ale hned taky dodává, že se to musí prošetřit a že ruská vláda o nějakých žoldnéřích neví a taky do tohoto prostoru nikoho neposílala – což je přinejmenším nepravda https://www.casopis-sifra.cz/pri-naletech-v-syrii-zabila-koalice-vedena-usa-ctyri-rusy/ ) – ve věci padlých ruských bajců skupiny Vagner, kterou rozstříleli američané, tak se přikláním k názoru bývalého specnaze ( o video výše ) , velmi jasně a přesně definoval poměry v ruské armádě a v ruské vojenské komunitě, taky naprosto jasně řekl, jak se má poměr dnešního Kremlu k jeho mužikům (… Číst vice »

peter.
14. 2. 2018 7:51

fajt napsal
tak se přikláním k názoru bývalého specnaze ( o video výše ) ,

Ja som si z toho čo povedal bývalý „specnazovec“ vybral to,že tí chlapci si išli do Sýrie zarobiť, išli tam dobrovoľne,bez akýchkoľvek ideologických pohnútok. Platí ich sýrsky režim a sú si vedomí všetkých rizík.Neboli to len etnickí Rusi a tak ruská vláda pomoc týchto žoldnierov síce využíva,no hlásiť sa k nim, ani brať na seba zodpovednosť za ich životy nemusí a ani to nie je žiadúce.USA majú podobné vzťahy so svojimi žoldniermi z „Blackwater“.

fajt
fajt
14. 2. 2018 8:33

peter. napsal peter. máte pravdu, nemusí, pokud je v Rusku režim jaký je, opravdu nemusí veřejnosti po pravdě či jinak nic zveřejňovat – sice americká vláda s Blackwater, dnes Academi, úzce spolupracuje, americká armáda této soukromé bezpečnostní složce poskytuje úzkou součinnost a vojensky strategickou podporu ( protože jsou v ní bývalí vojáci, zpravodajci a vojenští technici a vlastní ji / oficiálně/ bývalý am. důstojník ) a v Iráku i v Afghánistánu ( kde jsou desítky tisíc amerických nájemníků ) jim poskytuje logistické zázemí i plné voj. krytí – krom toho jde ( i grp Vagner) o soukromé firmy ruských politiků,… Číst vice »

Aleš
Aleš
14. 2. 2018 8:59

http://www.novarepublika.cz/2018/02/pcroberts-rusko-je-na-musce-at-uz-si-to.html Vážnější trhlinu v postupu Ruska spatřuji, když hazarduje s důvěrou Kurdů v Afrínu, jen aby si na chvilku získali na svoji stranu nevypočitatelného Erdogana. Váhu takového podrazu by mohlo vyrovnat snad jen vystoupení Turecka z NATO a jeho zrušení. Což moc pravděpodobné v nejbližší době není. Jediné co by dávalo logiku, je, že Turecko čeká na Rusko, až POMALU zničí islámský stát a ten do té doby oslabí Kurdy. Což je podobně nechutné. Na druhou stranu abychom nekřivdili. Jestli v rámci počtů případných mrtvých Rusové nevsadili na kartu menšího zla. https://cz.sputniknews.com/svet/201802136781808-idlib-priprava-provokace-chlor/ http://www.literarky.cz/blogy/tereza-spencerova/25720-izraelska-stihaka-sestelena-nad-syrii-byla-to-past Trump ostře zkritizoval za poslední aktivity Izraele… Číst vice »

fajt
fajt
14. 2. 2018 9:05

panská logika má po čertech daleko do logiky ( a zájmů) prostého lidu – ale zase kdo je lépe organizovaný, ve svém jednání promyšlenější a vytrvalejší, kdo si dokáže opravdu stát za svým a své si i obhájí, že. ..)

