P. C. Roberts: Washington táhne svět stále blíž k válce

Je důležité uvědomit si význam skutečnosti, že americká a britská vláda uvrhly osobní sankce na Putina i Lavrova. Putin už reagoval slovy, že tato urážka bude mít za následek přerušení diplomatických styků. Jak vláda USA, tak vláda velké Británie se tak buď úmyslně snaží stávající konflikt ještě víc rozšířit, anebo jsou příliš tupé na to, aby nám vládly. Z historie totiž víme, že přerušení diplomatických styků je krokem k válce.

Uvedené sankce jsou čistě formální urážkou, protože Putin nemá v zahraničí žádný majetek, který by mu mohl být zmrazen, a pochybuji, že by tomu v případě Lavrova bylo jinak. Takže Washington jen tak z plezíru přilévá olej do ohně, namísto toho, aby plamenům palivo ubíral. A přitom by všechny potíže zmizely už dnes, kdyby souhlasil s demilitarizací Ukrajiny.

Místo toho však šílená americká vláda tlačí svět blíž k nukleární válce. Hloupí konzervativní Republikáni a stejně hloupí liberální Demokraté se k rozdmychávání války spojili v jeden celek. A svět na takovouto míru nezodpovědnosti jen zírá. Bezstarostní Američané si tak dlouho dovolovali věci kolem sebe nevidět, až se situace – a je třeba to říct – vymkla kontrole.

Ve Washingtonu už dnes zrnko moudrosti nenajdete, ale slepé rusofobie jsou tam hromady. Nenajdete tam ani žádné objektivně uvažující experty na Rusko, kteří by povzbuzovali ke zdravější mezinárodní politice. Objektivní analýzy jsou považovány za ruskou propagandu a jsou ignorovány. Takže vše, co Washington až dosud udělal, vede ke konfliktu s Ruskem. A mix totálního nedostatku objektivity a nukleárních zbraní se stal návodem k rozpoutání katastrofy.

Zdroj: PCR

Překlad: Lubomír Man

4.8 22 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments