Padesát financí českých pro Miroslava Kalouska

 

Nové vedení Státní tiskárny cenin podalo trestní oznámení kvůli dárkům pro politiky od předchozího vedení podniku. Uvedl to v pátek deník Mladá fronta Dnes. Politici či státní zaměstnanci dostávali od tiskárny třeba bankovky s vlastním portrétem. Podezřelé dary stály podle tiskárny celkem 1,5 milionu korun. Balíčky jubilejních bankovek jako dar ke kulatým výročím dostali ministři financí Miroslav Kalousek, Pavel Mertlík a další politici a státní úředníci. Originální dárky šly na konto tiskárny, které 22 let šéfoval Richard Bulíček.

Jedná se podle MF Dnes již o třetí trestní oznámení za poslední rok, které se týká Státní tiskárny cenin. Ministerstvo financí loni podalo oznámení kvůli desetigramovým zlatým cihličkám celkem za 4,7 milionu, které tiskárna rozdávala také jako dary. Policie vyšetřování odložila, ale ministerstvo proti tomu podalo stížnost, načež státní zastupitelství věc vrátilo policii k přešetření.

Podívejte se, jak se dělala Kalouskova bankovka.

Stanův komentář: Ministru financí a jeho náměstkům falšování měny povoleno. Státní tiskárna cenin pro něj nachystá dárek k padesátinám za více než 40 tisíc korun. Navíc nechá vyrobit jako dárky pro prominenty zlaté cihličky v souhrnné hodnotě 4,7 mil. Kč. Taky z toho cítíte tu aroganci moci?

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin (už bez taky m)
6. 6. 2015 6:24

Byl tady na OM tuším citován Petr Veliký. Pokud jsem schopen parafrázovat: „…Ukrade-li či zpronevěří někdo ze státní (národní) pokladny více než je cena jednoho metru provazu, bude na tomto provazu pověšen.“… Je opravdu šokující, jak dle Karla Kryla přesně u nás dnes „na rohu ulice vrah o morálce káže…“. Ano až tam jsme došli s jeho výstižným „…zaujímáme postoje, místo abychom stáli…“. Vysocí státní úředníci a politici se měli (pokud bychom byli státem a společností deklarovanou přes 20 let Ústavou) držet hesla, které měl ve svém erbu král Jiří z Poděbrad („Sloužím“), a služba národu měla být tou největší… Číst vice »

fajt
6. 6. 2015 6:34

já vám Martne nevím, ale zatím evoluce nekompromisně preferuje darebáky a rozumnou tvořivost a lidství trestá ( a nejenom v dnešních časech, tahle krvavá linka se táhne přes celé známe dějiny opičáka co slezl z větve a má prý patent na rozum ). ..)

Béda
6. 6. 2015 6:37

Al Kalousek by mohl využít jednu z padákových šňúr z padáků, které pomohl prodat českému armádnímu expedičnímu sboru, ve kterém výsadkové jednotky hrají výnamnou roli. Anebo by si raději mohl skočit jedním ze „svých“ padáků. Jinak si myslím, že jde o jinou formu vyřizování si účtů mezi p. Kalouskem a Babišem.

Martin (už bez taky m)
6. 6. 2015 6:40

fajte – rozumím Vám.
Jde mi tady o to (nejen) Werichovo: „Lidská blbost je nekonečná a věčná, ale nikdy se s ní nesmí přestat bojovat“…
Myslím že J.W. nešlo o nějaké „konečné vítězství dobra a cti“, ale o to, že věděl – či si dovedl představit – kam to povede, přestanou li poctiví lidé všeobecně poctivost prosazovat…
Je zapotřebí aby Vašimi slovy o „krvavé lince…“ se „dějinami opičáka“ táhly i jiné „linky“…

fajt
6. 6. 2015 6:48

Martine, já bych vám tady k těm alternativním linkám k té hlavní krvavé něco řekl, ale byl bych tady zase nálepkován a atd., takže jenom připomenu, že Ukrajina se blíží a teď to tam vypadá pro řadovou ovečku ( i pro samotný mastream ) asi takhle – http://www.lidovky.cz/ukrajinska-realita-bez-rajcat-a-okurek-ve-valkou-zachvacene-zemi-uspory-nestaci-gdp-/zpravy-svet.aspx?c=A150605_093902_ln_zahranici_msl ( myslím, že tvz. ukrajinský hladomor třicátých let bude co nevidět velmi masívně překonán ). ..

mirror
mirror
7. 6. 2015 14:43

Mne nejvíce překvapuje, že darem nepohrdl Merlík. Je to bývalý komunista a až na výjimky musel být a priori slušný člověk. Učili ho spokojit se s darem dvou chlebíčků a kofolou na výroční členské schůzi. Jako ministr za socdem se chová, jakoby nikdy komunistou nebyl.

Hosek
Hosek
8. 6. 2015 7:44

Ono to bohužel vždycky těmi maličkostmi začíná, třeba i jenom těmi chlebíčky. Pokud je na schůzi totiž dostali jen „hostující papaláši“, tak to bylo přece jenom nezasloužené privilegium.

Gatta
Gatta
8. 6. 2015 9:58

Úplně vidím tu Kalouskovu složenku co posílal … Myslím, že ji mám někde doma ještě schovanou .