fajt
fajt
14. 2. 2018 9:07

alespoň se člověk denně ujišťuje, že udělal správná životní rozhodnutí … a to potěší :-)

peter.
14. 2. 2018 9:15

fajt napsal
sice americká vláda s Blackwater, dnes Academi, úzce spolupracuje, americká armáda této soukromé bezpečnostní složce poskytuje úzkou součinnost a vojensky strategickou podporu

fajt
fajt
14. 2. 2018 9:26

http://www.vhu.cz/tragicky-americky-nalet-na-prahu-14-unora-1945/ – trocha historie o jednom spojenci a jeho dobrodiní , které nakonec naučí celý svět. ..)

peter.
14. 2. 2018 9:28

peter. napsal
sice americká vláda s Blackwater, dnes Academi, úzce spolupracuje, americká armáda této soukromé bezpečnostní složce poskytuje úzkou součinnost a vojensky strategickou podporu

fajt:
https://www.hlavnespravy.sk/byvali-zoldnieri-blackwater-uz-poznaju-svoj-trest-za-masaker-v-iraku
Tí od Vagnera tiež nebudú nejaké „holubice mieru“.Podpísali kontrakt,odvádzali svoju robotu,brali za to nemalé peniaze a vedeli,že za tie prachy riskujú svoje životy.
Myslím,že keby bol v Rusku iný režim,tak by neboli ani konflikty na BV.

fajt
fajt
14. 2. 2018 9:48

peter. napsal fajt: https://www.hlavnespravy.sk/byvali-zoldnieri-blackwater-uz-poznaju-svoj-trest-za-masaker-v-iraku Tí od Vagnera tiež nebudú nejaké „holubice mieru“.Podpísali kontrakt,odvádzali svoju robotu,brali za to nemalé peniaze a vedeli,že za tie prachy riskujú svoje životy. Myslím,že keby bol v Rusku iný režim,tak by neboli ani konflikty na BV. to ani v té Academi nejsou žádní lidumilové, dost je jich tam psychicky narušených, někteří bez zabíjení ( jedno koho ) ani neumí žít – ale tady jde spíše o přístup vlád, které si tyhle vzteklé psy drží na svých válečných polygonech – bude se muset ruská oligarchická grupa ještě hodně přiučit ( a možná to nakonec sama položí velkému… Číst vice »

fajt
fajt
14. 2. 2018 10:00

Aleš napsal

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/463366-putin-je-vazne-nemocny-tvrdi-the-independent.html
stejný rukopis jako u nás

měl by zajet za svou dočeri a tam si lehnout do pořádný bolnici. ..)

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
14. 2. 2018 11:13

Aleš napsal http://www.novarepublika.cz/2018/02/pcroberts-rusko-je-na-musce-at-uz-si-to.html Vážnější trhlinu v postupu Ruska spatřuji, když hazarduje s důvěrou Kurdů v Afrínu, jen aby si na chvilku získali na svoji stranu nevypočitatelného Erdogana. Váhu takového podrazu by mohlo vyrovnat snad jen vystoupení Turecka z NATO a jeho zrušení. Což moc pravděpodobné v nejbližší době není. Jediné co by dávalo logiku, je, že Turecko čeká na Rusko, až POMALU zničí islámský stát a ten do té doby oslabí Kurdy. Což je podobně nechutné. Na druhou stranu abychom nekřivdili. Jestli v rámci počtů případných mrtvých Rusové nevsadili na kartu menšího zla. https://cz.sputniknews.com/svet/201802136781808-idlib-priprava-provokace-chlor/ http://www.literarky.cz/blogy/tereza-spencerova/25720-izraelska-stihaka-sestelena-nad-syrii-byla-to-pastTrump ostře zkritizoval za poslední aktivity… Číst vice »

Aleš
Aleš
14. 2. 2018 11:38

Pochopil jsem, že Yekta snídal moc euroatlantské kaše, nicméně z pozice Kurda to musí být beznadějné vyhlídky. A přístup našich politiků dobře zhodnotil Hošek.
http://www.prvnizpravy.cz/sloupky/neomarxismus-nejen-unisex-pisoary-take-valka/
To je vidět i na přístupu bývalého prezidenta či jeho syna.
http://institutvk.cz/clanky/1086.html
Do Schulze se opřel, kritizujíce migranty, do makaróna, za Duku orodují taky.
Ale do NATO?
A co se týče ruských zájmů. Vypadá to, že nehájení ruských zájmů v případě mnoha úmrtí ruských vojáků, je jen desinformace.
https://cz.sputniknews.com/svet/201802146784248-zdro-ministerstvo-zahranici-rusko-zprava-smrt-syrie-rus/

peter.
14. 2. 2018 11:47

Aleš napsal

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/463366-putin-je-vazne-nemocny-tvrdi-the-independent.html
stejný rukopis jako u nás

