Paňáca show

Včerejší poslední předvolební debata na ČT mne utvrdila v názoru, že politici již zcela rezignovali na práci s voličem a spoléhají na všechno možné, jen na program a agitaci. Ti paňácové, co tam včera stáli, byli k nerozeznání. Všichni za se sebou podle všeho měli kurz herce Donutila „Zeptejte se, na co chcete, já na co chci odpovím“, premiér Babiš pak ještě nástavbu „Vy lžete“. Sem tam nějaká osobní urážka, ale programové jiskření žádné. Vizuálně jeden jako druhý, oblek a kravata, vymykal se jedině Pirát Bartoš, ale ne svými dready, nýbrž tím, jak pohublý a unavený vypadal. Naopak předseda Filip zářil jako majolenka a spolu s předsedou Fialou byli jediní, kteří vystupovali věcně a solidně (sic!). Babiš pořád mával nějakými grafy, Okamura utvrzoval přesvědčené, Bělobrádek se hádal s moderátorkou a Pospíšil dokazoval, jak moc je mimo. Ale nic, podle čeho by se volič mohl kvalifikovaně rozhodnout, neřekl a nepřevedl ani jeden.

Jediné, co všichni do jednoho demonstrovali, byla neschopnost myslet mimo zajeté koleje a dívat se na problémy z jiného úhlu. Všichni se shodnou, že čerpat dotace musí být pro obce snazší (a jediný Filip má i konkrétní a rozumný plán, jak to zařídit, ne jen vágní proklamace o digitalizaci, jako ostatní), a nikdo se nepozastaví nad tím, jestli to něco by se vůbec mělo dotovat a jestli ten pes není náhodou zakopaný někde trochu jinde? Inu, demokracie je to přímo ukázkově kapitalistická: značek (stran) je na trhu bambilión, ale reálné se jejich produkty liší minimálně a pokud chcete něco jen trochu jiného, tak to v nabídce prostě není.

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Petrpavel
Petrpavel
5. 10. 2018 16:46

a) máte pravdu, ale chybí b) : nemá smysl chodit k volbám. Jsem bývalý notorický volič, ale letos, teprve podruhé v 74-letém životě, nepůjdu. Dopadnou jako vždy , tedy blbě. Volič je v.l!

racek
racek
5. 10. 2018 20:27

No, tak já na tohle přišel už před pár lety. Vyběr senátních kandidátů je u nás prachbídný, jednoho nezávislého bych snad volil, ale asi bych byl jediný. Nakonec nejméně špatně mi vycházejí Okamurovec a komunista. Blbý, co? Ne, blbý ne, ale taky nic moc. Stejně u nás vyhraje drtivě ODS, jako vždy. Holt sousedi jsou u nás takoví :-))

Bety
Bety
6. 10. 2018 17:03

No jestli on ten bývalý systém jedné strany nebyl lepší? Když něco nešlapalo jak mělo, kdo za to mohl? A takové výmluvy : My jsme slíbili to a to, ale koaliční smlouva…ale byli jsme přehlasováni….ale to ne my, to oni to podělali…ale to ten prezident, ten za to může…ale to nám nařídil Brusel…ale to je tím, že ti ostatní kradou…nedopadlo to dobře,ale to ti experti… ale předvolební program nemůže být závazný, hlasuje se přece podle svědomí… ale příště… ale příště… Tak takové výmluvy neplatily. Jak praví lidová moudrost: Mnoho psů zajícova smrt. A ten zajíc si za to nakonec může… Číst vice »

idiotronic
idiotronic
6. 10. 2018 23:24

K 50. výročí bratrského šlápnutí slona do porcelánu napsal Taras2 článeček Tancovalo jedno léto a v diskusi na Ostrově Janiky byl pak znechucen, že v diskusi vedou stoupenci Vasila Bilaka. Ale věřím, že tomu tak je, diskusi na nevelkém soukromém webu by nikdo nemanipuloval (na rozdíl od např. Nové republiky, kde jsou placení interventi pod každým podstatnějším článkem). Skončily obecní volby a v Praze končí i komunisté a sociální demokrati. Sedmdesátá léta byla pro tuto zemi závěrečnou fází vývoje, dnes už nás naše budoucnost nezajímá. Sociální demokratka Buzková dává svoje děti do soukromých škol, stejně jako někdejší komunista Babiš studoval… Číst vice »