P.C. Roberts: Západní presstitutky jedou…

 

Západní média vlastní pouze dva nástroje. Prvním z nich je hanebná lež. Tento nadužívaný nástroj už ovšem nezabírá – s výjimkou zabedněných Američanů.

Milimetrová přesnost ruských řízených střel Pentagon znepokojila, ale podle západních prestitutů ty střely na obloze zabloudily a namísto cílů v Sýrii vybouchly kdesi na území Iránu. A letecké útoky Ruska zabily pouze civilisty a zbořily jednu nemocnici. Dá se tedy říct, že prestitutky ohlupují už jen samy sebe – a také ty zabedněné Američany.

Ilustrace: Petr Ďoubalík,  www.douba.cz

Druhým nástrojem presstitutek je debata o jistém problému bez odkazu na to, co nebo kdo tento problém způsobil. Včera jsem na rádiu NPR vyslechl debatu o migrantech v Evropě. Ano, mluvilo se o migrantech, ne tedy o uprchlících. A mluvilo se o nich tak, jako by do té Evropy připutovali odnikud. Rozhodli se prostě hledat lepší život v Evropě, kde kapitalismus, poskytující zaměstnání, svobodu a ženská práva, zajišťuje lidem naplňující život. Pouze Západ zajišťuje lidem naplňující život, protože sám sebe nebombarduje.

Hordy, vstupující do Evropy, se prostě najednou rozhodly tam jít. Nemělo to vůbec co dělat se 14 roky washingtonského bombardování sedmi zemí, umožněného též Evropany, kteří válečným zločinům, páchaným pod šalebnými nálepkami jako „koalice ochotných“, či „operace NATO,“ či „přinášející svobodu a demokracii“, poskytli svou podporu.

Ze západních presstitutů byste se nikdy nedověděli, že miliony lidí, zaplavujících dnes Evropu, jsou přímým odrazem milionů amerických a též evropských pum, které bez výběru zabíjely a z jejích domovů vyháněly muslimské národy. Dokonce ani ten zbyteček konzervativních časopisů, které neokonzevatisté ještě nepřevzali či nezrušili, nenalezl dosud odvahu k tomu, aby dal uprchlíky do příčinné souvislosti s americkou politikou na Středním východě. Srdja Trifkovic např. v říjnovém čísle kulturního časopisu Chronicles vidí pohyb uprchlíků jako „třetí muslimskou invazi do Evropy“. Podle něj jsou tito uprchlíci nájezdníky, kteří s sebou přinesou zánik zbytku západní křesťanské civilizace. Ani slůvkem tedy nezmíní fakt, že Evropané sami na sebe uvrhli ony miliony uprchlíků, protože jejich zkorumpovaní političtí vůdci jsou zároveň dobře placenými americkými vazaly, kteří Washingtonu války za jeho hegemonii umožnili. Pro Trifkovice a všechny další konzervativce jsou to pouze uprchlíci, kteří páchají zlo. Trifkovic má za to, že už brzy bude žít Evropa pod právem šária, a vyslovuje otázku, zda Amerika „bude mít dost síly k tomu, aby udržela svou pochodeň?“

Většina Američanů žije ve falešném světě, vytvořeném propagandou, a jsou tak odděleni od světa reálného. Mám před sebou říjnové číslo novin ze Severní Georgie. Referují o tom, že v den Patriotů se v okrese Dawson konala zádušní mše za oběti teroristického útoku z 11. září 2001, který před 14 lety otřásl Amerikou. Různí místní hodnostáři zde vyzvali účastníky mše, aby vzpomněli „všech, kteří toho dne – a též později – zemřeli v boji za to, aby Amerika zůstala svobodná.“ Udržování naší svobody a naše zabíjení lidí v cizích zemích jde tedy podle těchto hodnostářů docela dobře dohromady. Amerika zkrátka a dobře přežívá už jen na otřepaných a bezobsažných frázích.

Prezidenti Ruska a Číny s úžasem zírají na nemorální stupiditu, která se stala určující charakteristikou Ameriky. V určitém momentu si však Rusové i Číňané, vzdor své božské terpělivosti, uvědomí, že Západ je ztracen a cesta k jeho vykoupení zmizela. A teprve až ze sebe tento Západ vytrhne ďábla, vrátí se mír na zemi.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Vybral a přeložil Lubomír Man

0 0 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
30 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
tožtak
tožtak
25. 10. 2015 21:54

Die Anstalt 20.10.2015 Bavorská vnější politika, o konfliktu v Sýrii_Titulky CZ
https://www.youtube.com/watch?v=712oMasf11A

Dana
Dana
26. 10. 2015 1:22

Craig prska na americkou verejnost, dedek se citi neoceneny :-) vetsina lidi ho totiz ignoruje a maji ho za magora. Hordy divochu nacichly vzhledem k technologii mobilu a internetu k zapadnimu pojeti sveta, tedy uvedomily si, ze zapadni Evropa je zeme zaslibena a ze jim tam bude lepe. Kdyz ma nekdo tisice dolaru na paseraky, jiste neni tak chudy a za ty penize by si mohl postavit doma dva baraky . Za par tisic dolaru muze zacit podnikat, ale to by znamenalo praci a osobni usili. Ciliz voli nohama. Syrsti uprchlici je jen mala cast bezencu, ostatni se prizivuji na… Číst vice »

Clair
Clair
26. 10. 2015 4:46

Americký politolog Cohen: USA se staly problémem pro moderní multipolární svět! Odmítnutí Washingtonu připojit se k Ruské federaci v boji proti IS ukazuje strach USA ze ztráty pozice „jediné supervelmoci“, kterou získaly po rozpadu Sovětského svazu, tvrdí Stephen Cohen. Stephen Cohen, americký politolog 26.říjen 2015 – 01:11 Americký politolog, profesor Stephen Cohen z Princetonské univerzity se domnívá, že akce Washingtonu v Asii a Evropě ukazují neochotu přijmout Američany multipolaritu moderního světa. „Washington se aktivně snaží zachovat svoji pozici jako „jediná supervelmoc „v Asii, Evropě a na Středním východě. Svědčí o tom odmítnutí USA vstoupit s Francií, Německem a Ruskem do… Číst vice »

Clair
Clair
26. 10. 2015 4:49

článek vyšel v US v „Thenation.com“

asym
asym
26. 10. 2015 7:26

Dana napsal Craig prska na americkou verejnost,dedekse citineoceneny vetsina lidi ho totizignoruje a maji ho za magora. Hordy divochu nacichly vzhledem k technologii mobilu a internetuk zapadnimu pojeti sveta,tedy uvedomily si, ze zapadni Evropaje zeme zaslibena a ze jim tam bude lepe.Kdyz ma nekdo tisice dolaru na paseraky, jiste neni tak chudy a za ty penize by si mohl postavit doma dvabaraky . Za par tisic dolaru muze zacit podnikat,ale to by znamenalo praci a osobni usili. Ciliz voli nohama.Syrsti uprchlici je jen mala cast bezencu, ostatni se prizivuji na vlne emigrace. Lidi,co prisli valkouo vsechno nemaji zadne penize.Ti ovsem… Číst vice »

abx
abx
26. 10. 2015 9:26

vyborny a podlozeny clanok. ten musi hamburgerozrutov boliet…

Starý doktor
26. 10. 2015 13:47

Dva poslanci tureckého parlamentu za levicovou Republikánskou lidovou stranu (CHP), Eren Erdem a Ali Seker, před pár dny na tiskové konferenci v Istanbulu předložili nahrávky a další důkazy, které svědčí o tom, že za použitím bojového plynu sarin v Sýrii v roce 2013 bylo právě Turecko. Potvrdili tak – na Západě intenzivně zpochybňovanou – analýzu Seymoura Hershe z loňského dubna. Podle jejich údajů se na celé „false flag“ akci podílel i turecký průmysl, konkrétně představitelé chemické firmy MKE, která sarin nejenže vyrobila, ale přes své zástupce ho dodala i do Sýrie. „Všechny podrobnosti o tom, včetně nahrávek rozhovorů, máme k… Číst vice »