Bez obáv Aleš!Na odhaľovanie hoaxov máte predsa v ČR komisiu odborníkov.A keď ona povie,že sa nejedná o hoax,tak môžete vziať jed na to,že Putin už umiera.
https://mika.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=571403

:-)

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
14. 2. 2018 12:13

Jeden z mnoha prostředků k oblbování lidí a pro jejich pro ně žádoucí přeměnu na „biomasu lidských zdrojů“ je u naprosto ničeho se neštítící „postetické“ Euroatlantické mafie chrlení negativní zpráv – „s psím pohledem soucitného ředitele zeměkoule“
Kašlu jim na to naprosto.
Slunce stále vychází na Východě!
Tak tomu было, есть и будет !
Nejsem stejně slaboduchý jako oni…
http://tass.com/politics/989945
http://tass.com/economy/989863
https://www.youtube.com/watch?v=whj_BZ4xhNc

Aleš
Aleš
14. 2. 2018 13:05

Martine: Nepopírám, ale tohle směřuje jednoznačně k: фаши́ст нет челове́к!
Asi to bude znovu nevyhnutelné. Nějaký pablb v Německu chce asi otevřít Pandořinu skříňku a pod rouškou “ férovosti“ útočí na Krym a argumentuje tím, že Německo nechce zpět Kaliningrad.
Díky za zprávy z fronty. Nemám zvuk, ale obrázky jsou také výživné.
U dalších dvou zpráv jsem si všiml odkazu ze včerejška, kdy Lavrov mj. prohlásil, že Kurdové jsou nedílnou součástí syrské společnosti a že bez jejich spolupráce nedojde k ukončení konfliktu.

orinoko
orinoko
14. 2. 2018 14:08

Sakra, to je hustý. Testosteron jak tsunami na maják.
Tak jak, už se tesite na světovou v podání soudruha Trumpa? Toho !idumila, zidomila, Dobromila a naděje pro rukodelny plebs?
Ted si dam velkou Kurdovku a z pruhu a hvězd se racim poblejt.

peter.
14. 2. 2018 14:27

http://www.freeglobe.cz/Articles/25629-nemate-na-vyber-pane-prezidente-to-uslysel-trump-od-sede-eminence-budete-valecnym-prezidentem-.aspx
McCain končí so životom,no jeho „alter ego“(Jim Mattis)vedie svet spoľahlivo a neomylne do katastrofy.
Je to len poskok tento Trump.

orinoko
orinoko
14. 2. 2018 14:52

Peter, to je na žalobu. Vyzrazení stadniho tajemství. Chapes?
A jinak také pomyslná trepanace některých českých lebek včetně Zemana.

orinoko
orinoko
14. 2. 2018 14:54

Pisou o zainteresovaných v Nove republice.

peter.
14. 2. 2018 15:08

Tak Rusi bez ruskej zástavy a hymny prehrali v hokeji so Slovenskom .Teraz by ich tréneri mali úplne odstrihnúť od internetu a ruských médií,lebo takú nakladačku akú dostávajú v diskusných fórach neunesie žiadny normálny človek.Mali jedinú šancu : Vyhrať čo sa dá a pri ukončení OH,vrátiť pekne všetky získané medaile zástupcom MOV.To by bolo gesto,ktoré by im vrátilo česť a úctu občanov Ruska.

