P. C. Roberts: Projde spiknutí proti Trumpovi a americké demokracii nepotrestáno?

Reklama


Jestliže o ďáblovi nebudeme mluvit a pohřbíme jej tak hluboko v sobě, že žádný z jeho znaků nebude navenek viditelný, probudí se v budoucnu tisícenásobně zvětšen.

A. I. Solženicyn

Drazí čtenáři. Toto je spolu s článkem Revize nukleárního postoje USA (česká verze ZDE) nejdůležitější věcí, kterou jsem kdy napsal. Jestliže Russiagate, tohle spiknutí proti Trumpovi zůstane nepotrestáno, přestane vláda USA existovat jako vláda zodpovědná. Americké bezpečnostní agentury mají za sebou dlouhou šňůru pučů proti cizím vládám a nyní se podílejí na puči dalším – na puči proti Americe. Existuje velké nebezpečí, že republikáni uctívají „národní bezpečnost“ až tak moc, a jsou tak pevně rozhodnuti chránit pověst vlády USA, že vysokým činitelům, kteří se spiknutí proti Spojeným státům zúčastnili, dají možnost volného odchodu ze scény. Pravda, je zde ještě prezident Trump, ale ten nemá k dispozici vládu, na kterou by se mohl spolehnout a je navíc každým dnem ohrožován vojensko-bezpečnostním komplexem.

Američané si závažnost spiknutí ve věci Russiagate neuvědomují. Jak ukazují výzkumy, jejich většina nevěří tomu, že se Trump spiknul s Putinem, aby pro sebe ukradl vítězství v prezidentských volbách a jsou věčným jeho omíláním v médiích už notně unaveni. Už na první pohled se totiž zdá tento příběh za vlasy přitažený. Avšak cosi zgruntu přesně opačného jsou nové maily, které v minulých dnech pronikly na povrch. To nejsou žádné vymyšlené fejky, jsou pravé a dokazují, co přesně Hillary Clintonová a vedení Demokratické strany (DNC) prováděli. Veřejnost je tedy už dnes zpravena o tom, že tyto příběhy, které se skutečně děly, byly decentně odsunuty do pozadí, a v zájmu toho, aby se staly totálně neviditelnými, byl na jejich místo postaven falešný a vymyšlený příběh o spiknutí Trumpa s Putinem.

Skutečnost, že kompletně všechen americký tisk a TV média se tohoto podfuku zúčastnila a nahradila tedy nanejvýš znepokojivou událost vymyšleným příběhem Russiagate, je jedním z důvodů faktu, že jen šest procent Američanů, jak ukazuje nejnovější výzkum, dnes věří mainstreamovým médiím.

Russiagate se tak stalo dýkou, mířící přímo do srdce amerických vládních institucí. Spiknutí, kterého se zúčastnili nejvyšší státní úředníci Obamova ministerstva spravedlnosti, FBI a další „bezpečnostní“ agentury spolupracující s Hillary Clintonovou a DNC, mělo za cíl překazit zvolení Trumpa prezidentem – a když se tohle nepovedlo – odstavit jej z prezidentského úřadu, nebo ho alespoň zdiskreditovat natolik, aby byl zredukován na bezvýznamnou a nefukční figuru. Jak už bylo shora řečeno, užívalo si toto spiknutí plné podpory všech amerických mainstreamových médií a šlo o puč nejen proti Trumpovi, ale i proti americké demokracii a proti výsledkům amerických voleb.

O všem uvedeném nejsou absolutně žádné pochybnosti. Související fakta jsou jsou veřejně přístupná a uvedena v dokumentech Soudu pro dozor nad zahraniční špionáží (FISA Court), stejně jako v odtajněné zprávě zpravodajské komise sněmovny reprezentantů, které daly presstitutky falešný název „Nunesovo memorandum“, jako kdyby šlo o osobní Nunesovo mínění a nikoliv o nález a výsledek několikaměsíční práce dozorčí komise Kongresu.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Vybral a přeložil Lubomír Man

Přejít do diskuze k článku 11 komentářů