Dana
Dana
26. 10. 2015 15:32

Stan napsal Jo, přesně, jde se prvně hasit a žhář zatím zapaluje u sousedů další barák. Bez likvidace žháře nemá hašení význam. Tato definice, Staniku, neodpovida prirodni logice. Proto tam mate takovy chaos v te vasi kotline. Zakladni a primarni snaha normalniho cloveka je hasit si svoje, hasit to, za co mam zodpovednost. Zachranit svou rodinu. Nestarat se o souseda, kdyz hori dum muj, kdyz jsou ohrozeny moje deti. . At si zhar, – kdyz uz to nebyl jednoduse zapalujici blesk – zapaluje jine domy, o jejich haseni at se staraji ti, kterym tem dum patri. Bohuzel, nebo bohudik, clovek… Číst vice »

Béda
Béda
26. 10. 2015 16:10

http://svobodnenoviny.eu/bagdad-umoznil-rusku-bombardovat-teroristy-is-prchajici-ze-syrie-do-iraku/

Mezitím co ruské nálety tlačí teroristy ISIS ze Sýrie do Iráku, Moskva a Bagdád se dohodli, že budou útočit na militanty i na území Iráku, uvedl Hakem al-Zameli, vedoucí irácké parlamentní komise pro národní bezpečnost a obranu, informovala tisková agentura FARS.

Militanti Islámského státu nenajdou bezpečné útočiště po ruských náletech v Iráku poté, co dal irácký parlament Rusku zelenou v provádění náletů proti islámským teroristům na území Iráku.

orinoko
orinoko
26. 10. 2015 16:51

Njn, ceske telisko … chyba lavky … a potrat je na stole.

Muj ty boze, co NATO KATcirkev?

Dnesni sdelovaci impotenTI … neznaji poezii informaci. Ohnou se … a prdozady vystrileji nejkatastrofalnejsi blafy , o kterych dneska s nadsenim mluvi tzv. bezny.
Ceske hovory posledni dobou maji jakysi uzus – uz jsi slysel-videl-cetl – ty KRAVINY, co nam servirujou? ONI si opravdu mysli, ze my jsme uplne blbi.

orinoko
orinoko
26. 10. 2015 16:53

Dokoncena veta … „bezny obcan“.

orinoko
orinoko
26. 10. 2015 17:55

LIDI … vy vite … spolecne to tusime … Mainstream vseho druhu zacal nudit. A lidi potrebuji vzruso. Outsideri jsou dneska v kurzu. VSEM jim preji hodne zdravi … a penez. To je hrozny, co? Vzdycky jsem si myslel … a myslim si to dodneska, ze dobra prace by mela byt dobre ohodnocena. Kapitaalismus to pry umi. Jsem rad, ze jsem Syranum od prvni chvile veril, a ze zaroven tusil, ze Rus je nakonec nenecha ve stychu. Jsem rad kvuli mnoha vecem. Tak napriklad ze OM jsou svym zpusobem syrsky udel. Mame , co jsme mozna nechteli. Celou radu outsideru… Číst vice »

Béda
Béda
26. 10. 2015 18:30

orinoko napsal LIDI … vy vite … spolecne to tusime … Mainstream vseho druhu zacal nudit. A lidi potrebuji vzruso. Outsideri jsou dneska v kurzu. VSEM jim preji hodne zdravi …a penez. To je hrozny, co? Vzdycky jsem si myslel … a myslim si to dodneska, ze dobra prace by mela byt dobre ohodnocena. Kapitaalismus to pry umi. Jsem rad, ze jsem Syranum od prvni chvile veril, a ze zaroven tusil, ze Rus je nakonec nenecha ve stychu. Jsem rad kvuli mnoha vecem. Tak napriklad ze OM jsou svym zpusobem syrsky udel. Mame , co jsme mozna nechteli. Celou radu… Číst vice »

orinoko
orinoko
26. 10. 2015 18:37

Omlouvam se … umreli mi nekolik dnu po sobe lide, se kterymi identifikoval svoji vlastni pritomnost na teto Zemi, ackoli za Havlovy oplZLOSTI jsme si mene mene rozumeli.
….
Variace na stare tema …