orinoko
orinoko
14. 2. 2018 15:23

Je třeba přežít OH / Omyl Hoven/, ruské prezidentské volby a zasrane Mistrovství sveta v cutane. Pak nadejde čas , kdy se věci dostanou do reálných proporci. Osobně nechapu ruské nadbihani v pořádání kdejakeho světové zbytneho sajrajtu.
Ačkoli z toho mala , co jsem viděl, mám pocit, ze Soči a soucasna jižní Korea OH je něco jako nebe a dudy.

peter.
14. 2. 2018 16:11

orinoko napsal

Je třeba přežít OH / Omyl Hoven/, ruské prezidentské volby a zasrane Mistrovství sveta v cutane. Pak nadejde čas , kdy se věci dostanou do reálných proporci. Osobně nechapu ruské nadbihani v pořádání kdejakeho světové zbytneho sajrajtu.
Ačkoli z toho mala , co jsem viděl, mám pocit, zeSoči a soucasna jižní Korea OH je něco jako nebe a dudy.

Presne tak!

PPK
PPK
15. 2. 2018 6:28

Aleš napsal A přístup našich politiků dobře zhodnotil Hošek. http://www.prvnizpravy.cz/sloupky/neomarxismus-nejen-unisex-pisoary-take-valka/ Vážení nalejte si, prosím, čistého vína. Diskusní zmatenost a poraženectví je příznakem, že si někdo neví rady s tím, co se děje. Naopak – výmysl zvaný neomarxismus, to už je věc jiná. Tam účel posvětil prostředky, kdy strach z nevyvratitelnosti logiky marxismu vyplodil historickou lež o údajném krachu tezí a důkazů reality platnosti marxismu. Lež, kterou jasně vyvrátil vývoj SSSR v Rusku od vzniku v r.1917, čili od řádu nevolnického feudalismu až po vyspělou třídně spravedlivou velmoc s vítězstvím v 2WW a s vědou na úrovni atomových zbraní. Inu neomarxismus,… Číst vice »

peter.
15. 2. 2018 7:31

Aleš napsal Pochopil jsem, že Yekta snídal moc euroatlantské kaše, nicméně z pozice Kurda to musí být beznadějné vyhlídky. A přístup našich politiků dobře zhodnotil Hošek. http://www.prvnizpravy.cz/sloupky/neomarxismus-nejen-unisex-pisoary-take-valka/ To je vidět i na přístupu bývalého prezidenta či jeho syna. http://institutvk.cz/clanky/1086.html Do Schulze se opřel, kritizujíce migranty, do makaróna, za Duku orodují taky. Ale do NATO? A co se týče ruských zájmů. Vypadá to, že nehájení ruských zájmů v případě mnoha úmrtí ruských vojáků, je jen desinformace. https://cz.sputniknews.com/svet/201802146784248-zdro-ministerstvo-zahranici-rusko-zprava-smrt-syrie-rus/ https://www.hlavnespravy.sk/desive-svedectvo-z-europarlamentu-su-tam-sami-fanaticki-vitaci-imigrantov-neexistuje-moznost-ako-sme-tento-postoj-eu-zmenili/1312836 Keď si tak spomeniem,koľko nádejí vzbudzovala svojho času „Syriza“ ….. Popierať existenciu filozofického smeru – „neomarxizmu“je ako“pre stromy nevidieť les“a tvrdiť,že žiadny les… Číst vice »

peter.
15. 2. 2018 7:44

Komentár čaká na schválenie,aj keď neobsahuje jediné politicky nekorektné slovo,nadávku,vulgarizmus alebo niečo,čo by bolo v rozpore s pravidlami pre diskusiu na tomto webe.

PPK
PPK
15. 2. 2018 22:16

peter. napsal Mimochodom,ak spochybňujeme existenciu neomarxizmu preto,lebo vraj nemá nič spoločné s marxizmom,tak spochybňujme aj názov “ socializmus“lebo ten súčasný nemá s reálnym socializmom tiež nič spoločné. Ad marxismus a neomarxismus (vojenský analytik Koller pro neomarxismus používá slovo „euromarxismus“): Mají společný jen ten slovní základ – jméno K.Marxe. Toť vše, aby byl splněn jediný záměr, dostat tam a ZDISKREDITOVAT jméno Marxe a DÁT TO JAKO NÁLEPKU LEVICI, ačkoliv to bylo počato a zrozeno ideology z řad tzv. us neoconů – nic víc. Nebe a dudy. Tečka. Že ten „neo“ někde někdo učí i na univerzitách, to ještě neznamená žádnou obsahovou… Číst vice »

peter.
16. 2. 2018 6:39

PPK napsal Reálný socialismus – to je definice používaná pro časové období existence vlády politické garnitury G.Husáka Reálny (skutočný socializmus) :def. „politická a ekonomická teória obhajujúca spoločenské vlastníctvo výrobných prostriedkov,kontrolu celej výroby,distribúcie a výmeny ako spravodlivý spôsob účasti pracujúcich na národnom bohatsve.Charakterizuje ho centrálne plánovanie“.Že by toto bolo charakteristické len pre Husákov režim je s prepáčením ťažký nezmysel.Delí sa na sociálno-demokratický a komunistický prúd. V súčasnosti,pod vplyvom práve „Novej ľavice“ resp. „neomarxizmu“ oba tieto prúdy od zmienenej definície ustúpili a zavrhli ju.Spoločenské vlastníctvo výrobných prostriedkov a centrálne plánovanie – to charakterizuje reálny socializmus a nie „Husákova doba“. Neomarxizmus môžete nazývať… Číst vice »

PPK
PPK
16. 2. 2018 9:25

peter. napsal Reálny (skutočný socializmus) :def. „politická a ekonomická teória obhajujúca spoločenské vlastníctvo výrobných prostriedkov,kontrolu celej výroby,distribúcie a výmeny ako spravodlivý spôsob účasti pracujúcich na národnom bohatsve.Charakterizuje ho centrálne plánovanie“.Že by toto bolo charakteristické len pre Husákov režim je s prepáčením ťažký nezmysel.Delí sa na sociálno-demokratický a komunistický prúd. V súčasnosti,pod vplyvom práve „Novej ľavice“ resp. „neomarxizmu“ oba tieto prúdy od zmienenej definície ustúpili a zavrhli ju.Spoločenské vlastníctvo výrobných prostriedkov a centrálne plánovanie – to charakterizuje reálny socializmus a nie „Husákova doba“. Neomarxizmus môžete nazývať ako len chcete(analytický marxizmus,kritická teória,kultúrny marxizmus alebo hoci aj Frankfurtská škola),ale jeho existenciu tým nevyvrátite.Pravdu… Číst vice »

peter.
16. 2. 2018 11:57

PPK napsal Zdá se mi, že zde vznikla některá nedorozumění v pochopení slov a vět: Reálny socializmus v Československu trval od februára 1948 do marca 1990. Neomarxizmus je rovnaký účelovo vytvorený „vymyslený“ filozoficko sociologický smer ako všetky ostatné,ktoré dali základ pre vznik rôznych ideológií. To čo ste napísal pod bodom 6 je úplne od veci lebo replika v mojom príspevku znie :…“výmysel židovských marxistických filozofov,sklamaných z toho,že v 1.svetovej vojne proletariát sklamal a nevykonal to,k čomu ho predurčil K.Marx“.K.Marx v čase 1.svetovej vojny bol už dávno mŕtvy.Sklamaní boli židovskí marxisti,súputnici Trockého a nie K.Marx.K historickej úlohe proletariátu sa Marx vyjadril… Číst vice »

peter.
16. 2. 2018 12:08

peter. napsal
dobije

dobyje

PPK
PPK
16. 2. 2018 12:35

peter – děkuji Vám za odpověď, která to nedorozumění objasnila. … Pokud jde o termín „reálný socialismus“, tak pokud si pamatuji, zde v Čechách byl poprvé používán až koncem 70.let 20.století, kdy někteří novináři pro období tzv. normalizace začali používat slova „rozvinutý, resp. zralý socialismus“, což se ale nesetkalo s pochopením u vedení KSČ (protože si asi soudruzi uvědomili, že např. ovoce po dozrání začíná hnít a mohlo by to být záminkou k ironickým poznámkám některých českých švejků a RFE na Západě) a tak česká media nakonec přišla s úslovím „socialismus reálný“. Faktem je, že stát už byl na tom… Číst vice »