Krajinou line tahne
saharske blues
Jako kdyz vozka zivota z cise nahne …
a co muj vlastni lues
Stary kmenovy nacelnik vola
nastal cas umirani
a tak se pred nim otevira
nebeska stola…
Konecneho uctivani…

hudryper
hudryper
26. 10. 2015 20:20

Béda napsal RF vstoupila do dění dle mého mínění se značným zpožděním ale díky za to, že se tak vůbec stalo. Velice jsem se divil, když RF s Čínou nevetovaly v RB OSN „ochranu civilistů“ v Libyi. Vážený Bédo, vojenská strategie není zřejmě Vaší silnou stránkou. Rusko i Čína hrají o každičký další pracovní den,v němž budou vyrobeny moderní zbraně. Druhá strana ví,že hrozby demonstrující schopnost ruské a čínské efektivní obrany před masivním útokem stojí na prototypech a prvních sériích. V Lybii stáhli ocas a urychleně se pakovali,zejména Číňané,proti nimž byla vlastně válka vyvolána. Nechali tam odhadem nějakých 30mld dolarů.… Číst vice »

Béda
Béda
26. 10. 2015 21:40

hudryper napsal Vážený Bédo, vojenská strategie není zřejmě Vaší silnou stránkou. Rusko i Čína hrají o každičký další pracovní den,v němž budou vyrobeny moderní zbraně. Druhá strana ví,že hrozby demonstrující schopnost ruské a čínské efektivní obrany před masivním útokem stojí na prototypech a prvních sériích. V Lybii stáhli ocas a urychleně se pakovali,zejména Číňané,proti nimž byla vlastně válka vyvolána. Nechali tam odhadem nějakých 30mld dolarů. V Lybii bez jakýchkoliv zásobovacích komunikací by se proti NATO angažoval pouze politický snílek a podle toho by také dopadl. Rusové i Číňané věděli,že i kdyby podali veto proti bezletové zóně,nebylo by to v situaci,kdy… Číst vice »

hudryper
hudryper
26. 10. 2015 22:30

Béda napsal tak daleko tehdy nikdo věci nepropočítal. Jak to víte, pane Bédo ? Jakákoliv mezinárodní smlouva, ruské a čínské veto v RB by mělo stejnou hodnotu jako jiný pakt,je dodržována pouze dotud,dokud to pro jednu ze stran výhodné. Na odsouzení madam Clinton,nebo Sarkosyho by se nezměnilo nic,i kdyby veto bývalo bylo uplatněno. A není ten nával běženců do Evropy výhodný pro nedodržování poslušnosti USA a postupný bojkot sankcí ? Milion uprchlých Rusů z Ukrajiny je pořádná zátěž,kterou na naší straně ani nebereme na vědomí,zato letošní milion přicmoudlíků je pro 3x lidnatější Evropu „neřešitelný problém“. Spolu s „výchovnou salvou“ se… Číst vice »

Béda
Béda
27. 10. 2015 4:50

pane hudrypere, jenom bych vás chtěl upozornit na fakt, že veto v RB OSN není nutnou podmínkou (a ani neznamená) pro zahájení války vetujících proti vetovaným. Je to v podstatě nejvyšší možný diplomatický akt, kterým státy (velmoci) vyjadřují svá stanoviska a legitimizují, případně odmítají legitimizovat použití síly při narušování suverenity a územní integrity jiných států. Pakliže by RF a Čína vetovaly návrh USA na zavedení bezletové zóny (krycí terminus technicus pro vypovězení války) znamenalo by to pouze a jedině to, že k žádnému konsensu velmocí pro použití síly proti suverénnímu státu, případně pro omezení státní suverenity (v tomto případě Libye)… Číst vice »

Béda
Béda
27. 10. 2015 5:01

pane hudrypere, když mluvíte o migraci. Dalekosáhlé důsledky jako jsou kupř. zhroucený stát Libye (indicie z Iráku a Afghánistánu zde zajisté již byly), vznik ISIL a seriál zvenčí „moderovaných“ barevných revolucí na severu Afriky (to bylo americké předtím v této oblasti nebývalé nóvum) , pravděpodobný zvýšený migrační tlak na Evropu zde již tehdy při posuzování mohly existovat ale použití migrace USA jako zbraně na vymáhání určité politické linie vůči Evropě (skrze povinně rozevřenou náruč Mutti Merkel a Erdogana) si v té době ztěží dokázaly státy posuzující veto představit. Domnívám se, že i v případě USA, které jsou nepsanou servisní agenturou… Číst vice »