peter.
16. 2. 2018 13:38

PPK: Napísal ste,že odmietate akceptovať neomarxizmus.Podľa môjho názoru ho musí odmietnuť akceptovať každý normálny,zdravo rozmýšľajúci človek. Ja som pravdepodobne „extrémista“,lebo odmietam všetky ideológie.Myslím,že oni sú vždy produktom mysle nejakého „podivného“ mysliteľa,filozofa,ale vždy len človeka, ktorý vymyslí a rozpracuje nejaký svoj názor na to,ako by mal svet fungovať,niektorí z tých ktorí sa usilujú uchvátiť moc sa toho chytia a vypracujú z toho „ideológiu“,ktorou potom ospravedlňujú svoje konanie.Ja plne súhlasím s výrokom,že „filozofia je len pokusom teoreticky ospravedlniť svoje jednanie v honbe za mocou a bohatstvom.Neuznávam žiadne ideológie v mene ktorých sa masovo vraždia ľudia za účelom čohokoľvek.Za každým svinstvom možno vždy… Číst vice »

abx
abx
16. 2. 2018 14:15

PPK napsal
3/ Opakuji – neomarxismus považuji za účelovou DISKREDITACI JMÉNA K.Marxe.
Neomarxismus vidím jako účelový lidský výmysl, nikoliv přirozený svět.

presne tak, PPK. to, o com tvrdia, ze je „neomarxismus“, je podivne ucelova konstrukcia. kedze narazili, v poslednej dobe to zvedectuju tym, ze sa odvolavaju na „frankfurtsku skolu“. zakladom marxizmu je vsak nieco ine a to co nema tento zaklad, nemoze byt marxizmus ani neomarxizmus…

tatar
tatar
16. 2. 2018 14:44

fajt napsal

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/europa-srodkowa/haaretz-netanjahu-chce-by-szczyt-grupy-wyszehradzkiej-odbyl-sie-izraelu/?utm_source=notification&utm_medium=browser – tak dalšíV4 může být v Izraeli, jestli tohle projde, tak jewrejci už můžou naprosto směleříci, že východní Evropa je jejich – doufám, že Duda je pošle do dupy. ..

Na těch Kresech prodávají docela pěkný trička.

Aleš
Aleš
16. 2. 2018 16:07

Neomarxismus je stejná nálepka, jako mnohé podobné, která má sloužit k diskreditaci levice, za neomarxisty označuje ty, kteří mají defraudovat jak levici, tak Marxe. Ve skutečnosti s levicí nic společného nemají, maximálně tak to, že někteří tzv. neomarxisti vstoupili do politických stran, které jsou nebo byli vnímány jako levicové, ale přesně jejich činy i nečinnost vede k tomu, že levicové po té již moc nejsou. Myslím, že si na om v tomto rozumíme, takže nás to už nezmate v případě použití citace s těmito nálepkami.

peter.
16. 2. 2018 18:32

Aleš napsal Neomarxismus je stejná nálepka, jako mnohé podobné, která má sloužit k diskreditaci levice, Keď je to len nálepka,ako vysvetlíte fakt,že títo „onálepkovaní“už ovládli OSN,orgány EÚ včítane EP,sedia vo všetkých vládach štátov EÚ a diktujú nám,čo je správne a čo nie,ako máme žiť,koho musíme tolerovať,koho musíme strpieť vo vlastnom štáte,nútia nás byť miernymi k tým,ktorí vraždia a znásilňujú v západnej Európe ľudí,prznia našim deťom ich detské dušičky svojim genderizmom,…a všetky tie zvrhlosti okolo práv LGBTI komunít a ktorí sa zjavne a dokázatelne snažia o rozklad klasickej rodiny…ktorí nám nasadili náhubok tzv. „politickej korektnosti“,ľudské nadpráva rôznych pofidérnych menšín…ktorí nám menia… Číst vice »