Starý doktor
27. 10. 2015 5:14

Ruský prezident Vladimir Putin to opět musel na 12. setkání Mezinárodního diskusního fóra Valdaj v Soči rozbalit, aby osvětlil obrovskou závažnost současné geopolitické křižovatky.
http://www.zvedavec.org/komentare/2015/10/6635-valka-a-mir-predelavka.htm

Starý doktor
27. 10. 2015 5:16

Spolková zpravodajská služba (BND), Spolkový úřad vyšetřování (BKA – obdoba americké FBI) a Úřad na ochranu ústavy ostře varují před imigrační politikou Angely Merkelové.

Úřady již nemohou zaručit bezpečnost v zemi a očekávají v Německu radikalizaci. Vyzývají k okamžitému zastavení nekontrolovatelného přistěhovalectví.

Mezi úředníky vládne zmatek a velká nervozita, ale vnitřní kruh kolem Merkelové se dosud plně podřizuje jejímu vedení.

BND, BKA a Úřad na ochranu ústavy tvrdí, že v současných chaotických podmínkách již nemohou dále plnit povinnosti v souladu se svým zákonným mandátem.
http://www.zvedavec.org/komentare2015/10/6636-nemecke-bezpecnostni-slozky-vyzyvaji-k-okamzitemu-zastaveni-ilegalni-imigrace.htm#hodnoceni

Starý doktor
27. 10. 2015 5:25

Velvyslanec USA na Ukrajině „kontroloval“ volební komisi, jestli má všechno v pořádku. Nahlížel do volebních archů, kontroloval, kdo volil a kdo ne!
Foto z kontroly přiloženo.
http://www.novarepublika.cz/2015/10/velvyslanec-usa-na-ukrajine-kontroloval.html

Kdy se dočkáme chvíle, kdy i volební komunální komise v ČR bude kontrolovat a dozorovat americký velvyslanec Andrew Schapiro?

Béda
Béda
27. 10. 2015 5:29

Starý doktor napsal Spolková zpravodajská služba (BND), Spolkový úřad vyšetřování (BKA – obdoba americké FBI) a Úřad na ochranu ústavy ostře varují před imigrační politikou Angely Merkelové. Úřady již nemohou zaručit bezpečnost v zemi a očekávají v Německu radikalizaci. Vyzývají k okamžitému zastavení nekontrolovatelného přistěhovalectví. Mezi úředníky vládne zmatek a velká nervozita, ale vnitřní kruh kolem Merkelové se dosud plně podřizuje jejímu vedení. BND, BKA a Úřad na ochranu ústavy tvrdí, že v současných chaotických podmínkách již nemohou dále plnit povinnosti v souladu se svým zákonným mandátem. http://www.zvedavec.org/komentare2015/10/6636-nemecke-bezpecnostni-slozky-vyzyvaji-k-okamzitemu-zastaveni-ilegalni-imigrace.htm#hodnoceni Otárkou je, jestli BND má v zákoně zakotveny termíny velezrada případně vlastizrada.… Číst vice »

hudryper
hudryper
27. 10. 2015 8:10

Béda napsal náruč Mutti Merkel a Erdogana) Zdá se mi,že role Erdogana v přípravě a nastartování masového exodu utečenců dosud nebyla zcela odhalena. Viz n.př. http://www.novarepublika.cz/2015/10/cinsti-ujgurove-osidluji-severni-syrii.html#more O absolutním zkompromitování Merklové a zřejmě i jejího nejbližšího politického okolí nemá smysl mluvit,konec její kariéry byl nepochybně naplánován právě v souvislosti s migrací do Německa.Zřejmě šlo o to,aby se dovnitř EU dostalo co nejvíc „bojeviků“ dřív,než v reakci na tento proces „spadne klec“ a Evropa se začne obrňovat. V žádném případě bych s Vámi nechtěl podceňovat přípravu strategické změny na SV,v severní Africe a v Evropě. Dokazuje to i známé video s gen.Leslie… Číst vice »